• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Operacja zabieg krzywej przegrody nosa

• IP: 212.106.25.* 17.02.07, 21:50
    Czy ktoś miał zabieg skrzywionej przegrody nosowej? Gdzie był wykonywany, przez kogo, jaką metodę
    polecacie czy znieczulenie miejscowe czy pełną narkozę?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: witaminkab IP: *.ismedia.pl 19.02.07, 23:30
      Też jestem zainteresowana.Polecano mi juz dawno szpital kolejowy i dr
      Misiewicza, on prywatnie przyjmuje gdzieś na Głębokiej.
    • Gość: milla IP: *.metronet.pl 22.02.07, 21:52
      Miałam operowaną przegrodę nosa przez dr Misiewicza w Szpit.Kolejowym.
      Jaką metodą - nie wiem. Znieczulenie ogólne. Po zabiegu jest wszystko OK.
      • 14.05.07, 10:33
        a długo czekałaś na zabieg?
        pozdrawiam
    • Gość: monia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.07, 14:44
      Ja miałam wykonywany zabieg ale nie w narkozie tylko znieczulenie
      miejscowe,wcześniej dostalam jakiś zastrzyk po którym byłam jakaś taka obojętna
      ale nie ukrywam że też się i balam.Musze powiedzięć że z perspektywy czasu
      uważam że nie warto bylo sie bać,ponieważ znieczulenie bylo chyba silne bo
      żadnego bólu nie czułam tylko strasznie podczas zabiegu chcialo mi się spać.
      Ponadto czy ktoś się kwalifikuje do zabiegu w znieczuleniu ogolnym czy
      znieczuleniu miejscowym decyduje lekarz, przynajmniej w moim przypadku tak
      bylo. Myślę że nie ma się co bać.
      • Gość: J IP: 212.106.27.* 26.02.07, 09:40
        Moniu, proszę napisz gdzie miałaś wykonywany zabieg, przez kogo, czy wcześniej byłas na konsultacji- u
        kogo i czy długo czekałaś. Z góry dziękuję i pozdrawiam
        • Gość: Monia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.07, 22:46
          Ja bylam tylko u lekarza w Lublinie ale w tej chwili to nie pamiętam nazwiska ,
          tak tylko potwierdzić diagnozę wystawioną przez innego lekarza, bo sam zabieg
          zdecydowałam się robić bliżej mojej miejscowości w której mieszkam ponieważ nie
          pochodzę z Lublina.. Bardzo się bałam tego zabiegi i nim się zdecydowalam to
          mialam już trzecie skierowanie na operacje.Sam zabieg nic nie bolal,na pewno
          wiem że w ruch szly różne narzędzia typu mloteczek ale naprawde nic nie
          bolalo.Później jest troche niefajnie bo sie ma knoty w dziurkach i trzeba
          oddychać przez buzię, no i jeszcze później jak jest zmiana opatrunku to lekarz
          wyciąga ten knocik z nosa, to wtedy jest troche nieprzyjemnie, ale żeby bolalo
          to raczej troszkę ( sam zabieg operacyjny jak już pisalam nie bolal,
          przynajmniej mnie)Ale co to jest w porównaniu z innymi ,bardziej
          skomplikowanymi operacjami.Życzę odwagi i wytrwalości. Mam nadzieję że wszystko
          będzie w porządku.
          • Gość: J IP: 212.106.27.* 28.02.07, 11:37
            Dziękuję Moniu za odpowiedź. Trochę mnie pocieszyłaś, co nie znaczy, że już się nie boję:) Nie wiem
            tylko jaki szpital wybrać w Lublinie. W dalszym ciągu proszę o porady. Pozdrawiam Joanna.
            • Gość: witaminkab IP: *.ismedia.pl 28.02.07, 22:31
              Ja pójdę do Kolejowego.A ty koniecznie musisz operować?Ja mam już trzeci raz
              skierowanie.Ledwo oddycham, ale sie trochę boję.
    • Gość: J IP: 212.106.19.* 02.03.07, 11:30
      Witaminkob, coprawda bylam u jenego laryngologa, ktory powiedzial, ze powinnam zrobic zabieg, bo nie pamietam co ale cos mi sie juz zroslo i ze bede miala prolemy. Ten lekarz pracuje w przychodni na Juranda dr Goliszek a zabiegi wykonuje w szpitalu wojskowym. Nie wiem czy jest dobry. Chce zrobic ten zabieg, bo jedna dziurke mam prawie nie drozna. Wiosna i latem dochodzi alergia i prawie nie moge oddychac.Witaminkob kiedy idziesz na zabieg? Czy dlugo czekalas? Czy mozesz sama zadecydowac o rodzaju znieczulenia czy lekarz decyduje? Pozdrawiam Joanna.
      • Gość: witaminkab IP: *.ismedia.pl 03.03.07, 00:07
        Ja tez byłam u Goliszka.Wczesniej chodziłam do dr Karmanowej na Juranda, ale
        jej tam teraz nie ma.Goliszek propnował, że zrobi mi zabieg, jeśli się
        zdecyduję.Mam taki sam problem jak Ty.Boję się i nie wiem, kiedy pójdę.Dr
        Karmanowa długo mnie namawiała, potem już nie bardzo, bo stwierdziła, że ma
        takich pacjentów, którym zabiegł pomógł na rok, dwa(!).Potem od nowa to samo.
        Na razie zaszczepię się na żółtaczkę.
    • Gość: zuza IP: 80.51.118.* 03.03.07, 12:50
      Czy to napewno masz problem tylko z krzywą przegrodą nosa? Bo jeśli tak, to
      daj sobie spokój z operacją, z tym się żyje.Czy sprawdzana była drożność
      zatok,rtg,tomogr.zatok? Ja jeszcze rok temu nie mogłam oddychać nosem,po
      infekcji straciłam powonienie (przegroda też była w pewnym stopniu krzywa,ale
      mało ważna)W czerwcu 2006 miałam operację w pełnym znieczuleniu 2
      godz,endoskopowa przes nos.Na 3 ci dzień się wychodzi, teraz jest ok. nie boli
      mnie głowa jak kiedyś,czuję zapachy, oddycham nosem.Operacja była robiona w
      Warszawie.
      • Gość: J. IP: 212.106.26.* 03.03.07, 17:17
        Lekarz u ktorego bylam, powiedzial, ze mam takie skrzywienie ktoro spowodowalo juz zrosniecie sie nie pamietam czego, powiedzial tez ze bedzie mi coraz gorzej oddychac. Mam katar caly rok, a wiosna i latem alergie. Zeszlego lata (chyba juz pisalam)mialam taki katar, ze w nocy musialam krople zpuszczac, bo obie dziurki mialam zatkane. Nie chce zeby to sie powtorzylo. Lekarz powiedzial, ze to skrzywienie ma na to wplyw. Powiedzial ze ten zabieg jest niezbedny wczesniej czy pozniej.Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam Joanna.
    • Gość: zuza IP: 80.51.118.* 03.03.07, 22:31
      Zanim się zdecydujesz na zabieg idź jeszcze do innych dwóch lekarzy,posłuchaj co
      oni powiedzą.Sprawa druga alergicy tak często mają z górnymi drogami
      oddechowymi,katar, albo zatkany nos.Zrób testy.Pozdrawiam.
      • Gość: J. IP: 212.106.18.* 04.03.07, 17:03
        Testy mialam robione kilka lat temu, wyszlo mi, ze jestem uczulona na rozne pylki traw itp. Pojde za Twoja rada i skorzystam z porad jeszcze innych lekarzy. Czy masz namiary moze na dr Miskiewicza gdzie przyjmuje, moze gdzies w przychodni? Dziekuje i pozdrawiam Joanna.
        • Gość: zuza IP: 80.51.118.* 04.03.07, 19:25
          U mnie testy też wykazały alergie na trawy.Nie znam dobrych lekarzy w Lublinie,
          mieszkam bliżej W-wy, ale wiem,że w Lublinie też są dobrzy lekarze.Dbaj o
          siebie,unikaj przeziębień. pozdr.
          • Gość: J IP: 212.106.18.* 06.03.07, 11:27
            Dziekuje za porady,rowniez dbaj o siebie! Pozdrawiam Joanna
            • Gość: Monika IP: *.pronet.lublin.pl 14.10.07, 13:06
              Mnie zabieg prostowania przegrody nosowej wykonywal dr Goliszek,polecam
              wspanialy lekarz,ale niestety znaczenj poprawy nie ma,obrzek w nosie dalej,a to
              dlatego,ze jestem alergikiem,mam w nosie gronkowca i na jesieni czuje sie
              okropnie,ale na pewno glowa mniej troche boli i odrobine lepiej oddycham,nie
              bojcie sie zabiegu,po zabiegu pare dni cierpienia,ale pomyslcie,jakie efekty
              moze dac,mam nadzieje,ze przynjmniej u was
              • Gość: mała mi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.09, 23:04

Także polecam dr Goliszka, żeby takich lekarzy jak on było więcej...
                Robił mi przegrodę nosowa i chodz się bałam on potrafił uspokoic,
                rozweselic. A wogle to personel na laryngologii w szpitalu wojskowym
                jest bardzo fajny i wyrozumiały
    • 13.06.08, 09:19
      Czy osoby zwypowiadające się tutaj zdecydowały się na zabieg?
      Jeśli tak-to jak poszło, i u jakiego lekarza??

Ja również jestem przed decyzją o operacji, dlatego wszelkie info mile widziane :)
      • Gość: Joanna IP: 212.106.28.* 30.06.08, 08:21
        Ja juź jestem po zabiegu (miałam w listopadzie)przez dr Goliszka.
        Zabieg był pod narkozą, mnie nic nie bolało, jedynie usuwanie
        tamponów średnio pryjemne ale to trwa chwilkę. U mnie poprawa
        znaczna gdyź miałam jedną dziurkę prawie nie droźną. Po zabiegu
        odblokowała się, natomiast na wiosnę dostaję kataru z powodu alergii
        (więc powstaje obrzęk śluzówki)ale i tak lepiej się oddycha.Jeśli
        ktoś powienien zrobić(zalecenie lekarza)to niech się zdecyduje. Mnie
        nic nie bolało ale słyszałam źe niektórych bolał nos po zabiegu.
      • Gość: Kaja IP: *.nette.pl 08.01.09, 22:40
        Ja jestem własnie po operacji przegrody, jestem zadowolona, troche długo
        dochodziło do siebie ale ok, nie bolało, a słuchałam mnustwo dziwnych rzeczy na
        ten temat i strasznie sie bałam , ale to nie warte , bo zabieg jest ok ! Polecam!
      • Gość: pacjent IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.16, 09:31
        ja jestem swiezo po operacji. w janie bozym w lublinie. 1 bolec nie bolało ani w trakcie ani po operacji. nieprzyjemne uczucie wyciaganie i zakladanie opatrunkow w nosie. ale po tej operacji oddychasz lepiej jak przez usta . operował dr misiewicz. dr goliszek sciagał opatrunki. jeden jak i drugi to wysokiej jakosci specjalisci . POLECAM jesli sie wachasz to radze ci zrób to i miej za soba
    • Gość: *** IP: *.chello.pl 09.01.09, 16:58
      lekarz skierował mnie na zabieg krioaplikacji - ze względu na krzywą
      przegrodę. Czy ktoś z Was poddał sie takiemu zabiegowi? Jakie są
      efekty? Czy to bolesny zabieg?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.