Dodaj do ulubionych

Bulgaria kontra Hiszpania, Grecja, Tunezja, Egipt

IP: *.jeleniagora.hypnet.pl 01.02.11, 15:34
Prosze o porady...
Bylam do tej pory 2x na Majorce, 3x w Tunezji, 1x w Egipcie, 2x Rodos, 1x kreta...
I teraz planowalam Bulgarie... z dwojka maluchow (3 latka i 1,5 roczku), samolotem, hotel 4*, HB.
Jedno co mnie zastanwia i ciut budzi lek to kolor morza, wody, plaze.. kultura... Pamietam jak pierwszy razm zobaczylam cudne morze (na Rodos), nie wierzylam ze tak turkusowe moze byc morze:)) hmmm, boje sie zeby Bulgaria nie okazala sie porazka... Kiepskim miejscem na wymarzone wakacje... jednak ciut widzielismy i jakies wyobraznie mamy...
No i czytlam, ze srednio komplet lezaki i parasol na plazy (na 2 os) kosztuje 24 lewa...:O ...masakra...
I tak juz mysle, czy nie szukac wakacji na Majorce znowu badz moze gdzies w Hiszpanii kontynentalnej...
zgupialam juz totalnie...
Edytor zaawansowany
  • Gość: wildol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 16:32
    ...no cóż ,jak Ci kolor morza nie odpowiada..po co się stresować ,jechać tam gdzie morze ładniejsze, a leżaki za darmo.
  • Gość: aga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 17:34
    ja wczesniej byłam na krecie ,morze piekne byłam zauroczona rok temu wybrałam bułgarie ze wzgledu na strajki w grecji ,ijestem do tej pory rozczarowana tak jak piszesz turkusu morza tam nie ma a sami bułgarzy musza sie wiele nauczyc daleko im do hiszpani nie mówiac o grecji na plazy czułam sie tak jak bym była nad polskim morzem tyle ze cieplejsze byłam zobaczyłam i na pewno tam nie wróce w tym roku znow grecja tym razem korfu pisza ze piekna juz nie moge sie doczekac
  • Gość: kala IP: *.ip.netia.com.pl 01.02.11, 18:01
    nie straszcie mnie ;)
    zarezerwowałam już wczasy w Złotych Piaskach.
    W ubiegłym roku byłam na Krecie - i było cudownie. Teraz...no cóż zobaczymy
  • Gość: wrocek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 19:32
    Grecja, Hiszpania mają znacznie dłuższe i sprawdzone w warunkach rynkowych tradycje turystyczne niż Bułgaria. Ale jak ktoś złapie bułgarskiego bakcyla, to żadne Majorki i Rodosy już go tak łatwo nie przyciągną. Tylko trzeba wybrać się w jakieś spokojne miejsce, a nie do Słonecznego Brzegu i trafić na jakiś rodzinny pensjonat, gdzie gospodarze mają własne wino i rakiję. Zaręczam, że w takie miejsce znacznie chętniej wrócicie niż do jakiegoś hangaru z Złotych Piaskach. I jeszcze jedno, są w Bułgarii takie miejsca, gdzie morze powala błękitem i można w nim ujrzeć bawiące się delfiny. Ale dla swojego dobra nie będę na forum, które odwiedzają tysiące ludzi robił takim miejscom reklamy. Inteligentni, wrażliwi ludzie na pewno już je znaleźli albo są tego bardzo blisko, wystarczy poszperać w sieci. I pamiętajcie, że Bułgaria cały czas jest znacznie tańsza od Grecji, a przecież pogoda i temperatura wody są porównywalne...
  • Gość: kiki IP: *.159.56.194.static.crowley.pl 23.03.11, 10:48
    To po co rezerwujesz zamiast najpierw zasięgnąć informacji? ;) Ja Ci powiem, że pięknego turkusu wody w Bułgarii nie uświadczysz. Cichych spokojnych zatoczek raczej tez nie, przynajmniej ja nie spotkałam, ale jak ktoś lubi fale to OK, ja wolę spokojne morze. Ze względu na kolor wody i przejrzystość poleciłabym Ci Kalabrię tyle, że to niezbyt dobry pomysł jechać do Włoch w obecnej sytuacji w Libii...
  • krzycholu 01.02.11, 19:52
    Jak ja bym był; 2x na Majorce, 3x w Tunezji, 1x w Egipcie, 2x Rodos, 1x kreta"
    to bym nie narzekał na wysokość opłat za leżaki :)
    Zresztą ta cena dwa leżaki + parasol tez jakas z kosmosu , chyba 24 leva ale za cały pobyt, jeśli chcesz mieć piękny piasek i turkusowe morze to polecam Seszele, Malediwy ,Bahama itp. a nie taka wiocha jak Bułgaria...
  • Gość: Ania IP: *.jeleniagora.hypnet.pl 01.02.11, 20:01
    Krzysiu... to bylo chyba zlosliwe...;/
    Uwierz ja szukam dobrych ofert... naprawde, nie przeplacam... i w ciagu roku oszczedzam na roznych rzeczach by potem moc spedzic milo urlop.
    Teraz znalazlam Bulgarie dla 4 osob (2 dor.+ 3latek + 1,5latek) HB, 21 dni, Hotel w SB 4**** za 1203 euro... wylot z Niemiec, mam blisko;p
    no ale... nie rezerwuje i chyba juz nie zarezerwuje... hmmm poszukam turkusu morza gdzie indziej...
    Raz bylam w Chorwacji, autem - porazka...;/
  • krzycholu 01.02.11, 20:45
    Nie, to nie było złośliwe :)
    Zrobisz jak uważasz, na forum dowiesz się o tym że wykupienie pobytu z wyżywieniem w BG to porażka. ( chyba że z dziećmi , no to rozumiem)
    Piszesz że dojazd do Chorwacji autem to porażka , nie, ja jechałem i to jest bajka w porównaniu z jazdą samochodem do BG przez Rumunię -masakra...
    Pozdrawiam-krzycholu
  • Gość: Ania IP: *.jeleniagora.hypnet.pl 02.02.11, 06:56
    Krzuchu, zle sie wyrazilam, nie chodzilo mi o dojazd do Chorwacji, ze masakra (choc bylam w pod koniec 7-go m-ca ciazy ;o) tylko sam pobyt...
    Mieszkanie u kogos, kwatery, nie ten sam komfort co hotel, gdzie ktos codzinnie sprzata po Tobie (wiesz piasek z podlogi itp...), gdzie ma sie jakas tam intymnosc... ale kwatere zmienilismy po 2 dniach na bardziej swobodna, osobne wejscie i 2 pokoje z kuchnia i lazienka. Bylismy 10 dni - dluuuugie 10 dni (chcialo sie juz wracac). Na "plazy" bylimy 2 x. Plyty betonowe... badz trawniki... Maz widzila skorpiona na plazy... Wejscie kamieniscte, badz schodki jakies i dno kamieniste... Objechalismy w promieniu miejsc. Porec k. 200km by znalezc cos lepszego - mysle o wybrzezu. No ale ja w ciazy, goracoa (sierpien) i do Dalmacji nie dojechalismy.
    Cenowo wyszlo nam wiecej badz porownywalnie w "tymi wypasionymi" wakacjami samolotem, z jedzonkiem, z turkusowym morzem...
    I powiedzilam i mowie dookola.. ze Chorwacji nie polecam!
    :)
  • Gość: kiki IP: *.159.56.194.static.crowley.pl 23.03.11, 10:52
    Chorwacja jest cudowna tyle, że im dalej na południe tym lepiej. Na Riwierze Makarskiej np. betonu nie uświadczysz. To zupełnie inna bajka niż północ.
  • Gość: Roman Kraków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.11, 11:55
    I Twoim największym błędem było nie dojechanie do Dalmacji.
    Plaże -drobny kamyczek nie przylepia się do ciała,prywatne kwatery-1 klasa grill przy domu .Gospodarz nauczył nas jak smażyć ich pyszne ryby oraz potrawy regionalne.Wino własnej roboty,tak jak rakija.Piękne zabytki,wycieczki statkami,dyskoteki w biały dzień na plaży.
    I to jest prawdziwa Chorawcja
  • Gość: do krzychola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.11, 11:48
    zabierz prowiant z biedronki i najlepiej jedż do Tunezji.
    Tam jeżdzi sama wiocha. Nie zapomnij o skarpetach w romby i sandałach.
    Zabierz ze sobą jeszcze tą pseudo turystkę Anię.
    dno!!!!!!!!!!!!!!
  • krzycholu 02.02.11, 12:48
    Ha! To już wiem po czym cię poznać na plaźy w Tunezji, nie zapomnij trzymać w dłoni dużej żółtej reklamówy z logo Biedronki.
  • Gość: Albreht IP: *.silesiamultimedia.com.pl 01.02.11, 21:37
    Nie byłem na rodos ani w grecji czy hiszpani, pewnie jest tam pięknie. Byłem za to 4 razy w BG i 2 razy u Arabów. I powiem, że wybieram BG, nie żebym coś miał do arabów, szczerze to zaskoczyli mnie in plus, ale w BG czułem się bardziej swobodnie, mogłem chodzic wieczorami po mieście i plaży, wchodzić do knajpek zamawiać co chciałem i kiedy chciałem, nie trząsłem się, że za drogo, lub że ktoś okantuje. Na wakację 2 tyg w BG wydaję około 6500 zł na 3 osoby dorosłe i jestem zadowolony. Bardziej preferuję knajpki w BG niż all w hotelu, bo piję alkohol, który lubię, a nie najtańszy szajs z all-a. Jem kiedy mam ochotę, i nie walczę o lepszę kąski z all-a. Morze czarne, jest "mało-słone" w porównaniu z czerwonym, czy śródziem. ma cudowne fale i choć kolor nie turkusowy to i tak przyjemny dla oka w porównaniu z bałtykiem.
    Może bym preferował pobyt w grecji czy hiszpani, ale mnie nie stać a BG za te 6500 zł zachwyciła mnie bardzo i w tym roku bedzie 5-ty raz. Już zabukowana.
  • Gość: Roman kraków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.11, 11:47
    Byłem w Chorwacji juz dwa razy.Kryształowa woda ,goscinni ludzie.Nie wiem co szukasz ale jesteś strasznie wybredny,jeżeli chorwacja CI nie odpowiada
  • Gość: kami IP: *.238.65.226.ip.abpl.pl 02.02.11, 08:56
    Jak jesteś taka wymagająca To jedź sobie np. na Teneryfę (chociaż tu zgrywasz wielką paniusię a tu narzekasz na to,że leżaki płatne- zastanów się.) Jak Ci kolor morza nie odpowida,to jedź tam gdzie Ci będzie odpowiadał,no i może leżaki będą za darmo-zawsze jakaś oszczędnośc....)
  • Gość: aga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.11, 10:08
    każdy ma prawo do swojego zdania ja też nie jestem wymagająca pracuje cały rok i czekam na te wakacje , nie porównujcie bułgari do grecji czy hiszpani bo oni musza wiele sie nauczyc a co do cen to bułgaria w tamtym roku z itaki w sezonie hotel3+* all przy plazy lezaki płatne wyniosła mnie 5200 dla 2+1 a w tym roku korfu 4*all przy plazy lezaki w cenie z ecco za 5300 tyle ze na tydzien ,ile ludzi tyle opini
  • Gość: david IP: *.mofnet.gov.pl 02.02.11, 12:56
    Ciężko porównywać Bułgarię z pięknymi śródziemnomorskimi wyspami. Jednak jeśli ktoś nastawia się na plażowanie i nie zależy mu na rajskich widokah to Bułgaria jest idealna, a na pewno bije na głowę grecką riwierę olimpijską (zarówno pod względem cen, czystości plaż jak i zaplecza turystycznego)
    W zeszłym roku wykupiłem wczasy w Albenie w hotelu all inclusive za 1490 zł od osoby (10 noclegów, samolotem, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis
  • Gość: Rena IP: *.238.65.226.ip.abpl.pl 02.02.11, 13:50
    No cóż kwestia gustu. Ja byłam w Hiszpani -Costa Brava i Bułagarii-Złote Piaski i podobało mi się bardziej w Bułgarii. W tym roku też jedziemy do Bułgarii,tylko do Słonecznego Brzegu.
  • Gość: Ania IP: *.jeleniagora.hypnet.pl 03.02.11, 07:41
    ...No juz postanowione... zarezerwowany hotel w Costa Blanca:) Za 14 dni za caly apartament wyszlo 400 euro (2 sypianie, salon z kuchnia, lazienka, balkon), 100 m od plazy (dla cynikow: PIEKNEJ, PIASZCZYSTEJ... TURKUSOWE MORZE i CUDNE ZATOCZKI). Lot na nasza 4ke to 1950zl. Auto na owe 2 tygodnie 250 euro. Co daje 4500zl. Hmmm, policzcie sami co lepsze;p
    Dodam, ze apartament jest w hotelu (nie u pani Jadzi, czy cioci Krysi), sprzatany, ze zmiana poscieli, recznikow, z bezplatnym wifi, parkingiem.
    Smigac mozemy po calej okolicy - bedzie auto, wiecnawet akupy w sklepach by przygotowac normalny obiadek nie bedzie problemu (mamy 2 dzieci i wole by jadly "pewnie").
    Lecimy z przycialomi. Ehhh..
    Dzieki ze Was spotkalam... upewnilam sie co do Bulgarii i chyba ludzi tam jezdzacych:DD
  • Gość: cynik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.11, 08:06
    No i bardzo dobrze zrobiłaś. Dzięki temu w Bułgarii będzie mniej hołoty na plaży i nie trzeba będzie się wstydzić za Polaków.
  • Gość: alina IP: *.238.65.226.ip.abpl.pl 03.02.11, 10:57
    Popieram cynika. Tacy ludzie jak ty to jest ten typ naszych polskich wczasowiczów co; byle taniej ,najlepiej apartament jak ty bez wyżywienia,bo po co wykupywać porządne wczasy np. z Al Inclusive jak można z Polski przywieść konserwy _wszystko jak najtańszym kosztem. Ale za to można pochwalić się znajomym zdjęciami z palmami w tle,czy zamieścić na Naszą Klasę z podpisem Costa Brava, itp. a że na miejscu jadło się konserwy pół dnia w kuchni spędziło i na wszystkim oszczędzało np. na leżakach przy plaży to już tego na zdjęciach nie widać. Pozatem tacy pseudo podrózni jak ty to: Ja chcę tanio,tanio, ale jak już zapłacę(przecież cały rok na to pracowałam) to pani sprzątaczka musi mi co dzień pokój wysprzątać,bo sama przecież nie mogę -jak by to wyglądało-zapłaciłam. Ręczniki i pościel musi być jak najczęściej wymieniona-bo tak ją brudzimy??????No chyba tak , jak dla ciebie to takie ważne. A niech tylko coś będzie nie tak to już odwalę złą opinię po powrocie. Ale byle są zdjęcia z lazurowym morzem.
  • Gość: Ania IP: *.jeleniagora.hypnet.pl 03.02.11, 11:48
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: darek.59.pl IP: *.dynamic.chello.pl 03.02.11, 11:44
    Oczywiście wszystko jest wspaniałe i pobyt oczywiście też, ale zapomniałaś uściślić i dodać, że na wyżywienie 4 osób przez 2 tygodnie trzeba jeszcze doliczyć 500-700 euro, paliwo na to śmiganie po okolicy i inne opłaty, no i oczywiście przyjemności, itd. I to wyjdzie już ponad 1000 euro a raczej drugie tyle wyliczonych kosztów za przelot, apartament i auto. A ja myślę, że 10 tys. złotych wydacie (sami tyle wydaliśmy) a pani Józia i ciocia Krysia nie będą miały z tym nic wspólnego. Informujmy precyzyjnie, żeby nie było rozczarowań.
  • Gość: Ania IP: *.jeleniagora.hypnet.pl 03.02.11, 11:52
    Nawet gdyby - choc wydaje mi sie ze 5,5tys PLN na zarcie i paliwo to chyba przesadziles...
    No ale nawet gdyby... to poweidz ile by mnie wynosly wczasy w Bulgarii, na 2 tygodnie. w apartamencie tej klasy, z autem Ford Fusion wynajetym na 2 tyg na lotnisku...
    A porowanienie tych 2 opcji to jak wol i kareta;p
  • Gość: alina IP: *.238.65.226.ip.abpl.pl 03.02.11, 12:12
    Jasne ,że ty tyle nie wydasz,bo ty przecież będziesz jeść konserwy i pichcić w kuchni jak najtaniej zamiast wypoczywać jak inni ludzie.
  • Gość: darek.59.pl IP: *.dynamic.chello.pl 03.02.11, 12:53
    Nie chodzi mi o wyrażenie jedynie słusznej prawdy, że lepiej jest w Bułgarii niż w... (dowolny kierunek) ale o w miarę precyzyjną informację o kosztach. Wyliczenie 4,5 tys. złotych za 2 tygodnie dla 4 osób w Hiszpanii (samolot, samochód, apartament) jest po prostu niemożliwe. O Bułgarii nie wypowiadam się bo wybieram inne kierunki wakacyjne (wyłącznie europejskie) i inną formę pobytu ale każdy wybiera to co lubi. I tak moim zdaniem będzie minimum 4,5 tys. złotych x 2. Jeżeli będzie dużo mniej, wygrałaś. Pozdrawiam.
  • Gość: Krzycho IP: *.238.65.226.ip.abpl.pl 03.02.11, 12:03
    Ludzie,czytam sobie te wasze posty i tak sobie myślę ,Czemu Wy wogóle odpisujecie na te głupoty tej Ani. Przecież to odrazu widać,że matce dwojga małych dzieci najwyraźniej się nudzi w domu i głupoty wypisuje, nawiasem mówiąc napewno rozpisuje się na wielu innych forach. Po jej postach widać ,że na Majorce,w Egipcie,Tunezji i co tam jeszcze wymieniła to była ale...palcem po mapie. Maż pewnie cały dzień pracuje a zgorzkniała kura domowa siedzi przed kompem. Wiem wiem ,pisała,że pracuje. Akurat !
  • Gość: Ania IP: *.jeleniagora.hypnet.pl 03.02.11, 13:02
  • Gość: wrocek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.11, 19:58
    Jestem wielbicielem Bułgarii, bardzo często zaglądam na to forum, ale jakoś wielkiej ilości prostactwa tu nie zauważyłem. Najczęściej chamsko wypowiadają się właśnie ci, którym Bułgaria się nie spodobała i teraz wylewają tutaj swoje żale na ten temat. Przykro mi, że tak się do mnie zwracasz, ponieważ starałem ci się w moim pierwszym poście jak najbardziej przybliżyć ten piękny i ciekawy kraj. Pamiętaj, że Bułgaria też się zmienia i za jakiś czas niczym nie będzie już się różnić od Grecji i Hiszpanii. Czy wtedy też będzie tak interesująca? Ja myślę, że nie...
  • Gość: krasnopiura IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.02.11, 10:55
    Najlepiej się dowiesz o kraju w którm przebywasz jak zobaczycie to sami jak ja z zona(42lmałzenstwa) podrózując przyczepą kempingową od 1985 r.Bieda ,brudy i chamstwo jest w każdym kraju w jednym mniej w drugim więcej.Morze i hotel przez 1-ntydzien lub dwa to jest kropla w morzu aby opinowac kraj.Podzielę sie z kazdym uwagami na temat Bułgarii bo znam ja dobrze.tel.609127859 lub Skype bogumil baranowski
  • Gość: precz z bułgarią IP: *.adsl.inetia.pl 12.08.11, 19:59
    pochwal się w jakiej stodole w Polsce mieszkasz i jakie śmieci z koszy zbierasz bo widzę ze Bułgaria PRL-u ci pasuje . człowieku wybierz się choć raz do Chorwacji czy do innych krajów to będziesz miał porownanie a nie zachwalaj zacofanej Bułgarii - nie porównuj gówna do kiełbasy
  • Gość: bryza65 IP: *.dynamic.chello.pl 13.08.11, 14:07
    Jak ktoś jest chamem i słoma z butów wystaje to w każdym kraju będzie traktowany jak cham i prostak:)
  • wislok1 03.02.11, 23:22
    Z Bułgarii znam tylko Złote Piaski i Warnę.
    Wrażenie pozytywne, ładna plaża w Złotych.
    Podobało mi się. Dużo atrakcji.

Poza tym regionem moim zdaniem jest niewiele ciekawego.

Turcja to moim zdaniem porażka, jeśli ktoś się nastawia na tydzień- 2 tygodnie
    plażowania i chlania z All Inclusive. Taniej wyjdzie chlac w Polsce.
    Atrakcje turystyczne sa dość wątpliwe poza Istambułem

Hiszpania jest ciekawa, ale te miejscowości na wybrzeżu to blokowiska. Nawet Kanary to blokowiska. Średnio przyjemne. Masowa turystyka, nic więcej.
    Na korzyść Hiszpanii działają zabytki Barcelony i innych miast

Subiektywna moja opinia : najciekawasze plażowo i zabytkowo są Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra, Grecja, Włochy, Francja.

• jabir 04.02.11, 21:42
  • wislok1 05.02.11, 00:28
  • Gość: Ania p IP: *.xdsl.centertel.pl 19.04.11, 12:52
    TYm razem już inna Ania :)
    My jedziemy do BG w tym roku po raz pierwszy .
    Wybrałam bo jest tanio i ładnie ( wg wszystkich moich znajomych ) wolę jechać do super hotelu tam niż do brudy 3 gwiazdkowego na majorce bo na super by mnie stać nie było :)
    Myślę że będzie super i potem tam wrócę :)
    Co do autorki i teneryfy też by jej się tam nie podobało plaże są z piachem wulkanicznym i turkusu niet :) jest tylko w katalogach . Wiem bo byłam :)
    Chorwacja jest piękna ale ją sobie podaruję ze względu na plaże ( mam dwoje malutkich dzieci ) a wiadomo maluchy kochają piach .

Pozdrawiam

• Gość: krasnopiura IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.02.11, 10:03
    zarezerwuj sobie pobyt w ahtopolu w hotelu eskada bicz-dobre warunki,morze czyste iobok hotelu.
  • gringo68 11.02.11, 12:36
    Ne pewno Bułgaria ma dużo piaszczystych plaż, które ciezko znaleźć np. w Grecji czy Turcji. Pisząc "piaszczyste" ma na myśli prawdziwy żólty piasek a nie szary żwirek.

Morze też jest czyste i blekitne choć może nie tak ja w rejonach ktore mają skaliste wybrzeża.

Na pewno Bułgaria jest wciaż tania chociaż jeszcze 5 lat temu wydatki na miejscu to były wręcz grosze, ale i teraz nie jest źle, a na pewno taniej niż w Grecji, Chorwacji czy Turcji.

Dojazd jest w miarę latwy, z południowej Polski to póltora dwa dni samochodem (z noclegiem po drodze), po drogach polepszających się z roku na rok. Zreszta np. dla mnie taka jazda choć dość męcząca to frajda.

Minusem jest galopujaca komercjalizacja wybrzeża zabudowywanego masowo hotelami a'la Gargamel.

Nie podobają mi sę dlatego kurorty-potworki typu Sloneczny Brzeg, Złote Piaski zapchane tłumem turystów z nieodzownymi gażetami typu lans/skóra/komóra/zlote szpilki na deptaku plus dyskotekowe umpa-umpa dudniące na każdym rogu i dyżurne stragany z bedziewiem

W tych kołchozach ceny dorównują greckim czy chorwackim, w rezultacie mamy biadolenia "turystów" ktorzy nigdzie nidziej nie byli, a poźniej oskarzają o wprowadzenie w blad jesli chodzi o "tanią Bułgarię".

Jest jeszcze kilka miejsc - Primorsko, Cerevo, Ahtopol, Krenevo, Obzor, Biala, które sa wciaz tanie i jednocześnie zachowały trochę bałkanskich klimatów. Boję się, że za kilka lat masowa komercha i tam dotrze.

--
    "USA włączyło się do wojny w październiku 1944 kiedy losy wojny
    były już przesądzone"
    makabrapolska
  • Gość: francool IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.11, 01:14
    Ania sloma ci z butow wyszla.Obrazasz ludzi i kraj ktorego nie znasz.Jak jestes taka wymagajaca wybierz Malediwy bedziesz miala super fotki na nasza klase ;].Ale pewnie cie nie stac.Zal....

A tak na marginesie kazdy kraj jest ciekawy.Nie kolor morza o tym swiadczy ale ludzie,kultura a nawet tak przyziemna rzecz jak jedzenie :) Ze nie wspomne juz o muzyce ;) W Bulgarii nie bylem ale bede w tym roku i juz sie doczekac nie moge :)I jestem pewny ze bedzie super :) Nie bede tutaj sie wychwalal gdzie ja to nie bylem ale bywalem w krajach ktore byly krytykowane przez niektore osoby w tym temacie i mam wrazenie ze pisza o calkiem innych miejscach :) No ale ja sie nie znam hehe :D
  • Gość: daru134 IP: *.slupsk.vectranet.pl 22.02.11, 09:35
    Bylem we Wloszech Hiszpani Wlochy totalna porazka Hiszpania ok Bulgaria -super plaze pogoda niskie ceny czego mozna jeszcze chciec za tak niewielkie pieniadze W ubiglym roku 2-tygodnie w tym 1 tydzien hotel joya park w zlotych piaskach z hb 2-gi tydzien kwatery w balcziku + dojazd wlasny autokar 3 osoby za jedyne 3000pln
  • barrbarka 08.03.11, 21:13
    Jeżeli mam być szczera, to zastanawialiśmy się z mężem czy nie polecieć właśnie do Hiszpanii czy Grecji. Ale ponieważ bierzemy na wakacje jeszcze nasze dwie córki (6 i 8 lat) to nie chcemy żeby lot był jakiś długi. A do Bułgarii jest z pewnością bliżej niż do krajów, które wymieniłam. Poza tym nie mamy też nie wiadomo ile kasy, a jednak Hiszpania na pewno jest droższa. Szukam jeszcze jakiegoś w miarę taniego biura.
  • Gość: gtw IP: *.171.15.158.static.crowley.pl 08.03.11, 21:22
    jaasna córeczki 6/8 padną z powodu dodatkowej godziny lotu do Grecji
  • hammer49 09.03.11, 09:25
    Fajne wczasy samolotem do Bułgarii organizuje Biuro Gama ze Skierniewic, spytaj o pakiety rodzinne.
  • roann 24.03.11, 08:29
    a ja mam do was pytanie do tych co byli tyle razy w Bługarii ja wprawdzie raz i wiele innych miejsc tez zwiedziłam ( biore pod uwagę Tunezje i Bługarię ) i prosze o radę

1. hotel z all animacje dla dzieci, plac zabaw brodzik i troche zieleni, przy plazy albo niedaleko lipiec wakcje bo tak dostaniemy urlop - ( dodam córka leciała juz samolotem była w Turcji zachwycona ) samolot - wiem że drożej ale moja córka dostaje furii jak ma jechać autem
    2 może jakies biuro podrózy ????

bardzi dziekuje za wszystkie wypowiedzi
  • Gość: wczasowicz IP: *.pl 24.03.11, 13:52
    Człowiek dostaje torsji jak czyta Wasze posty. Czy w tak prostej, normalnej sprawie nie mozecie sie powstrzymać, od uszczypliwości, chamstwa, poniżania?
    Temat wątku na pewno ciekawy, myślę że wiele osób ma podobne dylematy.
    Czytający sa istotami rozumnymi, takze nie trzeba ich pouczać, tylko jeśli ma sie jakieś doswiadczenia opisać je, a czytelnik wyciągnie sam wnioski.
    Dobra, wystraczy umoralniania.
    Ja napisalbym tak.
    Każde moje wakacje sa inne, poniewaz co roku mam inne priorytety co do wypoczynku.
    Generalna zasada jest jednak taka, ze staramy się nie powtarzać tych samych miejsc pobytu wakacyjnego. Ze wzgledu na dzieci, które zawsze czegos innego się uczą w róznych miejscach/krajach. Wyjeżdzamy dwa razy w roku, zima oczywiscie narty. Na ostatni wyjazd letni były następujace priorytety (prosze ich nie oceniać, poprostu takie były)
    - < 3h lotu
    - piaszczysta plaza
    - ciepłe morze
    - kuchnia europejska (odpadał egipt, tunezja, maroko, itd)
    - dobry hotel, no i zjeżdzalnie wodne w hotelu :)

Wybraliśmy Bułgarię, polecieliśmy Wizzair'em wczasy wykupione bez dojazdu z Niemieckiego biura. Trafiliśmy super. Wszystko czego oczekiwaliśmy dostaliśmy tam, nic złego nas nie spotkało. Pomimo opcji all jadaliśmy w restauracji "traditional food' a nie w stołówce hotelowej, dzieci szczęśliwe, przelot 2h, romantyczne wieczory na plaży wieczorem na koniaczek lub winko, było poprostu super. Chociaz mnie nawet podobał sie wyjazd nad polskie moze gdzie 10dni na 14 padało, za to poznaliśmy wspaniałych bardzo ciekawych ludzi. Nie pozwolę sobie zdołowac się i popsuć sobie wczasy przez jakąś pierdołę.
    W tym roku priorytety już będą troszkę inne bo młodsze dziecko bedzie już mieć dwa lata, to i dłuższą podróż zniesie.
    Generalnie lubimy spędzac czas aktywnie, ale na to musimy poczekac aż dzieci podrosną. Nie moge doczekać sie kampera i jachtu. Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych i wyjątkowych wakacji.
  • Gość: kasia_137 IP: *.scansafe.net 25.03.11, 10:08
    ...wykupione bez dojazdu z Niemieckiego biura.

a gdzie kupowaliscie??
  • Gość: wczasowicz IP: *.pl 25.03.11, 14:02
    BGtours.de, ale Polacy byli w tym samym hotelu za mniejsze pieniądze z biura its.de.
    są agenci w polsce którrzy mają w ofercie wakcje niemieckie. Hotel w kórym byłem nie był sprzedawany przez żadnego polskiego operatora, ale polakow było dośc dużo, własnie przez niemieckie biura. Jest taniej i lepiej.
  • Gość: nowa IP: *.adsl.inetia.pl 08.07.11, 21:58
    mam pytanie do wczasowicza.Możesz podać hotel i miejscowość wBG.nigdy nie bylam na wczasach za granicą ,nie mam porównania.stwierdziłam,że za ta kasę którą wydam w Polsce w hotelu z niepewną pogodą lepiej gdzieś polecieć.interesuje mnie głównie plazowanie,baseny.zdecydowaliśmy sie na hote z all.. priorytetem jest czystość.przeraża mnie ta masa ludzi i kurorty jak blokowiska.chciełabym odpocząć .mamy 5-lat córkę i w jej przypadku 3godz.podróż samochodem z klimą to maks i jeszcze jej duszno.więc interesuje mnie odległosc z lotniska do hotelu.z góry dziękuję.
  • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 05.08.11, 22:34
    Byłem w kilku miejscach, więc na pewno mogę jakoś doradzić. Bułgaria - bieda, ale jakie szerokie tam plaże. Wydaje mnie się, że nigdzie takich nie znajdziecie. Kreta - dość fajna, jest co pozwiedzać, ale miejscowości wypoczynkowe to wioski. Strzałem w dziesiątkę okazała się Hiszpania kontynentalna - ogromne miasta wypoczynkowe, wiele zabytków, wyższy standard ( 3 gwiazdki na Krecie to wg mnie 4 w Hiszpanii). Hiszpania to bogaty kraj (przynajmniej na taki wygląda).
  • turx01 06.08.11, 00:09
    Gość portalu: gość napisał(a):

> Bułgaria - bieda, ....
    > Hiszpania to bogaty kraj ...

Chodzi o to że w bogatym kraju łatwiej coś ukraść?
  • Gość: precz z bułgarią IP: *.adsl.inetia.pl 12.08.11, 20:01
    Wczoraj wróciliśmy 2 rodziny 2 auta odradzam Bułgarię potem będziecie żałować !!!!!!
    udajcie się na wakacje gdzie indziej !!!!!!!!
    Bułgaria- Rumunia to samo w Rumuni zgraja głodnych psów wszędzie naliczyliśmy ich setki , złodziejstwo , syf w skrócie PROSTU PRL 70-80 lata -oba kraje wyglądają jak stare PGR-y . byliśmy w rożnych krajach na wakacjach ale takiego syfu i chamstwa do turystów u gospodarzy noclegów , w sklepach, bazarach , barach, restauracjach itd. jeszcze nie widzieliśmy jak w Bułgarii czy Rumuni.
    Odradzamy tam wakacje !!!!!!!!!!!!!!
    Przestrzegam wszystkich!!!!!!!!
    którzy jada pierwszy raz do Bułgarii , to jest kraj zacofany 20 lat za nami jeżeli ktoś chce wrócić się do lat 70-80 i spędzić urlop to proszę bardzo , ale jeżeli pragniecie odrobinę luxusu czy normalnych warunków mieszkalnych i taniego pobytu to zapomnijcie o tym , ceny jak na zachodzie stracicie pieniądze , nerwy, nabawicie się zatruć żołądkowych, morze brudne spływają ścieki nie maja oczyszczalni w kurortach , plaże brudne pełno śmieci itd , wszystkie opisy są fikcją , zdjęcia ze stron bułgarskich i polskich firm turystycznych to obróbka komputerowa, bułgarski naród jest bardzo chamski nieuprzejmy wobec turystów daleko im do Chorwatów , wkrótce powstanie strona z prawdziwą Bułgarią + zdjęcia oryginale z opisami jak tam jest naprawdę .
  • turx01 12.08.11, 22:12
    Gość portalu: precz z bułgarią napisał(a):

> Odradzamy tam wakacje !!!!!!!!!!!!!!

Wy, czyli kto?
    Nie chodzi mi oczywiście o nazwiska, adresy i kontakty, lecz o to ile macie lat, jakie wykształcenie, gdzie mieszkacie, co robicie, jakie macie zainteresowania etc ...
  • krzycholu 12.08.11, 22:13
    A się gościu sparzył na Bułgarii, zamiast jechać do Stegny czy do Krynicy Morskiej na te rajskie plaże , ciepłą, błękitną wodę , miłych tubylców , przystepne ceny i nowoczesna infrastrukturę- pojechał do tego syfu zwanego Bułgaria.
    Ludzie gdzie wy żyjecie, wystarczy troche poczytać na forach internetowych a nie pchać sie nie wiadomo gdzie ... :)
  • Gość: maranka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.11, 23:09
    >>wkrótce powstanie strona z prawdziwą Bułgarią + zdjęcia oryginale z opisami jak tam jest naprawdę .

- no nie mogę się doczekać - wreszcie się dowiemy prawdy, samej prawdy i tylko prawdy...
    kiedy możemy liczyć na relację ?

• Gość: nk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.11, 00:41
    Zgadzam się z Twoją opinią w 100%,wczoraj wróciliśmy z Obzoru i jesteśmy rozczarowani.Chamstwo i nieżyczliwość poza kurortami jakiego nigdzie nie spotkałem,w Sofii w autobusie gdy kierowca nie sprzedawał biletów,kontroler tylko nas ukarał,pomimo,że Bułgarzy też nie mieli biletów,jeszcze nigdzie poza Bułgarią nikt nie krzyczał na moje dziecko za to,że wzięło pocztówkę w rękę w kiosku żeby poogladać.Właściciele kwatery przez tydzień nie zamienili z nami słowa,po prośbie dostaliśmy jeden talerzyk i dwie szklanki na 3 osobyTrzy czy cztery toalety toy-toy,z których nie dało się skorzystać z powodu wylewjących się fekalii przypadające na kilka tysięcy plażowiczów.Oprócz kontaktowych,serdecznych ludzi nie było mi dane też znależć niskich cen o jakich się naczytałem.Gałka lodów za 5 zł ważona na elektronicznej wadze to chyba przesada...
  • turx01 14.08.11, 00:54
    Gość portalu: nk napisał(a):

> ladać.Właściciele kwatery przez tydzień nie zamienili z nami słowa,

Podziwiam! Masz odwagę się przyznać :-)
  • Gość: Gosc... IP: *.btc-net.bg 13.08.11, 19:32
    Każdy ma taki urlop na jaki go stać !
    Mnie za cholere nie podoba sie portret polskiego „turysty z dziurawa kieszenia, ale z wymaganiami", targujacego sie o kazdy grosz, ale udajacego wielkiego pana, ktoremu sie wydaje, ze kazdemu zalezy na jego ostatnich 5 zl.

Jak komuś się wydaje, że w Bułgarii jest za drogo, to trzeba następnym razem zrobić sobie" plaże" przy najbliższym bajorze, a nie pchać się za granicę ... tylko po to zeby sasiad wiedzial z tam byliscie.
    Kto i kiedy ci wmówił, że urlop za zagranica jest i musi być dla wszystkich ?
  • turx01 14.08.11, 01:13
    Gość portalu: Gosc... napisał(a):

> Mnie za cholere nie podoba sie portret polskiego „turysty z dziurawa kie
    > szenia, ale z wymaganiami", targujacego sie o kazdy grosz, ale udajacego wielki
    > ego pana,

W samej rzeczy!
    Żenujące i zabawne są czasem występy Polaków na takich wojażach. Już to opisywałem tutaj, ale powtórzę:
    Jak wiadomo w systemie "szwedzki stół" można jeść do woli na miejscu, ale nie wolno wynosić jedzenia na zewnątrz.
    Jedna pani z Polski w Złotych Pisakach, zajmująca z rodziną zwykle stolik obok nas, mimo wszystko wynosiła gotowane jajka ze śniadania, przemycając je w torebce, zresztą na oczach swej kilkuletniej pociechy i męża, który trochę kręcił nosem ale chyba nie miał siły przebicia.
    Niestety dla niej, zauważyła to również obsługa i zareagowała - niestandardowo. Po prostu pewnego dnia do końca pobytu tych państwa (byli krócej od nas) jajka do śniadania podawano obrane z łupinek!
  • Gość: maranka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.11, 16:36
    Tak, świeta racja . W hotelu , w którym się zatrzymuję w Sb , w zeszłym roku pojawiły się informacje TYLKO w języku polskim z prosba o nie wynoszenie jedzenia z restauracji.
    No i od razu cichym szeptem niosła sie wieść po korytarzach ,że bułgarzy to nas Polaków nie lubią .... no cóż...
    Za 1400 zł. przeciętny polski turysta chciałby mieć duuuży pokój, klimatyzację , lodówkę , codzienne sprzątanie pokoju, basen i szezlągi bezpłatne no i jedzenia i picia po kokardę ...
  • Gość: maranka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.11, 18:19
    Zapomniałam napisać ,że razem z przelotem i transferem z lotniska ...
  • Gość: Foxer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.11, 21:35
    Przecież ci ludzie, którzy zdecydowali się na tanie wczasy w Bułgarii czy gdzie indziej, nie byli i nie są masochistami.
    Zostali cynicznie oszukani w biurach podróży, gdzie wciśnięto im taką ofertę i przekonano, że robią świetny interes.
    Jedyna ich wina to naiwność, przekonanie, że biuro podróży nie zajmuje się oszukiwaniem.
    Wydaje mi się, że poprzednie wypowiedzi są od pracowników biur podróży.

• turx01 14.08.11, 22:10
    Gość portalu: Foxer napisał(a):

> Przecież ci ludzie, którzy zdecydowali się na tanie wczasy w Bułgarii czy gdzieindziej,

Jeżeli zostali oszukani to przez biuro podróży, ale moim zdaniem oszukali się sami,
    bo ostatnio jeżdżę tylko z biurami podróży(a właściwie jednym biurem - Neckermann), za nieduże pieniądze i jakoś nigdy nie czułem się oszukany. Choć przyznam - mogliby czasem ostrzec przed niektórymi Polakami, którzy tam się pojawiają.
    - Na przykład przed tym, który się awanturuje że lody są na wagę to nieuczciwość a na gałki przykład rzetelności.

• Gość: Foxer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.11, 22:27
    Dobry wybór.
    Neckermann czy TUI nie są polskimi biurami podróży, sprzedają taką samą ofertę dla Polaków, co dla Niemców.
    Turyści są różni, nie tylko Polacy wynoszą jedzenie ze stołówki lub piją na umór.
  • turx01 15.08.11, 00:01
    Gość portalu: Foxer napisał(a):

> Turyści są różni, nie tylko Polacy wynoszą jedzenie ze stołówki lub piją na umór.

Akurat Polaków pijących na umór nie widziałem, widziałem takich którzy "dla oszczędności zapewne" kupowali piwo w sklepie na głównym deptaku i pili na ławce, zamiast usiąść w knajpce, w bocznej uliczce, gdzie dostaliby tanie j lepsze bo beczkowe. Polacy panicznie boją się zamawiać alkohol w knajpie.

Poza Polakami raz widziałem wynoszących jedzenie, bili to Rosjanie i zabierali chleb, nie wiem po co. Z ilości złotych zębów wynikało że mogli se kupić prywatną piekarnię.
    Natomiast widziałem kobietę, Rosjankę, która awanturowała się że sprzedawca dał je za dużo lodów. Chciała dwie gałki, wiec jej dał dwie, tyle że to były gały, faktycznie sporo to ważyło, a ona pewno nie miała tyle kasy (złotych zębów też) więc nie widziała jak grzecznie odmówić i przeprosić, wiec wolała zrobić awanturę.
    Kupiłem więc te lody. Sprzedawca do końca pobytu pozdrawiał mnie za każdym razem jak przechodziłem. Kobieta nawet nie podziękowała, lecz z imperialną miną odeszła, jakby jej ktoś narobił do kieszeni.
    - Faaajna jest Bułgaria!
  • Gość: Milena IP: *.toya.net.pl 15.06.12, 16:12
    Witam
    Najlepsze wakacje w Bułgarii tylko z Gandalf Travel. Super hotel Zdravec*** po generalnym remoncie, położony w Czajce, cichej i spokojnej części Złotych Piasków, oddalony 20 minut spacerkiem od ścisłego centrum. Ceny zaczynają się od 699 zł poza sezonem za 10 dni (9 noclegów ze śniadaniami!!!) z przejazdem autokarem klasy lux i opieką rezydenta. Dodatkowo trzeba doliczyć tylko ubezpieczenie i opłatę klimatyczną na miejscu. Najbliższy wolny termin to 27.06 za uwaga 1199 zł, a ostatni 25.09 właśnie za 699 zł!!!!!!!!!!
    Bardzo często są różnego rodzaju promocje czy last minute, także gorąco zachęcam do odwiedzenia strony internetowej gdzie znajdziecie wszelkie informacje dotyczące wyjazdów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka