Dodaj do ulubionych

TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce

IP: *.static.chello.pl 26.10.12, 10:13
Inwestycja realizowana przez Probud SA, wszystko ładnie pięknie ale firma co najmniej albo dziwna albo kłamczuchy
Na stronach internetowych gdzie sprzedają (np.ofertymieszkan.pl, czy dom.gratka i wszystkich pozostałych) informują o dacie oddania inwestycji jako wrzesień 2012 :) bu a haha, mamy koniec października inwestycja nie oddana. Wszelkie informacje kiedy może to nastąpić i dlaczego odsuwa się ten termin to informacje nieoficjalne - a ja myślałam że rynek rządzi się prawami - klient nasz pan zatem zadbamy o niego.
Na ich stronie, gdy otwieram pierwsze co rzuca się w oczy to 3 ostatnie mieszkania, wchodzę żeby sprawdzić jakie nie zeszły, a tam 6 (czy dorośli ludzie mają problem z liczeniem do 10?, bo jeśli tak to trochę strach powierzać im pieniądze- dorobek życia).
A jakie są wasze doświadczenia z nimi?
Obserwuj wątek
    • Gość: dzitsa Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.12, 18:24
      takie same mam przemyślenia. Informacje udzielane przez Biuro są nierzetelne. Najpierw słyszałam, że urząd ma 7 dni na wydanie decyzji, po tym terminie usłyszałam że dni 14.Gdy minął ten termin były kolejne "zapewnienia". Dziwne też, że nie można wejść na "teren budowy" zobaczyć co się kupiło, mimo iż wszystko z zewnątrz wygląda od 1,5 miesiąca na gotowe.
      Od 5 listopada mają wydawać klucze- ciekawe ile czasu im to zajmie i mam nadzieje, że to jest prawda i że odbiory nie będą trwać kolejne 2 miesiące.
      • Gość: klient Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.nemu.com.pl 29.10.12, 14:08
        Mam umówiony termin przekazania mieszkania na wtorek. Ciekawe jak pójdzie odbiór czy rzeczywiście bezusterkowo. Ja byłam w sierpniu na inwestycji, nie wiem czy zauważyliście, że w naszych mieszkaniach nie ma rozprowadzonej kanalizacji, jest tylko główny pion i zaślepiony trójnik, reszta instalacji sanitarnej w naszej gestii. Co gorsza tak jest w umowie, choć pierwszy raz widzę takie cuda. Z pewnością nie jest to zgodne ze sztuką budowlaną.
    • Gość: Lokator Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.ip.netia.com.pl 05.11.12, 09:19
      Witam
      Ja na odbiór jestem umówiony w tym tygodniu zobaczymy co oni tam zrobili (biorę fachowca do odbiorów)
      Co do terminów to sie wyrobili w umowach jest ze zakończą prace budowlane do 30 września i ze mają az 120 dni na uzyskanie wszystkich decyzji wiec i tak im chyba poszło całkiem nieźle.
      Natomiast mam już dobrą propozycje - jak zawiążemy wspólnotę proponuje wziąć fachowców do odbioru ponownego budynku typu kominiarzy czy te są dobrze poprowadzone, kanalizacja i elektryka - mamy na to 3 lata bo potem sami będziemy za to płacić
    • Gość: Edith Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.static.chello.pl 06.11.12, 11:16
      Odebrałam swoje lokum :) nareszcie. Odnośnie niedociągnięć to tak to zrobili że nie ma za bardzo do czego się przyczepić, bo to co się sprawdza czyli poziomy kąty gładź czy nie ma rys na oknach progach drzwiach to jest zachowane czyli ok (przynajmniej u mnie), gniazdek nie sprawdzicie bo w lokalu brak prądu bo są liczniki zablokowane trzeba podpisać umowę z dostawca energii i za ok 4 dni powinni włączyć. Ciężko było mi określić czy jest ciąg (próbowałam z kartką, ale nie wiem czy ona tak naturalnie ładnie się układała czy z powodu ciągu) Porażający jest ten trójnik w łazience odn odpływów do kanalizacji- ale niestety w umowie się zabezpieczyli a ja zakupując podpisałam się pod tym choć zastanawia mnie czy to sformułowanie z umowy nie jest zbyt ogólnikowe i czy taka jest norma -potrzebna opinia kogoś z budownictwa.
      To tyle ode mnie. Nie wiem jak teraz z opłatą za lokum wiem że do developera ale nie dostałam informacji odn kwoty i od kiedy do kiedy. Dopytajcie przy odbiorze poproszę.
    • Gość: uwaga ignasiak Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.12, 13:36
      Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka kom.501543519 z Warszawy lat ok. 40-45, a ten przesłał współpracownika oszusta Marcina Mazurka z Lublina, obecnie Dublin, lat ok. 34. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki. Urząd Skarbowy powinien im dobrać się do skóry za prace bez faktur.
    • Gość: Almayer Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.12, 15:53
      Witam,

"Kłamczuchy" to chyba najłagodniejsze określenie. Osobiscie nie mam nic do TB Probud, ale współczuje osobom, które dochodzą swoich praw z tytułu reklamacj lub/i rekojmi u tego dewelopera. Nasza wspólnota 2 lata po oddaniu inwestycji zdaje się bedzie wstępować na droge sądową w celu wyegzewowania naprawy usterek, niedoróbek, fuszerki "wykwalifikowanych budowlańców" TB Probud. Nie polecam tej firmy, Budimex za miedzą postawił pięciokrotnie wiekszą inwestycję w trzykrotnie krótszym czasie. Wiem, pięści do oka nie ma co przyrównywać, ale różnica w oczy kole. Bardzo trudno się z TB Probud dogadać, myślę, że oni poprostu mają taki zarząd o mentalności co najmniej niekapitalistycznej. Mam nadzieję, że na Menhoffera bedziecie Państwo mieli mniej problemow niż my w Almayerze. Życzę powodzenia.
      • Gość: trzeba poinformowa Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.12, 18:10
        coś mało mieszkańców udziela sie na forum - pewnie z niewiedzy że takie jest
        a to chyba najleszpa forma komunikacji zwłaszcza ze trzeba by sie dogadać co z tą wspólnotą,
        akty notarialne już w drodze - zakładam ze do stycznia bedzie już wiekszosc podpisana
        trzeba jak najszybciej to zrobić - nawet celem obnizenia kosztów
        myślałem o wywyieszeniu na klatkach informacji o tym forum??
        no i dobrze było by wyznaczyć termin spotkania mieszkańców aby porozmawiać o tym wszystkim
        • Gość: Edith Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.static.chello.pl 11.12.12, 12:36
          Popieram :) choć coś mi się wydaje że wspólnota może być powołana dopiero po podpisaniu wszystkich aktów a o tym dowiemy się pewnie od Probudu. Ale spotkanie mogłoby przyspieszyć sprawę bo byśmy wiedzieli ze źródeł czyli od siebie jak to wygląda. A myślę że akty to kwestia czasu max do świąt.
          Czy ktoś dostał zgodę na inne biuro notarialne czy w ramach "demokracji" i "wolnego rynku" oraz "nakręcania interesu"wszyscy zostaliśmy wrzuceni do jednego wora?
        • Gość: dzitsa Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.ip.netia.com.pl 11.12.12, 12:58
          Należy jak najszybciej zawiązać wspólnotę, aby mogła odebrac chociażby windy, bo jak na razie koszmarem jest wnoszenie pewnych rzeczy po schodach.
          Po za tym jak najbardziej jestem za spotkaniem mieszkańców- myślę, że znalazłoby się sporo tematów, jakby nie patrzeć dotyczących naszego wspólnego "domu", a czym dłużej będziemy zwlekać z usterkami tym gorzej.
          Przez to forum ciężko będzie się komunikować, lepiej byłoby założyć odrębne forum- sama bym to zrobiła, ale znam swoje możliwości, dlatego możeby byłby ktoś chętny? pomogłabym w administrowaniu w miarę swoich umiejętności. Innym rozwiązaniem byłoby stworzenie listy mailingowej, ale na forum publicznym raczej nie każdy będzie chętny swój podać.

• Gość: dzitsa Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.ip.netia.com.pl 13.12.12, 13:34
                  zgodzę się, że windy mogą byc uszkodzone, ale należałoby mimo wszystko ustalić z wszystkimi mieszkańcami kiedy mają ruszyć, bo w taki sposób możemy czekać kolejny rok, a za uzytkowanie jej się płaci. Osobiście uważam, że winda powinna od lutego byc uruchomiona, większość do tego czasu raczej grubszą robotę w swoich mieszkaniach zrobi. Jednocześnie uważam, że mimo że windy nie działają i jak na razie są nie uszkodzone to popatrzcie na ściany na klatkach schodowych jakie są zniszczone od wnoszenia. Dziury, otłuczenia itp.

Co do garażu- niech odpowiedzialność ponosi osoba, która pozwala swoim budowlańcom na wjeżdżanie, bo jak widać budowlańcy są rózni, a sami wiecie i niektórzy czujecie, że niektórym nie chce nawet się zejść na dwór do Toi Toi zaałatwic swoje potrzeby.
                  • Gość: PILNE 14.12.2012r Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.12, 21:40
                    Witam
                    Dnia 14.12.2012 r. o godz. 19.00 w siedzibie probudu (modlińska) ma sie zawiązac wspólnota mieszkaniowa.
                    Podobno podpisane jest 14 aktów i tylko oni wiedzą o tym fakcie. Z tego co wiem wstęp mają wszyscy (natomiast bez prawa głosu podobno) i ja zamierzam tam być . Co by nie było jakieś farsy np z zarzadem, ze go np tam ustalą. Zapraszam zatem wszystki zainteresowanych.
                    Rozmowa ma własnie dotyczyć wind i skrzynek pocztowych. Ja bym jeszcze chetnie porozmawiał o usterkach czy wszystkie zostały naprawione bo u mnie jeszcze jakoś tego nie zrobili. Nie wiem jak u reszty (ale to tez jest chyba warte podyskutowania bo potem wspólnota ma to poprawiać)
                    Pozdrawiam i do zobaczenia na spotkaniu
                    Niestety wiecej szczegółów nie znam
                    Siedziba probudu jutro o 19

• Gość: Edith Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.static.chello.pl 14.12.12, 11:51
                      szczegóły dotyczące walnego (te które znam i które przekazali przy podpisaniu aktu na piśmie) :
                      spotkanie 14 grudnia -dziś - o 19 w siedzibie Spółki czyli Modlińska 199A lok 14
                      Przewidywany porządek obrad (nie chce mi się przepisywać ale czego się nie robi dla wspólnoty :)):
                      -otwarcie zebrania
                      -wybór prezydium zebrania
                      -odczytanie porządku obrad
                      -przedstawienie projektów uchwał dotyczących funkcjonowania nieruchomości: m.in.
                      wybór zarządu wspólnoty, wysokość zaliczki na poczet kosztów zarządu nieruchomością wspólną i eksploatacji lokali oraz funduszu remontowego.
                      -dyskusja nad projektami uchwał
                      -podjęcie uchwał
                      -sprawy różne
                      -wolne wnioski
                      -zamknięcie zebrania
                      A teraz to co wiem z pytań i odpowiedzi do przedstawiciela Probudu który był u notariusza i przekazał info o zebraniu:
                      -developer chce by się zawiązała wspólnota mieszkaniowa (podobno prawnie wystarcza już 7 właścicieli, ale nie wiem prawnikiem nie jestem, pewnie musi być jakiś procent % minimalny ), chce żeby już wspólnota przejęła funkcję zarządzającego i odpowiedzialnego czy jakoś tak
                      -developer ma przedstawić przykładowego tzn proponowanego na początek przez nich zarządcę nieruchomości (zastanawia mnie: jaki jest najkrótszy czas na jaki można podpisać umowę zanim będą mogli wszyscy zdecydować, czy można by wprowadzić przez głosowanie taką możliwość by wziąć w tej kwestii pod uwagę głosy wszystkich obecnych na zebraniu bo co może te 14 osób (podobno tyle osób do zebrania będzie już po akcie notarialnym) )
                      - i podobno ma być ruszona kwestia windy (o skrzynkach nic nie wiem, ale na pewno by się przydały)
                      Mnie zastanawia inna rzecz
                      usterek budynku: narobiło się ich dużo tzn w wielu miejscach elewacje w środku i tynki są uszkodzone, chyba probud skoro monitoruje budynek to powinien poszukać odpowiedzialnych za szkody bądź jeśli im się nie chce lub nie są w stanie znaleźć winnego, to je naprawić we własnym zakresie, bo to nie powinno zostać na głowie Wspólnoty, a co do innych usterek to u mnie powiedzieli że będą usuwać na wiosnę bo to dotyczy balkonu i że na to obowiązuje rękojmia (co potwierdziła pani notariusz )

• Gość: Mieszkaniec Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.jmdi.pl 16.12.12, 13:34
        Witam wszystkich mieszkańców,

Na spotkaniu w piątek zawiązała się wspólnota, która będzie się powiększać wraz z oddaniem kolejnych aktów notarialnych. Zostało podjętych kilka decyzji. Po pierwsze windy na razie nie będą uruchamiane ze względu na trwające remonty i możliwe zniszczenia. Poza tym decyzje w tej sprawie mają podjąć wszyscy mieszkańcy. Po drugie zostaną zakupione skrzynki na listy. Od pierwszego stycznia zarządzanie budynkiem Probud powierza firmie zewnętrznej - dwóm miłym Paniom. Oczywiście decyzję, czy będziemy z nimi dalej współpracować podejmą wszyscy.

Odnośnie czynszu od stycznia trochę wzrosną w stosunku do tych obecnych ja przeliczałem dla siebie wyszło 8,20 z metr, rozmawiałem ze znajomymi cena jest atrakcyjna.

Pozdrawiam
        • Gość: Drogo chyba za dro nie jest tak wesoło IP: *.ip.netia.com.pl 19.12.12, 08:49
          Podobno stawki nie są takie małe i strasznie sporo to wyszło ponieważ stawka 8,20 (z tego co napisał poprzednik nie jest liczona tylko od mieszkania)
          dochodzą jeszcze z tego co sie dowiedziałem garaże i komórki - i co najlepsze dojście wspólne do nich (tego do końca nie rozumiem - budynek chyba jest nas wszystkich)
          Ale po wyliczeniach za mieszkanie ok 50 m2 +garaż i komórka i te wszystkie dojścia do pomieszczeń - czynsz (plus obsługa budynku ale bez remontowego - bo jest minimalne)
          wynosi ponad 600 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          możecie to sprawdzić - ja uważam ze to dużo (zwłaszcza przy braku remontowego)
          • mieszkaniec1986 Re: nie jest tak wesoło 19.12.12, 09:12
            Moim zdaniem, nie ma co dramatyzować, liczenie czynszu od metrażu zakupionego, czyli mieszkanie, garaż komórka części wspólne to standard a nie wymysł, dewelopera czy firmy zarządzającej. Zaproponowane stawki za czynsz, mieszczą się w średniej cenie dla Warszawy, na początek proponuje zapoznać się co tak dokładnie mieści się w tych cenach, a dopiero później wysnuwać wnioski, że jest strasznie drogo. Zawsze jako wspólnota możemy sami pewne rzeczy robić, tylko pytanie kto będzie chetny aby np codziennie rano w zime odsnieżać całość osiedla, czy zmywać wszytkie klatki, mało tego jeżeli chcemy obniżyć cene czynszu - praca całkowice probono. Pozdrawiam
            • Gość: Janusz.Sz. Re: nie jest tak wesoło IP: *.183.224.164.dsl.dynamic.t-mobile.pl 20.12.12, 03:33
              Dokładnie.

Stawka normalna jak dla mnie - kolega słusznie zauważył cena zawiera konieczne jak dla mnie prace - mycie, odśnieżanie itp.
              Jeżeli komuś to tak drogo wychodzi to wniosek o zmniejszenie i łopatka i mop w dłoń, oszczędności się znajdą.
              Ps. nie jestem chamski tylko przedstawiam w pewien komiczny sposób całą sytuację z "jękami" odnośnie czynszu.

Pozdrawiam
              • Gość: zobaczymy Re: nie jest tak wesoło IP: *.ip.netia.com.pl 21.12.12, 13:27
                Hmm czytałem wypowiedzi powyżej i uważam że:
                1) trzeba poczekać na oficjalne informacje od firmy która została wyłoniona
                2) opłaty za sprzątanie jak najbardziej trzeba zlecić firmie sprzątającej
                3) Natomiast jak nie ma remontowego albo jest on znikomy to opłaty powyżej 600 zł to dość sporo bo dojdzie remontowe i będziemy płacić jak za mieszkanie w centrum a nie na Białołęce
                4) trzeba popytać ludzi którzy mieszkają na Białołęce i mają wspólnoty ile oni płacą (może np ktoś z was ma znajomych)
                Ale myślę że będzie dobrze

• Gość: Ola Re: nie jest tak wesoło IP: *.ip.netia.com.pl 21.12.12, 14:25
                  warto przeczytać
                  www.zarzadcy.com.pl/aktualnosci/niska-cena-czy-wysoka-jakosc/24.html
                  Mym skromnym zdaniem trzeba poczekać na oficjalne informacje
                  Potem można będzie zrobić analizę rynku - czy płacimy dużo czy mało

Np wysłać zapytania ofertowe do firm, które się w tym specjalizują jakie oni stawki by nam zaproponowali

Godzić się na wszystko nie ma co - bo kasę komuś nabijać - jak można mieć lepiej i taniej (podkreślam ze może)

• Gość: B&B Re: nie jest tak wesoło IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.12, 09:57
                    Jeżeli chodzi o firmę zarządzającą to tez myślę ze warto sprawdzić rynek jakie są stawki innych. To samo z firmą sprzątającą. Póki co nie było czasu na analizowanie ofert konkurencji. Umowy podpisane są na czas nieokreślony i w każdej chwili można zrezygnować. Co do wysokości czynszu to istotną kwestią jest obecnie ochrona ponieważ jej koszt to wydatek rzedu 7-8 tys. Biorąc pod uwagę 60 mieszkań wychodzi powyżej 100 zł do czynszu. Myślę natomiast, że warto ochronę zostawić jeszcze parę miesięcy póki na budynku pracują ekipy wykończeniowe.
                        • Gość: maniek Re: ochrona IP: *.jmdi.pl 03.01.13, 16:34
                          zgadzam się. czy widział ktoś ochroniarza? no! właśnie taki pan zabunkrowany gazetami, śpiący w majtkach nie wiele widzi, a tym bardziej nie wiele robi-zrobi! pukałem raz do budki i wyszedł ze spiochami w oczach o 11- wyszedł-dużo powiedziane -wychylił nos i tyle! monitoring-, dobry monitoring i oczy sąsiadów to podstawa! Zgrać się trzeba wiosną na osiedlu-poznać, przedstawić i dogadać- to podstawa! Ochroniarz chodzi tylko po garażu i tyle widzi co moja babcia! Ja przeciw ochronie!
                          • Gość: Mieszkaniec Re: ochrona IP: 195.85.249.* 03.01.13, 17:53
                            Witam

Póki co musimy cierpliwie poczekac na wszystkie dane, konto jest juz załozone, byłem nawet przy tym, zarządca czeka tylko na przesłanie od Probud dokładnych danych o metrażach i każdemu na skrzynke przesle do 10 wysokość czynszu oraz numer konta do wpłat. Trzeba się z tym liczyć że czynsze będa wyższe niż te dotychczas płacone do Probud, przede wszystkim te płacone przez osoby które posiadają garaż oraz komórke, do czynszu jest liczony cały metraż. Co do ochrony, to jestem zdania, że owszem jest potrzebna ale nie w takiej postaci jak dotychczas, czyli wchodzi kto chce, wjeżdza kto chce itd, druga rzecz to obsługa ochorny to duży koszt z tego co pamięta chyba 7 czy 8 tys miesięcznie dzieląc na 61 mieszkać wychodzi około 120 zł do czynszu miesięcznie.

Pozdrawiam
                              • mieszkan-iec wspólnota 09.01.13, 16:17
                                Czy ktoś wie co uchwalono na zwbraniu wspólnoty i kiedy będzie następne?
                                Czy może ktoś wie czy można gdzieś na Białołęce wynająć/kupić komórkę lokatorską?
                      • Gość: lf Re: nie jest tak wesoło IP: *.adsl.inetia.pl 05.01.13, 13:28
                        A czy przeliczał Pan ile wyniesie dla każdego mieszkańca roczny koszt ochrony? to przeliczmy: dajmy na to miesięczny koszt ochrony to 120 zł do czynszu, rocznie daje to nam 1440 zł. Reasumując nie lepiej wykupić sobie ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem i dewastacji na rok za około 300 zł? jeśli dojdzie do kradzieży to czy firma ochroniarska zwróci pieniądze za poniesione szkody?- wątpię. Natomiast z ubezpieczenia coś zawsze się odzyska. Więc zatrudnianie ochrony jest nie ekonomiczne.
                        • Gość: maniek Re: nie jest tak wesoło IP: *.jmdi.pl 05.01.13, 17:47
                          Bardzo dobra uwaga i przeliczenie. Mam pacjenta na osiedlu Pod Dębami i notorycznie kradzieże- mimo ochrony! Ochrona nic nie widzi i tym bardziej za nic nie ponosi odpowiedzialności-chociaz szlaban tam otwiera;) U nas nic nie widzi zza tych gazet i nic nie robi, powtarzam, że jesteśmy małym osiedlem i małą wspólnotą co daje zbyt wysoki koszt na mieszkanie.Też jestem zdania- ubezpieczenie nieruchomości (blok) i mieszkania -każdy od własnego M. Mamy kamery (nie atrapy) więc trochę pomogą lub odstraszą , a i my musimy się poznać! Pozdrawiam
                              • mieszkaniece Re: nie jest tak wesoło 09.01.13, 22:05
                                Nie jest tak wesoło, ten cały "kierownik budowy" jak wspomniałem mu o pękającym tynku na klatkach schodowych uśmiał się i powiedział, że to wspólnota musi naprawić sama:] ciekawie się zapowiada. Nie wiem jak w innych lokalach, ale u mnie ten tynk co był popękany to naprawili, ale znowu pękło w tych samych miejscach. A i ciekawe kiedy wymienią/naprawią okna? a jeszcze czynsz hmmm ciekawe jak to wyjdzie, ale płacić czynsz w takiej samej stawce za lokal i za miejsce w garażu??
                                btw.
                                ciekawe co dla Probudu znaczą 3 lata rękojmi:] o których informowała pani notariusz:]
      • Gość: maniek Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.jmdi.pl 13.01.13, 21:31
        proszę o info innych lokatorów o ścianach, u mnie naliczyłem z 6-7 sporych pęknięć pionowych jak i poziomych w całym mieszkaniu. małych nie licze. Rozumiem , że blok pracuje ale na starym (od nowości mieszkałem) miałem 1 duże i tyle. Nie chciałbym żeby coś leciało dalej na całym bloku! pamietajmy , że czas gwarancji jest ograniczony i musimy walczyć o swoje, jak przegapimy ten okres będzie nas czekac milonowa pożyczka jak wielu już wzieło mieszkańców innych pseudo developerów!
    • Gość: Wojtek Krawczyk Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: *.dynamic.chello.pl 13.02.13, 21:16
      Probud takie babole porobił na Majowym Słońcu że szkoda gadać !!!
      nie kupili skrzynek pocztowych. Miejsce gdzie mieliśmy powiesić skrzynki jest wykonane z płyty GK Poza tym nie są w stanie zorganiwoać map przewódów podłodze już 2 miesiące.
      Wentylacja w moim mieszkaniu nie działa prawidłowo, powstają ciągi wsteczne - niedopuszczalne. W WC robi się okropnie zimno. Wstępnie wydaje mi sie że chyba zrobili za małe przekroje kanałów wentylacyjnych.
      • Gość: Tom Re: TB Probud SA Mehoffera -Majowe Słońce IP: 194.242.62.* 12.02.14, 10:56
        Almayer Probud Wólczyńska

Potwierdzam to co napisał poprzednik. Widać że te same 'standardy' TB Probud realizuje na wszystkich osiedlach. w dodatku wprowadzając mieszkańców w błąd że takie sa przepisy. Sam się przekonałem że wymyślonych przepisów próżno szukać. Problemy z realizacją rejkoimi a jeśli już sie uda zmósić dewelopera to poprawek to jest to straszna fuszerka!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka