Dodaj do ulubionych

Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosnowie

IP: *.111.200.204.static.crowley.pl 03.02.11, 14:19
Witam serdecznie! Jestem właśnie po wstępnej rezerwacji mieszkania w ww. budynku, budowanym przez Centrum Developer Sosnowiec ul. Plonów. Po pierwszej rozmowie z pracownikiem firmy odnieśliśmy dość pozytywne wrażenie o inwestycji i firmie. Po przeczytaniu jednak kilku opinii o tym Developerze nie jestem już tak pozytywnie nastawiona, jak wcześniej. Zdecydowana większość osób ma negatywne doświadczenie z tą firmą. Są to jednak głównie opinie sprzed kilku lat. Chciałabym poznać obecne zdanie osób, które czekają na swoje mieszkanie, budowane przez CD. Może ktoś poczynił już więcej kroków niż ja do jej sprawdzenia. Będę wdzięczna za informacje.
Edytor zaawansowany
  • Gość: ko IP: *.147.17.118.nat.umts.dynamic.eranet.pl 03.02.11, 16:51
    Kilkadziesiąt osób czeka na oddanie i zakończenie budowy osiedla domów szeregowych 100 m dalej już ponad 2 lata.Końca inwestycji nie widać.Na tym forum jest cały wątek dotyczący tej budowy-bardzo aktualny.Nie ma sensu się powtarzać .
  • magatti 03.02.11, 22:01
    Dziękuję za odpowiedź. Zapoznałam się z tamtym wątkiem. Ciekawa jednak jestem, czy sytuacja się zmieniła. Lata 2008 - 2009 były trudne dla wielu branż również dla budowlanki. Czy osoby, które kupiły od CD nieruchomości w 2010 r. również miały takie przejścia z tą firmą? Poza tym jestem zdania, że kupowanie wizualizacji różni się nieco od kupienia mieszkania, które już jest (kończą się właśnie prace wewnątrz budynku). Czy osoby, które kupiły gotowe domy również mają takie zastrzeżenia do CD?
  • Gość: leo IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.11, 23:05
    Magatti co ty za bzdury wypisujesz? 2008 trudny dla budowlanki, a niby 2010 jest łatwy? A co z latami 2006-2007, gdzie było eldorado i sprzedawało się dziury w ziemi? Wtedy zaczęli inwestycję a skoro jest dołek to ceny ich podwykonawców powinny spaść a oni powinni krocie zarobić. A tu co? nabijanie klienta.

Skoro pojawiłeś się na forum tzn, że nie jesteś zacofany i masz dostęp do netu. Wpisanie w jakąkolwiek wyszukiwarkę Centrum D.... kieruje na odpowiednie strony z komentarzami pechowców. Dlaczego nie pomyślałeś by zrobić to wcześniej?

Marketing szeptany .......
  • Gość: aaragorn73 IP: 195.128.228.* 07.02.11, 23:46
    Witam. Ja Osiedlem Słonecznym interesowałem się juz w 2007 roku kiedy ukazały się PIERWSZE ogłoszenia w prasie. Co więcej wpłaciłem zaliczkę w formie rezerwacji w kwocie 5000 zł w połowie 2008 roku z widokiem na mieszkanie w połowie 2009 roku które pieknie zachwalał pan Rafał H. Na swoje szczęscie poszedłem do dobrego prawnika z umową przedstepną jaką raczyli mi wysłać po kilku miesiącach od wpłaty zaliczki. I co? Prawnik prawie zdębiał że takie umowy są jeszcze na rynku. Umowa zawierała same wymagania z strony CD do klienta w w drugą stronę nie dawała NIC. Jak zaproponowałem swoje uwagi do umowy to nie chcieli o niczym słyszeć. To dało mi już konkretny obraz aby nie kupować od nich dziury w ziemi i wycofałem się po pół roku z rezerwacji. Tutaj muszę wspomnieć że swoje "drobne" 5 tys musiałem prawie wywalczyć bo po dobroci nic nie dawało rezultatu. I miałem rację bo przez 2 lata nic nie działo się na budowie. Drugie podejście maiłem prawie rok temu jak wreszcie ruszyli z budową. Na spotkaniu powiedziałem ze kupie od nich mieszkanie ale pod jednym warunkiem. Wpłacam zaliczkę a resztę płacę GOTÓWKĄ przy odbiorze mieszkania i aktu notarialnego. I co Pan Rafałek powiedział że ok ale mieszkanie będzie droższe po roku o około 20% !!! i tyle będę musiał więcej zapłacić. To mnie całkiem rozmieszyło i powiedziałem dość !. Zrezygnowałem całkiem z usług tej firmy i jak widzę bardzo dobrze zrobiłem bo jak widze jak ciągnie im się budowa szeregówek i bloku to nic dobrego to nie wróży. Uwazam że kupowanie od nich lokum to duże ryzyko dla własnych pieniędzy.
  • Gość: metrogoldenhajer IP: *.dynamic.chello.pl 10.02.11, 11:27
    jak wybuduja to dopiero warto kupowac po co rezerwowac?
    przyklady w katowicach osiedle ksiazece zakupionych mieszkan jest chyba 4 na kilkadziesiat oddanych ludzie po co sie spieszytc czasy kupowania dziury w ziemi chyba minely??
  • Gość: niby IP: 87.206.236.* 11.02.11, 12:55
    niby minęły... tylko za co oni to niby wybudują? :D
  • Gość: Mo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.11, 21:33
    ...za co?? jak to... za zaciągnięte kredyty!
  • Gość: klient222 IP: *.180.68.155.nat.umts.dynamic.eranet.pl 01.05.11, 23:44
    jestem coraz bardziej zaniepokojony sytuacją na budowie apartamentów, obiecywali pierwsze mieszkania w grudniu 2010 a tutaj jest już maj 2011 i nic się nie dzieje, można sobie pooglądać z zaogrodzenia. Obsługa wręcz "OLEWA " każdy poruszany temat. Czy jest ktoś kto kupił mieszkanie w segmencie A, B lub C i ma jakieś przyzwoite informacje?? Będę wdzięczny.
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 02.05.11, 10:17
    Ale dlaczego sytuacja ma być różna od innych ich budów?

Postawią surowy zamknięty, bez sieci itp., i wsio. Tak jak na innych budowach.
  • klien-t222 02.05.11, 18:11
    Po tym co przeczytałem na innych forach, myślę , że może się tak to skończyć ,że nie mają za co dalej budować, żeby to zauważyć nie trzeba być szczególnie bystrym .
    Wiem już ,że na mieszkanie będę musiał jeszcze zaczekać dlatego zapytam jeszcze o to czy płacą kary za niedotrzymanie terminu oddania mieszkań czy domów?
  • Gość: o IP: *.205.13.172.nat.umts.dynamic.eranet.pl 02.05.11, 22:20
    to powiem z własnego doświadczenia-poszukaj od razu dobrej kancelarii prawnej.Ja kupiłam od nich dom-NIESTETY
  • klien-t222 03.05.11, 16:03
    A czy w Sądzie coś da się wyegzekwować? Przecież to rozbój w biały dzień... Napiszcie czy to można jakoś ogarnąć czy raczej paraliż? Czy w ogóle jest kto kolwiek kto ma to za co zapłacił??
  • Gość: Sąsiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.11, 23:47
    Obawiam się, że nic nie wskóramy. Termin to chyba i tak najmniejszy problem. Zastanów się co zostanie zrobione wokół apartamentowców ( zagospodarowanie terenu ), woda, gaz, prąd, zarządzanie obiektem. Wystarczy przejśc się dalej na osiedle słoneczne ( z 300 metrów ) i zobaczyć jak wygląda budowa 3 lata po terminie...
  • Gość: pola IP: *.204.24.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.02.12, 11:41
    Nie płacą kar , robią przekręty w dokumentach , kłamią w sądzie , oszukują.Dno dna , zmarnowali mojej rodzinie kilka lat życia a to nie koniec.Życzę im , z całego serca aby ponieśli karę za to , co zrobili setkom ludzi-pazerne , bezwzględne hieny
  • Gość: sąsiad IP: *.adsl.inetia.pl 10.02.12, 23:58
    KARY ? TYLKO SĄDOWNIE
    ONI ZA NIC NIE PŁACĄ
  • Gość: o mało nie kupiłem IP: *.silesialan.eu 03.03.12, 23:52
    Szanowni, mamy marzec, ktoś już tam mieszka?

4 lata temu szukałem mieszkania - w absolutnym szczycie prosperity gdy dawali kredyty na "130 procent" wartości:).

I byłem u nich jak jeszcze mieli biuro w Katowicach. Niestety, albo stety - nie było mnie stać na kupno u nich. A obiecywali oddanie mieszkań na początku 2010.

Kupiłem w bloku na środuli i co prawda szału nie ma, ale dzięki Bogu przyglądam się temu co się dzieje na tej inwestycji z boku.

Czy ktoś już odebrał klucze do mieszkania?
  • Gość: jeleń IP: *.182.53.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.03.12, 09:22
    Miałeś człowieku MEGA szczęście, że nie było Cię stać!!! To co robią BiW to rozbój w biały dzień !!! Nik tam nie mieszka , do dzisiaj żadne mieszkanie nie zostało oddane a co gorsza w najbliższym czasie się nie zapowiada..... Brak słów
  • Gość: sąsiad? IP: *.205.41.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.03.12, 18:14
    a ja już mam klucze:-)
  • Gość: o mało nie kupiłem IP: *.silesialan.eu 04.03.12, 21:21
    To Gratuluję:) W którym segmencie? Czy możliwe jest już zamieszkanie tam?

No i czy wszystko jest, tzn. windy czy pracują, jest prąd, woda kanalizacja itp.? Sprzedają razem z miejscem parkingowym? Oraz jak ze stanem prawnym? Jest już pełna własnośc z aktem notarialnym?
  • Gość: jeleń IP: *.182.230.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.03.12, 21:34
    Jeśli to prawda sąsiad? to mamy przełom w tym BAGNIE. Może wreszcie odetchnie setka ludzi, która nie śpi po nocach .Proszę napisz kiedy oddają pod zamieszkanie?? I kiedy otrzymałeś klucze do mieszkania?? Rany trudno mi w to uwieżyć!!!
  • beata.harazim 05.03.12, 16:40
    Dajecie się wkręcać ... pewnie znowu jakiś pracownik CD podszywa się pod klienta , który klucze odebrał ...
  • Gość: ??? IP: *.147.177.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.03.12, 08:39
    Koleżana ma racje, nikt tam nie mieszka a problem z RPWiK długo nie pozwoli jeszcze tam zamieszkać...
  • Gość: corus IP: 109.95.200.* 29.04.12, 23:17
    Tak masz klucze od czego? od auta, garażu blaszaka? bo na pewno nie z apartamentowca CD
  • Gość: Freea IP: *.adsl.net.t-com.hr 20.07.11, 10:13
    Ogólne wrażenia po spotkaniu były pozytywne, oficjalna informacja o opóznieniach w oddaniu mieszkań w segmentach C ,B ,A padła na początku lipca 2011 więc ...nie ma powodów do niepokoju... do momentu kiedy czytamy opinie sprzed lat na temat tego dewelopera. Nastawiamy się na odbiór w okolicach września.... czekamy.
  • Gość: magan IP: *.205.102.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.07.11, 14:55
    września?tylko którego roku??domy na osiedlu słonecznym powinny być skończone jakieś 2 lata temu-do dziś nie ma odbiorów , "mądre głowy "zrobiły na dziko kanalizację -bez projektów , bez pozwoleń...Życzę dużo siły w walce z CD a tych ,którzy zastanawiają się nad kupnem czegokolwiek od firmy Centrum Developer , lub tez innych ich spółeczek-ostrzegam !!Uciekajcie gdzie pieprz rośnie
  • Gość: Freea IP: *.adsl.net.t-com.hr 21.07.11, 18:44
    Czy ktoś już kupił tam mieszkanie " Apartamenty Słoneczne" ?? Jak deweloper tłumaczy opóżnienia ...jakieś odszkodowania ?
  • Gość: megan IP: *.146.217.34.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.07.11, 20:21
    Tłumaczenia?Odszkodowania?Nie żartuj !To są HIENY
  • klien-t222 22.07.11, 20:38
    Jestem NIEszczęśliwym posiadaczem NIBY mieszkania. W dwóch słowach- wpadłem po uszy w G..NO!! Deweloper gdzie szyldem jest BRAK ZASAD. Mimo tego ,że sam sobię robię tym na złość ostrzegam innych NIC OD NICH NIE KUPUJCIE !!!! Tylko na to czekają a potem szukaj wiatru w polu.... Moje mieszkanie miałem mieć w grudniu 2010 roku. Jest 2011 koniec lipca i co ??? Wielkie G..NO... MASAKRA
  • Gość: życzliwy IP: *.dynamic.chello.pl 23.07.11, 16:15
    Trzeba było iść na przeciw, tylko przez tą niby ulicę, zobaczyć super "jakość" i "terminowość" (osiedle z bodaj 2003 roku) tego dev., jak już nie chciało sie jechać do Rudy, czy pod Warszawę.

Sami jesteście sobie winni. Film "Plac Zbawiciela" powstał w 2006 roku. Trzeba było obejrzeć, jak nie lubicie czytać gazet itp.

• Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.11, 19:32
    niestety a tak jestesmy w czarnej d....
    mimo ze nie grozi (chyba) upadkiem ta spolka to jednak jak z filmu - jest tylko gorzej. thx zyczliwy za dobice mnie i mojej zony. w zasadzie tylko modlic sie trzeba ze skoncza i to sie nie rozlcei bo kto wiem jakie nas czekaja "atrakcje" w nowych mieszkankach
  • Gość: Freea IP: *.adsl.net.t-com.hr 21.07.11, 18:19
    Ogólne wrażenia po spotkaniu były pozytywne, oficjalna informacja o opóznieniach w oddaniu mieszkań w segmentach C ,B ,A padła na początku lipca 2011 więc ...nie ma powodów do niepokoju... do momentu kiedy czytamy opinie sprzed lat na temat tego dewelopera. Nastawiamy się na odbiór w okolicach września.... czekamy.
  • Gość: ssiiwwaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.11, 10:29
    jest grudzień i nadal nic :( co dalej....?
  • Gość: zyczliwy IP: *.telpol.net.pl 21.12.11, 11:00
    a czego sie spodziewalas?

jak dobrze pojdzie to jeszcze wiele grudni przed tobą.

jak pójdzie źle....
  • Gość: mm IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.12, 13:49
    sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,10902698,Eleganckie_osiedle_zasiedlone_na_dziko___XXI_wiek__.html
    I to jeszcze na glownej :-)
  • Gość: sąsiad? IP: *.181.159.67.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.01.12, 18:46
    czy może ktoś z sąsiadów "apartamentów słonecznych" wie, czy problem z mediami, a przede wszystkim ściekami dotyczy też apartamentów czy tylko osiedla, o którym był dziś reportaż w teleexpresie
  • Gość: w IP: *.telpol.net.pl 04.01.12, 00:06
    Pewnie was też, przecież nie puszczą dwóch róznych nitek...

CD mialo na pienku z wodociagami juz od czasu budowy pierwszego osiedla na klimont., na przeciw. Nie wiem czy do dzis ludziska maja podpisane umowy...

Zrobili samowole to i wodociagi nie chca gowna odebrac... tyle w temacie
  • Gość: mm IP: *.dynamic.chello.pl 04.01.12, 21:58
    tvp.info/teleexpress/wideo/03012012-1700/5907594
  • Gość: Brodziak i Wsp. IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 06.01.12, 00:04
    W oficjalnej odpowiedzi Spółki na ostatnie doniesienia związane z zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków dotyczące Osiedla Słonecznego tj. części dla domów jednorodzinnych oraz innych domów prywatnych w okolicy, informujemy wszystkich zainteresowanych, że sprawa trudności z podłączeniem do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej nie ma i nigdy nie miała żadnego związku z częścią inwestycji mieszkaniowej "Apartamenty Słoneczne", która to inwestycja ma zapewniony dostęp do wszystkich niezbędnych mediów.
    Oświadczenie to wydajemy aby z góry zakończyć wszelkie towarzyszące sprawie spekulacje oraz komentarze np. "firm konkurencyjnych z regionu" oraz osób nie przychylnych spółce, a także sprostować pojawiające się nieprawdziwe informacje dot. inwestycji "Apartamenty Słoneczne".
  • Gość: sąsiad? IP: *.205.68.20.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.01.12, 09:32
    to chyba nie jest prawda, gdyż byłem ostatnio w RPWiK w Sosnowcu i dowiedziałem się, że inwestycja Apartamenty Słonecznie nie jest połączona do nitki ścieków miejskich? więc termin oddania na koniec stycznia jest nierealny, chyba że na dziko
  • Gość: gość IP: *.147.101.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.01.12, 18:51
    bardzo ciekawe, ja tez byłam, sprawdziłam. zaniepokojona po obejrzeniu materiału w Teleexpressie i wiesz co? WSZYSTKO W PORZĄDKU, nie wiem komu zależy na tym żeby pisać takie bzdury i ludzi niepokoić!!!!
  • Gość: ???? IP: *.204.124.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.01.12, 10:36
    Kobieto nikomu nie zależy żeby się niepokoić !!! To są FAKTY . Nie wiem jak Ty ale ja czekam na odbiór mieszkania już ponad ROK czasu. Za zaufanie którym obdażyłem firmę Brodziak płacę teraz bardzo słono. Nikt w życiu mnie tak nie naciągnął a teraz ma to głęboko w nosie i śmeję się prosto w twarz. Myślę ,że każdy kto zainwestował w ten KANAŁ tak jak ja , świetnie wie o czym mówię. Dlatego wybacz ale Ty chyba jesteś z CD i piszesz coś o czym nie masz pojęcia!!!
  • Gość: gość IP: *.204.66.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.01.12, 09:06
    nie jestem z CD, na odbiór mieszkania czekamy jak pozostali, w umowie mam zaznaczone ze należy mi się odszkodowanie, a odbiór miał być pod koniec sierpnia. Wiec będę domagać się odszkodowania. Ale pisząc, że nie będzie kanalizacji czy kłopoty z wodą to nie prawda i nie ma co zamętu wprowadzać skoro na dziś nic nie zrobimy Drogi Sąsiedzie -;)
    Byłam w RPWiK i Pani powiedziała ze z Apartamentami Słonecznymi nie ma kłopotów, a dodatkowo działka ma własną studnie.
    Faktem jest ze opóźnienie jest ale miejmy nadzieje ze zostanie nam to zrekompensowanie przez CD zgodnie z umową. Jak chcemy się na tym forum wymieniać opiniami to chyba lepiej prawdziwymi niż zmyślonymi.
  • Gość: ???? IP: *.147.247.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.01.12, 18:43
    Droga Pani...
    Do końca życzę Pani takiego optymizmu, dobrego prawnika no i tej NADZIEJI...
  • Gość: ZŁY!!!!! IP: *.204.91.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.01.12, 10:38
    Szkoda tylko , że kończy się u Was Brodziaki na wydawaniu NIC NIEWARTYCH oświadczeń , zamiast wydawaniu MIESZKAŃ.
    p.s zatrudnijcie w firmie polonistę bo na formu błędy ortograficzne świadczą o ..... ( niech sobie każdy sam dopowie)
  • Gość: zirytowany IP: *.147.71.195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.01.12, 17:50
    To proszę mi odpowiedzieć dlaczego w przypadku Apartamentów załatwiliście wszytko jak trzeba a nie chcieliście i nie chcecie postąpić zgodnie z przepisami w przypadku Osiedla Słonecznego ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
  • Gość: m IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.12, 11:00
    dzwoniłem do wodociągów.
    miły Pan powiedział mi, że jeśli chodzi o apartamenty słoneczne to oni jako RPWIK nie mają w ogóle zgłoszonej kanalizacji tam! nie nadzorują żadnych prac, nie wiedzą co tam jest zrobione i jak.

gdy go zapytałem ile mniej więcej będzie trwał odbiór przez nich takich przyłączy(zakładając że będzie wszystko ok) to powiedział mi że od kilku miesięcy do roku.

niezła wtopa.
  • Gość: ZONK IP: *.180.63.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.01.12, 19:04
    Niestety nie mam dobrych wiadomości dla Nas ludzi , którzy kupili mieszkania . Mianowicie byłem dzisiaj RPWIK, rozmawiałem z osobą na stanowisku kierowniczym, która potwierdziła fakt , że żadnego odbioru na tej inwestycji nie było i co gorsza nic nawet nie jest planowane!!! Potwierdził również ,że może to potrwać nawet dwa lata. Teraz jest jasne dlaczego mieszkania w segmencie A,B,C nadal stoją puste, do chwili obecnej nie oddali żadnego mieszkania...
  • Gość: nieuczciwy BiW IP: *.182.154.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.01.12, 10:25
    zaniepokojona po tym co tutaj pisaliście o RPWiK pofatygowałam się tam osobiście. Niestety mieliście rację. Nie ma żadnych odbiorów na tym osiedlu i jeszcze długo nie będzie a co gorsza Pan poinformował mnie , że na to się nawet nie zanosi. Co świadczy o tym ,że oświadczenie Brodziaków to NIEPRAWDA. Zresztą, styczeń się skończył a mieszkania dalej stoją puste..... Strasznie to przykre :(
  • Gość: allah IP: *.232.140.115.rudna-net.pl 30.01.12, 21:52
    Lol jeżeli to jest prawda do jesteście ludzie w dużym głównie
  • Gość: gość IP: *.182.73.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.12, 20:59
    problem jest ale nie na działce APARTAMENTÓW a na osiedlu SŁONECZNYM...byłam świadkiem jak Panowie RPWiK odbierali wodę (mąż z nimi rozmawiał)...działka ma swoją studnie, wszystkie przyłącza zostały zrobione jak drogę budowali...
  • Gość: ???? IP: *.146.188.23.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.12, 21:27
    Nic takiego nie miało miejsca, żadnych odbiorów do dzisiaj nie było . To ,że jest studnia,nic nie oznacza.Nikt z RPWiK jej nie odebrał i jeszcze długo nie załatwią tematu. Najlepszym przykładem jest segment A,B,C , który niszczeje już ponad pół roku . Jest początek lutego i żadne mieszkanie nie oddane. Pierwsze terminy były w GRUDNIU 2010 roku !!! PYTAM DLACZEGO???? Ktoś wie??
  • Gość: obserwatror IP: *.232.140.115.rudna-net.pl 04.02.12, 15:11
    Dobra Ale w tej nowej drodze co budowali idzie nowa kanalizacja? jeżeli tak to czy oni się do niej popieli? czy też popieli sie do tej od Perka co podpięte jest tez osiedle Słoneczne...?? Jeżli jesteście podpięci do tej od perka to zapomnijcie żeby miasto wam to odebrało pozdrawiam
  • Gość: aaa IP: *.telpol.net.pl 04.02.12, 21:25
    trudno żeby druga szła równolegle w tym miejscu :-D, no zacznijcie ludzie myśleć....

o_O
  • Gość: zef IP: *.232.140.115.rudna-net.pl 05.02.12, 00:36
    Sam pomyśl i się ogarnij kilka razy zanim coś napiszesz, często się zdarza że obok siebie biegną 2-3 rury....Z tego co wiem przyłącze Perka jest na 160 i to jest za mała średnica żeby przyjeła ścieki z tylu mieszkań i domów.
  • Gość: koala IP: *.146.188.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.01.12, 16:05
    Śmieszne to jest , że firma Centrum Developer uważa, że może stanowić dla kogoś konkurencję.
    Tak beznadziejne firmy już w większości zniknęły z horyzontu.Jestem właścicielem domu szeregowego na Osiedlu Słonecznym.Pomijając problemy z wodą , CD zostawiło po sobie totalny syf , ilość usterek jest przerażająca.Wszystko trzeba potem naprawiać we własnym zakresie , bo kontakt z nimi zerowy.Klient to dla nich szmata , którego unikają jak ognia-kręcą , lawirują.Niezabezpieczone studzienki kanalizacyjne , przepaście ponad 2 metry przy murze oporowym , też niezabezpieczone.Jednym słowem KOSZMAR.Przestrzegam przed kontaktami z tą firmą.Nasze domy powinny być skończone ponad 3 lata temu,tak więc perspektywa ukończenia bloku jest bardzo odległa....
  • anula5550 16.01.12, 13:31
    Witam, przepraszam że tutaj piszę z prośbą, ale to najlepsze miejsce na znalezienie osób kupujących mieszkanie u dewelopera. Mam zatem ogromną prośbę o wypełnienie ankiety składającej się z kilku pytań, a dotyczącej reklam deweloperów. Oto link do ankiety: LINK. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc :)
  • Gość: kupiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.12, 12:40
    interesują mnie lokale handlowe w apartamentach. maja wkrótce je sprzedawać. myślę o otwarciu kwiaciarni. myslicie że to dobry pomysł, a może ktoś ma jakieś ciekawe propozycje na to miejsce bo w pobliżu tam chyba nie ma
  • Gość: sąsiad IP: *.232.140.117.rudna-net.pl 06.03.12, 20:15
    każdy biznes w tej lokalizacji będzie opłacalny za jakieś 10 lat jak wybudują jeszcze ze 3 bloki
  • Gość: zły IP: *.147.182.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.03.12, 21:17
    Znowu CD robi z Nas piiiiiiiiiiiii, żadne mieszkanie nie jest oddane, a Ty co podobno masz klucze to chyba na obrazku, tak jak my wszyscy!!!!!!!!!!
  • Gość: o mało nie kupiłem IP: *.silesialan.eu 16.03.12, 21:54
    No to szkoda, a taka fajna miejscówka na mieszkanie. Szkoda, że organizator całej tej imprezy przygrał w ch... bo inaczej tego nazwać nie można.

Za chytry byłeś "deweloperze". Szkoda mi tych co ufając w uczciwość ludzką zostali oszukani, tym bardziej, że mogłem być wśród nich. Bo tak naprawdę to jest ogromnyh dramat ludzi, którzy poprostu chcieli kupić i mieć przyzwoite lokum w przyzwoitym miejscu. Ani mi się nie chce myśleć co ci ludzie muszą przeżywać.
    A Ty wozisz się Maserati i masz wszystko w d.
    Nie zdziw się, jak kiedyś komuś puszczą nerwy. Chińskie przysłowie mówi: "Strzeż się cichego psa i spokojnej wody."

Nie pozdrawiam.
  • Gość: kiedyś IP: *.180.211.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.03.12, 09:23
    A przyjdzie taki czas, że ten główny dowodzący CD ze swoim psełdo kierownikiem sprzedaży nie podniosą się z dna. Bo ZŁO wyrządzone drugiemu człowiekowi WRACA z POTRÓJNĄ SIŁĄ. A wtedy nikt Was nie pożałuje. Wspomnicie ten WPIS.... OSZUKANY
  • Gość: Klient IP: *.180.143.184.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.03.12, 17:27
    Jesteśmy kolejnymi klientami CD. Na mieszkanie czekamy już ponad pół roku, wszelkie kontakty z CD kończą się pustymi obietnicami. Kierownik sprzedaży obiecuje klucze co 2 tygodnie. Ciężko się do nich dodzwonić. Planujemy się do nich wybrać osobiście do biura, jednak uważamy, że w grupie siła, więc może udałoby się zorganizować spotkanie ludzi zainteresowanych tą sprawą? Jest ktoś chętny? Dajcie znać na tym forum, może wspólnie coś zadziałamy.
  • Gość: po IP: 37.30.92.* 19.03.12, 19:35
    To co napiszę wynika niestety z moich doświadczeń z tą parszywą firmą.Nie traćcie czasu na jakieś piesze , grupowe wędrówki.Nic to nie da.Jedynie znajdźcie rozsądnego prawnika , który powie wam po przeczytaniu umowy co można zdziałać w tej konkretnej sytuacji.Przeżywamy horror od paru lat przez pseudo biznesmenów z CD.Z całą odpowiedzialnością powiem tylko, że to bezwzględni ludzie(zastanawiam się czy słowo LUDZIE jest w ogóle na miejscu),zdolni do wszystkiego dla własnej korzyści.Dosłownie do wszystkiego.Wielu prawników w okolicy ma już temat w miarę rozeznany , gdyż ilość pozwów przeciwko tej firmie jest ogromna.Część spraw, ze względu na wartość sporu toczy się w Sądzie Okręgowym.Dla zaoszczędzenia niepotrzebnych nerwów , płaszczenia się przed jakimiś pana kierownikami czy też prezesami czy innymi śmiesznymi figurami idźcie do dobrego prawnika i tyle .Umowy z pewnością są skonstruowane na ich korzyść.Ja też jestem klientem , tyle że z innego osiedla.Nowa ustawa być może zmiecie z powierzchni ziemi takich nieudaczników , wchodzi w życie lada moment,takze walczcie póki jest z kim.Powodzenia!Mam nadzieję , że ktoś to czyta z jakiegoś szumnie nazwanego działu obsługi klienta.
  • Gość: kolejny IP: *.182.2.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.03.12, 19:55
    Witam
    Ja mieszkanie powinienem otrzymać już prawie rok temu. Traktowanie przez CD jest uwłaczające a kierownik sprzedaży jest "KIMŚ " kompletnie bez skrupułów i jakichkolwiek cech ludzkich, z resztą jak oni wszyscy z CD.
    Boże , jak sobie pomyślę co oni wyprawiają to krew mnie zalewa!!!
    Jeśłi to nam pomoże to jestem do dyspozycji.
  • Gość: po IP: 37.30.7.* 20.03.12, 08:32
    Nie , to wam nie pomoże.Wierz mi , bo my też próbowaliśmy wraz z sąsiadami spotkań , rozmów itd.nie dały NIC.Strata czasu.W każdej umowie mogą być niby drobne różnice ale to powoduje że każdy może mieć inne prawa i inne zobowiązania.Ja uważam z perspektywy ,że do prawnika trafiłam zbyt późno.Rozmawianie z kimkowiek z CD uważam za stratę czasu i nerwów.To są nieodpowiedzialni ludzie , nie mający pojęcia o takich inwestycjach.Możecie razem , w grupie spróbować porady prawnej.My też tak zaczynaliśmy , niestety tylko kilka osób było tym zainteresowanych a szkoda.Zdajcie sobie sprawę , że są w tej chwili już setki ludzi oszukanych przed z CD , dziesiątki a może setki spraw sądowych.Przecież to zarówno pokrzwdzeni pracownicy , klienci , podwykonawcy itd itd.Takich ludzi , którzy czegoś się domagają jest masę.Osiedle Słoneczne w dalszym ciągu jest nieskończone , nie oddane do użytku mimo , że miało być całkowicie ukończone 3 LATA TEMU
  • Gość: ??? IP: *.146.3.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.04.12, 13:02
    Wy na Osiedlu Słonecznym MIESZKACIE a my w apartamentach ... ani widu ani słychu, strach pomyśleć jak to się skończy...
  • Gość: cytat z osiedla sł IP: *.146.3.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.04.12, 13:04
    ....Do tej pory odważyło się tylko kilka osób na wniosek do prokuratury, ja też to zrobiłem. Wiadomo,że im będzie nas więcej tym są większe szanse na ich zainteresowanie!!!!
    Więc jeśli to nie kłopot to SŁADAJCIE czym prędzej, składają już nawet ludzie z apartamentów, którzy niestety nie mogą tam nawet zamieszkać!! ...
  • Gość: sąsiad IP: *.232.140.117.rudna-net.pl 01.04.12, 23:36
    mieszkania z pierwszego segmentu wyglądają na skończone czym tłumaczą że nie mogą wydać wam kluczy ? na słonecznym ludzie mieszkali bez elewacji z kocami wciśniętymi między mur a okno, bez podjazdu a jeden bez gazu w zimie taki sosnowiecki standard wg CD
  • Gość: apartamenty IP: *.181.6.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.04.12, 21:46
    Teraz CD jest już na etapie totalnej ignoracji klienta. Są na tyle uprzejmi, że od roku nie ma z ich strony żadnej konkretnej odpowiedzi , bo teksty typu cyt.:"za tydzień kończymy"... są dla mnie uwłaczające. A Jednym z istotnych problemów to brak odbioru RPWiK, niestety to tylko jeden z całej listy. Oczywiście CD pewnie nie wie o czym tutaj się wypisuje.... KOSZMAR
  • Gość: sąsiad IP: *.232.140.117.rudna-net.pl 02.04.12, 23:28
    ale bez odbioru remontować można ?
  • Gość: apartamenty IP: *.180.49.102.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.04.12, 17:02
    Właśnie chodzi o to , że nic nie można, nawet wejść do klatki nie można. Ja swoje mieszkanie widziałem raz. Ogólnie wielka tajemnica.
  • Gość: omg IP: *.telpol.net.pl 03.04.12, 17:41
    Ile by sie nie ostrzegało o kupowaniu dziury w ziemi - wszystko jak groch o ścianę. Sami sobie naważyliście piwa. teraz je pijcie.
  • Gość: sąsiad IP: *.232.140.117.rudna-net.pl 25.04.12, 23:57
    TO JUŻ WIEMY BEZ TWOICH GŁUPICH UWAG
  • Gość: sąsiad IP: *.31.52.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.04.12, 17:27
    sąsiedzi.
    czy ktoś z Was dostał już info o odbiorze mieszkania w Apartamentach Słonecznych. Pan "kierownik" naciska na zapłatę reszty za mieszkanie przed odbiorem technicznym. jak sobie z tym radzicie. płacicie czy spuszczacie go na drzewo póki nie będzie aktów notarialnych?
  • Gość: oszukany IP: *.181.7.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.04.12, 17:45
    Drogi sąsiedzie ...
    Nadal nie ma odbioru RPWiK,więc jak mogą być odbiory techniczne!! Ludzie czekają w tym i ja już od grudnia 2010 roku.
    Nikt Ci nie powie : wpłacaj albo nie wpłacaj bo to zależy od umowy przedstępnej, każdy z nas ma inną. Jeśli te mieszkania będą chociaż częściowo oddane pod koniec roku to będzie CUD!!!
    Napisz proszę co mówią o terminie oddania mieszkań?
  • Gość: nik IP: 178.218.238.* 09.05.12, 09:35
    wpłacać kasę wpłacać wakacje się zbliżają nie ważne są odbiory czy akty notarialne za coś na wczasy muszą jechać
  • Gość: nie IP: *.31.115.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.05.12, 14:58
    sąsiedzi, wpłacacie im całość kasy czy czekacie na akty notarialne i zrobienie wszystkiego zgodnie z umową. np. asfaltu nie ma w umowie, a jest "betonowa kostka brukowa wokół domu, plus parkingi i uliczka wjazdowa"
    jak ktoś miał już odbiór to może napisze jak było i czy szanowny Pan Han dalej ściemniał jak najęty i opowiadał niestworzone historyjki, że niby asfalt jest lepszy od kostki?
  • Gość: paranoja IP: *.180.29.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.05.12, 16:22
    oddają mieszkania bez wody i gazu!!!! To się w głowie nie mieści.
  • Gość: Leo IP: *.dynamic.chello.pl 12.05.12, 21:44
    Może dorzuciliby zgrzewkę mineralki i butlę turystyczną.
  • Gość: sąsiad IP: *.hsi2.kabel-badenwuerttemberg.de 04.05.12, 10:45
    odbiory mają być na następny tydzień, a akty notarialne nie wiadomo, bo ich zapewnieniom nie ma co wierzyć
  • Gość: ja IP: *.ip.netia.com.pl 04.05.12, 15:24
    Witam chciałam zapytac czy już ktoś odebrał klucze z tego co wiem to odbiory mieszkań juz sa od 27.04.12??? prosze o odpowiedź poniewaz mam pytania odnośnie wykonanych prac...
  • Gość: ...sasiadka :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.05.12, 15:55
    witam!
    odbiory faktycznie zaczely sie w ubieglym tygodniu. kolezanka byla na odbiorze w sobote 28.04 - mieszkanie w klatce B. niestety kluczy nie odebrala. w mieszkaniu jest grzyb (duzy pokoj), jakis kat nierowny, sufit nie rowny, w lazience i ubikacji nie zaklejone dziury w scianach, zniszczone wszytskie okna - tto tylko nie liczne niedociagniecia. do 2 tygodni developer ma niby usterki usunac no ale zobaczymy... podobno byla pierwsza osoba, ktora odmowila przyjecia kluczy...
    ja jade na odbior 8.05. mam nadzieje ze bedzie lepiej, w przeciwnym razie rowniez nie odbiore kluczy...
  • Gość: coś się zaczęło... IP: *.180.7.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.05.12, 16:45
    Powiedzcie kochani co z wodą i gazem?? Jak i co Wam powiedzieli , bo przecież to najistotniejsza sprawa oprócz partactwa, które zastałem w swoim mieszkaniu. Brak słów również na temat klatki schodowej, która jest jak po kilkuletnim użytkowaniu a elewacja zewnętrzna jest poprostu kolejnym z koszmarów. Jak to zobaczyłem to zaniemówiłem.
  • Gość: ja IP: *.ip.netia.com.pl 07.05.12, 15:29
    niby w poniedziałek tydzień temu mieli podpisac umowe ...

a powiedz porosze co zastałeś w swoim mieszkaniu ??
  • Gość: ja IP: *.204.72.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.05.12, 18:36
    daj znać jak odbiór. rada - weź sobie inspektora budowlanego z uprawnieniami. kosztuje to od 300-500zł. a oni znają triki developerów
  • Gość: on IP: *.204.39.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.05.12, 18:39
    a jak Wam sąsiedzi podoba się asfalt - paskudny przed domem. miała być piękna kostka brukowa
  • Gość: !!! IP: *.147.29.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.05.12, 19:41
    Pojechali po całości z tym komunistycznym asfaltem partacze!!! Przecież to jest wszystko naszym kosztem, zapłaciliśmy za "luksus" a jest jak przed kopalnią!!!Co to ma być???
    W zeszłym tygodniu byłem u konkurencji , mieli dni otwarte...Osiedle przepiękne , POSPRZĄTANE, zapiętne na ostatniu guzik, aż miło wejść . Mieszkania w stanie PERFEKCYJNYM. A u nas gorzej niż WSTYD !!!!! Jak wszedłem do klatki , potem do swojego mieszkania to miałem ochotę się rozpłakać . Z zewnątrz ten Nasz apartament jest w stanie OPŁAKANYM, woła o POMSTĘ !!! PORAŻKA!!!!!
  • Gość: sąsiadka IP: *.services.v-private.net 08.05.12, 10:02
    no, naprawde jak zobaczyłam ten asfalt, odpadajacy tynk na zewnatrz koło wejścia do B, tez mi sie płakac chciało -;(( masakra! syf, syf i jeszcze raz syf!
  • Gość: pola IP: *.180.121.176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.05.12, 18:42
    Cała ta firma to jeden SYF
  • Gość: prawieMieszkaniec IP: *.dynamic.chello.pl 20.05.12, 19:23
    Dotarły do mnie informacje ze źródeł zbliżonych do CD, że budynek nie ma pozwolenia na użytkowanie! Jakim cudem Wy ludzie odbieracie te mieszkania? Potwierdzam również, że nie ma wody i gazu w całym budynku.
  • Gość: !!! IP: *.146.103.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.05.12, 19:45
    Oddają żeby ludzie już się remontowali, mnie powiedzieli,że wszystko będzie w swoim czasie. Ciekawe kiedy oddadzą segment D i E. Z tego co zauważyłem robią to szybciej niż w moim segmencie B. Wiem ,że tam ludzie mieli mieć odbiory w marcu 2011 roku, także też są już u kresu sił i cierpliwości.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.12, 09:21
    witam czy w tych budynkach są windy ?
  • Gość: ja... IP: *.ip.netia.com.pl 21.05.12, 12:39
    tak są widy ale w dalszym ciagu nie działają....

a kiedy niby ma byc odbiór budynku i podłaczenie wody i gazu ??
  • Gość: !!!! IP: *.146.2.150.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.05.12, 20:07
    Tego to nikt nie wie............jak ze wszystkim "czeski film "
  • Gość: / IP: *.204.97.184.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.05.12, 08:52
    drodzy sąsiedzi. skończcie marudzić i jedźcie na budowę, podpisujcie listę żeby można było odebrać budynek - woda i ścieki. lista jest u ochroniarza. będzie wtedy szybciej, a tu się tylko lamentuje i marudzi!!!! wiadomo nikt nie jest szczęśliwy z opóźnienia, ale teraz już przecież jest bliżej niż dalej:-)
  • Gość: do / IP: *.147.150.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.06.12, 08:54
    Człowieku drogi. Bliżej niż dalej , o czym Ty piszesz... Jeszcze się zdążysz przekonać co CD potrafi ....
  • Gość: / IP: *.180.42.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.06.12, 13:38
    a co np. podaj konkretnie, bo tu tylko epitety, a żadnych szczegółów?
  • Gość: do / IP: *.182.250.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.06.12, 19:30
    Nie wiem czy udajesz "Greka" czy może jesteś na początku drogi z CD . Ja też, przez chwilę jak wpłacałem pieniądze byłem dla CD ważny. Niestety po wpłacie zostałem zbędnym śmieciem, który zaczął upominać się o swoje i zaczęło się piekło. Gdybym chciał tutaj opisać wszystko do czego KANALIA ( bezgranicznie) jest zdolna, byłaby to książka. Mam nadzieję, że jest więcej "zadowolonych" klientów tej firmy . Mnie się to nie udało a życzyłbym sobie tego.
  • Gość: Do !!!! IP: *.leon.com.pl 10.08.13, 11:40
    Chyba coś Ci się pomieszało , segmenty A B i C były oddane w zeszłym roku w maju , praktycznie wszystkie, natomiast segment D i E dalej gnije
  • Gość: podaj dalej IP: *.146.184.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.07.12, 20:07
    Hej, hej sąsiedzie. Myślę, że Han nie jest na tyle nierozsądny żeby tam zamieszkać. No chyba , że szuka wrażeń. No i jeszcze to ,że nie ma segmentu F, kończy się na E.
    Jak się udał odbiór??
  • Gość: sąsiad IP: *.147.57.46.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.09.12, 08:59
    hej sąsiedzi. czy ktoś może ma jakieś informacje na temat tego kiedy będą podpisywane akty notarialne do naszych mieszkań, a może ktoś już podpisał.
  • rufio99 09.09.12, 12:54
    jak znam życie to będzie tak jak z osiedlem słonecznym. ludzie mieszkają trzeci rok na dziko, bo tu też ciągle opowiadają jakieś dziwne daty. miało być na 100% na koniec sierpnia, a mamy już niemal połowę września i cicho. nabrali wody w usta i znowu będzie jakaś nowa data.
    super baner powiesili przy wjeździe, koło parkingu apartamentowca. trzeba tylko dopisać, że "sprzedaż apartamentów" a efektami ubocznymi gratis, do każdego mieszkania
  • Gość: do rufio IP: *.147.7.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.09.12, 17:33
    A jak załatwiliście sprawę z Bankiem ( kredyt), przecież doliczają dodatkowe kupę kasy przez to, że nie ma aktów. Jest na to jakiś sposób??
  • Gość: gość IP: *.toya.net.pl 19.09.12, 12:48
    UWAGA! Firma nie płaci podwykonawcom...UWAGA!
  • Gość: Art IP: *.play-internet.pl 01.10.12, 20:05
    Witam. Skąd takie informacje? WYgląda na to, że inwestycja posuwa się do przodu więc może jednak płacą?
  • Gość: Art IP: *.play-internet.pl 01.10.12, 20:09
    Witam. I jak sprawa z aktami? Zastanawiam się nad kupnem mieszkania. Byłem świadkiem jakieś 3 tygodnie temu jak Pan H. mówil mieszkańcowi z klatki A-C, ze akty już za kilka dni, uspakajając go w ten sposób. COś się zmieniło?
  • Gość: ja IP: *.147.161.123.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.10.12, 20:55
    Treść postu jest niedostępna.
  • Gość: sąsiad IP: *.181.143.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.10.12, 20:59
    podobno są już tacy, którzy mają akty notarialne? słyszał ktoś o tym. ponoć bez naszej wiedzy zrobili sobie wspólnotę mieszkaniową i podpisali już umowy na obsługę
  • Gość: mieszkaniec IP: *.181.236.224.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.11.12, 22:04
    czyli nic nowego, mają właścicieli mieszkań dalej w ....., mają nową stronę internetową i tam chwalą się ,że obsługiwać będzie firma ADM z sosnowca za szacunkowe 2,90 za metr. Ciekawe bo to oni mieli się tym zająć tak mam w umowie, ciekawe.....
  • Gość: pio IP: *.telpol.net.pl 05.11.12, 08:05
    Na szczęście domek wł. macie na przeciwko.

Zróbcie marsz protestacyjny. Załóżcie miasteczko namiotowe. Macie Fejsa i inne media.
  • Gość: gość IP: *.static.chello.pl 03.12.12, 13:09
    słabo czytałaś ta swoją umowę, ja mam że albo oni albo firma zewnętrzna. ADM jest w Sosnowcu od dawna, to chyba dobrze że współpracują ze sprawdzoną i profesjonalną firmą. Jeśli nie będa się sprawdzać zawsze możemy ich odwołać
  • Gość: Jaco IP: *.dynamic.chello.pl 17.01.13, 09:49
    ADM fakt istnieje długo ale nie można jej nazwać firmą profesjonalną :) panuje tam niezły bałagan
  • Gość: sąsiad z dołu IP: *.232.140.117.rudna-net.pl 26.01.13, 23:13
    a adm już coś robi bo droga widzę że nieodśnieżona :(
  • rufio99 28.01.13, 14:52
    ADM został posadzony na minę, bo przecież raptem kilka osób ma akty własności i te osoby muszą płacić, za zarządzanie nieruchomością. reszta mieszka za darmo na koszt ADM-u i Firmy Brodziak i Wspólnicy. na budowie cisza, ale za to w siedzibie firmy na ul. Plonów postawili ściankę i ograniczyli metraż pomieszczeń, bo kasy już na nic nie ma.
  • Gość: sąsiad z dołu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.13, 11:08
    CZY TO PRAWDA ŻE KTOŚ IM WYMIERZYŁ SPRAWIEDLIWOŚĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ ?
  • Gość: aa IP: *.ip.gronet.pl 30.01.13, 12:25
    Witam,

Też się zastnawiam nad zakupem - mieszkania w Apartamentach Słonecznych jak już rozumiem są gotowe. Możecie coś powiedziec na temat jakości wykonania? Na co zwracać uwagę przy odbiorze ?

Też gdzieś się przewinął wątek o problemach z ciśnieniem wody - ale nie wiem czy to w Apartementach czy w domkach.

Dziękuję bardzo :)
  • rufio99 30.01.13, 19:50
    szanowny Panie, proszę dokładnie poczytać tego co jest na tym forum napisane. w 90% to jest prawda. następnie proszę sobie stanąć przed lustrem i zadać sobie pytanie czy Pan tego chce. jeśli padnie odpowiedź, że tak to współczuję.
  • Gość: Ktos IP: *.dsi-sieci.pl 30.01.13, 21:19
    Szukam wlasnie mieszkania nowego. Z ciekawosci pojade zobaczyc te apartamenty. Jakie tam sa oplaty comiesieczne ?
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 30.01.13, 21:29
    nie wiem czy ma Pan kłopoty z czytaniem, ale życzę powodzenia, budynek jest extra, lokalizacja super i tu kończą się dobre wiadomości......
  • Gość: aa IP: *.204.88.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.01.13, 01:59
    Ale Panie i Panowie jakies konkrety co jest z Waszego doswiadczenua na nie: ) jesli jestescie niezadowoleni pomozcie nam niezdecydowanym zrozumiec: )
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 03.02.13, 12:14
    My również sięzastnawiamy nad zakupem w segmencie D. Czy ktoś już mieszka w segmentach A-C (takie informacje podaje deweloper)?

Jeśli mieszkacie napiszcie prosze wrażenia - czy macie akty notarialne, czy instalacje działają (tutaj ktoś mówił o problemach z odpadającym tynkiem i z wodą i gazem)?

Zastanawiamy się kiedy segment d będą oddawać i czy też będą takei opóźnienia jak u Was..no i czy za pół roku przy takim dziadostwie o jakim tu piszecie wszystko się nie rozsypie.
  • Gość: segment D IP: *.centertel.pl 03.02.13, 16:06
    Ja kupiłem już dawno w segmencie D i nadal nie mam mieszkania. Chciałem zapytać tych którzy zastanawiają się nad zakupem... co Wam mówią u Dewelopera ? Czy podają dlaczego nie ma gazu w segmencie D i kiedy ma być ? Kiedy będzie odbiór segmentu D i E przez Urząd ?Co Wam mówią o Aktach Notarialnych ? Czy mówią o pseudo drodze (wylewce) przed segmentem D i E ?
    Będę wdzięczny za info :)
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 03.02.13, 16:44
    Do 15 marca ma być pozwolenie na użytkowanie podobno.

Nie wiem co z drogą - ale wygląda to fatalnie...
  • Gość: segment D IP: *.180.78.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.13, 17:58
    Proszę się dobrze zastanowić i przygotować do kupna tego mieszkania. Im zależy tylko na wpłacie kasy a potem zaczyna się koszmar. Mnie firma Brodziak dosłownie rzecz ujmując ZRUJNOWAŁA finansowo i psychicznie śmiejąc się z tego prosto w twarz. Proszę uważać.
    Dziękuję za info na temat oddania pod użytkowanie.
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 03.02.13, 18:02
    Właśnie jesteśmy w trakcie zastanawiania - a na czym problem u Pana/Pani polegał - bedę wdzięczna za wsyzstkie informację - ułatwi to podjęcie decyzji
  • Gość: meganka IP: *.146.228.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.13, 18:35
    To może ja ułatwię podjęcie decyzji.Kupiliśmy dom od Brodziak i wspólnicy.Był to największy błąd jaki popełniliśmy w życiu.Jeszcze długo pewnie ta sprawa będzie się za nami ciągnąć.W całej działalności tej firmy nie chodzi o sprzedaż domów , mieszkań.Chodzi jedynie o wyciągnięcie pieniędzy od ludzi i wyrolowanie ich do granic możliwości.Nie sposób opisać tu wszystkich sposobów wycwanienia klienta ale nawet dobrzy prawnicy przecierają oczy ze zdumienia .Wciąż pojawiają się nowe triki .Jednego nie odda nam nikt-zdrowia i nerwów zszarganych przez tych ludzi (chociaż czy kogoś takiego można nazwać człowiekiem?).A to przecież jeszcze nie koniec.Moje leczenie trwać będzie już do końca życia.Przyczyna choroby-długotrwały , silny stres.Podkreślam-sprawa domu nie jest zakończona.Dziwę się , że pomimo tylu negatywnych rzeczy jakie mówi się i pisze o tej firmie i jej pokrewnych firemkach jeszcze ktoś się interesuje a wręcz jest chętny aby cokolwiek kupić i dobrowolnie ściągnąć na siebie kłopoty.
  • Gość: segment D IP: *.147.39.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.13, 19:40
    Nic dodać nic ująć. Poprzednik opisał wszystko zgodnie z faktami. Na forum nie będę poruszać szczegółów umowy bo musiałbym siedzieć do jutra. Uważajcie na "wielkiego szu" H. ten ktoś mówi prawdę w Święta a one są tylko dwa razy w roku. Zresztą jak cała tam ekipa.
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 03.02.13, 20:21
    Ojj Wasze opisy źle wróżą - a na kiedy mieliście terminy odbioru lokali i przeniesienia własności w segmentach D i E (domki to jak już wyczytałam odrębna historia)- bo zastanawiamy się ile się spóźnia firma Brodziak.
  • Gość: segment D IP: *.182.2.32.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.13, 20:28
    No tutaj to jest cały widz pogrzebany . Ja osobiście odbiór na umowie miałem na lipiec 2011 :(
    Nic dodać , nic ująć.
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 03.02.13, 20:33
    Ale odbiór w segmencie D miał Pan/Pani na ten czas ? - który lokal w D - bo jak sprawdzalismy z mężem w ksiegach wieczystych to tam są terminy przeniesienia własności na marzec 2013 r. ?
  • Gość: segment D IP: *.180.1.232.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.13, 21:18
    Droga Pani , tak segment D, powinienem mieszkać już półtorej roku . Na forum o szczegóły się nie pyta, to strzelanie sobie w kolano. Proszę sobie wnioki wyciągnąć i zrobić z tym co uważacie.
  • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 19:21
    ludzie nie kupujcie tu mieszkania.w wielkie bagno sie wpakujecie.w tamtym roku az wrzalo tu od robotnikow,ladny skalia i czesc zagospodarowania terenu- i to wszystko.nic tu wiecej nie powstanie.nie wierzcie hanowi w place zabaw i zagospodarowanie terenu.oni nawet za ochrone nie placa.tu juz nic wiecej nie bedzie.nic.bedziemy zyc w syfie.a jeszcze maja budowac jakies 60m.od segmenty d nastepny blok-informacja sprawdzona.cale zycie spedzimy w brudzie smrodzie i na budowie.segmentAto porazka,nawet drzwi wejsciowe nie dzialaja.sa kradzieze obowia.akty sa...pare osob je ma i to wszystko.a z reszta jak chca podpisywac to tak sciemniaja oszukuja ze ludzie wychodza bez aktu.masakra.mialam kupic mieszkanie na osiedlu chronionym a tu wlamania.zadnej ochrony nie ma i nie bedzie.ja juz w krotce sprzedam to mieszkanie bo wcale nie czuje sie bezpiecznie.a meneli i narkomanow tu w brod chodzi na laki,tylko patrzec jak beda obrabiac ogrodki.masakra
  • Gość: C IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 19:55
    ODWOLAC ICH MOZNA W DNIU SPRZEDANIA OSTATNIEGO MIESZKANIA CZYLI NIGDY A MAJA TAKI BURDEL ZE TO MASAKRA.
  • Gość: NIE marcin mazurek IP: *.dynamic.chello.pl 20.09.12, 02:10
    Odradzam zatrudnienie budowlańca Marcina Mazurka ok. 30lat z Lublina , obecnie ukrywającego się w Dublinie. To niesolidny pracownik, podkrada pieniądze i nie rozlicza się z kolegami, pije w pracy i pracuje na czarno, bez faktur, pobiera wyłącznie zaliczki i i nie kończy prac.
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 03.02.13, 20:25
    jest jeszcze inne wyjście. jeżeli wielu poszkodowanych ze słonecznego i apartamentowca napisze zawiadomienie do prokutatury, ruszy media : uwaga tvn, jaworowicz tvp2, to sprawa może obrać inny bieg. na razie są zupełnie bezkarni, bo mają swoich ludzi w urzędzie, nadzorze budowlanym czy sądach. innego wyjścia nie ma
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.13, 21:51
    Zgodnie z umową termin odbioru mieszkania minął we wrześniu 2011!!! Cały czas opowiadają bajki na temat nowych terminów, ostatnie podane mi informacje to odbiór techniczny budynku kwiecień 2013 a akty notarialne kwiecień/maj 2013. Szczerze... Wątpię w to!!! Chyba znów się im lata pomyliły i może chodzi o 2014, 2015... Firma zrujnowała życie i zdrowie wielu rodzinom nic sobie z tego nie robiąc. Miejsce super, ale Ci którzy zastanawiają się nad kupnem, poczekajcie na odbiór budynku i pytajcie ludzi tam mieszkających o konkrety. Od pilnujących budowy ochroniarzy można bardziej uczciwe informacje zdobyć niż w biurze! Mieszkań nie braknie bo przecież już chwalą się na stronie o kolejnym etapie budowy zaplanowanym na 2013 rok, KPINA!!!!!
  • Gość: GOŚĆ IP: *.fucio.net 19.03.13, 17:21
    To nie ma aktów notarialnych? jak to? widziałam, że ludzie tam mieszkają. Moja znajoma jest zadowolna. Ja dalej nie wiem co tam jest nie tak? bo Ci co piszą piszą, ze mieszkań nie oddali na czas i to jest jedyny konkret-pisze o mieszkaniach. Czy nie ma tam gazu? czy nie ma kanalizacji? wody? prądu? co jest nie tak ? dokładnie proszę o odpowiedż.
    Czytam wypowiedzi ale bez konkretów.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 23.03.13, 19:36
    Więc czy znajoma ma akt notarialny? Skoro jest osoba zadowolona to może my poprosimy o konkrety? Człowieku 2 lata opóźnienia to dla Ciebie jedyny konkret? Bo jak dla mnie to są właśnie konkrety że - segment D i E nadal bez gazu, bez odbioru, ludzie bez aktów notarialnych tylko klucze chyba w listopadzie zaczęli oddawać!!! Nie wiem po co bo tam jeszcze ciężkie roboty w mieszkaniach do zrobienia mają! Chyba by zrobić złudne wrażenie że to już blisko do końca tego koszmaru... Osobiście spotkałam ludzi wnoszących płytki do segmentu D w listopadzie bo developer im obiecał że w grudniu akt będzie. Do dzisiaj brak gazu i ogrzewania (nawet rury do mieszkania nie doprowadzone), może zdesperowani mieszkają w warunkach prymitywnych bo np. nie mają kasy na wynajem ciągnący się latami, bo przecież większość już kredyty od lat spłaca! Nie wiem więc skąd zdziwienie że ludzie mieszkają w tych wcześniejszych segmentach, może niektórzy mają już akty, osobiście nie spotkałam takiej osoby. Wiem że opłaty za media mieli jeszcze niedawno. Co jeszcze dodać? Przecież nikt tu swojego nazwiska podawać nie będzie! Nie znam osoby zadowolonej ze współpracy z tą firmą!!!! Zresztą, tylko ludzie dewelopera próbują ratować tu ich wizerunek, pisząc że wszystko jest ok i inni piszący źle to kłamliwe ogólniki tu wstawiają.
  • Gość: GOŚĆ IP: *.fucio.net 24.03.13, 20:29
    Dziękuję bardzo za tą rzeczową konkretna odpowiedź. Ma pan rację 2 lata opóżnienia to już konkret, na nazwiska nie liczę. Cieszę się, że pisze Pan prawdę to daje wiarę w uczciwość ludzi- dziękuję.
  • Gość: Ii IP: *.ip.gronet.pl 19.04.13, 22:19
    Ma ktos jakies informacje o terminach odbioru w segmentach D i E. Mial byc luty, potem marzec, kwiecien a zaraz bedzie maj ?
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 20.04.13, 07:44
    nie macie co liczyć na szybkie oddanie segmentów D i E, bo nic się tam nie dzieje; nie ma żadnych pracowników, gdyż wszyscy zostali zwolnieni z braku kasy; nikt tej firmie nie da nawet worka cementu - wszędzie już ich znają; nikt nie ruszy nawet łopatą - bo nie płacą podwykonawcom; generalnie jest klops i na odbiór nie ma co liczyć. nie zapłacili nawet gościowi od gazu, który za swoje roboty ma płacone w mieszkaniach.
  • Gość: Li IP: *.ip.gronet.pl 20.04.13, 15:26
    A co sie ma dziac, chyba juz skonczone te segmenty sa ?
  • Gość: Ana IP: *.ip.gronet.pl 15.05.13, 20:10
    Witam Panstwa. Czy kogokolwiek nasz ukochany deweloper informowal kiedy mozna liczyc na zamieszkanie w segmentach d i e? Teren wokol wyglada jak po wybuchu bomby. Od pol roku nikt nic nie robi chyba..a my czekamy na swietego nigdy ?

Czy Wy tez czekacie czy moze odstepujecie od umowy z nimi, bo chyba konca nie widac ?
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.13, 07:11
    w segmentach d i e mieszkają już lokatorzy, a kilka mieszkań się robi. na zagospodarowanie terenu wokół pewnie nie mają kasy.
  • Gość: Ana IP: *.ip.gronet.pl 16.05.13, 09:01
    Mieszkaja bez pozwolenia na uzytkowanie i bez mediow ? ( w d podobno gazu nawet nie ma?)
  • Gość: sasiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.13, 14:57
    sranie w banie ...po prostu nas wydymali i tyle. Nie ma gazu w segmencie d , nie dostali kredytu , nie maja kasy , proste...bedzie to samo co z osiedlem slonecznym. A o akcie notarialnym to możemy pomarzyc...
  • Gość: Aa IP: *.ip.gronet.pl 19.05.13, 09:41
    To czemu nie wypowiadacie uow i nie dochodzicie zwrotu kasy ? Komornik bedzie mial z czego egzekucje przeprowadzic bo kawal ziemii maja ?
  • Gość: hah IP: *.1000lecie.pl 19.05.13, 12:40
    lata mijają a durny polack dalej kupuje dziury w ziemi, na piękne oczy, od nie wiadomo kogo...
    żałosne
  • Gość: sasiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.13, 09:49
    Maja cała ziemie dookola , ale kto chcialby sie pozbyc takiego majatku ?? Sady,komornik...oni tez maja swietnych prawnikow , beda sie zaslaniac... ja poczcekam jeszcze miesiac , pozniej inaczej zalatwiam sprawe...
  • Gość: Mak IP: *.ip.gronet.pl 21.05.13, 00:43
    Chyba nie ma Pan niestety na co czekac. Prawnicy nie maja tu nic do rzeczy. Niewykonanie zobowiazania. Pozew o zaplate, klauzula egzekucyjna i tyle.
  • Gość: sąsiad z słoneczne IP: *.232.140.117.rudna-net.pl 21.05.13, 22:35
    ziemia jest na pewno innej spółki
    zakładają spółki celowe na wykonanie jednej inwestycji i majątek takiej społki mieści się na jednym biurku a konta jak zawsze puste
  • Gość: Aa IP: *.ip.gronet.pl 23.05.13, 08:38
    Ziemia jest tej samej ( brodziak i wspolnicy sp.k.) widac to w KW.
  • Gość: na dziko IP: *.centertel.pl 28.05.13, 20:33
    Moi drodzy pragnę poinformować ,że w segmencie D i na budowie ( ochrona i cała reszta budek ) energetyka wyłączyła prąd. Powód jest jeden.... ciekawe czym jeszcze ten PSEUDO deweloperek nas zaskoczy....
  • Gość: sasiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.13, 17:14
    A dlaczego akurat w segmencie D ;/ ?
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 03.06.13, 23:35
    Segment E juz chyba tez nie powstanie..nic nie robia od miesiecy i tylo mamia za kazdym razem inna wymowka. Ja wypowiadam umowe wlasnie
  • Gość: BBB IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.13, 19:59
    Jestem (a raczej byłam) zainteresowana kupnem mieszkania w Apartamentach Słonecznych. Oglądałam mieszkania w segmencie E (a przynajmniej tak podejrzewam, bo nr mieszkania zaczynał się od E). Właściwie byłam już zdecydowana, ale ten wątek totalnie ostudził mój entuzjazm. Na stronie apartamentów słonecznych napisane jest, że deweloper nazywa się Opus Develompent a nie Centrum Developer. Zmienili nazwę?

Rozumiem, że segmenty A, B i C mają już podłączoną wodę, gaz - z kanalizacją OK? Oglądając mieszkania widziałam ludzi na tarasie wieszających pranie, więc wnioskuję, że ich problemy się skończyły i chyba spokojnie sobie mieszkają.
  • Gość: DDD IP: *.31.52.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.06.13, 11:33
    Segment A B i C oddany , chociarz większośc dalej bez aktów notarialnych. Natomiast D i E KATASTROFA , nie ma pozwolenia na urzytkowanie, w D nie podciągnięta linia gazu , wody brak, prąd wyłączyli bo Deweloper nie płaci , od kilku dni nie widzę ochrony, nie mieli płacone więc odeszli. Zastanawiam się jak w E ludzie sobie poradzili bo na parterze wiszą firanki a pozwolenia na urzytkowanie brak. Deweloper kłamie jak z nut bez zająknięcia.
    Centrum Deweloper pozbył się majątku na rzecz nowego odłamu firmy czyli na Opus Dewelopment i zgłosił wniosek o upadłość
  • Gość: do BBB IP: *.31.52.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.06.13, 11:38
    Ciekawa jestem co jeden z największych oszustóww tej firmy czyli "Rafałek" Pani naściemniał?
    Czy mówił dlaczego nie ma odbioru urzytkowania D i E i kiedy będzie ? Dlaczego prace stoją od listopada 2012 roku ? Będę wdzięczna za odpowiedz.
  • Gość: BBB IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.13, 23:01
    Nie zadawałam szczegółowych pytań, bo traktowałam to jako wstępne oglądanie. Nawet do głowy mi nie przyszło, że gaz i woda nie są dociągnięte do budynku, bo widziałam, że sporo mieszkań jest w użytku. Najpierw oglądałam mieszkanie w segmencie C i tam wszystko na klatce było gotowe, a mieszkania użytkowane, a jak przeszliśmy do seg. E to na dole trwały jakieś roboty na klatce (ktoś coś wiercił i było sporo pyłu), więc jakieś prace tam nadal trwają (mieszkanie oglądałam pod koniec maja).
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 08.06.13, 11:51
    Roboty trawaja bo wmawiaja mieszkanca zeby odbierali mieszkania i je wykanczali. Wiec to ekipy remontowe od ludzi nabitych przez nich w butelke sa. Wykoncza mieszkania w ktorych nigdy nie zamieszkaja
  • Gość: DDD IP: *.centertel.pl 09.06.13, 18:14
    Większość tych ludzi z klatki D i E odebrała mieszkania, wykańczają je na własne ryzyko a zamieszkać tam nie mają prawa bo nie ma pozwolenia na użytkowanie, nie mają aktów notarialnych. Jest kilka osób które nie odebrały mieszkań w D i E do tej pory , nie dały się nabrać po raz kolejny oszustom (Deweloperowi) . Czy się doczekają odbiorów , raczej nie bo Bank zabierze wszystko a już w tym temacie jest daleko. Ci ludzie którzy się remontują dodatkowo stracą jeszcze to co włożyli w wykończenie. Brak słów ...
  • Gość: Part IP: *.ip.gronet.pl 10.06.13, 20:24
    O ? Bank juz ich licytuje ? To moze te mieszkania ktore odebrali razem z wykonczeniem niedlugo od banku bedzie mozna kupic :)? Nierozumiem jak mozna tak spieprzyc wszystko. Maja teren, budynek wybudowany i tylko przez wlasna reputacje ludzi ktorzy totalnie olewaja klientow i nie dotrzymuja zadnych umow nie sprzedaja zadnych mieszkan
  • Gość: jaon IP: *.centertel.pl 12.06.13, 12:47
    Centrum Developer ogłosiło upadłość, na budowie nie ma już nikogo - nawet ochrona przychodzi tylko na noc, a w dzień okoliczne złodziejaszki wynoszą co popadnie; prąd odcięty, jest już po nich, a właściwie położyli zadłużoną firmę i mają teraz nową OPUS DEVELOPMENT ;
    pewnie znowu kogoś nabiorą i oszukają
  • Gość: Ii IP: *.ip.gronet.pl 12.06.13, 21:27
    A jakie znaczenie ma odloszenie upadlosci cd i powolanie opus development skoro inwestycje realizuje brodziak i wspolnicy sp.k. ?
  • Gość: :) IP: *.204.51.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.06.13, 13:15
    A no takie ma znaczenie ,że od roku Brodziak pozbywa się majątku na rzecz Opus Dewelopment i tak samo jak CD ogłosi upadłość ...
  • Gość: Uiu IP: *.ip.gronet.pl 13.06.13, 20:02
    A jakiego majtku sie pozbywa ? Gruntow i inwestycji nie sprzeda bo ma umowy z mieszkancami? Chyba ktos tu glupoty wypisuje?
  • Gość: sasiad IP: *.dynamic.chello.pl 14.06.13, 07:42
    jak masz pisać głupoty to w ogóle nie pisz!!!!, apartamentowiec i grunt obok,jest zabezpieczeniem kredytu w NEoBanku, więc kto nie ma aktu ten ma kłopot, a dodatkowo oznacza to ni mniej ni więcej, że nic już wokół niego i w środku nie zrobią
  • Gość: Inn IP: *.ip.gronet.pl 14.06.13, 08:38
    Kto tu pisze glupoty..luuudzie co za pierdoly wypisuje sasiad. Po pierwsze, akt notarialny nie daje Ci nic bo bank jest wpisany przed Toba w KW wiec jezeli kiedys bedzie egzekucja z nieruchomosci to mozesz sobie d''' podetrzec tym aktem. Po drugie jaki niby majatek jest zbywany na rzecz Opus Development? Jak sam zauwazasz na nieruchomosci jest hipoteka neobanku wiec nie ma jak go zbyc. Wy sie tu bawicie w prawniczkow nie majac zadnej wiedzy a deweloper Was dyma ile wlezie..a Wy nic...
  • Gość: mieszkaniec.... IP: 79.175.245.* 16.06.13, 19:59
    A co możemy zrobić? Ja pomysłu nie mam, mój prawnik również....
    Jesteśmy w punkcie bez wyjścia i tylko czekać nam pozostało...
  • Gość: Ii IP: *.ip.gronet.pl 18.06.13, 22:47
    1. Wypowiedziec umowe deweloperska
    2. Przedsadowe wezwanie do zaplaty
    3.nakaz zaplaty4.egzekucja z majatku dewelopera( czyt. Nieruchomosci) lub majatku osobistego wspolnikow
  • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 19:28
    kierownik budowy juz w zeby dostal od straznika.masakra.krew sie polala a on poszedl do domu.i powiedzial ze w gnoju zyjemy i tak juz zostanie.
  • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 19:31
    a najgorsze jest to jak widze jak Hann oprowadza tych biednych ludzi i wciska im ciemnote.ja to juz padam ze smiechu-masakra
  • Gość: S.B IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 19:40
    no ja kikedys krzykne z okna LUDZIE NIE PAKUJCIE SIE W TO BAGNO.AKTOW NIE DOSTANIECIE A WASZE MIESZKANIE ZABIERZE BANK,KASE STRACICIE NA REMONT.JA TO MIESZKANIE CHYBA SPRZEDAM MAM AKT 370 TYS.BO AKT TO TU JEST NA WAGE ZLOTA.
  • Gość: BBB IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 20:02
    JA DAJE.
  • Gość: gtw IP: *.play-internet.pl 23.06.13, 21:23
    Mieszkanie wystawione za 206tys, a Rafałek chciał mi je za 180 sprzedać, pajac ;) Oczywiście nim uruchomiłem biuro do sprawdzenia ich (zdziwiło mnie że budynki już tyle stoją a dalej nie ma aktów, a nawet pozowolenia) poczytałem komentarze no i nie było o czym dalej gadać ;)
  • Gość: Btw IP: *.ip.gronet.pl 25.06.13, 20:12
    A kogokolwiek informowali o dacie zakonczenia d i e ?
  • Gość: DDD IP: *.181.16.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.06.13, 17:21
    Widzieliście te ala barierki przed klatką D i E z prętów i desek .... bardzo pięknie się wkomponowały w całość , dosłownie pasują do jego wykonawcy pseudo DEWELOPERA. Żenada i wstyd ,że aż brakuje słów...
  • Gość: u IP: *.ip.gronet.pl 02.07.13, 00:29
    i takie zostana bo chca jak najszybciej dostac pozwolenie na uzytkowanie..luuudzie nie odbierajcie miszkan i nie wplacajcie pieniedzy..potem zostaniemy bez drogi, bez barierek, bez domofonów i bez windy!!!
  • Gość: sąsiad IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.13, 08:35
    mogą nie wpłacać a nawet tak należało by zrobić w normalnych warunkach a w tych warunkach kto im zagwarantuje to że nie zastaną z niczym mimo że wpłacili np 30 % czy 80 % bo deweloper sprzeda jeszcze raz to mieszkanie ? a dokładnie taki przypadek na osiedlu słonecznym był .
    inny kolega nie zapłacił za udział w drodze której jeszcze nie było i komornik 2 lata temu ściągnął z niego wszytko pobierając za to dodatkowo 8% a odbioru domu do tej pory nie ma :(
  • Gość: on IP: *.centertel.pl 02.07.13, 09:17
    wczoraj zdjęli licznik z prądu bo developer nie płacił i nie ma oświetlenia zewnętrznego wokół bloku, w garażu i brama do niego też nie działa. wracamy do epoki świeczki
  • Gość: DDD IP: *.30.57.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.07.13, 12:27
    To co się dzieje przez tych złodzieji na tym osiedlu to się nie mieści w głowie, przecież to wszystko musi mieć swój kres, myślę, że deweloperek wkrótce się nie pozbiera z dna, które osiągnął i już nigdy nikogo nie skrzywdzi. Ja osobiście nie odebrałem jeszcze mieszkania bo stan jego na chwilę obecną jest niedopuszczalny do odbioru ale wiem ,że jest już kilka osób które to zrobiły i są teraz jeszcze w większej Du... niż były. Nie mówiąc o tym ,że elewacja i cały środek stoi i niszczeje a końca tej syfiastej sytuacji nie widać...
  • Gość: sąsiad IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.13, 14:57
    patrz na dolne osiedle słoneczne które miało być zamknięte ponad 3 lata temu i już chyba wiesz że niczego dobrego nie można się spodziewać
    mieszkam tam i ani jednej reklamacji a na szybko licząc jest ich ze ponad 20 nie zrobili i wiem że nie zrobią .
    trochę mi zajęło żeby się z tym oswoić ale teraz płacę i robię poprawki
    wiem że mogę iść do sądu tylko z czego komornik to odbierze wszystko jest bezpiecznie przepisane
    pozdrawiam i współczuje
  • Gość: ii IP: *.ip.gronet.pl 03.07.13, 19:37
    jaWas totalnie nie rozumiem...czemu Wy wplacacie Deweloperowi pieniadze w takiej sytuacji.Ja odmowilam wplaty i nie dostanaani grosza dopóty dopóki nie bedzie wokol drogi, zagospodarowanego terenu etc.

Ktostu pisze ze boi sie ze straci 30% juz wplacone..pomysl ile Twoje mieszkanie jest warte w takim stanie...wplac 70 % jak sie tak boisz ido sadu o przeniesienie wlasnosci za cen azmniejszonaz tytulu niewykonaniacalosci prac.

Piszecie ze komus komornik wszedl z egzekucja-bo nakaz zaplaty jak jest bzdurny to sie zaskarza a nie czeka na niewiadomo co!!!

Ludzie ogarnijcie sie bo Was ciula ten deweloper na lewo i prawo..
  • Gość: rozjemca IP: *.1000lecie.pl 03.07.13, 19:51
    lata mijają a durny polack dalej kupuje dziurę w ziemi....

gratuluje "mądrości"....

• adamos6 03.07.13, 22:20
    w akcie notarialnym powinno być napisane że wydzielenie będzie bez obciążeń - tak należało wpisać w umowie przedwstępnej notarialnej

ktoś pisał że kierownik dostał w zęby - który, ten wielki...? Bo podobno jest jakiś nowy już, tylko czym on będzie kierował...?
  • Gość: Anna IP: *.ip.gronet.pl 17.07.13, 21:41
    Czy w segmencie d i e cokolwiek sie dzieje ? Tj. Czy jakies pace deweloper prowadzi. Przejezdzajac tam ostatnio widzialam ze juz w tych segmentach ludzie mieszkaja ?
  • adamos6 17.07.13, 22:02
    z tego co wiem to te mieszkania jeszcze nie są odebrane przez urząd, straż itp., tak więc jeśli ktoś mieszka, to nielegalnie
    czy jakieś prace się toczą, to musiałby napisać ktoś, kto coś wdział
    z zewnątrz żadnych zmian specjalnie nie widać
  • Gość: Anna IP: *.ip.gronet.pl 18.07.13, 22:41
    No wlasnie nie widac..tyle ludxpzi tam mieszka..napiszcie prosze czy jakies praće aie tocza czy moze to tylko klamstwa dewekopera ?
  • Gość: jaon IP: 80.48.234.* 19.07.13, 07:26
    nic się nie dzieje, ostatnio tylko wylali beton w ogródkach na parterze, bo przeciekał garaż
  • Gość: gość345 IP: *.dynamic.chello.pl 19.07.13, 09:11
    jest po odbiorze kominiarzy i gazownictwa, podpieli gaz do segmentów
  • Gość: Amm IP: *.ip.gronet.pl 24.07.13, 23:01
    haha takie rzeczy to co miesiąc opowiadają...i jeszcze że dokumenty są już w podpisie..już złożone..już dziś zaraz wszystko będzie
  • Gość: Gosc IP: *.net-193-106-78.assat.pl 10.08.13, 09:31
    Dolaczam sie do pytanie, czy ktos widzial czy w segmentach d i e cos robia? Przeciez to od roku lezy z tym ohydnym klepiskiem, kablami wystajacymi od domofonu..
  • adamos6 10.08.13, 17:09
    na pewno w ciagu ostatnich 12 miesiecy wstawiono drzwi wejsciowe na klatke, wczesniej byla tam bodaj plyta pilsniowa
  • Gość: Gosc IP: *.net-193-106-78.assat.pl 11.08.13, 00:00
    A to rzeczywiscie pracuja pelna para
  • Gość: Rew IP: *.net-193-106-78.assat.pl 13.08.13, 11:39
    Witam,
    Kupilismy mieszkanie w jednym z nowobudowanych segmentow. Widzielismy na klatce schodowej kartke z adresem prywatnego forum, do ktorego nie ma dostepu deweloper i numerem telefonu pod ktorym mozna uzyskac do niego dostep. Niestety nie mamy jeszcze kluczy do mieszkania wiec nie mozemy wejsc na klatke znowu. Moze ktos moglby podac ten adres i nr telefonu. Chetnie poczytamy i wymienimy sie opiniami przedmkoncowym rozliczeniem z deweloperem. Dziekuje i pozdrawiam.
  • Gość: Nowy IP: *.205.78.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.09.13, 12:34
    Podobno zakonczono budowe D i E i od 2 tygodni jest pozwolenie na uzytkowanie ? Czy wiecie czy to prawda ? Co w takim razie z tymi segmentami. Przeciez one w srodku nie sa skonczone. Nie mowiac juz o garazach czy zagospodarowaniu na zewnatrz.
  • adamos6 22.09.13, 22:56
    sam sobie odpowiedziałeś na pytanie w części końcowej posta
  • Gość: Bre IP: *.ip.gronet.pl 23.09.13, 00:38
    Adamos jak nie masz nic do powiedzenia to moze nie komentuj, bo ludzie tu prawdziwe problemy maja. Tak tez slyszalem ze jest pozwolenie
  • adamos6 23.09.13, 08:22
    i uwazacie ze TAKA informacja Brodziak nie pochwalilby sie na stronie?
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 23.09.13, 08:50
    administratorem serwera jest p. Tomek nr tel. 607911566
  • Gość: Jakie pozwolenie!! IP: *.181.143.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.09.13, 12:51
    Co za bzdury piszecie, jakie pozwolenie. W mieszkaniach nie ma kaloryferów, pieców itd, na klatce D nie ma prądu!!! Po co te brednie??
  • Gość: Bre IP: *.205.110.32.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.09.13, 18:39
    W e są kaloryfery i prąd. Nawet ludzie mieszkaja przeciez. Propozycja żeby osoby które nie wiedza nic nie siały niepotrzebnie zametu bo robicie nam, ktorzy czekaja na miwszkania krzywdę. Ludzie potem czytają i myślą ze te bzdury jakie wypisujecie to prawda. Więc może niech sie wypowiadają osoby które znają temat a Adamos niech znajdzie inne forum do trollowania.
  • Gość: akt IP: *.dynamic.chello.pl 23.09.13, 20:19
    Osoby, które kupiły nieruchomość i nadal nie otrzymały aktu notarialnego proszone o kontakt akty.notarialne@interia.pl
  • adamos6 25.09.13, 21:46
    a w którym niby miejscu trolluję??
    pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
  • adamos6 01.10.13, 01:33
    mam poważne pytanie do osób mieszkających w którymś z segmentów a, b lub c. Czy można już korzystać z windy, a jeśli tak od kiedy (jaki okres czasu od oddania do użytkowania/wprowadzenia się) i podobnie - czy można już korzystać z garaży (podziemnych miejsc parkingowych, jak to się ładnie nazywa)?
    Z góry dziękuję za poważne odpowiedzi
  • Gość: 1234 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.10.13, 23:39
    Fakt posiadania ceryfikatu na Jetfoil przez Woodsa, nie zmienia innego faktu, że dostarczane urządzenia przez Bovent na budowę takiego certyfikatu już nie posiadają. Proszę porównać numer certyfkatu i typ na certyfikacie oraz numer i typ urządzenia na naklejce CE na ich urządzeniach.
    I CO, ZATKAŁO WAS KAKAŁO?
    ps.Tutaj na portalu panuje całkowita cenzura. Portal nie jest wart czasu na czytanie.
  • flaktbovent 03.10.13, 00:24
    Szanowni Państwo,

Poprzednie wpisy tego samego anonimowego użytkownika zostały skasowane, ponieważ ekspertyza prawna udowodniła, że są niczym innym jak wprowadzaniem w błąd i działaniem na szkodę firmy Flakt Bovent.

W odpowiedzi na powtórne wprowadzanie naszych Klientów w błąd odpowiadamy:

1) Firma Bovent nie produkuje wentylatorów oddymiajacych, a wszystkie wentylatory są dostarczane bezpośrednio przez fabrykę Flakt Woods, wiec obowiązują certyfikaty wystawione na tę fabrykę. Inna wersja jest niedopuszczalna prawnie.
    2) Zestawy wentylatorów mają różne nazwy handlowe w zależności m.in. od wysokości zabudowy. Jednak - co jest wyraźnie zaznaczone zarówno w certyfikatach jak i w raportach z badań - jeśli produkt występujący pod inną nazwą handlową skłąda się z produktów certyfikowanych, to obowiązują dokładnie te same badania i certyfikaty. Wszystkie badania i wszystkie certyfikaty są dokładnie opisane , należy je tylko przeczytać. Nie ma obowiązku ponownego badania raz certyikowanego wentylatora, tylko dlatego, że został pomalowany np. na zielono i w związku z tym w celu odróżnienia go w sprzedaży dodano mu nowy element w nazwie.
    3) Ponieważ nie znajomość prawa, w tym brak umiejętności posługiwania się certyfikatami, nie zwalnia nikogo od odpowiedzialności, informujemy, że poczyniliśmy niezbędne kroki prawne w celu ustalenia osoby posługującej się nickiem 1234 i jest to prawdopodobnie osoba, która obecnie ma założoną sprawę sądową właśnie o zniesławianie firm wentylacyjnych. Gdy wyrok się uprawomocni, zostanie ona poproszona o ZATKANIE wszystkich kłamliwych komentarzy kosztownymi ogłoszeniami z przeprosinami.
  • Gość: jaon IP: *.artexim.pl 03.10.13, 07:29
    a Brodziak za to zapłacił?
    wentylacja w Apartamentowcu to absurd. jak sąsiad robi "kupe", to słychać ile razy "pierdnął". choć to wydaje się śmieszne to wcele takie nie jest.
  • adamos6 03.10.13, 09:39
    przepraszam że ponawiam pytanie, ale czy to oznacza że w apartamentowcu nadal nie można korzystać z windy i garaży...?
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 04.10.13, 07:25
    tylko w segmentach B i C są garaże i tam działają windy; A nie ma garaży ale winda działa
  • adamos6 05.10.13, 16:55
    dzięki jaon
    a czy mieszkańcy z B i C z garaży mogą korzystać?
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 06.10.13, 08:33
    można korzystać z garaży ,ale:
    -leje się woda z rur i podczas deszczu,
    -działa tylko jedna brama, która jest wjazdem i wyjazdem /w drugiej nie ma mechanizmu i jest zaryglowana/
  • adamos6 06.10.13, 13:21
    aha...
    dzięki @jaon
  • Gość: mk IP: *.1000lecie.pl 06.10.13, 20:24
    wrzućcie fotki tego miejsca...
  • Gość: Rebus IP: *.static.chello.pl 07.10.13, 21:57
    Jaon a masz jakies informacje od dewelopera co chce z tym faktem zrobic? Czy tez olal sorawe cieknacego garazu i braku mechanizmu ?
  • Gość: Sąsiad IP: 74.125.18.* 08.10.13, 00:46
    A jest coś co ten developer skończył i nie olał ?
  • Gość: jaon IP: *.centertel.pl 08.10.13, 09:03
    oni są goli i weseli:-)
    kasy nie ma na nic i nic nie zrobią już więcej, tak myślę. tylko złodzieje okradają to co zostało po budowie
  • Gość: antypieniacz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.10.13, 13:34
    dobrze ze nie slychac jak pierdzi w salonie bo maja dobrze wyciszone stropy :) pozdrawiam
  • Gość: ola IP: *.dynamic.chello.pl 15.10.13, 22:12
    Witam , rozważam zakup apartamentu na osiedlu słonecznym... Spotykam się na forum tylko z negatywnymi opiniami...Czy jest ktoś kto tam mieszka i jest zadowolony?:)
  • adamos6 15.10.13, 22:20
    sekretariat Brodziaka udziela informacji że segmenty D i E faktycznie mają już pozwolenie na użytkowanie
  • Gość: jaon IP: *.centertel.pl 16.10.13, 10:17
    mieszkanie to jedno, a to co robi Nasz "developerek" to drugie; 90% rzeczy, które tu są napisane to niestety prawda; ja bym już nie kupił u nich mieszkania, bo kłopoty i koszty jeszcze będą; nie skończą już nic, nie zrobią tego co było obiecane w umowach i za co zapłaciliśmy.
    po tym co tu ludzie piszą i jakie są opinie i niestety fakty o "ich" firmach, jeśli ktoś rozważa zakup mieszkania uważam za co najmniej niepoważne
  • adamos6 16.10.13, 11:07
    może ktoś rozważać...
    musi tylko wiedzieć że kupuje to co jest, a nic więcej najprawdopodobniej nie będzie
    i tyle
    tyle że jeśli ktoś chce kupić coś co jest już wybudowane, co stoi, gdzie ma się tylko wprowadzić - to ryzyko żadne
  • Gość: jaon IP: *.centertel.pl 17.10.13, 13:08
    absolutnie się z Tobą nie zgodzę. płacąc taką kasę kupiliśmy nie tylko mieszkania, ale też np. święty spokój i infrastrukturę. tyle nerwów co kosztuje nas ciągłe przepychanie i słuchanie kolejnych kłamstw to tylko my wiemy. poza tym miało być pięknie i ładnie, a jak jest każdy widzi i jestem pewien, że oni nic więcej nie zrobią, więc będziemy musieli zrobić drogę, chodniki, klomby, złożyć się na wodomierz itd. je śli uważasz że to jest ok. to życzę powodzenia. nie mówię tu o tym jaka jest jakość wykonanych prac oraz rozliczne usterki, których developer nie usuwa, bo nie zapłacił za prace z tym związane. wystarczy wejść na KRS i zobaczyć ilu dłużników stoi w kolejce po swoją kasę. trzeba realnie patrzeć na stan obecny, a nie na obietnice ludzi, którzy doskonale odrobili lekcje z marketingu.
  • adamos6 17.10.13, 19:31
    a ja się z Tobą zgodzę

jeśli ktoś przeczytał wpisy na tym forum, to powinien zrozumieć w co się pakuje i co go czeka
    jeśli mu to nie przeszkadza - to proszę bardzo
  • Gość: b IP: *.dynamic.chello.pl 04.10.13, 19:35
    co to to prawda
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 11.10.13, 23:18
    Cos tam za materialynzwiezli i przed klatka D stoja..nie wiem co to ale moze cos Aczynaja znow robic
  • Gość: ere IP: *.dynamic.chello.pl 14.10.13, 12:59
    nie zrobia juz nic, oddali budynki i resztę prac chcą przerzucic na zarzadce budynku.
  • Gość: esses IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.10.13, 13:41
    Jak to nic nie robią? Reaktywowali starego trupa - firmę..... Kto chce niech sprawdzi: KOMERBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 21.10.13, 20:39
    Ciekawe po co im te pustaki ktore przed segmentem D stoja...
  • Gość: kat IP: *.1000lecie.pl 22.10.13, 09:22
    dobudują wam pięterko. takie zainteresowanie...

jest gdzieś jakaś duża galeria zdjęć tej ukończonej inwestycji?
  • Gość: Ann IP: *.147.223.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.10.13, 12:25
    Ukonczonej :)?
  • Gość: rer IP: *.ip.gronet.pl 24.10.13, 20:18
    Zobaczcie na ichstronę- jakieś mieszkania nowe po 45 i 65 metrów - może po to pustaki były :P
  • Gość: pand IP: *.1000lecie.pl 04.11.13, 18:32
    może warto się rozejrzeć... jak się znajdzie pustostan to MUSZĄ zakwaterować.
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 17.11.13, 14:01
    I jak tam nastroje, jak widać mimo malkontenctwa prace jednak ruczyły i segmenty D i E w środku prawie gotowe :) ?
  • adamos6 17.11.13, 18:51
    a co zrobili ostatnio, jeśli można spytać...? I skąd ta wiedza...?
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 18.11.13, 17:00
    Może wejdź na klatkę schodową to zobaczysz ?
  • Gość: @Ann IP: *.centertel.pl 18.11.13, 19:40
    Kobieto... prawie gotowe?????? To powinno być GOTOWE 2 LATA TEMU!!!! Dziwi mnie Twój entuzjazm i komentarz :(
  • adamos6 19.11.13, 00:54
    do Ann - nie wejdę na klatkę bo kiedy ewentualnie mógłbym, to jest ciemna noc :))

do @Ann - ale gdzie Ty widzisz w komentarzach Ann entuzjazm? To zwyczajny komentarz, stwierdzający fakt; nikt nie twierdzi że to jest zrobione czas
  • Gość: @adamos6 IP: *.centertel.pl 19.11.13, 20:10
    To sobie wez LATARKĘ !!!
  • adamos6 19.11.13, 20:23
    Latarka...? A co to takiego...?!
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 19.11.13, 20:57
    Ja mam powoli wrazenie ze tu jednak pisza ludzie ktorzy zadnych mieszkan tam nie kupili i tylko trolluja. Klatki schodowe prawie skonczone. Ekipy remintowe pracuja tam (sama widzialam) . Nie wiem o co Wam chodzi z tymi latarkami bo swiatlo jest i samo sie zapala na czujnikach ruchu. Cos tu koledzy jakies bzdury pisza... Oczywiscie oozostaje nam czekac na skonczenie infrastruktury na zewnatrz
  • Gość: adamos6 IP: *.cable.smsnet.pl 20.11.13, 00:08
    dzieki Ann
  • Gość: segment D IP: *.31.91.84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.11.13, 10:05
    Światło zapala się w segmentach A B C i E , w segmencie D nadal nie ma światła na klatce. Ann proponuję zalogować się na prywatne forum apartamentów , gdzie są rzeczywiście mieszkańcy co do " adamos6" niejeden tutaj już zwracał uwagę. Nie warto wdawać się z nim w jakiekolwiek dyskusje...
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 20.11.13, 21:29
    Dziekuje za iinformacje. A jak sie zalogowac na to forum prywatne ?
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.13, 21:50
    A którego mieszkanie zakupiłaś ?? Dostaje się zaproszenie na nasze forum. Pozdrawiam - Krystian z segmentu D
  • Gość: segment D IP: *.30.110.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.11.13, 09:43
    Trzeba zadzwonić do administratora, telefon wisi na tablicach w klatce A,B i C, wtedy Pan przeprowadza weryfikację i dostajesz zaproszenie. Z tego co kojarzę tutaj już ktoś też podawał ten numer.
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.13, 12:09
    w celu otrzymania loginu i hasła należy skontaktować się z administratorem -
    694577448 Piotrek:-)
  • Gość: krr IP: *.ip.gronet.pl 26.11.13, 22:38
    Witam,

Tez wlasnie zakupulismy mieszkanie - zadzwonię więc wpisac sie na Panstwa forum. W miedzyczasie pytanie - ma ktos z sasiadow zainstalowaną płytę kuchenną inną niż gazową. Zastanawiam się nad indukcją, ale nie wiem czy my mamy siłę (trzy fazy) czy trzeba kupowac te specjalne plyty indukcyjne o nickiej pocy pod prad jednofazowy.

Podsumowując - korzysta ktos z plyt indukcyjnych w apartamentach (jesli tak to jak sobie poradziliscie z tym problemem) ?

Serdecznie dziekuje
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.13, 08:26
    witam.
    my mamy indukcję. na dobrą jakościowo nie potrzeba siły. trzeba tylko podczas remontu mieszkania, pociągnąć od liczników osobny kabel z zabezpieczeniem żeby nie było kłopotu jak się włączy np. płytę, piekarnik i zmywarkę. my mamy wszystkie urządzenia na osobnych kablach. serdecznie polecam indukcję choć nie byłem do końca co do niej przekonany. wspaniałe i praktyczne urządzenie, ale warto zainstalować w dobrą - drogą płytę, z boosterem, a nie iść na koszty, bo wtedy rachunki mogą być wysokie.
  • Gość: Krr IP: *.205.70.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.11.13, 11:18
    Serdecznie dziekuje za odoowiedz. A praktyczne pytanie, kupiliscie plyte indukcyjna specjalna pod jedna faze czy zwyczajna ?
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 28.11.13, 07:42
    pod 220/230V. W sklepach są na jedną i dwie fazy. my mamy taką, która nie ma przycisków i wygląda jak szyba leżąca na blacie. jest super praktyczna i bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. rurkę od gazu kazaliśmy p. Kopczykowi usunąć i po temacie:-)
  • Gość: mike IP: *.1000lecie.pl 28.11.13, 14:39
    Nie wiecie jaką macie instalacje el. w swoich nowych mieszkaniach... Nie dziwota, że dev sprzedają w tym kraju dziury w ziemi od lat bez problemów.

A pakowanie się w płytę indukcyjną na jedną fazę to szukanie kolejnych problemów. Włączycie piekarnik, płytę, zmywarka pójdzie w tryb suszenia i te waszą instalacyjkę pieron strzeli.
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 29.11.13, 07:57
    czytanie ze zrozumieniem to też umiejętność!!!
  • Gość: Krr IP: *.ip.gronet.pl 29.11.13, 00:19
    Dzieli jaon. Czyli macie te specjalna pod jedna faze. Czytalem ze to problematyczne bo maks 2 garki naraz grzejesz ale rozumiem ze u Ciebie to nie problem :) co do kolegi mike to zal komentowac
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 29.11.13, 07:59
    u Nas nie ma żadnych problemów, a na dodatek mamy płytę z 4 boosterami. najważniejsze to przerobić sobie instalację w czasie remontu, bo jak pod jedną fazę - na jednym kablu, podłączysz płytę, zmywarkę lodówkę to nie ma siły - nie pociągnie i wybije korki
  • Gość: ann IP: *.ip.gronet.pl 07.01.14, 23:47
    W D i E przez chwile cos sie ruszylo i chociaz pomalowali i tapety polozyli. Nie ma ktos informacji jak wyglada sytuacja z uruchomieniem wind i garazy w d i e ?
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 11.01.14, 14:48
    Nikt nic nie wie :(?
  • Gość: gość IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 13.01.14, 16:11
    a kto tam pracuje ?
  • Gość: Marek IP: *.ip.gronet.pl 22.01.14, 21:17
    Ostatnio nikogo pracujacego nie widac :) czyli nadzieja matka glupich. Jeszcze sie zabic mozna na tych pootwieranych stidzienkach nie wiadomo po co.
  • Gość: Szukający lokum IP: *.pcland.3s.pl 23.01.14, 14:37
    Pytanie do mieszkańców - te otwarte studzienki to złomiarze czy to taki standard deweloperski?
    Kusi mnie cena mieszkania D1 ale jak bank usłyszał od kogo chcę kupić mieszkanie to zażądali zaświadczeń z Inspektoratu Budowlanego o oddaniu do użytkowania i generalnie stwierdzili że ten deweloper zbankrutował i że będzie problem z kredytem. Czy ktoś z mieszkańców segmentu D mógłby się wypowiedzieć? Z góry dziękuję.
  • Gość: do szukający lokum IP: *.147.193.27.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.01.14, 16:22
    Wszystko co Ci powiedzieli w Banku to prawda ... Uciekaj człowieku jak najdalej z tego bagna!!!!!
  • Gość: Szukający lokum IP: *.pcland.3s.pl 23.01.14, 17:00
    Co mam rozumieć przez bagno - czy chodzi o niedokończoną budowę? Czy jest jakiś kruczek prawny odnośnie tych mieszkań? Przecież większość jest sprzedanych jak wnioskuję z oznak życia mieszkańców :-)
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 23.01.14, 20:12
    Spokojnie, spokojnie. Juz tu duzo dziwnych poglosek bylo, ale piszmy ludziom jaka jest prawda.
    Fakty.
    1. Jak wyglada budowa wszyscy widza. Nikt Ci nie da gwarancji ze Deweloper wykona dalsze prace. W D i E dotyczy to glownie drogi dojazdowej, studzienek, garazu ktory zalewa i drobnych rzeczy na klatkach. Jesli chcesz kupic to sugeruje zastrzec platnosc czesci ceny po wykonaniu tych prac przez dewelopera. Nie daj sie omamic ich obietnicami o terminach - niedotrzymuja zadnych. Najniebezpieczniejsza wydaje sie kwesia zalewanego garazu.
    2. W banku Ci gupot naopowiadali. Pozwolenie na uzytkowanie jest juz od wrzesnia. Z aktem notarialnym wlasnosci nie ma zadnych problemow (byly kiedys dla segmentow a,b,c teraz jest ok ) Wplacasz pieniadze, neobank wydaje zgode na odlaczenie bezciezarowe mieszkania i podpisujesz akt. U nas trwalo to ok miesiaca.
    3. Banki sa przy kredytowaniu ostrozne bo Deweloper ma w krs wpisane zaleglosci podatkowe. Ale dla zakupu to nie ma znaczenia. U nas z kredytem nie bylo problemow. U sasiadow rowniez.

Podsumowujac jesli mieszkanie Ci sie podoba to skalkuluj tylko ryzyko z pkt.1. Nie wierz w zadne zaoewnienia dewelopera i plac jak skonczy. I bedzie dobrze :)
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.14, 06:56
    co do poprzedniej wiadomości to ja byłbym bardziej sceptyczny. zastrzeżenie nic Ci nie daje, bo oni pomimo wyroków sądowych, porozumień nic nikomu nie zapłacili. następnie należy się nastawić na następne koszty, gdyż w klatkach nic nie jest robione i SAMI będziemy się musieli złożyć na doposażenie, usunięcie usterek i dokończenie tego czego oni na pewno nie zrobią - np. infrastruktura, wyposażenie. wykonawcy nie chcą usuwać zgłaszanych usterek, gdyż niezapłacono im za wykonane prace, więc jak coś nie będzie działało - np. krzywe drzwi, wiatr wiejący przez okna czy przeciekający taras to na własny koszt trzeba to usunąć, nie mówiąc co się stanie jak spadnie tynk z elewacji kładzionej w zimie
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 24.01.14, 08:50
    Dlatego radzilam wstrzymać sie z zapłata za mieszkanie az wszystko bedzie gotowe :)
  • Gość: Szukający lokum IP: *.cable.smsnet.pl 24.01.14, 18:52
    Oglądałem dziś mieszkania w segmencie D i E, wizytę podsumuję stwierdzeniem, że mieszkanie można zakupić na zasadzie widziały gały co brały. Inwestycja po prostu nie jest dokończona i nie wiadomo kiedy będzie. Gdy skończono budowę np. Wrzosowych Ogrodów urządzono w jednym z mieszkań biuro sprzedaży, były dni otwarte, posiana trawka i nawet szlaban na wjeździe i to robiło pozytywne wrażenie. Co innego że deweloper ma teraz kłopoty i reszta bloków chyba nie powstanie prędko.
    Wracając do Apartamentów Słonecznych, czy to jest reguła że nie uruchamia się windy żeby robotnicy jej nie zmasakrowali czy to kolejna ściema? Przecież chyba łatwiej przetransportować choćby meble czy AGD gdy jest winda, a jak się ubrudzi to można posprzątać.
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 25.01.14, 09:58
    Winda nieuruchomiona bo jeszcze zarzadca nie odebral budynku. Jeseli bedzie Pan kupowal to dalej mocno namawiam zeby zastrzec ze np. 30% ceny zaplaci Pan dopiero po dokonczeniu budynku
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 25.01.14, 10:01
    Czyli podsumowujac jezeli Ci mowia ze winda nie dziala bo oni jej nie chca wlaczac to sciema:) ale winda dziala (sama jechalam) tylko pewnie odbioru nie ma jak wszystko zreszta.
  • Gość: jaon IP: *.dynamic.chello.pl 27.01.14, 07:42
    co do windy to proponuję najpierw zastanowić się nad tym co się pisze, a potem pisać. winda kosztuje majątek a pracownik, który wiezie sprzęt AGD czy materiały budowlane nie jest zainteresowany tym żeby o to dbać, tylko tym żeby mu było łatwiej,bo to nie on tu będzie mieszkał. jeśli np. zniczy lub porysuje kabinę to nie on za to zapłaci tylko MY!!!
    w budynku i bardzo słusznie jest zakaz przewożenie czegokolwiek oprócz ludzi. do transportu materiałów budowlanych, mebli, AGD itp. służą schody.
    wracając do tematu dokończenia budowy to niestety developer nie ma na nic pieniędzy i raczej dokończymy wszystko za parę lat z własnych pieniędzy. ja podaję ich do sądu - o obniżenie ceny lokalu w związku z niewykonaniem prac.
  • Gość: desert eagle IP: *.1000lecie.pl 27.01.14, 11:21
    Chcesz powiedzieć, że z zakupioną lodówką czy kanapą będziesz na 5 piętro dymał schodami? Gratuluje Wam samozaparcia...
    Hm, Wózek dziecięcy też może porysować ściany. Zresztą same dzieci, wiadomo co mogą zrobić z taką drogocenną windą....

Buty. Przed wejściem do windy zdjąłbym buty.... To najważniejsze.

• Gość: ap IP: 212.106.176.* 27.01.14, 14:21
    Poważnie zastanawiam się nad kupnem mieszkania. Proszę mi powiedzieć, czy poza stanem klatek, garaży i chodników są jakieś problemy i haczyki?
  • Gość: Szukający lokum IP: *.pcland.3s.pl 27.01.14, 15:15
    Naprawdę nie widzę nic złego w transportowaniu zapakowanej w karton lodówki windą, co innego fortepian :-) Nie wrzucajcie wszystkich pracowników fizycznych do jednego worka…
    Sam się waham kupić czy nie, kruczków prawnych chyba nie ma bo to bank wydaje zgodę na wyodrębnienie lokalu bez obciążenia hipoteki. Pytanie tylko kiedy będzie infrastruktura dokończona i czy np. po roku nie odpadnie balustrada na balkonie :-/
  • Gość: ggg IP: *.dynamic.chello.pl 27.01.14, 18:54
    jak nie wpłacisz całości kwoty za mieszkanie, to zapomnij o akcie notarialnym własności!
  • Gość: gosciu IP: *.cable.smsnet.pl 27.01.14, 19:25
    teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie zeby zawrzec notarialna umowe kupna-sprzedazy z zastrzezeniem dokonania czesci platnosci np 5-10% bo oddaniu do uzytkowania mieszkancom garazu czy windy... Nie sadze tylko zeby deweloper sie na to zgodzil
    prawnie jest to absolutnie dopuszczalne
  • Gość: Szukający lokum IP: *.cable.smsnet.pl 27.01.14, 21:28
    Załóżmy że deweloper zostawi taki bałagan jak obecnie. Czy mieszkańcy mają jakiś plan co z tym dalej zrobić?
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 27.01.14, 23:23
    Problemów poza wskazanymi powyżej nie ma. Niedokończone klatki, zagospodarowanie terenu, droga i garaż. Jesli ktos chce brać w takim stanie to szczerze nie ma przeszkód. Nie słuchaj tylko bajek dewelopera i zastrzeż płatność części ceny bo wykonaniu wszystkich prac. W ostateczności (dobrze piszą poprzednicy ze bez wpłaty całości ceny neobank nie zwolni mieszkania i nie bedzie aktu) sprecyzuj dokładnie kiedy deweloper ma dokończyć i daj mocne kary umowne. Przyda sie prawnik. Poza tym ryzyka nie ma. Chociaż nikt z nas tego nie chce to pewnie za 3 lata trzeba bedzie to skończyć z naszych pieniędzy a Pana B. do sadu.
  • Gość: Ann IP: *.ip.gronet.pl 27.01.14, 23:26
    A co do windy to tez cieszę sie ze nie działa na czas remontu. Nie żyjemy w bajce. Robotnicy ja zniszczą wożąc kafelki, farby, ciężki sprzęt etc.
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 28.01.14, 06:31
    tematu nie ma bo na szczęście jest zakaz przewożenia w Naszej wspólnocie windami materiałów budowlanych, mebli itp.
    każdy kto się wprowadzał doskonale wie, że to może i kłopot, ale przynajmniej winda jest jak nowa, a nie zniszczona i porysowana przez ludzi którzy mają to w poważaniu.
  • Gość: Nela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.14, 14:00
    Witam,
    mam mieszkanie do sprzedania w segmencie D, metraż 45,17, parter, miejsce w garażu podziemnym, akt podpisany w marcu 2014, z powodu wyjazdu na stale do Włoch zmuszona jestem sprzedać, tak długo czekałam, że życie napisało inny scenariusz. Mój telefon 518518831 Nela
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 28.01.14, 06:27
    to lokatorów, którzy mają niewychowane dzieci nie chcemy.
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 28.01.14, 06:33
    tak niestety, tak jak wszyscy "będziesz dymał", ale co najwyżej na 4 piętro bo tylko tyle u Nas ich jest:-)
  • Gość: gosciu IP: *.cable.smsnet.pl 28.01.14, 07:35
    sytuacje przypodpisywaniu umowy mozna odwrocic, jesli faktycznie bank nie wyda zgody na wyodrebnienie lokalu, nalezy jako 100% ceny przyjac wartosc pomniejszona o niewykonane roboty, a jesli deweloper ma istotnie plany na dokonczenie budowy to moze sobie zastrzec w umowie ze w teminie np do konca 2016 wykona to i to, nabywca sie na to zgadza i zobowiazuje sie za nalezycie wykonane prace zaplacic tyle i tyle

kary umowne niczego nie dadza bo je trzeba bedzie wyegzekwowac... A co bedzie z nimi za 6 czy 10 miesiecy tego chyba nikt nie wie
  • Gość: o IP: *.30.120.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 30.01.14, 21:09
    Nic nie kupujcie , developer tonie po uszy w wielomilionowych długach , nic nie dokończy.jestem klientem z innej inwestycji.sprawdzcie ile toczy się przeciw niemu egzekucji , a nie ma czego zająć
  • Gość: Szukający lokum IP: *.pcland.3s.pl 12.02.14, 12:40
    Dziś zauważyłem domofon w klatce E i betonowe zakrycia studzienek. Normalnie szał!
  • Gość: only IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.14, 08:54
    a kiedy w segmencie D się coś ruszy :P ? ktoś posiada jakieś informacje ?
  • Gość: ree IP: *.ip.gronet.pl 15.02.14, 19:46
    Jak ktos myśli że E jest skończony to zapraszam na klatkę schodową...
  • Gość: Kate IP: *.pljtelecom.pl 26.02.14, 15:31
    Jestem klientką tej nieszczęsnej firmy. Jeszcze pod szyldem Centrum Developer. Szkoda słów. Oszuści do kwadratu. Ziemia którą mieli nam sprzedać została przejęta przez komornika. Zostawili domy bez prądu, gazu i wody (3 lata czekaliśmy na te podstawowe media). Jak możecie to UCIEKAJCIE Z DALA od tych oszustów.
  • Gość: dimetylo IP: *.dynamic.chello.pl 28.02.14, 10:00
    Zapraszam na stronę www.kolnierze-24.pl
    Szeroka oferta dla hydraulików,instalatorów oraz firm

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.