Dodaj do ulubionych

Kardiologia w Redłowie została bez pieniędzy

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.10, 18:57
wywalic tych urzędasów na zbitą mordę z ich cieplych posadek!!!!!!!!!! a tej mądrej z NFOZ życzę wszystkiego najgorszego i konieczności leczenia kilkadziesiąt km od miejsca zamieszkania!!!!!!
Edytor zaawansowany
  • man35 02.12.10, 19:06
    z obrazu nędzy i rozpaczy w nowoczesną placówkę? Sprzedać cały teren deweloperom na zasadzie transakcji wiązanej: najpierw wybudują nowy szpital na obrzeżach Gdyni (działki 10-krotnie tańsze), a potem przejmą prawo do gruntu w Redłowie. Nie da się??
  • Gość: danka IP: *.dynamic.chello.pl 03.12.10, 12:10
    bylam pacjentka szpitala miejskiego na kardiologi jeszcze takiego braku organizacji pracy i profesjonalizmu i balaganu jak na tym oddziale to nie widzialam nigdzie a nadmieniam ze jestem osoba niepelnosprawna i bywam w roznych szpitalach dlatego moge porownac jak mozna zlikwidowac tak dobry oddzial kardiologi kierowany przez wybitnego fachowca jakim jest dr. m szpajer leczyl kiedys mojego ojca oraz wielu znajomych ktorym pomogl. panie prezydencie szczurek wierze w pana ze nie dopusci pan do takich anomali.
  • Gość: janczar42 IP: *.dynamic.chello.pl 02.12.10, 19:45
    Dotychczasowe PARANOIDALNE decyzje dyr.Kawińskiej całkowicie dyskwalifikują ją do dalszego pełnienia tej funkcji.!!!!!!!!!!! Tylko kto ośmieli się ją wywalić ?!?! - ta ciepła posadka może być tylko dla kompetentnego i logicznie myślącego menadżera, a ta pani nią napewno nie jest.
  • antonow2 02.12.10, 19:51
    To zdarzenie pokazuje calą paranoję finansowania służby zdrowia. Urzędnicy praktycznie jedynego płatnika - monopolisty jakim jest NFZ sa w stanie doprowadzic swą decyzją do zlikwidowania oddzialu szpitalnego a nawet szpitala w imie tzw gospodarki rynkowej. Niestety w służbie zdrowia ta gospodarka na razie nie działa. Natomiast koszty związane z zamknięciem odzziału (pomijając wszelkie niedogodności dla pacjentów) przechodza na jednostkę organizacyjna która w przeciągu meisiąca ma zlikwidowac swoją komórkę. Odbudowa zamkniętego oddziału przy obecnym finansowaniu jest praktycznie niemożliwa. Pogratulować dobrego samopoczucia i błogostanu urzędnikom NFZ
  • Gość: wejherowianin IP: *.dynamic.chello.pl 02.12.10, 19:52
    Gdynianie - przecież na kardiologię w Gdyni NFZ dał 20 mln zł, a na powiat wejherowski i pucki, gdzie mieszka tyle samo ludzi co w Gdyni - 10 mln.
    Niesprawiedliwość polega na tym, że Gdynia (nawet bez Szpitala w Redłowie) ma nadal więcej niż powiaty poza Trójmiastem. Ale to Trójmiasta to nie obchodzi - byle nam było dobrze, a reszta niech sobie umiera z dostępem do nowoczesnej kardiologii na poziomie Erytrei.
  • Gość: wejherowianin IP: *.dynamic.chello.pl 02.12.10, 20:56
    Sprawdziłem, w 2010 podział pieniędzy był taki: Wejherowo 2,7 mln, Gdynia (mniejsza liczba ludności niż w powiatach wejherowskim i puckim) 27 mln (stosunek 10:1 na korzyść Gdyni). Ktoś pomyślał i zmniejszył tę dysproporcję do 2:1 (20 mln v. 10 mln).
    Oj, p. prezydencie Szczurek - solidarności z biedniejszymi za dużo u Pana nie ma.
    A GW tylko sekunduje w głupim krytykanctwie - pierwszy raz w historii Wejherowo NIECO zbliżyło się w dostępie do usług medycznych do poziomu Trójmiasta.
  • mirszy 02.12.10, 20:01
    Jak my z Wejherowa musimy jeździć do niektórych specjalisów do Gdyni to jest ok, ale jak wielkie Państwo musi się ruszyć do Wejherowa to wielki problem. Kilometrów w jedną i w drugą stronę jest tyle samo.
  • Gość: x IP: *.ip.netia.com.pl 02.12.10, 21:37
    czy tylko zabrali pieniadze z Gdyni czy Gdansk tez sie do kardiologii w Wejherowie dolozyl? Dlaczego NFZ chce likwidacji calego oddzialu w Gdyni? Otwarcie/zamkniecie oddzialu to spore koszty, budowanie kadry tez trwa....
  • Gość: as IP: *.gdynia-laczpol.mm.pl 02.12.10, 22:15
    spie...j z tym swoim Wejherowem
  • cotowo 03.12.10, 11:11
    mirszy napisała:

> Jak my z Wejherowa musimy jeździć do niektórych specjalisów do Gdyni to jest ok
    > , ale jak wielkie Państwo musi się ruszyć do Wejherowa to wielki problem. Kilom
    > etrów w jedną i w drugą stronę jest tyle samo.

Ja mieszkając w śledzikowie pod Wejrowem wsiadam na rowerek , jadę godzinkę i już mogę się zgłosić do centrum przebadać serducho :)
    PS: do miejskiego i do morskiego i tak się nie dostanę, bo najbliższe wolne terminy tylko w wejrowie
  • Gość: garfield69 IP: 200.46.168.* 02.12.10, 20:01
    Panie Tusk i ta twoja banda hochsztaplerow zwana PO, pamietajcie !
    Ode mnie i od mojej rodziny ANI JEDEN GLOS dla was.
  • Gość: sercowiec IP: *.dynamic.chello.pl 02.12.10, 23:13
    w Wejherowie ze szpitala ludzie wychodzą nogami do przodu.
  • Gość: teddy IP: *.devs.futuro.pl 03.12.10, 06:33
    koszą wszystko?
  • Gość: z IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.10, 18:13
    Tak wygląda, że prof. med. Andrzej Rynkiewicz rozdaje karty i zbiera śmietankę.
  • Gość: f1 IP: 89.78.27.* 03.12.10, 07:38
    ieczni...
  • bankier.1 03.12.10, 08:25
    przepraszam za ewentualne " wyrazy " ale naprawdę szlag człowieka może trafić, jak się
    dowiaduje, że jakieś cholerne dupki z NFZ decydują o tym komu dać na leczenie, a komu nie.
    Płacę składkę zdrowotną od moich zarobków nie na pensje tych zarozumiałych durniów tylko
    na to żebym między innymi miał dostęp do dobrej opieki medycznej / a taką daje kardiologia
    w Redłowie /. Jestem po zawale pod stałą opieką lekarzy z tego oddziału dlatego wiem co piszę. Obrośnięte w sadło bezmózgi, które same pacjentowi nic nie dają siedzą w tych swoich
    szklanych siedzibach nie mając pojęcia o medycynie za to dobrze się znaja na urzędniczych
    procedurach.. Różnicę między kardiologią w Miejskim i w Redłowie można stwierdzić naocznie
    podczas wizyty na obu oddziałach / także porównujac warunki pracy lekarzy /. Nie mam nic przeciwko oddziałowi w Wejherowie, tyle że jestem chorym człowiekiem, ktory nie musi i nie
    chce rozumieć, że będzie musiał jezdzic do Wejherowa, bo tak zadecydowała jakś banda darmozjadów
  • Gość: jd IP: *.dynamic.chello.pl 03.12.10, 08:51
    można mieć pretensje do nfz, ale na poziomie.

W nfz pracują ludzie, którzy mają ograniczony budżet i nie mogą sobie dodrukować pieniędzy. Na pewno mają większe pojęcie o medycynie niż Ty czy ja.

A to że tobie nie podoba się czyjaś praca nie znaczy że jest darmozjadem. Ale jak ktoś ma tyle żółci w sobie to nie dziwne że jest pod opieką kardiologa.
  • Gość: Zdegustowany całą IP: *.chelmnet.pl 03.12.10, 12:44
    nagonką na Wejherowo i NFZ...
    Szanowny Panie bankier.1, proszę skierować swoją złość na szpital Miejski ponieważ to nie NFZ nie przydzielił kasy na Redłowo tylko Miejski zgarnął całą pulę i nie podzielił się z Redłowem! Z tego co mi wiadomo to pieniądze nie są przydzielane indywidualnie na placówki.
    I przepraszam,że też się wyrażę - KTOŚ W GDYNI DAŁ D...PY w trakcie negocjacji kontraktów, a zwala się winę na Wejherowo...
  • polololo.ltd 03.12.10, 10:05
    Nie chcieliście prawdziwej reformy zdrowia z konkurencją płatników i ubezpieczalni? To teraz macie monopol w postaci NFZ który o sensownym wydawaniu pieniędzy nie ma zielonego pojęcia, a korupcja w jego wykonaniu aż kwitnie! Dalej popierajcie socjalistów gospodarczych i tę chorą "służbę zdrowia"!
  • Gość: wdzięczny PCK IP: *.chelmnet.pl 03.12.10, 10:11
    Bo się Gdynia z nim nie podzieliła. Wszyscy krzyczą o Kardiologii, a nikt nie wie, że dostali kasę na inne oddziały. NFZ podpisuje kontrakty zgodnie z możliwościami "przerobowymi" danych placówek oraz jest jeszcze zasada, iż szpitale w danym regionie powinny sie podzielić pieniędzmi między sobą.Chłopaki się nie dogadali i teraz sieją ferment.

A nikogo nie obchodzi ile PCK uratował do tej pory żyć bo np. w Gdyni nie było miejsca?!
    Nadmienię, że oddział wyremontowany z najnowszymi aparaturami i wyszkolonymi Kardiologami.
    Ja osobiście Dziękuję PCK, za to że żyję.
  • Gość: wdzięczny PCK IP: *.chelmnet.pl 03.12.10, 10:30
    Zapomniałem dopisać, że przez PCK rozumiałem Pomorskie Centra Kardiologii w Wejherowie, w którym lekarze uratowali mi życie!
  • Gość: kochamPO IP: *.net.stream.pl 03.12.10, 10:36
    Ludzie to by chcieli wszystko pod nos. Wejherowo też trójmiasto. Za dużo szpitali mamy.
  • Gość: TT IP: 10.10.10.* 03.12.10, 13:14
    w Gdańsku i Gdyni - sport (setki mln.) albo zdrowie !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.