Dodaj do ulubionych

Villa Patio Piaseczno - Budmark 3 - Marchlińscy

30.10.15, 12:09
Witam,

Chciałbym ostrzec/poinformować o inwestycji Villa Patio firmy Budmark 3 z Ciechanowa.
Budynek powstaje w Piasecznie pod Warszawą.
Na moje nieszczęście stałem się jednym z oszukanych przez wspomnianą 'firmę'.
Budynek miał zostać oddany do użytkowania na początku 2015 roku, kolejnym nabywcom podawano późniejsze daty także przeniesienia prawa własności, w konsekwencji budynek nie ma jeszcze wymaganych odbiorów,ani złożonych dokumentów do nadzoru budowlanego.
Właściciele firmy od początku wprowadzali w błąd nabywców co do terminów. Zapewniali o swoich kontaktach, które przespieszą formalności. Teraz uniakają kontaktu, nie odpowiadają na pisma,wezwania... O powodach zmiany terminów nie poinformowano właścicieli na piśmie, nawet nie przeproszono czy wyjaśniono powodów opóźnień. Dla wspomnianej firmy nawet terminy zawarte w aktach notarialnych nie mają znaczenia. Kolejne uchybienia to brak placu zabaw zapisanego w prospekcie, brak budowy drogi dojazdowej, brak piwnic, ktore zostały sprzedane w akcie!!!
Proszę Państwa o rozwagę przy zakupie mieszkania w tej inwestycji, może uchroni to Państwa przed problemami,które my teraz mamy(dodatkowe koszty, zszargane nerwy itd.).
W razie pytań proszę o info.

Oszukany
Edytor zaawansowany
  • erkapno 30.10.15, 12:15
    Dodam tylko finał tej sprawy będzie miał miejsce w Sądzie i u Rzecznika Praw Konsumenta.
  • skillet1 04.11.15, 08:33
    Witam

Niestety przedmówca opisał całą sytuacje w 100%. A od tygodnia kontakt z deweloperem jest utrudniony co nasuwa kolejne obawy. Już teraz wiadomo, iż oddanie budynku zostanie znów przesunięte.

Potwierdzam także, że finał sprawy skończy się w sądzie. Wiele rodzin czeka na pozew zbiorowy.
  • bamaboy88 23.11.15, 21:40
    Witam,
    Nabyliśmy mieszkanie w Villa Patio kilka miesięcy temu. Czy mógłby ktoś przybliżyć sprawę odbioru budynku? Byliśmy poinformowani zarówno przez agencję nieruchomości ("magnes"), jak i dewelopera, iż oddanie budynku do użytku dzieli jedna decyzja z Urzędu i nastąpi to najpóźniej do grudnia tego roku. Rozumiem, że sama inwestycja mogła mieć obsuwę czasową, ale z tego co przeczytałam problem trwa o wiele dłużej. Co do kontaktu zgodzę się, iż jest to kpina - od dłuższego czasu nikt nie odbiera telefonu od nas, kluczy do tej pory nie odebraliśmy.
    Pozdrawiam
  • erkapno 24.11.15, 08:48
    witam,
    Co do odbioru budynku - okazało się, że ze względu na źle sporządzony projekt budynku Straż pożarna odebrała budynek, ale z zastrzeżeniem, że nie są spełnione wszelkie warunki, tzn. sąsiedni budynek od pizzerii, po lewej stronie od wejścia ma w ścianie luksfery, a w projekcie Villa Patio został on zaznaczony jako budynek ze ścianą całkowitą. Budmark próbował to "naprawić"wstawiając luksfery z certyfikatem przeciwpożarowym, ale jak widać nie dało to zbyt wielkiego rezultatu.
    Teraz dokumenty są w powiatowym nadzorze budowlanym, który to ma 21dni na wydanie decyzji co do zgody na zamieszkanie. W tym tygodniu planowana jest inspekcja na budynku, jeśli będzie on zgodny z planem to zostanie wydana zgoda na użytkowanie.
    Pozostają jeszcze kwestie : - komórek lokatorskich, które zostały sprzedane, a ich nie ma, - drogi dojazdowej, która miała został zrobiona, - szlabanu, - placu zabaw, który jest w prospekcie informacyjnym.
    A jakie dane kontaktowe mają Państwo do dewelopera?

pzdr
  • mateo.1024 01.12.15, 17:36
    Witam wszystki,którzy zakupili od w/w dewelopera mieszkanie w danym budynku.
    Ja również jestem w takiej sytuacji,ciężki kontakt,kolejne terminy. Chciałem się podpisać pod tematem zbiorowego podania do sądu. Jeżeli taki pozew będzie miał miejsce to wszystkim nam będzie łatwiej dociekać swoich praw i odszkodowan w sądzie. Jako jednostka możemy nie mieć szans z wygraną ale jako zespół możemy osiągnąć wiele. Jeżeli więcej osób będzie uważało temat zbiorowego pozwu do sądu za klarowny proponuję żeby wszyscy się spotkali
    i na spotkanii rozwinąć temat.
  • myszka055 08.12.15, 20:37
    Witam. My również kupiliśmy mieszkanie w tym bloku i zostaliśmy oszukani. Jesteśmy chętni do dołączenia do pozwu zbiorowego. Uważamy, iż spotkanie jest bardzo dobrym pomysłem. Ustalmy jakąś datę, może w przyszłą sobotę tj. 12.12.2015 na placu budowy??? Jaka godzina będzie dla Państwa odpowiednia?
  • majka_m 14.12.15, 12:29
    Witam,
    z ostatniej chwili - deweloper ponoć będzie miał w
    tym tygodniu wydane pozwolenie na użytkowanie,
    lokali . Nie wiem czy to przechwałki ? czy prawda ?

jedna z wielu oszukanych
    Ciekawa jestem jaką Państwo dostali informacje ?
  • erkapno 09.01.16, 12:54
    witam,

część lokali jest już zamieszkała, pozwolenie na użytkowanie uprawomocnione 28.12.2015. Starostwo wydało decyzje o samodzielności lokali. Teraz zostaje kwestia wpisu do ewidencji/kartotek w wydziale kartografii.
    Odbierane są piloty do garaży, poprawiane odwodnienie garażu i naprawiane pojawiające się usterki.
    Podobno ostateczne akty notarialne w połowie stycznia. Nadal nie jest wyjaśniona kwestia komórek lokatorskich, które zostały sprzedane a nie są wykonane.
    Do końca maja 2016 gmina dała czas na zrobienie drogi dojazdowej(wykostkowany wjazd od ul. Sierakowskiego, wycinka kilku drzew), planują założyć szlaban przy wjeździe.
  • obiektivvv 13.03.17, 14:24
    witam.
    zastanawiam się nad kupnem jednego z ostatnich lokali w tej inwestycji, chciałbym prosić Państwa o podzielenie się opinią i odpowiedź na kilka pytań, po roku użytkowania Państwa mieszkań:
    - czy ostatecznie wszystkie nieścisłości i nieporozumienia z deweloperem udało się rozwiązać?
    - czy nie było jakiś problemów formalnych przy przenoszeniu właśności i odbierze lokali?
    - czy nie ma problemów z realizowaniem rękojmi przez dewelopera ? ( czy naprawia np. ewentualne peknięcia po osiadaniu budynku itp.)
    - jak kształtuje się czynsz ? czy koszty ogrzewania z własnej kotłowni nie są nadspodziewanie wysokie?

Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie opinie.
    -
  • matek154 29.12.15, 16:21
    Witam czy ktoś ma jakieś nowe wieści na temat tego budynku. Wiem tylko że został odebrany ale nie wiem kiedy będą montowane (zakładane) drzwi do podzielonych lokali (A i B).
    Kontakt z deweloperem ograniczony.
  • erkapno 09.01.16, 12:54
    witam,

część lokali jest już zamieszkała, pozwolenie na użytkowanie uprawomocnione 28.12.2015. Starostwo wydało decyzje o samodzielności lokali. Teraz zostaje kwestia wpisu do ewidencji/kartotek w wydziale kartografii.
    Odbierane są piloty do garaży, poprawiane odwodnienie garażu i naprawiane pojawiające się usterki.
    Podobno ostateczne akty notarialne w połowie stycznia. Nadal nie jest wyjaśniona kwestia komórek lokatorskich, które zostały sprzedane a nie są wykonane.
    Do końca maja 2016 gmina dała czas na zrobienie drogi dojazdowej(wykostkowany wjazd od ul. Sierakowskiego, wycinka kilku drzew), planują założyć szlaban przy wjeździe.
  • lokator_212 29.05.17, 11:03
    witam.
    zastanawiam się nad kupnem jednego z ostatnich lokali w tej inwestycji, chciałbym prosić Państwa o podzielenie się opinią i odpowiedź na kilka pytań, po roku użytkowania Państwa mieszkań:
    - czy ostatecznie wszystkie nieścisłości i nieporozumienia z deweloperem udało się rozwiązać?
    - czy nie było jakiś problemów formalnych przy przenoszeniu właśności i odbierze lokali?
    - czy nie ma problemów z realizowaniem rękojmi przez dewelopera ? ( czy naprawia np. ewentualne peknięcia po osiadaniu budynku itp.)
    - jak kształtuje się czynsz ? czy koszty ogrzewania z własnej kotłowni nie są nadspodziewanie wysokie?

Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie opinie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka