Dodaj do ulubionych

wczasy w Bułgarii-pomocy, hotel Flamingo, Słonecz.

IP: 83.2.41.* 23.06.11, 11:47
W sierpniu jadę do Bułgarii na 10 dni i kompletnie nie wiem jak wziąść się za te wczasy. Zarezerwowaliśmy miejsca w hotelu Flamingo, byliście tam? Pierwszy problem to nie wiem ile mogę spakować (np. jedną dużą walizkę, ale ile ona może wazyć?) i coś do autokaru z jedzeniem? jakiś plecaczek? Nie wiem ile wziąść pieniędzy (w cenie mamy śniadania), co zabrać i wogóle mam mętlik. Pomocy!
Obserwuj wątek
    • monis21 Re: wczasy w Bułgarii-pomocy, hotel Flamingo, Sło 27.06.11, 07:45
      W tym hotelu nie byłam, ale odnośnie podróży.
      W autokarze nie ważą walizek ale lepiej mieć 1 dużą walizkę niż kilka tobołków . A do autokaru : plecaczek, mała torba typu jamnik - tu raczej nie ma znaczenia. Najlepiej coś takiego, co można dać na górną półkę, żeby nie przeszkadzało między nogami. No i na górnej półce jest zawsze chłodniej od klimatyzacji .
      a jedzenie trzeba ze sobą zabrać, bo to około 24-25 godzin jazdy .
      Pieniądze najlepiej euro i wymieniać na miejscu - najlepiej w kantorach hotelowych. a ile - zawsze lepiej zabrać więcej euro, najwyżej zostaną na następne wyjazdy . I wymieniać po nie całą kwotę tylko po trochu
    • kdabr Re: wczasy w Bułgarii-pomocy, hotel Flamingo, Sło 04.07.11, 23:40
      Witam,
      dzisiaj wróciłam ze SB- mieszkałam w hotelu Wela- znajdującym się obok FLamingo właśnie. Również jechaliśmy autokarem i było lepiej niż myślałam. Trasa przebiegła spokojnie i w miarę szybko- jedynie wyjeżdżając do Bułgarii straciliśmy 2,5 godziny na serbskiej granicy, bo cała masa "niemieckich turków" jechała do domu na wakacje- teraz jest już spokojniej. Nie wiem z jakiego biura jedziesz, bo pewnie każde ma swoje jakieś "tradycje". My zatrzymywaliśmy się na Słowacji na obiad (jadąc w obie strony) w knajpce sprawdzonej przez kierowców- jedzenie dobre więc jak każdy zaliczył obiad, to było spoko. Zabraliśmy oczywiście bułki, rogaliki dla dzieci (typu 7Days), trochę słodyczy i jak się okazało- najlepsze w podróży- suche kiełbaski np. kabanosy -doskonałe na przekąskę. Możesz sobie też zabrać np. filety z kurczaka albo co tam lubisz:) WAlizek nikt nie waży więc tym się nie przejmuj.
      Jeśli chodzi o bagaże- to nam niestety przydały się długie rękawy- padało codziennie-raz ok godziny a innym razem przez pół dnia. Do tego ZIMNY wiatr. Pogodę porównałabym do tej u nas w górach-czyli bez rewelacji.
      Na plaży niestety faktycznie brud. Znam polskie plaże i też myślałam, że opinie o bułgarskich są mocno przesadzone- ale niestety tak ie jest. Poza papierkami, chusteczkami, pestkami owoców, petami, kubkami i butelkami po winie, udało nam się natrafić np na podpaski.
      Poza w/w , jeśli tylko opuścisz strefę płatnych leżaków, to natkniesz się na plaży na zdechłe kraby i inne paskudztwa-nie pojedyncze ale całą ich masę (mogę przesłać foki na maila). W morzu krabów mnóstwo. Do tego meduzy i bliżej nieokreślone-a najbardziej obrzydliwe czarne oślizłe robaki-przypominające pijawki, które po wejściu do wody przyklejają się do ciała powodując pieczenie. Jeśli chodzi o nas- kąpiel w morzu zaliczyliśmy całe dwa razy.
      My mieliśmy wykupione wyżywienie All i w 10 dni wydaliśmy 350 euro. Wcale ni jest tam tak tanio.. Wszyscy , którzy bylili w naszym hotelu i wzięli HB żałowali.. Chodzili najczęściej do restauracji La BAnana- porcje są tam spore i raczej tańsze niż gdzie indziej- ale za obiad dla jednej osoby (filet z kurczaka, frytki, surówki, napój) płacili 24 lv.-czyli ok48zł- co jest sporą sumą nawet jak na polskie morze. Będąc w Nessebarze, za 3 gałki lodów (tych na wagę) zapłaciłam 7,4 lv. Najtańszy market jaki był- z cenami o połowę niższymi niż np. w marketach Zora był Mladost- znajdujący się na końcu głównej ulicy-pomiędzy hotelami Golden Dreams a Kamelia Garden. Dla porównania- w/w rogalik 7days- Zora 1,49lv.- Mladost 0,73. Wino Sangria (1,5 litra) w Zorze 5,96- w Mladoscie 3,95. W sklepie tym masa ludzi, ale na większe zakupy warto się tam wybrać.
      Jeśli chodzi o mnie- to Bułgaria mnie rozczarowała, ale może ty będziesz mieć lepsze wrażenia z pobytu :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka