• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

polskie piosenki o tematyce lesbijskiej

• IP: *.61.classcom.pl 07.06.11, 00:06
    "Kochana" - Przemyk & Nosowska
    "Niewinność" - Edyta Bartosiewicz
    "Lipstick on the glass" - Maanam

znacie jakieś inne?

pozdrawiam smile
    Edytor zaawansowany
    • 08.06.11, 09:01
      MY - Myslovitz smile
      --
      Angielskie robienie w konia
      Garść porad z Wysp
      Z wykrzyknikiem!
    • Gość: szpprz IP: *.173.1.23.tesatnet.pl 09.06.11, 00:50
      Maryla Rodowicz - Bossanova do poduszki
      Zdzisława Sośnicka - Julia i ja

Zastanawiam się również nad "Za twoje zdrowie mała" Urszuli. Co o tym sądzicie? Dość wieloznaczny tekst, z tymi fragmentami 'typu śniłaś mi się wciąż', 'czy mi wybaczysz że nie było mnie...'. Niby można to traktować w sposób oczywisty, jak wyznanie koleżanki do przyjaciółki ze szkolnej ławy (kobiety po przejściach), jednak lubię interpretować sobie ten utwór w sposób mniej oczywisty...
      POZDROWIENIA
      • Gość: life.is.wonderful IP: *.61.classcom.pl 12.06.11, 12:04
        "Za Twoje zdrowie mała" interpretowałabym raczej jako zwykłą przyjaźń, smutek, że przyjaciółce życie się nie ułożyło.
        choć z drugiej strony zastanawia mnie przewrotny tekst "czy wiesz dla kogo w końcu warto żyć"... wink ale to raczej doszukiwanie się czegoś na siłę.
        To samo tyczy się piosenki "Julia i ja", nie widzę tam niczego, co by wskazywało na przynależność piosenki do omawianego przez nas tematu. Nie do końca wiem kim mogłaby by być owa Julia, ale kierowałabym się raczej ku jakiemuś metafizycznemu sensowi wink
        pozdrawiam.
      • Gość: life.is.wonderful IP: *.61.classcom.pl 12.06.11, 12:09
        a "Bossa nova" to już zupełnie nie jest jak dla mnie kierowane to kobiety. Bossa nova to melodia, muzyka... wink
        • 12.06.11, 16:48
          Ale są wybitne akcenty erotyczne, typu "wybacz że nago śpię". Jaki to ma związek z melodią? Wiem, że to się personifikacja nazywa (takie zaproszenie melodii do łóżka) ale bez przesady... Ogólnie trudno tu o jedną interpretację.
          --
          Angielskie robienie w konia
          Garść porad z Wysp
          Z wykrzyknikiem!
          • Gość: int IP: *.173.1.23.tesatnet.pl 19.06.11, 13:19
            Ciekawe, ale zarówno Bossanova jak Julia niejako utarły się jako piosenki o tematyce lesbijskiej w powszechnym odbiorze. Bossanova to chyba jedyny tak wyraźny less-erotyk w twórczości Osieckiej (to branie do łózka i spanie nago odnosi się do melodii oczywiście tylko na zasadzie kamuflażu, głębszy sens zakłada pewną relację damsko-damską).
            A 'Julia i ja'?

"bo Julia i ja przez całą noc szykujemy cudów moc..."
            i wymowne ostatnie zwrotki:
            "Bo julia i ja wtedy, gdy śpisz
            w mig możemy pomóc ci;
            zapłatą będzie nam kropelka twojej krwi...

Uwierz, lub nie, ale my dwie,
            my mamy dom ze złota cały
            na jednej z gwiazd, przy której świat
            jest nieskończenie śmiesznie mały,
            więc napisz do nas list, a my będziemy wdzięczne ci!
            Więc napisz do nas list, a my będziemy wdzięczne ci!
            Julia i ja! "

- wyłania się z nich obraz dwóch less-wampirzyc.

Jedynie przynależność piosenki Urszuli do nurtu lesbijskiego uznałbym jednak za dyskusyjną. Ale już "Co się z tobą dzieje" (również Urszuli) interpretuję jednoznacznie. Jako relację kobiety z drugą kobietą która próbowała szczęścia z mężczyzną, ale to jednak nie było to.
            Pozdrawiam
    • Gość: Lili IP: *.61.classcom.pl 17.06.11, 19:30
      Katarzyna Groniec - Przyjaciółki
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.