Dodaj do ulubionych

St. Vlaz, Pomorie czy Sozopol? Koniec sierpnia

24.02.11, 12:24
Witajcie, pierwszy raz jedziemy do Bułgarii - 2 samochody, 4 osoby dorosłe + 2 dzieci ok. 3 letnich. Zależy nam na czystej ładnej plaży, atrakcjach dla maluchów (baseny, aquaparki itp.) i tanim i smacznym jedzeniu (będziemy się żywić "na mieście") no i chcemy troszkę pozwiedzać. Którą z tych miejscowości byście wybrali? Pomoooocy
--
Maleństwo Malenka - 02.09.2008
Edytor zaawansowany
  • Gość: bell9 IP: *.toya.net.pl 24.02.11, 12:52
    z tych trzech wybrałabym najpierw:
    -Sozpolol
    - St.Vlaz
    - Pomorie , które pobobało mi się najmniej i miało najbrudniejsza plażę. Natomiast znalazłam tam fajna knajpkę przy pensjonacie, z tanimi smacznymi zestawami.
  • 24.02.11, 18:24
    też wybrałabym Sozopol - ma dwie plaże, śliczna starówka. Pomorie to mała i średnio ładna miejscowość. Ze Śv. Vlasu masz za to najbliżej do Aqua Parku w Słonecznym Brzegu.
  • Gość: daru134 IP: *.slupsk.vectranet.pl 24.02.11, 23:03
    Moim zdaniem zdecydowanie pollecam hotel z wyrzywieniem Np hotel Andalusia w Elitiene ok. 7 km od slo.brzegu W tym roku wlasnie ten hotel wybralismy,a 2 -gi tydzien hotel karolina w slo. brzegu
  • Gość: ja IP: *.net.stream.pl 25.02.11, 10:31
    Plaza w Pomoie wcale nie jest brudna ! Ciemna barwa pisku to zawartosc w nim zelaza!
    To pasek leczniczy tak jak i blota lecznicze, ktorych wokol duzo. To wlasnie w Pomorie znajduje sie jednyne na Balkanach sanatorium balneologiczne ; TU produkuje sie najlepsze wina w Bulgarii, koniaki""Sloneczny brzeg" i "Pliska"
    TU ma swoje biuro b.sympatyczny Bulgar, ktory mowi po polsku i "nie zdziera" zludzi kasy!arni go reklamowal, ale KTOS notorycznie usuwa te posty, a szkoda...
  • 25.02.11, 14:19
    Sloneczny brzeg" i "Pliska" to chyba tylko dla rodziców ;)

• 01.03.11, 17:44
    Gość portalu: ja napisał(a):

> Plaza w Pomoie wcale nie jest brudna ! Ciemna barwa pisku to zawartosc w nim ze
    > laza!
    Na tej plaży na którą ja trafiłam napewno nie było zelaza, a piasek nie był ciemny.Smród, syf, brud, psie kupy, cząstki ryb, glony, butelki plastikowe, puszki.Nikt nie plażował.Nie było bożego ducha. Poszliśmy dalej i plaża była już lepsza, byli ludzie i dało się polezeć i pokąpać.
    Byc może jest w Pomorie plaża o której wspominasz, ale ja na nią nie trafiłam.
    Była to najbrudniejsza plaża jaką spotkałam w Bułgarii podczas moich dwóch tam wyjazdów.
  • 14.03.11, 18:11
    Powiem Ci o Św. Własie, bo tylko tam byłam. Miasteczko urocze i spokojne (mam 20 lat), na plażach nie ma aquaparkow dla dzieci ,ale jak już ktoś napisał ze św. Własu są dwa w pobliżu, (jeżdżą busy żółte i białe :P do któregoś z nich za darmo za okazaniem biletu aquaparkowego, a może i do dwóch?). W Św. Własie też jest ładna przystań i są sprawdzone knajpy, o których już niejeden Polak pisał - Stary Orzech, gościu mówi po Polsku, menu po Polsku, robią pyszne jedzenie i nie żałują :) i Rusina też jest dobrą sprawdzoną knajpą. Miasteczko ma też swoje górki, my bylismy w Hotelu Exotic i mielismy mała górke do samego centrum, nie wiem jak na to dzieciaki :P Zależy jakie masz bachorki, ale mi się wydaje, że jest to miasteczko dla starszych ludzi, chociaż mi się bardzo podobało, mimo tego, że nie ma tam dyskotek :P pozdrawiam :)
  • 16.03.11, 21:35
    Byłam w Sv.Vlas i w Sozopolu; jeśli miałabym wybierać, zdecydowanie postawiłabym na Sozopol. Miasteczko urokliwe, z klimatem i ładną, zadbaną Starówką i dwoma pieknymi, łagodnymi plażami. Sporo fajnych knajpek i miejsc do spacerów. Natomiast zaletą Sv. Vlasu jest dość bliska odległość od Słonecznego Brzegu, pełnego knajp, dyskotek, pieknych długich, szerokich i piaszczystych plaż oraz dwóch Aquaparków (odległość około 10 km, kursuje miejski autobus, bilet trzy lata temu kosztował chyba 4 leva w jedną stronę). W Słonecznym Brzegu jest niestety dość drogo :( Z Sozopolu jest bliżej do Istambułu, gdybyście zdecydowali się na taką wycieczkę (warto). Ze Sv. Vlasu blisko do Nesseberu (to taki mini Sozopol, zabytkowe miasteczko) i z pewnością blizej do takich miejsc Klasztor w Ałudży (warto, klasztor wyciosany jest w skale) czy do "Pobite Kamieni" miejsca, gdzie przed milionami lat uformowały się niesamowite formacje skalne; jest to ewenement na skalę światową.
    Więc zależy na czym Ci bardziej zależy :-) Gosia
  • 16.03.11, 21:48
    ggw1 napisała:

> Byłam w Sv.Vlas i w Sozopolu; jeśli miałabym wybierać, zdecydowanie postawiłaby
    > m na Sozopol. Miasteczko urokliwe, z klimatem i ładną, zadbaną Starówką i dwoma
    > pieknymi, łagodnymi plażami. Sporo fajnych knajpek i miejsc do spacerów. Natom
    > iast zaletą Sv. Vlasu jest dość bliska odległość od Słonecznego Brzegu, pełnego
    > knajp, dyskotek, pieknych długich, szerokich i piaszczystych plaż oraz dwóch A
    > quaparków (odległość około 10 km, kursuje miejski autobus, bilet trzy lata temu
    > kosztował chyba 4 leva w jedną stronę). W Słonecznym Brzegu jest niestety dość
    > drogo :( Z Sozopolu jest bliżej do Istambułu, gdybyście zdecydowali się na tak
    > ą wycieczkę (warto). Ze Sv. Vlasu blisko do Nesseberu (to taki mini Sozopol, za
    > bytkowe miasteczko) i z pewnością blizej do takich miejsc Klasztor w Ałudży (wa
    > rto, klasztor wyciosany jest w skale) czy do "Pobite Kamieni" miejsca, gdzie pr
    > zed milionami lat uformowały się niesamowite formacje skalne; jest to ewenement
    > na skalę światową.
    > Więc zależy na czym Ci bardziej zależy :-) Gosia

Zapomniałam jeszcze o Pomorie - tam także miałam okazję być na jednodniowym wypadzie (więcej nie warto) - zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne, Muzeum Soli, Cerkiew Sv Georgi, pokręciliśmy się po mieście, zajechalismy na plażę (nic ciekawego) i tyle :) chyba jednak nie zdecydowałabym się na pobyt "stały". Mam nadzieję, że choć troche pomogałam :)
  • Gość: gooscik IP: *.2-0.pl 19.03.11, 22:58
    ja bym wybrala Sozopol. jest najpiekniejszym miastem w calej bulgarii. ma 2 plaze (wole tą dalej od starego miasta, gdyz jest wieksza), sa sporty wodne na plazy, wiele miejsc do spacerowania, wiele placyków zabaw, przejazdzki kucykami, samochodzikami, male wesole miasteczko, fontanny, stragany, wiele restauracji (takze polskich) i inne. wiec artakcji dla dzieci i rodzicow bardzo duzo. szczegolnie polecam taką jedną polską restauracje, gdzie można było zjeść typowe, polskie dania z polską kucharką i kelnerkami. nie jest ona na głównej ulicy ze straganami, tylko "schowana" miedzy uliczkami. jest to w nowej czesci miasta. popytaj ludzi to znajdziesz ;-) my tez zawsze odwiedzalismy aquapark w nessebarze. jest on najwiekszy w bulgarii, jedzie sie chyba z sozopolu godzinke, max poltorej. jest wiele zjezdzalni dla dzieci, sa takze sztuczne fale, trudne zjezdzalnie, na terenie aquaparku sa restauracje, drinki, teatr, rwąca rzeka na pontonach. jest fajnie ;-)
  • Gość: sosei IP: 109.255.65.* 25.04.11, 18:36
    Sozopol nie wybieraj pomorie to dziura za przeproszeniem...:)
  • Gość: t-r-h IP: *.futuroexito.pl 22.04.11, 14:42
    Witam, wybieram się w sierpniu do Bułgarii (Sozopol, Vlaz albo coś jeszcze innego) czy możecie polecić jakąs kwaterę (apartament, studio z zneksem kuchennym i własną łazienką) dla 2+1.
  • Gość: czarownica2 IP: *.adsl.alicedsl.de 25.04.11, 22:32
    Sozopol i jeszcze raz Sozopol. Nie ma drugiej tak pieknej miejscowosci na wybrzezu M. Czarnego. To miejsce trzeba zobaczyc .. a jak sie zobaczy i poczuje ten klimat, to zaden St. Vlaz, Pomorie , SB, ZP NAS NIE ZAUROCZY, bo nie ma czym.
  • Gość: sufet IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.05.11, 15:27
    A czy ktoś z bywalców był w Sozopolu na basenach siarkowych lub chociaż o nich słyszał? Polecał nam lekarz a nie mogę nic na ten temat znaleźć.
  • Gość: Misiek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.11, 15:02
    Też się przyłączam do pytania o baseny siarkowe w Sozopolu bo za bardzo nie mogę ich znaleźć, a lekarz zalecił dla mojego syna na zatoki. Wybieramy się na początku lipca, ale nie mamy jeszcze wybranego hotelu. Może ktoś coś poleci 2 dorosłych +2 dzieci 3 i 7 lat, najlepiej z pełnym wyżywieniem.
  • 19.05.11, 09:51
    Przeszukawszy wstępnie internet wyrzuca informację, że baseny siarkowe są w północnej części wybrzeża, okolice Warny (Sv Konstantyn)
  • Gość: agata123 IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.05.11, 17:19
    A czy tylko te miejsca Cie interesują? W Bułgarii nad morzem czarnym jest wiele miejscowości być może mniej znanych ale z pewnością mogących zaspokoić Twoje potrzeby i na pewno znacznie tańszych niż te które wymieniasz.
    Shkorpilovtsi,Biala,Obzor,Rawda, Primorsko, Kiten, Carevo,
    Polecam: Szkorpiłowski, Biala i Obzor.
    Są dużo tańsze niż znane kurorty a nic im nie brakuje.Jest wszystko i dodatkowo o wiele spokojniej,czyściej i sympatycznej.Piękne plaże,czysta woda bez meduz.Byłam tam.Ty też spróbuj.
  • Gość: Asia IP: *.dynamic.chello.pl 11.05.11, 21:15
    Polecam Sv. Vlas bo:
    - małe i przytulne miasteczko;
    - niedaleko do Słonecznego Brzegu ale zdecydowanie spokojniej i taniej (można dojśc pieszo lub dojechac);
    - jest to dobre miejsce wypadowe na wycieczki, np. Irakili - duża, pusta plaża z czystym piaskiem i brakiem ludzi;
    - i przede wszystkim: mikroklimat polecany dla dzieci. Powietrze czyste i wolne od pyłków stąd w miasteczku jest sanatorium dla dzieci chorującymi często na górne drogi oddechowe (przyjeżdżają też dzieci z Polski).

Polecam Rusinę - mam namiary na właściciela, który też tanio wynajmuje pokoje. My jedziemy tam od 06.08 na trzy tygodnie.

Sozopol też ładny - bardziej zielony niż Sv. Vlas. Pomorie to miasto gdzie jest dużo rybaków, połozone niedaleko Burgas, nie jest zbyt atrakcyjne na wypoczynek.

• 19.05.11, 08:47
    Witam, chciałabym w tym roku pojechać z rodziną na wakacje do Bułgarii. czy mogę poprosić na priva namiary na kwaterę?
    jmarczewska@poczta.onet.pl
  • Gość: ania IP: *.lublin.mm.pl 10.08.14, 20:10
    Witam Ja również przyłączam się o pytanie o baseny siarkowe - zapalenie zatok u dziecka i wskazanie lekarza. Jak by ktoś coś wiedział proszę o info ci co byli niech się odezwą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.