Dodaj do ulubionych

Osiedle Książęce Katowice

IP: 94.254.183.* 23.11.09, 20:53
Witam i bardzo proszę o informację do jakiej ceny udało się Wam
wytargowac metr mieszkania na osiedlu Ksiażęcym w Katowicach.
Interesuja mnie zwłaszcza mieszkania ok. 50 metrów (z wyjatkiem
parteru) i czy miejsca parkingowe sa w cenie. Będę wdzięczny za
wszelkie informacje.
Edytor zaawansowany
  • Gość: ww IP: *.chello.pl 23.11.09, 21:10
    zadzwon do dev... to sie dowiesz.
  • Gość: Marek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.04.10, 20:18
    Zapłaciłem 3200 za m2. Najpierw mówili, że 5800/m2 to ostateczna cena. Po uwagach o tandetnym wykonaniu budynków na skażonym terenie przemysłowym zaczęli się tłumaczyć, że to tylko plotki. Ja na to, że i tak nie będę tam mieszkać i traktuje to jako inwestycje w nieruchomość, że te mieszkania nie różnią się dla mnie niczym od Kokocińca czy bud z DomBudu i jak nie chcą to kupię gdzie indziej. Po godzinie oddzwonili, że mogę kupić 73metrowe mieszkanie na 2 piętrze za 3800/m2 ja na to że za 3 tys. W koncu stanęło na 3200/m2 + miejce na parkingu za 20 tys.
  • Gość: dzik IP: *.chello.pl 10.04.10, 21:18
    kupno mieszkania na skażonym terenie to faktycznie świetna inwestycja.
  • Gość: Jeweller IP: 188.33.159.* 28.04.10, 19:24
    > kupno mieszkania na skażonym terenie to faktycznie świetna inwestycja.

A orientujesz się może, co było wcześniej na tym terenie?
    Patrzę na
    maps.google.com/maps?q=50.231245,18.97085&num=1&t=h&sll=50.234312,18.992844&sspn=0.07542,0.071731&ie=UTF8&ll=50.230887,18.971152&spn=0.001716,0.004823&z=18
    i wygląda na to, że niedawno była tam czynna fabryka (dymy z kominów, może to
    jakaś para technologiczna lub piece do wypalania czegoś)

Okolica też mniej niż średnia. Ceny wyjściowe kosmiczne. Może i bym tam
    zamieszkał, cena jest kluczem a czuję tam potencjał - niewiele mieszkań
    sprzedanych przy prawie ukończonej inwestycji.

pozdrawiam
    J.
  • Gość: pandzik IP: *.chello.pl 28.04.10, 23:27
    miejsce jak miejsce ale architektura tego miejsca powala...
    pięknie im to wyszło, coś a'la Brzezinka, ładnie baraczki ułożone równolegle,
    choć ciaśniej. :E
  • Gość: Jeweller IP: 109.243.188.* 29.04.10, 07:33
    > miejsce jak miejsce ale architektura tego miejsca powala...

Przecież to nie nowy Paryż na Śląsku tylko osiedle robotnicze.
    Jako takie IMHO jest ok ;-)

A wiesz co tam za fabryka była? To oraz otoczenie niepokoi mnie mocniej.
    J.
  • Gość: wret IP: 62.29.136.* 29.04.10, 09:54
    okolica średnia to delikatnie powiedziane - ulica o sporym natężeniu ruchu na
    wysokości 3 pietra to wymarzony widok z okna ;)

przy cenie 3000/m2 byłoby do zaakceptowania
  • Gość: poszukujący IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.04.10, 14:33
    Nie mogę w to uwierzyć, bo na rynku wtórnym za mieszkanie 50 metrów
    trzeba zapłacić niemal 200 tys. a taka powierzchnia do remontu
    kosztuje ok. 170 tys. zł.
    Przecież oni nie sa ciemni i widzą jakie są ceny na rynku wtórnym.
    Jak to możliwe więc, że zapłaciłeś tak naiewiele?
    A może mógłbym prosić Cię o kontakt e-mail? mój adres: mark999@o2.pl
  • Gość: dzik IP: *.chello.pl 30.04.10, 14:51
    niska cena też o czymś świadczy dla potencjalnego kupca.
  • Gość: Marcin IP: 195.200.212.* 21.06.10, 08:21
    na ich stronie www pisze "autostrada A4 5 min, Centrum Katowic 5
    min" czy ktos mi moze powiedziec jakim pojazdem da sie osiagniac
    takie czasy?
  • Gość: mini IP: *.trans.net.pl 21.06.10, 12:26
    F-16
  • Gość: hanys IP: *.chello.pl 22.06.10, 14:55
    wyslijcie dziecko do szkoly to bedzie mialo kontakt z najwieksza
    patologia, oprocz tego korek od switu do nocy a w nocy tiry i
    pociagi plus szkody gornicze super lokalizavcja
  • Gość: zizizi IP: *.asystent.ds.polsl.pl 13.07.10, 23:32
    pierdoły opowiadacie o skażonym gruncie! mieszkania mają fajny rozkład, są dobrze doświetlone, a architektura jak najbardziej w porządku! bardzo lubię architekturę lat 20, postawili na dobre wzorce, i, co tu dużo mówić, czuje się ten klimat.

jeśli chodzi o okolicę, to rzeczywiście nie jest na razie najlepiej, ale to miejsce ma potencjał! spojrzcie na to w perspektywie długofalowej, tam są jeszcze 2 etapy projektu do zrealizowania (mieszkaniowy i usługi), więc ten teren szybko się z zrewitalizuje. to dobra inwestycja, sama bym kupiła, gdybym miała teraz kasę! nie oszukujmy się- ceny nie są wcale z kosmosu, myślę, że jak na takie standardy to jest nawet lepiej niż tanio

• Gość: ale jazda, pisuary IP: *.chello.pl 15.07.10, 15:52
    Gość portalu: mini napisał(a):

> F-16

Buahahaha trafna odpowiedź.

Koszmarne osiedle i od strony arch. i urbanistycznej i lokalizacyjnej.

Baraki, rządkiem jeden za drugim. Coś jak Brzezinka.

Do tego parkingi podziemne pod dwoma sąsiednimi rzędami - jak to spartaczyli na
    tych szkodach to nie życzę remontu w niedługim czasie na własny koszt.

Koszty utrzymania/wspólne beda wysokie...
  • Gość: zizizi IP: *.asystent.ds.polsl.pl 19.07.10, 18:31
    hmm, z tego co widzę, to ktoś tu mocno brudzi w interesech tej firmie.uparłeś się człeku na te baraki i Brzezinkę, masz kompleksy? jak dla Ciebie to są baraki w takim razie czym są budynki starego budownictwa? w chlewie mieszkam, czy jeszcze gorzej? nie obrażaj ludzi swoimi głupimi uwagami.
    Myślę, że nie ma co się martwić o parkingi podziemne, osiedle już stoi, ludzie się wprowadzają i żadnych usterek nie zgłaszają... No i wytłumacz łąskawie skąd bierzesz informację o wysokich kosztach utrzymania, to akurat rzeczywiście mnie ciekawi?
  • Gość: seboc IP: 109.243.180.* 19.07.10, 19:06
    > ktoś tu mocno brudzi w interesech tej firmie

A ja widzę, że masz jakiś interes w promocji tego osiedla.
    Budynki są fajne i ciekawe z wyglądu.
    Tylko otoczenie - kupa dziada i wydaje mi się, nie zamierza się zmienić.
    Jeśli faktycznie da się mieszkanie kupić za 3300 jak tu napisano - jest ok, ale
    mnie, faktycznie zainteresowanemu, Pan Były Piłkarz proponował cenę kosmiczną.
    Przejechałem się na wycieczkę rowerową w te okolice dzień później. Nasunęły mi
    się pytania:
    - hala Pemug wygląda, że ma się dobrze,
    - pod osiedle wjeżdżają jakieś tory kolejowe - wygląda toto na dziadowską
    rekultywację terenu po halach EP,
    - ruch na drodze do centrum nie ustaje nawet po 19,
    - żadnego lasu, parku, centrum handlowego w pobliżu,
    - szkoły i przedszkola raczej wspólne mieszkańcami dziadowskich bloków i starych
    kamienic.

Jak już kiedyś napisałem - jako osiedle robotnicze ok, za akceptowalną cenę.
    Ale ja po pracy chciałbym mieć jakiś spokój, azyl z fajnym widokiem.
    S.
  • Gość: riposta? IP: 188.33.79.* 19.07.10, 21:56
    To prawda, okolica nie jest porywająca, budynki ładne, ale same
    mieszkania (układ) tez nie jest rewelacyjny, cena jednak może
    rekompensować te niedociagnięcia i załozyłem ten wątek, aby
    podzielić się tymi doświadczeniami (cenowymi!). To dla
    zainteresowanych może być źródło wiedzy i pr5zejrzystości (co jest
    warunkiem konkurencyjności) a jakość lokali i okolicę każdy sam
    chyba potrafi ocenić. Informacje te mają na celu, aby przeciwdziałać
    zmowom cenowym na rynku.
  • Gość: kolo IP: *.mikolow.multimetro.pl 20.07.10, 20:20
    czesto bywam w tej okolicy, w skrocie jest to centrum getta gdzie co sobote
    gonia sie i bija kibole gks i ruchu - jak ktos nie wierzy proponuje sobotni
    spacer z brynowa do ligoty w dniu meczu...
    nawet za darmo bym tam nie mieszkal
  • Gość: hg IP: *.chello.pl 23.07.10, 19:54
    hehe 4 nocne monopolowe plus burdy. byliscie tam kiedys wieczorem ??
  • Gość: zizizi IP: *.asystent.ds.polsl.pl 28.07.10, 12:38
    cierpliwości! żeby okolica zmieniła się na spokojniejszą muszą tam zamieszkać ludzie. nic się samo nie dzieje; jak sięchce zagospodarować jakiśszemrany teren no to nie można czekać aż się sam oczyści.takie życie. nadal uważam, że to niezłe osiedle za niewielką cenę która za kilka lat wywinduje, co czyni z osiedla dobrą inwestycję na przyszłość.
  • seboc 28.07.10, 15:53
    > to nie
    > złe osiedle za niewielką cenę

Ofertowe 6000 za metr to niewielka cena?
    S.
  • Gość: gh IP: *.chello.pl 28.07.10, 19:49
    a jak chcesz rewitalizowac okolice przekonywac meneli o tym zeby sie
    wyprowadzili? sorry ale bycie element procesu rewitalizacji mi nie
    odpowiada nie mam nic do tego osiedla i jego mieszkancow, ale na
    sprawe trzeba patrzec jasno 6 tys za m2 w miejscu nieciekawym to za
    drogo uwazam ze cena 4 tys za m2 bylaby ok
  • Gość: zizizi IP: *.asystent.ds.polsl.pl 03.08.10, 14:36
    no dobra, są oferty 5,5 tys. za metr, w co wliczone są przynajmniej garaże podziemne. Poza tym , czy faktycznie te okolice zamieszkują pomniejsze warstwy społeczne? Przecież wszyscy narzekają raczej na to, że tam nic więcej nie ma, to takie ubocze trochę, tereny wokół nie są ładne, bo niezagospodarowane jak należy. Chodziło mi bardziej o to, że rewitalizacja dotyczy miejsca w mieście a nie ludzi. Nie trzeba tam przesiedlać meneli z kamienic (tak, jak w centrach niektórych miast).
  • Gość: mała IP: 46.112.71.* 29.11.10, 23:49
    czy w tych mieszkaniach są czynsze? ile kosztuje utrzymanie takiego mieszkania prosze odpiszcie
  • Gość: chro IP: *.dynamic.chello.pl 18.06.11, 18:53
    Gość portalu: mała napisał(a):

> czy w tych mieszkaniach są czynsze? ile kosztuje utrzymanie takiego mieszkania
    > prosze odpiszcie

A z czego chcesz tego molocha utrzymać, z datków na mszy? Skąd tacy się biorą na B.?

Utrzymanie bedzie typowe, ale późniejsze remonty, naprawy będą pochłaniać masę kasy. Te podziemne parkingi pod całością terenu, na szkodach góniczych... oj bedzie sie dzialo.
  • Gość: x IP: 94.76.254.* 07.12.10, 08:19
    Te osiedle to jakas zupelna beznadzieja! TRAGICZNY dojazd z centrum Katowic w godzinach w ktorych normalni ludzie musza sie przemieszczac (da sie tam dojechac z ktoregokolwiek kierunku bez korkow??) , bardzo slaba okolica (jesli chodzi o srodowisko i "srodowisko") i ceny ponad 6tys za metr ?? + obowiazkowe dokupienie garazu i komorki? Sorry ale nie wiem kto kupil te kilka mieszkan, ktore sprzedali, chyba jacys spekulanci ktorzy nie maja co z pieniedzmi robic bo nie wierze, ze ktos z wlasnej woli zamieszkalby tam za kwote nawet o polowe nizsza.. Najbardziej zenujaca obecnie oferta w Katowicach.
  • ben00 02.03.11, 10:42
    dzisiaj sprawdzałem na 220 mieszkań sprzedanych 31 (w tym prawie 100% - tj 19 na 20 mieszkań, sprzedanych w dwu budynkach leżących najdalej od ulicy i posiadających najlepsze nasłonecznienie) i 4 zarezerwowane.
    Efektu sprzedaży - piorunujace. Jak na razie to osiedle widmo.
    I nawet architektura nie jest zła, lokalizacja dla skrajnych (wschodnich) budynków b. zła - smugi świateł od samochodów w nocy, w dzień ruch na wysokości 2 piętra!
    Ale to co kładzie to osiedle to GĘSTOŚĆ ZABUDOWY. Dewelopera zaćmiła chęć zysku i stworzył sobie produkt niestrawny.
    Deweloperze - o jeden rząd za dużo!! A nie trzeba było wprowadzić trochę zieleni? A tak wyszły familoki w nowym wydaniu - szkoda bo można było z tego terenu zrobić całkiem udane przedsięwzięcie.
    No i ta cena!
  • Gość: Hela IP: *.range81-132.btcentralplus.com 18.06.11, 11:36
    Byłam, oglądałam. Z domków rynny lecą prosto na chodniki, tak więc kostka brukowa już pokryła się barwą brunatną... słabo to wygląda na nowym, ponoc luksusowym osiedlu, no ale to drobiazg. Bardziej doskwiera cena. Ponoć do niedawna mieszkania były w promocyjnej cenie już od 4300 za m2. Promocja! Okolica gratis!!! Za dużo w czasie akcji nie sprzedali, a Pani (bardzo miła), która mnie oprowadzała, twierdzi, że teraz będzie cena wyższa, a nowy cennik dostanie jutro. Gdzie w tym logika? Miejsce parkingowe i piwnica, to nie opcja, a kosztowna konieczność. No i i fatalny rozkład mieszkań, gdzie 59 m2 to dwa pokoje w tym jeden z aneksem kuchennym i małą łazienką, za to z przedpokojem i korytarzem na 12 - 15 m2. Żal.pl
  • Gość: Max IP: *.3s.pl 22.09.11, 08:27
    Też ostatnio odwiedziłem Osiedle Książęce. Osobiście bardzo mi się podoba, takie modernistyczne małe bloki, niestety tragicznie oddalone od siebie. Byłem tam w niedzielę... osiedle wyglada trochę na "zaniedbałe" -naloty na kostkach jak juz poprzednik wspominał, mocno wypłowiałem tarasy na parterach, zarośnięta trawa, niezagospodarowane ogródki. Wydaje mi się że tam poprostu brakuje mieszkańców.
    Co do korków i dojazdu do centrum... Jest tak samo jak inne południowe dzielnice Katowic i lepiej w katowicach nie będzie dopóki nie powstaną jakieś dodatkowe drogi.
    60 m2 i dwa pokoje... dla jednych to mius dla drugich duży plus, nie wszysscy chcą mieszkać w mieszkaniach 4 pokojowych o tym metrażu.
    Ja mógłbym tam zamieszkać, przekonali by mnie do tego ceną.
    Na forum krąży "plotka" że za cenę 3200 można nabyć tam mieszkanie.

Czy ktos ostatnio kupił tam mieszkanie?
    Do jakiej ceny udało się zejść?
    Nie interesuje mnie cena którą oni podają za metr kwadratowy tylko taka za jaka da sie tam kupic mieszkanie.
    Jakieś "gratisy"dają?
    Np Murapol "Mała Skandynawia" do wybranych mieszkań dodaje samochód Suzuki... na dwa lata i przez ten okres naszym problemem jest tylko tankowanie samochodu.
  • Gość: nice IP: *.play-internet.pl 24.09.11, 03:10
    jakies 2 ksiezniczki sprzedajace te mieszkania podaja jakies krolewskie ceny za m kw Nawet nie chce sie negocjowac
    do tego obowiazkowe miejsce parkingowe
    podobne ceny proponuje francuska park ale lokalizacja o niebo lepsza
    w nocy ksiazece wyglada na niezamieszkale
    ciekawe jak dlugo beda to sprzedawac. Moze specjalnie zniechecaja klientow zeby miec jak najdluzej prace.
  • Gość: nieruchomości IP: *.xdsl.centertel.pl 22.10.11, 15:48
    Trzeba przerwać tą nudną dyskusje ! Jedni nie znając szczegółów piszą o samych wadach więc może mają w tym jakiś interes ! musicie sami zdecydować co jest dla was zaletą a co wadą, my natomiast jesteśmy teraz na kupnie mieszkania więc przekażemy wam kilka uwag na temat oględzin osiedli którymi jesteśmy zainteresowani
    Miłe Zacisze - zalety to cena i wygląd osiedla jest po prostu Miłe, minusy to brak wind ( ale bloki są niskie więc będzie tylko tego brakować targając zakupy na samą górę), ciasne garaże, bardzo daleko od centrum i brak przyzwoitej drogi dojazdowej
    Mała Skandynawia - zalety cena, minusy to wykonanie, materiały i mieszany styl tego wykonania :) niski standard, ale odpowiedni do ceny średnio 4500 zł, blisko ruchliwej drogi
    Millenium - zalety najlepsza mała infrastruktura, osiedle jest po prostu piękne i jest w nim wszystko, ale czy w dużym mieście potrzebujemy wszystko w jednym miejscu - na pewno jeśli mamy dzieci, minusy to w obecnie sprzedawanych blokach brakuje wind, klatek ( do mieszkania wchodzimy z zewnątrz ) brak garaży i brak komórek lokatorskich - to przy tej klasie osiedla jest niewybaczalne
    Ligota Park zalety - ciekawe ładne osiedle i cena jest bardzo dobra a lokalizacja idealna minusy - to gęstość tych budynków w większości mieszkań balkon sąsiadów mamy z przodu z boku jednego i drugiego ( prostopadle, równolegle itd. :) bardzo mało prywatności
    Dębowe Tarasy - jakość na wysokim poziomie ale lokalizacja fatalna i to, że jest to blokowisko
    Aktiv os. Tysiąclecia zalety to lokalizacja, jest blisko do parku i do centrum , minusy to hałas i fatalne wykończenie bardzo niski standard !
    Książęce zalety - bardzo wysoki standard materiałów, wykonania i te tarasy na górze idealne na grilla i miejsca postojowe i komórki lokatorskie największe na tle całej reszty i odległość od centrum jest bardzo blisko, minusy mieszkania od ulicy jest tam za głośno - ponoć mają być postawione ekrany, mało drzewek i zieleni, plac zabaw dla dzieci muszą zdecydowanie poprawić,i to że jeszcze mało mieszkańców. Osiedle nie jest ogrodzone jest to dla jednych wada a dla innych zaleta, jeszcze pojawiła się tutaj informacja o gęstości tych budynków i ktoś tutaj ma miał racje jest gęsto, ale popatrzcie na resztę np. Dębowe Tarasy, Ligota Park, Mała Skandynawia itd.
    W sumie każde osiedle ma wady i zalety więc musicie sami odpowiedzieć sobie co dla was jest ważniejsze ! Cena zależy od mieszkania, jakości, lokalizacji nawet w jednym bloku mieszkanie mieszkaniu nie równe liczy się wszystko piętro, widok, wysokość budynku rozkład pomieszczeń - czasami trzeba kupować rozkład a nie m2

• Gość: dzik p IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.11, 20:54
    dębowe i książęce jak piszesz w wysokim standardzie wykończenia...

please, nie podpisuj sie "nieruchomości" - bo nie masz o nich zielonego poijęcia i nie wiesz co to wysoki (co najmniej wyższy od niskiego) standard.
  • Gość: nieruchomości IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 21:18
    to napisz które w Katowicach ma najwyższy stadard ?
  • Gość: dzik p IP: *.dynamic.chello.pl 24.10.11, 20:40
    Co to jest wysoki standard? :P
    www.osiedleksiazece.pl/pl/standardy-wykonczenia/o-standardach.htm
    Przykład - dlaczego te mieszkania nie są w wysokim std.

Jedziemy. :)

1. Przegrody konstrukcyjne, ściany działowe, obudowa szachtów (!) - Żelbet - ZERO intymności, brak wygłuszenia pomiędzy pokojami, mieszkaniami.
    2. Wykończenie ścian - gips. Czyli standard.
    3. Posadzki - std. Jedynie balkony wykończone drewnem. Powiedzmy, że plus - tylko nie wiemy jakie to drewno (pewnie z szalunków).
    4. Okna - absolutny standard developerski - ani ciepłe, ani ciche. Nic co można by nazwać std. wysokim.
    5. Drzwi wejściowe , wzmocnione - nawet nie antywłamaniowe.
    6. CO. Piec dwufunkcyjny bez zasobnika i zwykłe grzejniki płytowe z termoregulatorem. Niżej sie nie da. Widziałbym w takich mieszkaniach grzejniki chowane w stropie czy ozdobne panele ścienne.
    7. TPSA.. :)
    8. Elewacja - Tynk (najtanszy jaki sie da) - wiadomo jak to wygląda po roku.
    9. Części wspólne - schody i posadzki w przejściu do garaży - cement zatarty na gładko (no proszę...), klatki schodowe - farby emulsyjne... :P
    10. Windy - zwykły najtańszy szrot - w żadnym wypadku ciche i szybkobieżne - pochwaliliby sie tym.

Sorry, ale brak izolacji akustycznej pomiedzy mieszkaniami w pionie i poziomie, izolacji szachtów itp, okna o niepodwyższonych parametrach cieplnych i akustycznych, wykończenie elewacji tynkiem, klatki schodowej emulsją czy cementem - to nie jest wysoki standard.
  • Gość: zainteresowani IP: *.xdsl.centertel.pl 01.11.11, 18:00
    1.okna absolutny standard to pokaż mi ilu developerów stosuje okna drewniane i dodatkowo narożne ?!
    2 egzotyczne drewno na tarasach(ogromnych tarasach) o tym też nie wspomniałeś
    3.piec dwufunkcyjny - niżej się nie da to zobacz na Bażantowie a to ponoć hit w mieście
    4. klatki - porównaj sobie z innymi inwestycjami - tutaj widać rękę architekta
    5. garaże mają największe na na rynku tak jak komórki
    to kilka odp., ale Ty nie wskazałeś, które osiedle ma wyższy standard od tego okładając jednego nie używasz argumentów o innych osiedlach więc jesteś nieobiektywny i chyba masz jakiś interes w tym co piszesz - nam się to osiedle podoba, ale zasięgniemy jeszcze opinii fachowca i na pewno je przekaże na tym forum
  • Gość: Alina IP: *.xdsl.centertel.pl 22.10.11, 18:27
    Cena zależy od mieszkania, ale też jestem zainteresowana kupnem tam mieszkania i teraz pojawiły się ciekawe promocje, te mieszkania z tarasem 22 m można kupić za 5300 zł, są też tańsze np. 4700 zł tak mi się wydaje, że wszystko zależy od wielkości tarasu i te na końcu są po 5800 zł
  • Gość: iwona IP: 217.153.108.* 28.10.11, 13:54
    Czy 4700 to według Ciebie mało ?? Rozpaśli sie koledzy deweloperzy a pomógł im rzad swoja rodzina na swoim dzieki której mogli windowac ceny w nieskonczonosci i powiem tak chociaz mnie stac z czystej przyzwoitosci nie zapłace tyle i bede sie budowac....
  • Gość: Leon IP: *.xdsl.centertel.pl 01.11.11, 17:42
    Koleżanko musisz wziąć pod uwagę jakość bo tej na osiedlu Książęcym nie brakuje a poza tym budowa domu 140m2 w Katowicach na działce 10a to koszt 600 T PLN - w jakości takiej sobie !!!
  • Gość: lol IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.11, 17:53
    Jaka jakość? Dawaj przykład na to że to nie zwykła developera.
  • Gość: Bartolomeo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.11.11, 15:51
    niezłe promocje.... biorąć pod uwagę to że jeszcze przed przyznaniem nagrody cena wynosiła 4500 brutto za m2. NO i jeszcze trzeba doliczyć obowiązkowy (!) zakup miejsca post. za 25000PLN. Czemu o tym już nie wspomniałaś?
  • Gość: spider IP: 94.42.84.* 03.01.12, 15:01
    Gwoli ścisłości przed budową osiedla był tam wielki plac, składano tam rozmontowane żurawie i inny złom, z tyłu była stacja benzynowa, poza tym parę ruder, teren pewnie trochę był skażony substancjami ropopochodnymi ale gorsze to są te spaliny idące z wiaduktu. Nie myślcie że ruch będzie mniejszy nawet jak zrobią obwodnicę do Bocheńskiego lasem co może nastąpi do 2025 roku, nie ma innej alternatywy dla Ligoty. Szkody górnicze w tym rejonie pojawiają się co chwilę, widać je zresztą na Piotrowickiej jak się zjeżdża z wiaduktu ale bez przesady, da się z tym żyć:) Najwyżej będą prostować budynki za parę lat. Aktualnie przebudowywany układ drogowy raczej korki powiększy chyba że śmigłowce stanieją i zrobią lądowisko na dachach. Pozdr.
  • Gość: waldi IP: *.centertel.pl 18.02.12, 17:55
    To osiedle jest ok ! Dużo nowoczesności, duże tarasy, wyższy standard niż u konkurencji i chyba jedyny developer, który zadbał o szerokie miejsca postojowe - dla CAŁEJ RESZTY PRL MAMY ZA SOBĄ !!!!!! i samochody są teraz znacznie większe
  • Gość: lol IP: *.telpol.net.pl 18.02.12, 18:58
    kolejny naganiacz... wybuduj sobie szeroki garaż i w niej zamieszkaj.
  • Gość: waldi IP: *.centertel.pl 19.02.12, 17:47
    Ja tylko obiektywnie stwierdzam, że cała reszta ma"śmieszne miejsca postojowe" raczej takie na dwa rowery. A tak poza tym to mam w d...e cały rynek nieruchomości
  • Gość: zainteresowana IP: *.centertel.pl 07.03.12, 20:20
    pierdoły piszesz kolego ! Ja byłam na tym osiedlu, mieszkania są bardzo fajne i bardzo ładnie wykonane
  • Gość: lol IP: *.telpol.net.pl 08.03.12, 22:42
    no skoro byłaś....
  • Gość: Mieszkaniec IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.12, 22:35
    Witam
    Mieszkam na tym osiedlu i aż boli mnie głowa od tych wszystkich głupot które wypisuja tutaj ludzie że tak sie wyrażę " z ulicy " . Uważam że nikt inny jak tylko mieszkańcy mogą powiedzieć pare słow o tym osiedlu.
    Mieszkam na nim od pół roku i ani nie spotkałam sie z kibolami , menelami i patologią .
    [b]Same budynki uważam za ciekawe i nie klockowate jak ine inwestycje w Katowicach. Wychodząc na balkon nie jestem zmuszona zaglądać sąsiadowi w okno gdyż taki jest ich układ. A skażony teren to już chyba przesada. I proszę bardzo nie nazywać mnie naganiaczem , bo tak tu widze nazywacie zwolenników tego osiedla .
    Ja tu mieszkam i mam wiele do powiedzenia.

Pozdrawiam
  • Gość: nice IP: *.play-internet.pl 18.06.12, 00:38
    Gratuluje samozadowolenia ale czesto stoje w korku rano pod tymi blokami i zastanawiam sie co kieruje tymi 10 ludzmi ktorzy kupili tam mieszkania. Hałas spaliny brak sklepow wokół szkody górnicze(wiadukt obok juz pęka) Może jest cos czego nie widac z zewnatrz a widza to tylko mieszkancy, Moze brak sasiadow?
  • Gość: Mieszkaniec IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.12, 21:01
    Dziekuje .
    Najbardziej podoba mi sie opinia osób tzw z "samochodów na wiadukcie "
    Przecież to oni maja najwiecej do powiedzenia .
    To ja gratuluję
  • Gość: nice IP: *.play-internet.pl 19.06.12, 22:39
    czasem z perspektywy wiecej widac. Ogladalem te mieszkania rowniez w srodku. Sa w wiekszosci zle rozplanowane szczegolnie te mniejsze. Juz widac w niektorych miejscach pekniecia scian . Na kostke leje sie rdza z dachow przy wejsciach. No i bliskosc budynkow jest nie do zaakceptowania chyba ze ktos lubi byc podgladany. Proponuje wyburzyc co drugi szereg wtedy zrobi sie znosniej. I tak tych mieszkan nikt nie kupuje- sprzedaz trwa juz chyba 2 lata.
  • Gość: tomek IP: *.centertel.pl 19.06.12, 23:12
    To już chyba koniec tego osiedla, kolejnej zimy raczej nie przetrwają.
    Może za 2500 zł/m2, ale mają zapas tych mieszkań na 20 lat
  • Gość: mike IP: *.telpol.net.pl 20.06.12, 12:23
    Mieszkania są koszmarne pod każdym względem. Niby 3 pokoje a dostajemy dwa, w tym jeden z aneksem kuchennym i dużym ogrodem zimowym... O ciasnocie, okolicy, szkodach górniczych, które pewnie wpłyną na koszty utrzymania skomplikowanej konstrukcji budynków nie ma co mówić
  • Gość: książe z bel air IP: *.dynamic.chello.pl 25.07.12, 23:16
    a może zdradzisz kolego gdzie ty mieszkasz zakompelsiony karakanie, wiem że zal ci pewnie d... sciska bo jedyne o jaki zakupie mozesz ty pomyśleć to polo cockta z biedronki
  • Gość: nice IP: *.play-internet.pl 25.07.12, 23:41
    wow ktos sie zdenerwował jak poczytał gdzie mieszka . Polo cocta z biedronki moze niedługo stać się faktem bo naprzeciw budują jakis nowy koszmarny market co pewnie wpłynie na widok okolicy i poprawi przyjemnośc uzytkowania mieszkania . Teraz ktoś wymyślił reklamę "zamieszkaj jak książe" - niezłe
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.12, 23:55
    a czy Pani wie, e pod osiedlem były bunkry?
    i że tam są izotopy?
    zasypane?
    miłego świecenia:)
  • Gość: Bartolomeo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.12, 11:56
    o jak miło że czytacie moje uwagi :)
    Wreszcie doszliście po rozum do głowy i przynajmniej miejsce na parkingu dołożyliście już jako "gratis" do mieszkania
    Ale co do reszty to:/ - tak funkcjonalne macie te mieszkanka że z przedpokoju/przedsionka to spokojnie możnaby wydzielić dodatkowy pokój za to łazienek to już mniejszych się chyba nie dało zrobić... a przepraszam - przecież wg jury architekturą dowiązujecie do "śląskiego tradycyjnego budownictwa" - czytaj - familoków, czyż nie?
  • Gość: marian IP: *.rom.net.pl 12.03.12, 13:39
    Zgodze sie z przedmówcą. Apartamenta a łazienki mniejsze niż w kawalerce. A kibelek w osobnej dziupli. Tak się już nie buduje. Minus dla projektanta.
  • Gość: pandzik IP: *.telpol.net.pl 12.03.12, 15:51
    Oglądnąłem sobie kilka rzutów i faktycznie projekt jest poniżej krytyki.
  • Gość: DD IP: 31.61.28.* 12.03.12, 19:32
    Co polecasz ???
  • Gość: DD IP: 31.61.28.* 12.03.12, 19:31
    A gdzie masz większe :)) cała developerka robi dokładnie to samo +/- 1m2
  • Gość: marian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.12, 21:27
    Tu widzę mieszkanie (przepraszam, apartament) 86m2 a łazienka (uwaga!) 3,88!! To 4,5% powierzchni mieszkania podczas gdy z reguły ten stosunek to jest jakieś 8-10%. Ale przyznaję, że ciężko znaleźć coś dużo lepszego.
  • Gość: DD IP: *.centertel.pl 13.03.12, 20:00
    A Ty co polecasz ? gdzie są większe ? z toaletą ma ponad 6m2 (tak należy liczyć czyli Twój stosunek 7%) wiec tyle co średnio na każdym innym osiedlu - poza tym inne mieszkania 70m2 łazienka 7m2(10%) , 58m2 łazienka 5,4m2 (9%), 74m2 łazienka 7m2 (10%), 48m2 łazienka 3,8m2 (8%), 50m2 łazienka 4,2m2(8%) i jeszcze ostatnie 58 m2 łazienka 7m2 (12%).
    Dalej przyznajesz, że ciężko znaleźć coś większego ? :) Oceniaj obiektywnie a pomożesz innym :))
  • Gość: marian IP: *.rom.net.pl 14.03.12, 08:53
    No niech Ci bedzie :-)
  • Gość: tubylec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.12, 00:10
    jest tu jedna idiotka w czarnej hondzie civic,takim złomie, pokazuje ludziom,że mają nasrane, kręcąc palcem w mózg, może boli ją własny?
    ale jak jest fanką tego osiedla...
    wnet będzie świecić w nocy i wyłączą latarnie...
  • anula5550 20.02.12, 11:48
    Witam, przepraszam że tutaj piszę z prośbą, ale to najlepsze miejsce na znalezienie osób kupujących mieszkanie u dewelopera. Mam zatem ogromną prośbę o wypełnienie ankiety składającej się z kilku pytań, a dotyczącej reklam deweloperów. Oto link do ankiety: LINK. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc :)
  • Gość: Jogi IP: *.c194.msk.pl 02.08.12, 21:17
    Daj sobie spokoj z tym Osiedlem Totalna Lipa . A pozatym Miszka tam Baba której wszystko przeszkadza i poztym jest w zarządzie wspoy.
    Musiała miec Cięzkie dzieciństwo.
    A teraz wydaje sie jej że jest Właścicielką Osiedla i twoży swoie prawa osiedlowe/
    To Osiedle jest Hore
  • Gość: Regina IP: *.trans.net.pl 25.10.13, 11:36
    Ja kupiłam mieszkanie na Murapol Bażantów.
    Sprawdzony deweloper, ceny atrakcyjne, ciekawy projekt i sąsiedztwo lasu.
    Książęce może się schować.

Dla zainteresowanych zostało jeszcze kilka mieszkań w etapie, który za miesiąc kończą:
    www.murapol.pl/katowice/murapol-bazantow
  • Gość: ta IP: *.1000lecie.pl 27.10.13, 08:34
    sprawdzony... he he
  • Gość: Ady IP: *.dynamic.chello.pl 20.11.13, 19:59
    Szczególnie sufity wyglądają świetnie :)

Poza tym śmierdzisz pracownikiem murapolu na kilometr.
  • Gość: znawca IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.13, 19:09
    Murapol - deweloper, który lada dzień może upaść biorący pożyczki w instytucjach parabankowych na bardzo wysoki procent........ banki już nawet nie chcą rozmawiać z tymi dziadami........ a ludzie o niczym nie wiedzą.....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka