Dodaj do ulubionych

właśnie wróciłam z Sozopola

IP: *.mtk-tv.pl 18.07.11, 10:09
Wczoraj wróciłam z Sozopola, wakacje były ekstra więc jak ktoś też się tam wybiera i ma jakieś pytania to chętnie odpowiem :)
Edytor zaawansowany
  • 18.07.11, 10:16
    Ja się wybieram. Może ogólnie jak wrażenia?
    Jaka była pogoda? o - jakie ceny leżaka i parasola na plaży? jakieś fajne knajpki które warto odwiedzić?

--
    Ostatnio też była tu jedna pani (a może nawet dwie!!!), co pod zwierzęcymi
    nikami tropiły pewną ptaszynę-jakieś takie pacynki czy coś:)
    ledzeppelin3
  • Gość: Klaudia IP: *.mtk-tv.pl 18.07.11, 11:00
    wrażenia ekstra, pogoda dopisała było wręcz upalnie, codziennie dobrze ponad 30 stopni.
    Na jednej plaży ceny leżaka i parasola po 5 leva, na drugiej między starym a nowym Sozopolem po 6. Ogólnie woda trochę zabrudzona różnymi glonami przy brzegu ale jak się wejdzie troszkę głębiej to już jest czyściutka :)
    Co do knajp to byliśmy w różnych i jakoś specjalnie nas nie zachwyciły poza jedną - Gwiezdny Raj, ceny mają dobre, jedzenie przepyszne i porcje konkretne tak więc przez większość pobytu chodziliśmy tylko tam i jeszcze dla polaków mają 10 % zniżki.
  • 18.07.11, 11:10
    A gdzie konkretnie szukać tego gwiezdnego raju? :)
    --
    ledzeppelin3
  • Gość: Klaudia IP: *.mtk-tv.pl 18.07.11, 11:41
    Gwizdny Raj jest jak idziesz z nowego Sozopola(koło postoju taksówek) na stary, przed takim rozwidleniem ulicy są schody, około 100 w takim średnim stanie ;) jak wejdziesz po nich na góry to jest fajny widok na stary Sozopol, i dalej idziesz chwilę w górę ulicą, i po lewej stronie są dwie knajpki, Gwiezdny Raj jest drugi wchodzi się po niego po schodach ale już ok 10 ;)
    A i jeszcze zapomniałam tam masz też menu po polsku i z obsługą też możesz spokojnie pogadać po polsku :)

A ty kiedy się dokładnie wybierasz? I jedziesz z biura czy autem?
  • 18.07.11, 13:24
    5tego sierpnia ,z biura :)

--
    ledzeppelin3
  • Gość: Aśka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.11, 14:50
    Faktycznie! Dziękuję:)
  • 28.07.15, 14:23
    Ja też niedawno wróciłam i całą swoją podróż dokładnie opisałam tutaj: podrozezwroclawia.blogspot.com/search/label/Bu%C5%82garia Oprócz Sozopola opisałam też najbliższe atrakcje, które warto zobaczyć. Serdecznie zapraszam.
  • 18.07.11, 12:17
    Witaj. A pamiętasz może ceny? W sklepie w barze? Będę wdzięczny. Pozdrawiam
  • Gość: mops IP: *.pharma.netia.com.pl 18.07.11, 16:03
    jak knajpy to tylko i wyłącznie w starej części miasta i to te na klifie. obiad czy kolacja na tarasie z widokiem na morze, wyspę i zachodzące słońce to prawdziwa przyjemność. ceny są takie jak wszędzie.
  • 18.07.11, 18:25
    O tym właśnie marze :D

a w południe kawka właśnie z widokiem na morze... mmmmmmm

--
    ledzeppelin3
  • Gość: Klaudia IP: *.mtk-tv.pl 19.07.11, 13:02
    Na prawdę fajne są te knajpy i warto tam zjeść z pięknym widokiem, ale czy ceny takie jak wszędzie to bym się do końca nie zgodziła, bo zazwyczaj jest drożej, może nie jakaś kolosalna różnica ale jest.
  • 21.06.12, 14:55
    OK, czyli że ceny tzw. turystyczne :) czyli dla bogatych, albo na wyjątkową kolację, tak?
    --
    tanie podróżowanie
  • Gość: Klaudia IP: *.mtk-tv.pl 19.07.11, 13:01
    W sklepie przykładowo:

woda 1.5 l od 0.80 do 1.10 leva chociaż na deptaku osiągają cenę nawet 1.5 leva
    cola, pepsi 2l ok 2.5 leva
    pyszne soki owocowe 1l - 2-2.5 leva
    piwo np kamenitza 2.26 l ok 2.7 leva
    lody od ok 0.50 takie wodne do 2 leva na patyku bądź w kubeczkach
    różnego rodzaju bułki świeżutki z piekarni od 1 leva no jakiś precelki z sezamem czy bułki z serem, ok 1.5 leva bułki z parówką, ok 2-2.5 leva takie jak by mini pizzerki na gorąco z serem, szynką dość konkretne i można spokojnie pojeść
    jogurty z danona do picia, bardzo popularne ok 1.1-1.3 leva
    chleb ok 1-1.5 leva
    brzoskwinie, nektarynki 2.2-2.5 leva za kg
    arbuz ok 0.60 leva
    pomidory od 1.80 do 3 leva
    truskawki 5 leva
    kukurydza w sklepie ok 1 leva, na deptaku ciepła, gotowana 2 leva

na deptaku:
    cały kurczak pieczony - 7 leva
    kebab średni 3.5 leva, duży 4.5 leva
    duży kawałek pizzy 2.5 leva
    naleśniki z dżemem bądź czekoladą - 2 leva im więcej różnych składników tym cena wyższa do 5 leva.

co do restauracji to pamiętam trochę cen z Gwiezdnego raju bo tam byliśmy najczęściej, bo jednak porównując jakość jedzenia do innych restauracji to wychodzili dużo lepiej, i tam np:
    Sok cappy - 2.2 leva
    Piwo - 2.2 leva
    frytki 2.8 leva
    frytki z serem 3.2 leva
    sałatka szopska - 3.8 leva
    fapryki faszerowane - 4 leva
    ser żółty, biały zapiekany - 5 leva
    bakłażan zapiekany - 4 leva
    zapiekanka z mięsem, warzywami - 4 leva
    spaghetti - 4.8 leva
    jakiś stek z kurczaka ok 8-9 leva
    Danie gwiezdny raj ( kurczak, frytki, sałatka) 14 leva ale to jest na dwie osoby bo jedna nie da rady tego przejeść ;)
    Sacz ( z kurczaka bądź wieprzowiny, brokuły, kukurydza, groszek, z sosem, wszystko zapiekane z serem) mały 13.50 leva, duży 16.50 leva ale też na dwie osoby bo dla jednej za dużo

pocztówki 0.60 leva
    magnesy z widoczkiem 2-3 leva
    tradycyjne przyprawy bułgarskie w słoiczkach 3-4 leva
    breloczki 3 leva
    różne wyroby z róży np kremy do rak od 2 leva

Nie wiem co by Cię jeszcze interesowało, jak by co to pytaj :)

• Gość: Aśka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.11, 13:50
    Witaj - mam pytanie. Gdzie jest ta restauracja o której piszesz - Gwiezdny Raj. Gdzie mieszkałaś? Czy na początku deptaka nadmorskiego dalej pieką jagnięcinę na grillu?:) Chodzi mi o taką knajpkę na początku deptaka, od strony morza, dość duża, serwują też pizze. Ile kosztuje w tym sezonie piwo nad samym morzem?
  • Gość: Klaudia IP: *.mtk-tv.pl 19.07.11, 14:42
    Jak dojść do restauracji opisałam kilka postów wyżej, mam nadzieję że w miarę dokładnie :) Na deptaku cały czas coś dobrego grillują i o ile mówimy o tej samej knajpce to codziennie było pełno różnego grillowanego mięsa ale czy jagnięcinę to Ci nie powiem bo za bardzo nie zwracałam uwagi na to co się tam dokładnie piecze :P
    i jeszcze co do piwa to tez się średnio orientuję jakie są ceny przy samym morzu bo zawsze kupowaliśmy w jakimś markecie wcześniej na zapas :)
  • 19.07.11, 16:37
    Dzięki Klaudia. Chciałem po prostu porównać z ubiegłym rokiem. czyli tragedii nie ma. Już niedługo wyjazd 03.08......
  • Gość: Klaudia IP: *.mtk-tv.pl 19.07.11, 16:42
    Ja tam byłam ostatnio 2 lata temu, i faktycznie jakieś dużej zmiany nie ma tylko jakieś nie liczne małe podwyżki, ale to się można było spodziewać :)
    A jedziesz z biura czy sam?
  • 19.07.11, 18:56
    Jedziemy całą rodziną tzn. ja, żona i dzieciaki. Zastanawiałem się w zeszłym roku, czy nie jechać z biura, ale zaryzykowaliśmy wyjazd sami i muszę powiedzieć, że do Bułgarii tylko samemu i bez wyżywienia. Kwater mnóstwo, ceny jedzenia sama doskonale opisałaś. Nic tylko cieszyć się wspaniałą wodą, słońcem i tzw. beztroską.
  • Gość: Klaudia IP: *.mtk-tv.pl 19.07.11, 23:05
    My dwa razy byliśmy z biurem ale właśnie myślimy że jak pojedziemy następnym razem to już swoim autem bo jednak dużo więcej można zwiedzić i nie jest się uzależnionym od środków transportu a z jedzeniem to zawsze tylko na własną rękę bo tak jest najlepiej :)
    A jeszcze jak mogę zapytać to jak jeździcie? Jaką trasą, przez Serbie czy Rumunie? I ile mniej więcej Was wynosi podróż, i ile się jedzie? Bo już tam może na przyszłość się zacznę orientować :)
  • Gość: piotr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.11, 12:51
    Wystarczy tylko dodać, żę 1 leva = 2,20 PLN. Ja odwiedzałem restaurację Diament i Błękitna Laguna. Ceny średnio za obiad to 15 leva danie plus dodatki plus picie.
    Wg mnie to tani był tylko alkoholo ale w Cerfurze:)
  • 28.07.15, 14:28
    Ceny jedzenia były sporo niższe niż w Polsce, w zwykłej knajpie spokojnie zjesz obiad za 15zł, w lepszej za 30zł zjesz spagetti z owocami morza :) Ceny zwiedzania w Sozopolu opisałam dokładnie tutaj: podrozezwroclawia.blogspot.com/2015/06/bugaria-sozopol.html A ceny aktakcji pod Sozopolem tutaj: podrozezwroclawia.blogspot.com/2015/07/poudniowe-wybrzeze-bugarii-czyli.html
  • Gość: Róża IP: *.net132.okay.pl 20.07.11, 14:16
    Witam,
    Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś sympatyczną i niedrogą kwaterę w Sozopolu dla rodzinki 2+1 (dziecko nieco ponad roczek;). Chcemy lecieć we wrześniu. Z góry dzięki!
    mój mail: ziemba.roza@gmail.com
  • Gość: Mariusz IP: 82.160.125.* 20.07.11, 15:19
    Co się opłaca brać euro czy dolary ? wszyscy krzyczą euro, a mi zostało dużo dolarów z poprzednich wyjazdów i chciałbym je wykorzystać . Czy lepiej dokupić euro ?
  • Gość: Klaudia IP: *.mtk-tv.pl 20.07.11, 16:20
    Ja z chłopakiem wzięłam euro, z kolei kolega z dziewczyną wzięli dolary bo tez im zostało i jak tak przeliczaliśmy to lepiej się opłacało euro ale minimalnie. Była różnica zaledwie kilka leva. Tak więc spokojnie możesz wziąć dolary jak masz :)
  • 20.07.11, 19:02
    Tak jak pisałem wcześniej - jazda samochodem to dobry wybór, przynajmniej dla mojej rodziny. Trasa do Bułgarii: Bydgoszcz - Łódź - Cieszyn - Bratysława - Budapeszt - Niś - Sofia - Sozopol. Z powrotem Sozopol - Ruse - Trasa Transfogarska - Arad - Szeged - Budapeszt - Bratysława- Cieszyn- Łódź - Bydgoszcz. Winiety ok. 45 euro. W Budapeszcie i Sofii hotele za ok. 45 euro ze śniadaniem. Z powrotem też dwa hotele jeden w Budapeszcie drugi jeszcze nie wiemy. No i koszt paliwa. W zeszłym roku jechałem Oplem Vectrą z gazem. Spalanie ok. 9 l/100 km. Gaz dostępny wszędzie. W sumie zrobiliśmy ok. 4500, więc wyszło ok. 900 zł.. Więc zależy ile pali samochód i na co jedzie można sobie obliczyć.Wakacje wyszły nas ok. 1000 euro bez szaleństw, ale też bez "sknerowania". Tyle miałem i tyle mogłem wydać, a na prawdę wróciliśmy bardzo zadowoleni. Można obniżyć koszty - nie jadąc po autostradach i nie spać w hotelach.... Ale to już indywidualny wybór. Pozdrawiam Rafał
  • Gość: Klaudia IP: *.mtk-tv.pl 20.07.11, 21:18
    Dzięki bardzo za odpowiedź :) na przyszły rok wszystko dokładniej zaplanujemy i chyba się wybierzemy autem.
  • 20.07.11, 22:11
    nie pożałujesz......my wracamy 18.08. jak coś to pytaj rafcio1970@gmail.com
  • Gość: Piotr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.11, 12:56
    Opłaca się brać Leva, bo to jest obowiązująca waluta w tym kraju, ewntualnie płacić kartą. W kantorach i bankach żądają pokazania dowodu osobistego przed wejściem strażnikowi ale można udać że się go nie rozumie i "olać" gościa:). Każdy kto ma mundur jest tam baaardzo ważny jak za PRL.
  • Gość: Mariusz IP: 82.160.125.* 20.07.11, 20:17
    Dzięki. Chyba zabiorę właśnie dolary i daruję sobie kupowanie euro.
  • 20.07.11, 20:38
    Właśnie wybieram się z rodziną na wakacje do Bułgarii, proszę o wskazówki czy łatwo znaleść kwaterę i jaki koszt?
  • 20.07.11, 20:52
    Gość portalu: Klaudia napisał(a):

> Wczoraj wróciłam z Sozopola, wakacje były ekstra więc jak ktoś też się tam wybi
    > era i ma jakieś pytania to chętnie odpowiem :)
    Wybieram się z rodziną do Bułgarii i chcę wiedzieć jak jest z kwaterami czy można coś znależć bez rezerwacji?
  • Gość: Klaudia IP: *.mtk-tv.pl 20.07.11, 21:19
    Ja jechałam z biura to pensjonat miałam wcześniej zarezerwowany. Ale jak chodziłam po mieście to w kilu kwaterach były wywieszone informacje, że nadal mają miejsca wolne. Tak więc znaleźć się coś na pewno znajdzie zawsze ale nie wiadomo jakie warunki i jaka cena.
  • 20.07.11, 21:24
    Dzięki, a jak plaża? Ja wybieram się z dziećmi samochodem pierwszy raz więc nie wiem na co mogę liczyć?
  • 20.07.11, 22:12
    możesz liczyć na fajny wypoczynek....
  • 20.07.11, 22:35
    Ile waluty i jaką zabrać ze sobą jadąc na 7 dni z dwójką dzieci (tzn.2+2)?
  • 20.07.11, 22:40
    rafcio 1022 a Ty kiedy planujesz ten wyjazd? My chcemy 23 lipca wyjechać i chętnie podróżowalibyśmy na dwa samochody to zawsze rażniej
  • 21.07.11, 10:52
    My dopiero 03.08. A ile pieniędzy? Ciężko określić. Ceny paliw są znane, ceny winiet, ewentualnych hoteli na trasie też. Zależy po ile będzie kwatera w Bułgarii i jakie chcesz tam prowadzić życie. W tym wątku, który zapoczątkowała Klaudia na pewno sobie obliczysz. Oczywiście nie co do grosza....miłego wypoczynku!!!!
  • Gość: Klaudia IP: *.mtk-tv.pl 21.07.11, 11:20
    Plaża w porządku, czysto, morze cieplutkie tylko trochę glonów z brzegu pływało ;)
  • Gość: ellada IP: *.pansa.pl 22.07.11, 17:43
    Warto się także wybrać na plażę Arkutino (ok 15 km na południe w stronę Primorska) ,jest tam w miarę spokojnie,piękne wydmy i krystaliczne morze.W zeszłym roku bylismy w Sozopolu i często tam jeździliśmy.
  • Gość: Ricardo IP: *.adsl.inetia.pl 24.08.11, 09:04
    zwiedziłem to miasteczko jest piękne i bardzo klimatyczne :)
    www.youtube.com/watch?v=6qfqO_uCImk
  • Gość: ania IP: *.adsl.inetia.pl 24.08.11, 09:20
    Te rudery są piękne ??????????? oj chyba kolega nie zna innych miejsc na wypoczynek !
  • 24.08.11, 14:35
    Naprawdę fajny film.
    Nazwanie, w jednym z najstarszych i najpiękniejszych nadmorskich miast , budynków- domów - ruderami to naprawdę ignorancja z niewiedzą w pełnym wydaniu . Jak się nie rozumie gdzie się jest i dlaczego okolica tak wygląda to lepiej nie zaśmiecać forum infantylnymi wypowiedziami ... chociaz pisać kazdy może...eh
  • Gość: szelma81 IP: *.xdsl.centertel.pl 26.08.11, 07:44
    Nie wiem po co na forum Bułgaria ludzie, którzy nie chcą tam jechać i są tylko po to żeby krytykować, miałam się nie odzywać na ten temat, ale naprawdę mnie to wkurza.
    Jeśli ktoś woli wakacje w zamkniętym ośrodku w Turcji, Egipcie itp., niech siedzi na forum tych krajów.
  • 26.08.11, 08:48
    troll musi ujadac, niekoniecznie z sensem
    pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
    Gość portalu: szelma81 napisał(a):

> Nie wiem po co na forum Bułgaria ludzie, którzy nie chcą tam jechać i są tylko
    > po to żeby krytykować, miałam się nie odzywać na ten temat, ale naprawdę mnie t
    > o wkurza.
    > Jeśli ktoś woli wakacje w zamkniętym ośrodku w Turcji, Egipcie itp., niech sie
    > dzi na forum tych krajów.
  • Gość: marta IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.11, 10:43
    Nie wiem po co na forum Bułgaria ,ludzie którzy sa naganiaczami lub wieśniakami w słomianych butach którzy nigdzie nie byli za granicą tylko w Bułgarii
    krytykują ludzi którzy się rozczarowali i opisują prawdę , miałam się nie odzywać na ten temat, ale naprawdę mnie to wkurza.
    Jeśli ktoś wybiera wakacje w zacofanej Bułgarii z lat 70-tych i brudzie ., musi się niestety dowiedzieć prawdy , a naciągacz niech siedzi w swoim biurze i sprzedaje bilety, forum powinno być dla tych co tam byli lub się udają w to miejsce , naganiacze maja własne strony to niech tam piszą swoje bzdury...
  • Gość: Piotr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.11, 12:43
    Bułgaria: Sozopol 2011 Martinez
    +piękne widoki, ciepłe morze, piaszczysta plaża, ładny hotel nad samym morzem
    -bałagan, brudno, bajzel
    -wyjatkowo niemili ludzie, zarówno obsługa w hotelu jak i na ulicy
    -oszukują jak się da, gdzie się da i kiedy się da (sklepy, stragany) itp
    -zachowanie na drodzę poniżęj krytyki, podobnie jak Rumunia (pokochałem Polskich kierowców)
    Ogólnie poza enklawami nowych hoteli kraj wygląda jak Polska'89 i nie jest dużo taniej, nawet trochę nie jest.
    Na ulicy 1/4 Polacy, 1/4 Niemcy i reszta, więc dziwi mnie (Polacy odwiedzali Bułgarię od niepamietnych czasów) brak komunikacji w języku polskim.
    Polecam wszystkim, którzy narzekają na nasz piękny kraj i fajnych ludzi.
    Aha śniadanie w Martinezie: duży wybór teoretycznie bo większość niesmaczna i codziennie to samo. Poza basenem na zewnątrz, wszystkie przyjemność płatne. Jedynie panie w bawialni dla dzieci, przyjemne.
  • Gość: czarownica2 IP: *.btc-net.bg 02.09.11, 15:22
    W wielu miejscach w Sozopolu menu w j. polskim, moze z bledami ale zrozumiec mozna. Bulgarzy moim skromnym zdaniem to sympatyczni i usmiechnieci ludzie. Bylam w Sozopolu kilkakrotnie i nikt nigdy mnie nie oszukal , ani w sklepie czy gdzies w innym miejscu.
  • Gość: szelma81 IP: *.xdsl.centertel.pl 04.09.11, 17:32
    Właśnie wróciłam z Sozopolu i nie jestem żadnym naciągaczem i nadal dziwię się ludziom, którzy narzekają, zanim gdziekolwiek pojadę ( a jeżdżę dużo) czytam, więc jak można rozczarować się Bułgarią, przecież nie oczekuje się w Europie Wschodniej - Europy Zachodniej.
    Było naprawdę bbbb. miło, byłam z 2 letnim dzieckiem, w hotelu Verona - hotel żadna rewelacja, ale nie był też drogi, a w cenie były śniadania ( b. dobre) i obsługa mega sympatyczna, więc wybaczam nieprzyjemny zapach z łazienki. Oprócz tego b. sprawna komunikacja z lotniska w Burgas oraz z samego Sozopolu, jechaliśmy do Nessebyru. Ludzie bbbb. uprzejmi, oczywiście trafiły też się gbury, ale nawet na tym forum są;)
    Pogoda wymarzona ok 30 st, wiaterek i b. ciepła woda. No cóż estetami to Bułgarzy nie są, ale na ulicach czysto, na plażach oprócz petów też nic nie znalazłam. Fakt, myślała, że będzie trochę taniej, chodzi mi o wakacyjne przyjemności np. lody, ale dramatu też nie było.
    Więc reasumując tydzień spędzony tam z dwulatkiem, który zachwycony był ciepłą wodą i piaskiem na plaży, ja z mężem korzystałam z dobrego wina i kulinarnych przyjemności uważam za udany. Ale ja dużo jeżdżę po Europie Wschodniej i nie oczekuję tam luksusów, tylko miłych wrażeń. Acha nikt nas nigdzie nawet nie próbował oszukać, wręcz przeciwnie.
  • 04.09.11, 17:37

> Acha nikt nas nigdzie nawet nie próbował oszukać, wręcz przeciwnie.

Nie rozumiem. Wy ich próbowaliście? :-)
  • Gość: szelma81 IP: *.xdsl.centertel.pl 04.09.11, 17:43
    Wręcz przeciwnie, zawsze pomagali nawet nie proszeni, np. moje dziecko uwielbia ziemniaki, więc chciałam mu zamówić zupę ziemniaczaną, ale nie było w menue, więc zamówiłam inną, a kelner przyniósł mi do tego puree ziemniaczane na osobnym talerzyku, i mała wsunęła całą zupkę z tym puree. Tego typu zachowań z ich strony było bbb. dużo.
  • 04.09.11, 18:19

> Tego typu zachowań z ich strony było bbb. dużo.

Oczywiście! Jak człowiek się zachowuje normalnie to oni też!
  • 17.02.12, 10:29
    Bylabym wdzięczna za info. Chodzi mi o hotel Apollonia Beach. Podobno znajduje się przy plaży kavatsite ale patrząc na zdjęcia ze strony internetowej wyglądają raczej na wizualizację i ciężko wyczuć jak ten hotel wygląda naprawdę. Może widziałaś albo coś słyszałaś o tym hotelu?
  • Gość: Paweł IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.04.12, 17:01
    Witam
    mam pytanko,czy ktoś był w apartamentach Apolon Apartment Complex (wybieram się tam z rodzinką i znajomymi apartament 6 i 3 os.),prosze o szczegółowe informacje dotyczące apartamentowca(czy daleko czym jeżdzić na plazę ,do miasta?) i samego Sozopolu(bankomaty,knajpki,sklepy taxi,dojazd z lotniska itp),dzięki za pomoc
    pozdrawiam
    adres mail pawel.kucinski@diversey.com
  • 06.04.12, 20:13
    Ja tam jeżdzę dwa razy do roku.. Moje ulubione miejsce na ziemi.
  • Gość: Paweł IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.04.12, 20:52
    Proszę o coś więcej o Apolon Complex Angeelka
    pozdrawiam
  • Gość: PABLO IP: *.tvsat364.lodz.pl 18.04.12, 15:03
    Witam!
    Wybieramy się ze znajomymi (4 rodziny) do SOZOPOLA lub PRIMORSKA. Mam w związku z tym prośbę. Czy ktoś może dysponuje jakimś bezpośrednim kontaktem (telefon, mail itp.) do prywatnych kwater, lub dobrego rzetelnego pośrednika. Może też ktoś był w obu miejscowościach i potrafi doradzić, która lepsza na wakacje z dziećmi w wieku 10 lat? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • 18.04.12, 18:07
    Witam, czy mogłabyś wypełnić dla mnie ankietę konieczną do napisania pracy magisterskiej na temat wyjazdu do Bułgarii? można ją pobrać z linka: odsiebie.pl/lc99343ct7kk/ankieta.docx.html, a wypełnioną już proszę o przesłanie na mój adres email patrycja_sk@vp.pl, ewentualnie proszę o kontakt na ten adres mailowy, wtedy prześlę ankietę osobiście. Bardzo proszę o pomoc.
  • Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.12, 14:54
    Jedziemy tam z żoną (57-55 lat) w drugiej polowie czerwca (15.06. - 01.07.) z biura podróży Jaguar II (kolega nas zachęcił, był tam parę lat temu, ale leciał samolotem, w tym roku nie ma takiej opcji i musimy się tułać autokarem -samochodem zdecydowanie za drogo). Będziemy mieszkać w hotelu Kamea - którą plażę polecasz?. Czy byłaś na jakichś wycieczkach? W opcjach jest Istambuł - warto?. Bardzo proszę o jakieś rady, wskazówki jak Ci sie nasuną...:)
  • Gość: junior IP: 213.158.223.* 18.07.12, 13:46
    Witam !
    Wróciłem z Sozopola 14.07.2012 i mjest mega falnie !
    Należy zwrócić uwagę żeby nie wpaść w alkoholizm;) Piwo Zagorka(doskonałe !!!) dwulitrowa kosztuje 2.99 leva, czyli 6 pln.
    Wycieczki do Istambułu są organizowane. My jeczhaliśmy na dwa dni 93 euro. Nocleg w naprawdę dobrym hotelu ! No i zobaczeć Istambuł nocą !!!!!!!
    Firma turystyczna która to organizuje mieści się w starym Sozopolu przy deptaku. Nie pamiętam jej nazwy aleidąc deptakiem w momencie gdy mijamy biały kośćiół po prawej stronie, należy wejść w uliczkę w lewo. Są tablice dwóch agencji turystycznych. Należy wybrać tą z lewej strony.
    Właścicielka ma na imię Krasi.
    Jeśli się nastawiamy na zwiedzanie Istambułu to należy pamiętać żę np. pałac Topkapi jest zamknięty we wtorki a Błękitny Meczet w poniedziałki. Istambuł nie jest tani !
    Uwaga na sprzedawców na Wielkim Bazarze, są chamscy !!!!
    W Sozopolu polecam restauracje Tivoli nada samym brzegiem morza oraz Wiatrna Melnica ,oba przy ul.Morska Skali.
    Jest także Divalli.
    W razie pytań proszę śmiałlo pisać :)
  • Gość: Tekla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.12, 16:47
    Witam
    Można wiedzieć w jakim hotelu byłes zakwaterowany i czy byly z tym jakies problemy?
  • Gość: junior IP: *.147.243.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.07.12, 20:12
    To były kwatery prywatne . Nic nadzwyczajnego ale czyste z klimatyzacją( działającą) oraz ze wszystkim co potrzebne do funkcjonowania.TV,kuchnia itd. Sprzątanie co trzy dni.
    Właściciel miał na dole sklep . Apartamenty były na pierwszym i drugim piętrze.
    Właściciel to człowiek przesympatyczny !!!!!
    Budynek jest ściana w ścianę z pocztą.
    Po drugiej stronie jest piekarnia czynna od chyba piątej a 10metrów dalej jest następna (turecka). Polecam na "zapchanie" żołądka , bułkę ,dużą z parówką
    w środku za 1.5 lewa czyli 3 pln. Duża i doba:)
  • Gość: magma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.12, 21:43
    hejka wyjeżdżamy 24 do Sozopolu będę mieszkać ok 4 km i mam pytanie można w Sozopolu wypożyczając rowery albo auto i jakie ceny a i czy wycieczka do Istambułu była z polskim przewodnikiem pozdrawiam
  • Gość: junior IP: *.146.166.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.07.12, 15:26
    Tak wycieczki są z przewodnikiem mówiącym po polsku. My mieliśmy turczynkę mówiącą po polsku.
  • Gość: Milena IP: *.toya.net.pl 15.06.12, 16:17
    Witam
    Najlepsze wakacje w Bułgarii tylko z Gandalf Travel. Super hotel Zdravec*** po generalnym remoncie, położony w Czajce, cichej i spokojnej części Złotych Piasków, oddalony 20 minut spacerkiem od ścisłego centrum. Ceny zaczynają się od 699 zł poza sezonem za 10 dni (9 noclegów ze śniadaniami!!!) z przejazdem autokarem klasy lux i opieką rezydenta. Dodatkowo trzeba doliczyć tylko ubezpieczenie i opłatę klimatyczną na miejscu. Najbliższy wolny termin to 27.06 za uwaga 1199 zł, a ostatni 25.09 właśnie za 699 zł!!!!!!!!!!
    Bardzo często są różnego rodzaju promocje czy last minute, także gorąco zachęcam do odwiedzenia strony internetowej gdzie znajdziecie wszelkie informacje dotyczące wyjazdów
  • 19.06.12, 09:39
    Ale się wcinasz z tą reklamą Gandalfa - prawie na każdym poście. To jest forum dla turystów a nie reklama BP!
    Gość portalu: Milena napisał(a):

> Witam
    > Najlepsze wakacje w Bułgarii tylko z Gandalf Travel. Super hotel Zdravec*** po
    > generalnym remoncie, położony w Czajce, cichej i spokojnej części Złotych Piask
    > ów, oddalony 20 minut spacerkiem od ścisłego centrum. Ceny zaczynają się od 699
    > zł poza sezonem za 10 dni (9 noclegów ze śniadaniami!!!) z przejazdem autokare
    > m klasy lux i opieką rezydenta. Dodatkowo trzeba doliczyć tylko ubezpieczenie i
    > opłatę klimatyczną na miejscu. Najbliższy wolny termin to 27.06 za uwaga 1199
    > zł, a ostatni 25.09 właśnie za 699 zł!!!!!!!!!!
    > Bardzo często są różnego rodzaju promocje czy last minute, także gorąco zachęc
    > am do odwiedzenia strony internetowej gdzie znajdziecie wszelkie informacje dot
    > yczące wyjazdów
  • Gość: P IP: *.home.aster.pl 15.06.12, 19:26
    Witaj, mam prośbę, czy nie wypełniłabyś mi ankiety do pracy magisterskiej dotyczącej wyjazdów do Bułgarii, jeżeli miałabyś ochotę to napisz maila na patrycja_sk@vp.pl, wtedy prześlę wzór ankiety, Bardzo proszę o pomoc.
  • Gość: Iwona M. IP: *.xdsl.centertel.pl 20.06.12, 19:18
    Witam. Wybieramy się 26.06. do Sozopola. Proszę powiedzieć jak tam z pogodą? Co warto kupić i na co uważać? Gdzie najlepiej wymieniać walutę i jaką? Lecimy do hotelu Martinez ale niestety z lotniska na własną rękę musimy się tam dostać. Orientuje się pani w jakiej cenie są taksówki? Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam. Iwona M.
  • Gość: magda IP: *.ip.netia.com.pl 01.11.13, 17:07
    poproszę Pani Iwono opinię o Martinezie
  • Gość: koss IP: *.169.70.86.rev.sfr.net 18.07.12, 22:00
    pochwal się gdzie jeszcze byłaś oprócz wakacji w Bułgarii ?
  • Gość: wujo IP: *.prnet.pl 19.07.12, 10:20
    Każdego jadącego do Sozopola i planującego spędzić dużo czasu na plaży warto ostrzec o fatalnych warunkach do kąpieli. W połowie lipca woda w całej zatoce do kilkudziesięciu metrów w głąb morza jest pełna glonów, w zasadzie nie ma miejsca wolnego od grubej warstwy zielonego kożucha. Kąpać się w tym ciężko bez obrzydzenia, dodatkowo w związku z tym w wodzie unosi się dużo śmieci. Słabo to wygląda.
  • 19.07.12, 10:33
    No to pięknie - jesteśmy tam od 31 lipca :( Czy w takim razie poprawi sytuację przejazd na plażę gdzieś na południe od Sozopola, bo to przecież już końcówka zatoki. Jakieś rady
  • Gość: wujo IP: *.prnet.pl 19.07.12, 11:26
    Pisałem o plaży w centrum Sozopola. Tej położonej między starym a nowym miastem. Byłem tam dokładnie 14 lipca na jeden dzień i byłem w szoku. W Słonecznym Brzegu w samym centrum w tym samym czasie też było trochę glonów ale już na obrzeżach SB blisko Neseberu w ogóle nie było tego problemu. Pewnie jest to spowodowane wyjątkowo ciepłą wodą w tym roku oraz większym jej zanieczyszczeniem w zatokach niż na otwartym morzu. Czy do końca lipca się coś poprawi trudno wyczuć. Niech się wypowiedzą stali bywalcy Sozopola.
  • Gość: Marek IP: *.intercars.eu 23.07.12, 17:16
    Ja wróciłem w połowie lipca 2012. Trochę zdjęć i informacji jest już na moim blogu konstruowanym specjalnie z tej okazji :) Zapraszam chętnych do zapoznania się z zawartością i zadawania pytań w komentarzach - postaram się odpowiedzieć jak najszybciej na łamach bloga.
    link do bloga www.2012sozopol.blogspot.com
  • Gość: kologab IP: *.232.140.104.rudna-net.pl 28.08.12, 22:37
    witam, mniej więcej wiem jak tam jak jest , byłam 4 razy, ale teraz jadę z moimi małymi dzieciaczkami, jak ceny - m.in. obiad reatsuracja
  • Gość: ewa IP: *.nplay.net.pl 30.08.12, 10:54
    też byliśmy z mężem było super i już planujemy jak dobrze wszystko pójdzie wyjazd na drugi rok polecamy wszystkim jeżeli chcecie wypocząć bez hałasu i nie macie w planach dyskotek i takich tam
  • Gość: Panna O. IP: *.dynamic.mm.pl 18.09.13, 11:43
    W tym roku jeszcze nikt się nie wypowiedział, więc zrobię to ja ;)
    Pierwszy raz zamiast zachodu wybraliśmy wschód i... są różnice, ale też jesteśmy bardzo zadowoleni.
    Sozopol to czyste miasto, jedyne co raziło w oczy to papierosowe pety na ulicach i publicznej, bezpłatnej plaży (płatna – czyściutka, codziennie rano sprzątana).
    Wczasy wybraliśmy w bp Jaguar II, miła Pani organizator i przemili państwo w biurze w Sozopolu.
    Ze względu na błąd hotelu, nasze pokoje zostały zdublowane, zostaliśmy przeniesieni z Tabanov Beach do Flagmana (hotele położone w sąsiedztwie). Jakie wrażenia? Średnie. Hotel nie piękny, ale ładny, dostaliśmy mini apartament (pokój dzienny, łazienka, sypialnia), co do obsługi – nie była najmilszą, jaką dane było nam spotkać, za to sprzątaczki fajne – za mały napiwek (1-2lv) potrafiły utworzyć cuda z pościeli. Jedzenie (w ofercie mieliśmy tylko śniadania, na szczęście ;) ) – najczęściej zimne, nie ważne czy przychodziliśmy na samym początku posiłku, w środku, czy pod koniec, no i codziennie to samo.
    Na obiady najczęściej chodziliśmy do Gwiezdnego Raju, który oczywiście jak najbardziej polecamy! Pierwszego dnia, jak dostaliśmy zamówione dania, mało nam oczy z orbit nie wyszły! Porcje nie do zjedzenia (polecane jeść we dwoje), pięknie podane, i przede wszystkim tanie. Cała obsługa mówi po polsku, menu po polsku, więc knajpa niesamowicie przyjemna.
    Polecamy również „Zajebisty kebab” – knajpę położoną przy tej ulicy przy plaży, od razu rzuca się w oczy, nie tylko ze względu na polskie szyldy z ręczników, ale na panów sprzedawców, bardzo pozytywni ludzie, od razu przyciągają wzrok. Ceny też fajne od 3 do 7lv.
    Wielki minus tej wycieczki? Na takiej trasie jazda autokarem bardzo męczy, chociaż mieliśmy szczęście i na granicy Serbskiej czekaliśmy tylko chwilkę.
    Następnym razem wybieramy samolot! ;)
  • 18.09.13, 19:43
    tez byliśmy z Jaguarem 5-21 lipca pensjonat alfa vita'

super biuro wszystko zgodnie z umową, żadnych niemiłych niespodzianek. super autokar, baaardzo szybki dojazd tam w 24 i powrót 23 godziny , bardzo mili kierowcy i Pani pilot. Super opieka rezydentów- są naprawdę baardzo mili i pomocni- Pani Marina zrobiła nam nawet spacer po Sozopolu -miała pokazać kilka najbliższych miejsc a zawędrowalismy aż na starówkę (całą drogę opowiadała o historii, zwyczajach tutaj panujących itp)

zajebisty kebab - zajebisty:)
    polecam też knajpkę SUNNY- mają fajny kącik zabaw dla dzieci i można spokojnie zjeść itp.
    alva vita- bardzo fajny pensjonat, widok na morze, winda, czysto, cicho i spokojnie, do plaży 3 minuty, właścicielka mówi po polsku- jedynie jedzenie nam tam nie podpasowało , ale byliśmy bez wyżywienia dlatego nie jest to żaden minus.

za rok mamy plan jechać również z Jaguarem :)
    Pozdrawiamy całego JAGUARA - Robale:)
    --
    Hania :) www.szipszop.pl/tickers/24241.gif
    Maciuś :) www.szipszop.pl/tickers/20646.gif
  • Gość: Magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.13, 08:24
    Witam. szukam informacji o hotelu Martinez w Sozopolu. Chcemy zrezerwować pobyt z tui w 2014 roku czerwiec/lipiec. będę wdzięczna za informację.
  • Gość: Kasia IP: *.dynamic.mm.pl 21.03.14, 11:16
    Byliśmy w Sozopolu w ubiegłym roku. Mieszkaliśmy w domu wakacyjnym z novasol, bardzo dobre warunki i całkiem samodzielne mieszkanie. Byliśmy ze znajomymi i kosztami wynajmu podzieliliśmy się po połowie, ale nawet jakbyśmy byli sami wyszłoby taniej jak w hotelu.
  • Gość: szefszefow IP: *.centertel.pl 06.05.14, 14:47
    zamiast sunny polecam gwiezdny raj

położenie trochę bliżej starego miasta ale bardzo miła obsługa po polsku, duże porcje (chyba największe w sozopolu) i całkiem dobre

z ostrzeżeń to trzeba uważać co się zamawia tzn wielkość porcji itp bo czasem można zamówić danie za np 35lewa i dostać kawałek mięsa i 2 frytki dlateog lepiej chodzić do sprawdzonych miejsc

oprócz tego kebaby i kurczaki całkiem niezle, te kurczaki na początku mnie trochę przerażały bo pieką je w pełnym słońcu ale schodzą na pniu tak wiec sa w miare swieże ;)

aha i UWAGA NA SKLLEP CBA (duży supermarket niedaleko biura jaguara)

strasznie tam oszukują i na cenach produktów a już szczególnie przy kasie przy wydawaniu reszty

najlepiej płacić zgodnymi bo te złodzieje bułgarskie wrzucają pieniądze odrazu do kasy i jak sobie potem policzycie to już nic nie ugracie bo tam zawsze kolejka itp

pzdr
  • Gość: Anna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.14, 15:41
    Sunny jest na plaży, natomiast do Gwiezdnego trzeba pod górkę, pod górkę i jeszcze raz pod górkę......ale każdy ma możliwość wyboru. ..... zjeść jak się jest głodnym, czy też po spacerze...
    To co oszukują w Gwiezdnym , czy co? ...za 35 lewa kawałek mięsa i 2 frytki...
    A złodzieje są wszędzie..... po co aż tak brzydko...
  • Gość: szedszefów IP: *.centertel.pl 15.05.14, 10:08
    w sunny nie oszukują i jest miło i całkiem przyjemnie tak jak napisałem natomiast trzeba uważać w innych nieznanych knajpkach piszę żeby ostrzec a nie zniechęcić :):)

wszędzie kradną natomiast w CBA kradną na potęge większość ludzi nie wzraca uwagi czy w drodze na plaże za butelke wody i coś do przegryzienia zapłaci 2,50 czy 3,40 i oni z tego korzystają .... jak ktoś lubi być okradany na wakacjach to może nie czytać moich postów i pod koniec wakacji zaksięgować sobie 100 lewa staraty na zakupach w cba :) grunt żeby było miło ;)

• Gość: Anna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.14, 13:07
    Nie, nie wszędzie kradną..... może gdzieś tam się zdarzyć .......jak wszędzie. Mnie nie okradli na szczęście nigdy. To chyba jakaś antyreklama.... nie rozumiem czemu i komu ma służyć.
  • Gość: gr IP: *.multimo.pl 27.03.14, 14:50
    Witam!
    czy warto tam pojechac odpocząc jak jest poza osrodkami taki sam bałagan jak w pozostałych miejscowościach

pozdrawiam Grzegorz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.