Dodaj do ulubionych

Teatry operowe - kraje niemieckojęzyczne

06.03.06, 17:21
oto link do strony zawierającej kompletny spis teatrów operowych w Niemczech,
Austrii i Szwajcarii. Może przyda się komuś często wojażującemu po tych
krajachsmile
www.mezzosopranistin.de/Opernhausdt.html
--
Każdy teatr jest domem wariatów, ale opera to oddział dla nieuleczalnychsmile
Obserwuj wątek
    • verdiprati Re: Teatry operowe - kraje niemieckojęzyczne 07.03.06, 00:14
      Dzięki za linka. Na razie byłem w Staatsoper w Berlinie - Walkiria, Turandot,
      Tosca, Czarodziejski Flet, Cosi Fan Tutte, Fidelio, Napój Miłosny, Śpiewacy
      Norymberscy. Za dwa tygodnie jadę na Don Giovanniego, a w czerwcu na Moc
      Przeznaczenia.
      Byłem też w Deutsche Oper na Traviacie, Pajacach i Rycerskości, Purytanach. W
      tym sezonie nie przewiduję żadnych wyjazdów.
      Odwiedziłem też Komische Oper (piękna sala) - Alcina i Fidelio. Ten sezon -
      brak.
      2 kwietnia jadę na Parsifala do Hamburga (Simone Young dyryguje, Kurzak jedną z
      dziewcząt-kwiatów), 17 - na Don Giovaniego do Cottbus, 22 - premiera Cosi Fan
      Tutte we Wrocławiu, a 29 - na Flet też do Cottbus.
      Byłem też na Filharmonikach w Berlinie (4 razy w zeszłym sezonie), 2 razy na
      DSO Berlin, RSO Stuttgart, Chicago Symphony i na dwóch koncertach Staatskapelle
      Berlin. W styczniu (28) byłem na koncercie w Gewandhausie. Jak na niecałe dwa
      sezony to trochę się tego nazbierało. I teraz najlepsze - do Cottbus mam 103
      km, do Staatsoper - 175, do Lipska 270, do Drezna 200. Do Drezna wybieram się
      jesienią a i koniecznie do Monachium - muszę jeszcze usłyszeć Agnieszkę
      Mikołajczyk vel Agę Mikolaj. Pamięta ją ktoś z Poznania? I pomyśleć, że kiedyś
      chciałem mieszkać w Warszawie, bo tam jest opera.
          • marquis Re: Teatry operowe - kraje niemieckojęzyczne 13.03.06, 23:27
            jesteś okrutnikiem! wink

Ja swojego Parsifala to chyba nie zapomnę do końca życia. A było to tak:
            przekonany, że Wagner, że pompa, że rozbuchana muzyka, że wielkie widowisko, że
            Walkirie itepe wybrałem się do opery na Parsifala wink Dodam, że zakupiłem bilet w
            pierwszym rzędzie (a co!). Przedstawienie trwało 5 godzin a ja już w połowie
            ledwie żyw na fotelu siedziałem. Lecz bynajmniej nie z nadmiaru wrażeń (kto
            widział/słyszał lub choćby czytał o twórczości Wagnera, wie o czym mówię)... I
            wiecie, to nie tak, że już bym sie na to nigdy nie wybrał. Tylko że ja byłem
            zupełnie nieprzygotowany! Od tamtej pory jeśli już wybieram się na jakies mniej
            znane dzieło, zawczasu zapytuję nobliwego pana Kańskiego tudzież poszukuję w
            innych źródłach wink
      • lilypons Semperoper sezon 2006/2007 20.03.06, 21:34
        4 kwietnia zostanie ogłoszony repertuar na przyszły sezon / oczywiście z
        kompletem informacji o obsadzie każdego spektaklu/.
        www.semperoper.de/index.php?f_CategoryId=60
        Jeśli chodzi o Warszawę, to też mi się kiedyś wydawało, że fajnie byłoby tam
        mieszkać, bo TW itd. Ale jak patrzę sobie teraz na repertuar stołecznej sceny
        operowej i widzę dwa spektakle tygodniowo, to zastanawiam się, czy nie lepiej w
        ogóle zamknąć ten przybytek sztuki.

--
        • verdiprati Re: Semperoper sezon 2006/2007 20.03.06, 22:02
          W Semeper w grudniu będzie Tristan z Waltraud Meier i pewnie się wybiore. Jeśli
          chodzi o planowanie to Staatskapelle już ogłosiła program ośmiu koncertów
          abonamentowych na następny sezon. To samo Staatsballet Berlin - wydany program
          przedstawień do końca lipca...2007. Jeszcze trochę i Staatsoper, Filharmonicy,
          Deutsche- i Komische Oper. I to u nich lubię - i jeszcz w kwietniu bilety
          będzie można kupić.
          A w sobotę byłem na Don Giovannim w berlińskiej Staatsoper. Było to jeden z
          najwspanialszych wieczorów jakie dane mi było przeżyć na koncercie. Mówię
          serio. Świetna obsada - René Pape i Dorothea Röschmann rewelacyjni. Barenboim
          dyrygował wyposażony w chusteczkę do wycierania czoła i szklankę wody pod
          pulpitem. Siedziałem na moim ulubionym miejscu w pierwszym rzędzie na III
          balkonie i jak zwykle dzieliłem uwagę na pół - scena/kanał. Muzyka, ach ta
          muzyka.
          • lilypons Re: Semperoper sezon 2006/2007 04.04.06, 22:01
            Już jest dostępny plan na cały sezon. Prawie cały Wagner / Tristan, Nibelungi,
            Lohengrin/, poza tym Otello, Macbet, Falstaff, Nabucco, Flet, Wesele, Cosi,
            Arabella, Salome, Elektra, Carmen, Tosca, Butterfly, Idomeneo, Capriccio,
            Cleofide Hassego, Wolny strzelec, w grudniu Dziadek i Zemsta nietoperza /
            inaczej nie da rady/. To tylko repertuar do grudnia. Ale przyznać trzeba, że
            chciałoby się, aby TW choć w części miał podobny repertuar.

--
            • verdiprati Re: Semperoper sezon 2006/2007 04.04.06, 22:47
              Próbowałem kupić bilet na Tristana 29.12, ale jeszcze nieczynne. Powinienem też
              być na Otellu 23.10, bo właśnie będę w Dreźnie. Nie ma jeszcze programu
              koncertów symfonicznych, 12 różnych programów granych po 2-3 razy - może będzie
              coś ciekawego (albo ktoś). Czy wyobrażasz sobie taki numer z remontem jak we
              Wrocławiu w Dreźnie?
              W niedzielę byłem na Parsifalu w Hamburgu zobaczyć Simone Young w akcji. Chyba
              się zakochałem.
              • lilypons Re: Semperoper sezon 2006/2007 04.04.06, 22:59
                Z kupnem biletów rzeczywiście mogą przez parę dni być problemy, o czym jest
                informacja na stronie i prośba o wyrozumiałośćsmile
                Remont opery trwający 10 lat? W Dreźnie?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka