Dodaj do ulubionych

bułgaria dojazd samochodem z dziećmi

19.06.12, 22:20
czy ktoś jedzie 5 lipca do bułgari dokładnie varny samochodem jedziemy z 2 dzieci pierwszy raz i trochę się obawiam podróży a z kimś zawsze raźniej
Edytor zaawansowany
  • des4 20.06.12, 07:54
    Warny...
    --
    Idealna kobieta jest w kuchni kucharką, na salonach damą, a w łóżku k...wą. Gorzej gdy się coś pomyli.
    Jest dla innych mężczyzn świętą dziewicą, a dla swego męża ostatnią dz...ką. Gorzej gdy na odwrót.
  • Gość: e IP: *.tktelekom.pl 20.06.12, 08:27
    des4 napisał: Carevo ( Tsarevo )

To jórz pogubiłem się- piszesz "Warny" ale też "Carevo". Gdzie tu konsekwencja?
  • des4 20.06.12, 12:21
    Oczywiście Carewo, mój błąd :)

napracowałeś się ptysiu , hehe...

--
    Idealna kobieta jest w kuchni kucharką, na salonach damą, a w łóżku k...wą. Gorzej gdy się coś pomyli.
    Jest dla innych mężczyzn świętą dziewicą, a dla swego męża ostatnią dz...ką. Gorzej gdy na odwrót.
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 20.06.12, 14:06
    My jedziemy 6 lipca około 5 rano w okolice Słonecznego. Jedziemy przes Serbię z noclegiem, 2+2, w zeszłym roku też bylismy w tym samym miejscu. Trasa sprawdzona.
  • agnieszka77t 20.06.12, 22:07
    mąż planuje jechać przez rumunię mam parę pytań co zabrać ze sobą aby dzieci jakoś przetrwały tak długą podróż czy jest sens kupowania tabletu lub przenośnego dvd żeby mogły oglądać bajki czy ma Pani jakieś inne sposoby aby miały zajęcie co ze sobą zabrać do bułgari jakie np leki dla dzieci, syn jest uczulony na ukąszenia owadów i trochę się obawiam jak się porozumiem kiedy będę musiała kupić jakieś lekarstwa Proszę o parę dobrych rad z góry serdecznie dziękuję
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 21.06.12, 16:58
    Dvd u nas było bardzo przydatne, teraz tablety na czasie. Jedziemy zawsze za dnia poniewaz mąż ma problemy z prowadzeniem w nocy ( chore oczy). Około 2 tygodni przed wyjazdem zawszę podaję lacidofil dzieciom aby wzmocnic florę bakteryjną dziecka. Do apteczki Antybiotyk typu Augmentin, węgiel, nifuroksazyd, smecta, enterol, lacidofil, fenistil na rany, fiolet, octenisept(rewelacja), plastry, jałowe gaziki, na uczulenia wapno w syropie, clemastinum i jakiś fenistil na ukąszenia. Nie widziałam ostatnio nawet pół komara, mimo to zawsze mam preparat typu off i wtyczkę do kontaktu typu Raid. Zabieramy tylko kasę i dobre nastroje ponieważ jedzenie w sklepach i napoje są w takiej samej cenie jak u nas lub nawet tańsze, więc szkoda wozić. Nigdy nie gotuję na wczasach bo na co dzień stoję przy garach. Kuchnia jest rewelacyjna i ceny przystępne w knajpkach. Mamy apartament w pełni wyposażony w gary i inne patelnie i tostery. W domu tylko śniadania, a reszta w knajpach. Tak nam się spodobało miejsce z zeszłego roku, że w tym roku tam wracamy. 12 basenów, strzeżone osiedle, 15 m do plaży, monitoring. Dla rodzin z dziećmi bajka. Przez Serbię jedzie się moim zdaniem wygodniej z dziećmi , ja nie chciałam jechać przez Rumunię. W Serbi lecimy autostradą większość drogi, jest dalej ale czasowo wychodzi tyle samo. Polecam. Gdzie jedziecie dokładnie i od kiedy Wam się zaczyna pobyt??
  • agnieszka77t 21.06.12, 22:55
    my wyjeżdżamy 6 lipca ok 6 rano i na 8 planujemy być w warnie a jedziemy do ciotki kolegi która ma tam dom i wynajmuje go na pewno bedziemy 2 tygodni a jak dzieci będą zadowolone to możemy zostać dłużej Czyli jednym słowem powinnam kupić tablet poszukam na allegro bo nie mam pojęcia jaki kupić chyba że ktoś mi coś poleci a co do robactwa to ulżyło mi że nie ma tam tego za wiele bo dzisiaj byłam u pani doktor i poleciła mi wodę z octem masakra i z łaską dała skierownie do alergologa wizyta za 2msc, dobrze że jest zjadliwe jedzenie bo czekam z utęsknieniem aż wreszcie mnie ktoś poda obiad i kolację bo też mam dosyć stania przy kuchni i mycia garów.Apteczkę zaczynam kompletować tylko muszę poszukać apteki gdzie sprzedadzą mi antybiotyk bez recepty bo lekarka dziś mi powiedziała że na zapas nie wypisuję i powinnam kupić sobie rozmówki jeśli jadę za granicę żeby porozumieć się z lekarzem w razie choroby oczywiście mapy rumuni i bułgari musimy kupić a czy da się tam dogadać po polsku
  • Gość: Roman IP: 217.96.39.* 24.06.12, 11:57
    Witam, a możesz podać trasę, którą jedziecie przez Serbię. Jadę pierwszy raz więc chętnie skorzystam z podpowiedzi.
  • Gość: leo IP: *.adsl.inetia.pl 24.06.12, 12:53
    trasy są opisane u mnie na stronie, jak potrzeba to podeślę adres strony na e-maila bo tu zaraz usuną
  • Gość: Simon IP: *.xdsl.centertel.pl 24.06.12, 15:18
    To jeszcze zależy skąd wyruszasz i czy interesuje Cię trasa najkrótsza czy raczej jesteś zwolennikiem autostrad bo opcji jest kilka
  • Gość: Rafał48 IP: *.adsl.inetia.pl 24.06.12, 15:25
    Simon w p.... sobie wsadź takie rady. Jak masz coś do napisania to pisz a nie bij piany.
  • Gość: Simon IP: *.xdsl.centertel.pl 24.06.12, 20:53
    No chyba ma znaczenie skąd się wyjeżdża w kraju bo jak ktoś mieszka w Rzeszowie to nie pojedzie przez Cieszyn więc trasa będzie inna aż do Budapesztu.
    A nawet jak ktoś mieszka w Katowicach to ma różne warianty podróży albo małymi miastami Słowacji albo autostradą na Bratyslawę - proste
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 25.06.12, 17:31
    Katowice,Cieszyn, Zilina, Bratysława, Gyor, Bubapeszt, Szeget, Nowi Sad, Belgrad, Nis, Sofia, Plovdiv, Stara Zagora, Burgas. Droga maksymalnie autostradowa.
  • Gość: Roman IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.12, 17:00
    Dzięki.
  • Gość: anna IP: *.efekt.net.pl 06.07.12, 22:12
    witam, czy moglabys podać na miala apartmanety gdzie sie zatrzymujecie. jezeli to mozliwe to przyblizona cene wyjazdu na 2 tyg. oraz trase podrozy. annabober74@wp.pl z góry dziekuje za info
  • Gość: był tam IP: *.e-wro.net.pl 01.07.12, 15:23
    tablet lub cokolwiek żeby dzieci oglądały to b.dobry pomysl-im mija szybciej czas i wam rowniez,sprawdzone.
  • bjkor 01.07.12, 18:28
    jeszcze jedno kupujecie winietę na Słowację i Węgry ??
  • Gość: nani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.12, 19:09
    Witam,
    My chcemy wybrac sie do Bługarii i bysmy byli zainteresowani pojechaniem z kims a najlepiej z rodzina z dziecmi. Jedziemy pierwszy raz, 2 doroslych + 3 dzieci, autem. Czy macie juz zarezerwowany jakis apartament?
  • Gość: Mnichu 80 IP: *.dynamic.chello.pl 22.06.12, 23:28
    A kiedy sie wybieracie? My startujemy 13 lipca z Wawy. Nic nie rezerwowaliśmy, lecimy na żywioł. Dodam,że pierwszy raz. Interesują nas okolice Sinemorca.
  • Gość: mamusia IP: *.xdsl.centertel.pl 27.06.12, 12:20
    nani,
    my trasą, którą ewa napisała we wcześniejszym poście jechaliśmy do Burgas w zeszłym roku, też z 3 pociech. Pogogluj to zobaczysz też inne bułgarskie forum gdzie wszyscy opisują trasy, miejsca i ceny
  • ula_dz 27.06.12, 21:25
    Nasza rodzina 2+3 . Planujemy wyjazd w terminie od 15 do 28 lipca samochodem, nie mamy zarezerwowanej kwatery. Jedziemy pierwszy raz. Chętnie się przyłączymy z uwagi na bezpieczeństwo.
  • Gość: ewa IP: *.blokowe.pl 01.07.12, 20:59
    my też wybieramy się w tym czasie do bułgarii, także w ciemno chętnie dołączylibyśmy się
  • ula_dz 01.07.12, 21:41
    Skąd ruszacie?
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 21.06.12, 23:07
    Wyluzuj się. W Bułgarii antybiotyk dostaniesz bez recepty w większości aptek, lekarzowi powiesz po polsku i tez będzie ok, fenistil na ukąszenia i wapno wystarczy całkowicie. Ja jestem nawiedzona pod tym względem i zawsze mam apteczkę większą od kosmetyczki, ale na szczęście nie potrzebnie. Wszystko dostaniesz w aptekach świetnie zaopatrzonych na miejscu. Oczywiście przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci i termometr, warto mieć saszetko Orsalit, to takie picie dla dzieci na odwodnienie. Spokojnie , ja jadę w tym roku jak do siebie. I FILTRY na słońce bo patelnia murowana, w razie potrzeby panthenol na oparzenia słoneczne, a najlepsze kwaśne bułgarskie mleko z lodówy na okłady spalonych plecków.
  • Gość: renste IP: *.centertel.pl 26.06.12, 14:41
    A do jakiego miejsca jedziecie? Do hotelu czy apartamentu?Jeślimożesz topodaj namiar rens@wp.pl
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 26.06.12, 21:13
    Namiary na maila, bo wcześniej pisałam i usunięto. Sv. Wlas, sprawdzony ośrodek i biuro, dla rodziny 2+2 koszt pobytu w apartamencie 2400zł na 2 tygodnie w lipcu. 12 basenów i spokój, bez dudniącej muzyki do rana , nie lubimy molochów hotelowych .
  • Gość: celka IP: 89.174.78.* 27.06.12, 09:55
    Ewa jeśli mogę Ciebie też prosić o namiary na apartament - mój mail celka22@o2.pl
    chcemy jechać z 2 letnim dzieckiem + znajomi z 6 miesięcznym dzieckiem i szukamy własnie spokojnego noclegu, nie w molochach i dudniących hotelach.
    bede wdzięczna za wszelkie info na maila.
    jak mogę odwdzięczyc się namiarami i mapami na Kretę :)
    dzięki
  • Gość: megg IP: *.adsl.inetia.pl 29.12.12, 19:22
    Czy ktoś ma namiary na te apartamenty od Ewy? Te z 12 basenami?
  • Gość: nowy111 IP: *.cdma.centertel.pl 26.06.12, 23:03
    No niestety my wyjeżdżamy 2 lipaca i też sami
  • Gość: bent IP: 213.156.122.* 27.06.12, 23:05
    Czy przekraczając granicę z Czechami w Cieszynie i jadąc na Bratysławę (zaledwie kilka km w Czechach....) trzeba mieć winietę na Czechy? Troche mi żal kupować winietę za kilkanascie PLN, za zaledwie parę km...
  • Gość: celka IP: 89.174.78.* 28.06.12, 11:50
    czy ktoś z was dostał już nazwę apartamentu o którym pisała tu Ewa?
    Szukamy czegoś spokojniejszego, z dala od wielki hoteli. wyjazd w 4 osoby z 2 małych dzieci.
    będę wdzięczna za namiary bo gąszcz informacji jest przerażający :)
  • donkaczka 04.07.12, 13:43
    nie wiem gdzie ewa, ale my wynajelismy apartament w kompleksie sunset kosharitsa, kawalek od morza, ale i tak jediemy autem, wiec nam rybka, dzieci sie beda pol dnia w basenie pluskac
    za 14 dni zaplacilismy 200 euro, wiec tanio, obok wioska gdzie mozna zjesc, w kompleksie zreszta tez, mieszkanie na parterze, basen pod oknem
    tu masz linka, na trip advisor szukalam, nie sadzilam, ze tak tanio mozna cos znalezc

www.tripadvisor.co.uk/VacationRentalReview-g499086-d2274317-Sunset_Kosharitsa_complex-Sunny_Beach_Burgas_Province.html
    znalazlam jeszcze inne fajne i niedrogie, ale terminy nam nie pasowaly, bo malo elastyczni jestesmy w tym roku

--
    "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 28.06.12, 15:17
    My nie kupowaliśmy bo i po co.
  • zawirskaren 29.06.12, 20:20
    właśnie dzisiaj dojechaliśmy z małymi dziećmi do Słonecznego Brzegu, (sami).w Rumuni drogi najlepsze,w Polsce takich nie ma, droga zajęła nam 24 godz. spaliśmy na lukoilu 3 godz. w samochodzie, jechało mało Polaków, Hotele w Rumuni były pozamykane , niby przed sezonem, przez SB RADIO kierowcy tirów pomagają, że napewno się nie zgubicie,
  • Gość: AAA IP: *.centertel.pl 29.06.12, 22:52
    Czy możesz napisać jaką trasą jechaliście przez Rumunię ????
  • zawirskaren 01.07.12, 18:53
    Rumunia:na Oradea,E 60 Cluj Napoka, Turda, Sibiu, Pitesti,Bukaresti, Ruse-granica
  • agnieszka77t 30.06.12, 11:32
    czy mozesz napisać jaka trasa jechaliście przez bułgarie i czy jest tam bezpiecznie my z 2 dzieci wyjezdżamy w czwartek i chcemy przespać się w rumuni ale boję się spać na stacji może ktoś może polecić jakiś hotelik w rumuni w rozsądnej cenie
  • Gość: MK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.06.12, 13:48
    A co rozumiesz przez rozsądną cenę? I gdzie mniej więcej chcecie spać?
  • agnieszka77t 30.06.12, 20:07
    Dokładnie nie wiem gdzie bedziemy spać w Rumuni bo mąż wychodzi z założenie że możemy przespać się w aucie ale ja uważam że z dziećmi taka opcja odpada nie wiem jakie tam są ceny ale interesuje mnie pokój z łazienką gdzie będzie można bezpiecznie przenocować nie musi to być apartament w super hotelu
  • jw12-345 01.07.12, 14:55
    Najlepiej zarezerwować nocleg w Rumunii korzystając ze strony www.booking.com. Jednak tam musisz podać numer karty kredytowej. Jest to zupełnie bezpieczne i naprawdę za sensowne pieniądze możesz zarezerwować nocleg. W ubiegłym roku korzystaliśmy z takiej formy. Rezerwowałam nocleg w hotelu w Rumunii miejscowość Pitesti, gdzie za pokój ze śniadaniem dla czteroosobowej rodziny zapłciłam 45 euro. W tym roku również wybieramy się do Bułgarii i rezerwowałam hotel poprzez booking.com. Tym razem jedziemy do Sozopolu. Trasa będzie wiodła również przez Rumunię i też rezerwuję nocleg w Pitesti. Jeżli mogę jeszcze w czymś pomoć to czekam na pytania.
  • bjkor 01.07.12, 18:17
    wybieram się 15 lipca też do Sozopola. Możesz podać namiar na hotel? Jaką winietę warto kupić ja mam rezerwację do 24 lipca
  • bjkor 20.07.12, 05:29
    Jestem w Sozopolu jechałem na GPSie. Z Ruse na Warnę i w Shumeniu kazał mi skręcić w lewo a nie przeczytałem tablicy. Droga jest w remoncie 30 km !!!!! trzeba wcześniej skręcić ww prawo w Rozgradzie zabaczcie na mapie
    Sozopol jest piękny ale już rozdeptany chociaż spokojny Spoko jak mówi moja córka

• bjkor 01.07.12, 18:30
    i jeszcze jedno kupujecie winietę na Słowację i Węgry ? czy bokiem
  • jw12-345 01.07.12, 20:20
    Jedziemy do hotelu Big Mama Fani (hotel położony zupełnie na uboczu, nie w centrum Sozopola, nad samym morzem). Jeżeli chodzi o winiety to zawsze je kupujemy. Na Słowacji jeżeli policja Cię zatrzyma, to kara za brak winiety jest dość wysoka. Chyba lepiej zapłacić i mieć to z głowy. Do Bułgarii jedziesz po raz pierwszy?
  • bjkor 01.07.12, 20:27
    do Bułgarii tak pierwszy raz , a co do winiety to tak nie ma sprawy
  • bjkor 01.07.12, 20:32
    jeszcze raz pisze bo my na kwaterę Hause Maya polecona przez znajomych 150 m od plaży
  • jw12-345 01.07.12, 20:55
    Trudno mi się odnieść do tego miejsca, w którym będziecie. W ubiegłym roku byliśmy w Albenie, bardziej na północy Bułgarii. W Sozopolu będziemy pierwszy raz. Nie znam zupełnie tego miasta. Tak w ogóle to nasz pobyt zaczyna się 08 lipca a kończy 18 lipca.
  • Gość: MK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.12, 20:34
    jw12-345

My również chcemy spać w Pitesti. W którym hotelu nocowaliście?
  • jw12-345 01.07.12, 20:50
    W ubiegłym roku spaliśmy w hotelu Celly. Coprawda usytuowany blisko ulicy, ale za to w pobliżu autostrady, która prowadzi do Bukaresztu. Pokoje jednak dobrze wyizolowane od hałasu. Naprawdę można wypocząć. Niestety w tym roku w terminie który mnie intersuje nie ma wolnego pokoju dla rodziny czteroosobowej. Mogę wynająć dwa pokoje dwuosoebowe, ale wtedy trzeba więcej zapłacić (ok. 90 euro). Dlatego w tym roku wynajęliśmy hotel bliżej centrum Pitesti, za to wynajem 40 euro za pokój ze śniadaniem.
  • Gość: MK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.12, 21:00
    My właśnie taką cenę mamy w Hotelu Carmen. Czy może o tym mówisz? Jeśli nie to gdzie będziecie spać w tym roku?
  • Gość: Swojak IP: *.centertel.pl 03.07.12, 23:16
    Ja polecam hotele w Sibiu - co prawda 160 km wcześniej niż Pitesti, ale wyjeżdżając wcześnie rano - można przyjechać około 18-19 i dzięki temu zjeść super kolacyjkę na starówce za niewielkie pieniążki. Do tego hotele w Sibiu są rewelacyjne :), rezerwować należy z wyprzedzeniem oczywiście przez booking.com Godne polecenia są GoldenTulip Ana Tower i Ramada. Dla 2 osób to wydatek około 300 zł ze śniadaniem. Polecam GoldenTulip (co prawda parkuje się przed hotelem, ale w ubiegłym roku nówki z salonu nam nie ukradli :) ) natomiast ma kapitalną restaurację z pięknym widokiem na miasto. W Ramad'zie parking jest płatny. W tym roku rezerwowaliśmy Ramadę bo cenny niższe za nocleg dla dzieci. (jest parking). Generalnie hotele w bardzo dobrym standardzie. Rano można ruszyć wypoczętym.

Ewentualnie zostaje bez obrazy ale jechać na typowego polaczka, czyli w połowie drogi 3 godziny kimania na stacji i dalej w drogę by na śmierdziela zameldować się na recepcji wymarzonego hotelu tudzież indziej kwatery.
    Twardzielom odrazu napiszę (oszczędźcie mi komentarza) i poczytajcie sobie statystyki z wypadków z udziałem kierowców zasypiających za kierownicą. Może warto wykupić nocleg i .... nie zginąć.
  • Gość: MK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.12, 20:38
    Spanie w aucie to nie spanie. Dzieci może i się wyśpią ale kierowca będzie zmięty. Bezpieczniej jest wyspać się w wygodnym łóżku i rano ruszyć dalej.

W ubiegłym roku spaliśmy tu:
    www.zanzi.ro/
    i byliśmy bardzo zadowoleni. Bardzo miła właścicielka, pyszne śniadanie, super miasto (Europejska Stolica Kultury) z pięknym Rynkiem i Starym Miastem.
    Nocleg kosztował nas 45 euro za 4 osoby. To taniej niż w cenniku ale byliśmy w sumie w dwie rodziny. Rezerwowaliśmy przez telefon, bez zaliczki. Jeśli zadzwonisz - myślę, że i Wam obniżą cenę.
  • Gość: token IP: *.btc-net.bg 03.07.12, 23:53
    Ostrzegam wszystkich udających się do Bułgarii samochodem!!!! Jechałem tutaj 30czerwca jesteśmy na wakacjach w SB... DROGA KOSZMAR!!! Jechaliśmy już chyba 10x do Bułgarii samochodem i nie jest dla nas to pierwszyzna... Problemem okazały się tysiące Turków którzy z całej Europy jadą do Turcji.Jest ich wszędzie na drogach mnóstwo, prawdopodobnie związane jest to z rozruchami wojennymi w Turcji. Jechaliśmy przez Serbię. Najpierw Turki spowodowały ogromny karambol na autostradzie przed granicą Węgiersko/Serbską, autostrada została zablokowana na kilka godzin, później Węgrzy zorganizowali objazd . Na granicy był taki tłok że straciliśmy kolejne 5h, później przejazd przez Serbię, trzy płatne bramki na autostradach i oczekiwanie na każdej bramce po 1h, na końcu wyjazd z Serbii i znowu 3h w plecy.... To była nasza najgorsza podróż do Bułgarii...
  • donkaczka 04.07.12, 13:46
    to jest raczej zwiazane z tym, ze sie w niemczech ferie zaczely i ruszyli wszyscy do domu :)

czy ktos ma jakies pojecie jak wyglada granica miedzy slowenia a chorwacja? my jedziemy z niemiec i bije sie z myslami czy jechac przez austrie-chorwacje i serbie, czy odbijac na wegry i rumunie? boje sie korkow na granicach, moze nieslusznie?
    --
    "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
  • Gość: podróżnik do BG IP: *.centertel.pl 09.07.12, 08:22
    no niestety z Serbią jest różnie. Raz przejedzie się gładko, a raz trafi się na Tureckie Hordy LoL. Przy czym jak już trafisz.... to się nastaw na wielogodzinne stanie w skwarze....

Nie zastanawiaj się tylko odbiajaj na Rumunię. Będziesz co prawda podróżować z mniejszymi prędkościami , ale:

- hotele są naprawdę niezłe i o połowę tańsze niż w Serbii (Klasa biznesowa od 75 do 90 EURO za dwie osoby w zależności kiedy rezerwujesz, można oczywiście taniej w jakichś motelikach)
    - jedziesz z ekonomicznymi prędkościami i mało spalisz paliwa
    - Rumunia jest piękna i warto zarezerwować czas na atrakcje (ja za każdym razem oglądam nowe atrakcje)

minusy:
    - rozjechane tysiące psów (da się przeżyć)
    - obwodnica Bukaresztu (jedź centralnie przez miasto a nie obwodnicą)
    - kiepskie drogi (w Polsce w sumie nie lepsze, więc można przeżyć)

ale pomimo minusów lepsze to niż stać za Turkami
  • Gość: Ewa IP: 213.226.63.* 10.07.12, 22:39
    Dojechalismy gładko przez Serbie. Stada Turków owszem są ale oni takie prędkości rozwijają , ze my zostajemy w tyle. Spokojnie nocleg w Markowacu za 45 euro za 4 osoby i wyspani daej w drogę. Granica Węgry Serbia 30 minut. Właśnie siedzimy na tarasie i pijemy wino w naszym ośrodku. Pozdrowienia z Bułgarii.
  • donkaczka 10.07.12, 23:05
    ok, dzieki, to jednak jade przez serbie, ja raczej cisne na autostradach, wiec moze sie przykleje za jakimis turkami i unikne policji ;)
    --
  • Gość: Ewa IP: 213.226.63.* 10.07.12, 23:15
    My tempomat na130 i jedziemy w miarę spokojnie. Oczywiście przejście przez Tompe. Wybieramy zawsze autostradowo maxymalnie.
  • donkaczka 11.07.12, 09:21
    no nie, 130 po autostradzie to ja nie umiem :) rozbrykalam sie w niemczech i jezdze sporo szybciej

a czy ktos mial pecha i orientuje sie ile kosztuja mandaty w serbii czy bulgarii? idzie sie jakos z panami dogadac?
    --
  • Gość: gal IP: *.wp.mil.pl 11.07.12, 11:59
    Jakoś się idzie dogadać. W moim przypadku na 60 miałem 121 i wystarczyło 50eurasów a chciał 200.
  • donkaczka 11.07.12, 18:55
    a te 60 to na autostradzie bylo? ja zasadniczo w terenach zabudowanych jezdze jak trzeba, na robotach drogowych podobnie, moze ciutke szybciej, to na autostradach jakos mi ciezko utrzymac narzucone predkosci ;)
    kierowcy sie jakos ostrzegaja?
    pechowo tomtom nie ma ostrzegania o radarach w chorwacji serbii i bulgarii, sasiednie kraje i owszem
    --
  • Gość: gal IP: *.adsl.inetia.pl 11.07.12, 19:18
    Zaraz za Belgradem stali gliniarze w krzakach a ja ze świateł wyskoczyłem jak filip z konopi no i było "ciach". To była droga zaraz po wyjeździe z Belgradu dwupasmówka ale z ograniczeniami (skrzyżowania, światła i przejścia). Na autostradzie bardzo mało policji albo wcale, natomiast na ograniczeniach w terenie zabudowanym czasem stoją z suszarką, w Bułgarii podobnie (jak się minie tylko Sofię to zaraz za miastem na szerokiej drodze chyba ze trzy pasy stoją i suszą - prawie zawsze) - ogólnie w Bułgarii więcej niż w Serbii.
  • donkaczka 11.07.12, 20:04
    aha, dzieki, czyli na autostradach nie ma wiekszego zagrozenia? wyglada na to, ze maja typowo "polski" system, z tym ustawianiem sie w krzakach zaraz za ograniczeniami
    a faktycznie tak droga rozkopana, w necie calkiem sporo oznaczen, plus jakies dodatkowe oplaty z powodu "abuse" autostrad - nie wiem na ile google dobrze tlumaczy?
    --
  • Gość: gal IP: *.adsl.inetia.pl 11.07.12, 20:55
    Jak jechałem w maju to nie była nigdzie rozkopana. No może jakieś niewielkie remonciki ale nieszkodliwe
  • donkaczka 20.07.12, 21:49
    no i dojechalismy, jechalo sie super, pomijajac ulewne deszcze do polowy slowenii
    wyjechalam o 4.30 z frankfurtu, o 22 bylam w sofii, lekki zonk byl ze znalezieniem motelu, ale sie udalo
    z motelu wyjechalismy relaksowo po 8 i do poludnia bylismy w slonecznym brzegu, przyznam, ze nie sadzilam, ze sie tak szybko uwiniemy
    mandacik byl jeden, zaraz gdy sie konczy serbska autostrada stali smutni panowie i zaspiewali 50 euro, potem rzucili okiem na dzieci i dodali, ze znizka 30 na dzieci :) przy okazji podali, gdzie dalej stoja patrole wiec dorzucalam im te 20 ekstra, ale nie chcieli, maz sie zwijal ze smiechu, jak sobie kase wciskalismy nawzajem :)

na granicach tez nic sie specjalnie nie dzialo, 30 minut na kazdej od slowenii poczynajac

a bulgaria - cud miod i orzeszki, apartament nam sie udal bosko, knajpa nieopodal serwuje genialne jedzenie, wiec za rok klepiemy ten sam urlop, poki dzieci nie podrosna nieco

--
  • Gość: megg IP: *.adsl.inetia.pl 29.12.12, 19:23
    Czy ktoś ma namiary na te apartamenty Ewy?Te z 12 basenami?
  • Gość: anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.12, 20:18
    Fort Noks
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 13.01.13, 02:41
    Panorama i Fort Noks, ze strony millenium travel.
    My znowy w lipcu do Bułgarii.
  • trypel 13.01.13, 18:33
    a fort Noks to nie jest SB?
    te dwa ośrodki po prawej stronie głównej trasy jadac od Warny?
    --
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 14.01.13, 02:42
    4 km od Sb miejscowość Sw. Wlas
    Marina View Fort Beach
    Bułgaria » Morze Czarne » St.Vlas
    Cena apartamentu od: €25(106 zł) / nocleg
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 14.01.13, 02:44
    Panorama Fort
    Bułgaria » Morze Czarne » St.Vlas
    Cena apartamentu od: €25(106 zł) /
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 14.01.13, 02:55
    www.apartament24.eu/oferty,10,1,3,2,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,3.html
  • Gość: Rafał IP: *.gliwice.pl 14.01.13, 08:23
    www.slonecznybrzeg.biz
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 13.01.13, 02:43
    Oczywiście w Sv. Wlas
  • trypel 14.01.13, 13:00
    ja tu: forum.gazeta.pl/forum/w,789,136770931,141735156,Re_bulgaria_dojazd_samochodem_z_dziecmi.html
    czytam fort Noks
    a w Forcie Noks to ja bym za darmo nie chciał.
    Nie dość że daleko od morza to jeszcze najbardziej ruchliwa w sezonie droga w Bułgarii stoi pomiedzy Noksem a SB.
    Tragedia.
    --
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • Gość: Ewa IP: *.gbn.pl 14.01.13, 16:32
    Marina View Fort Beach i Panorama jest po stronie morza, nasze apartamety były 20 m od morza, druga część kompleksu jest rzeczywiście po drugiej stronie ulicy i do morza jest daleko. Można korzystać z wszystkich basenów w kompleksie, zarówno po jednej jak i drugiej stronie ulicy.
  • Gość: arek IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.13, 17:04
    no to brykaj w niemchech a nie w serbi bo sie mozesz zdziwic a wiec tak do 160 km/h płacisz u gliniarza łapią przed bramkami na autostradę bierzesz karteczke na autobane i myk juz cie mają wracajac do wątku biorą cię na bok piszą protokuł potem jedziesz na fotoradar potem na komisariat ja akuray w niszu oczywiscie zabierają ci paszport czekasz aż ci wypiszą protokół na komisariacie potem jedziesz do sądu czeka na ciebie sędzina mały ochrzan potem do kantoru wymieniasz na dinary tyle ile sedzia ci zasadzi potem do banku z banku do śdziego z kwitkiem wpłaty potem na komisariat tam dostaniesz paszport ni i do punktu wyjscia czyli na autostradę. Zapomniałem dostałem 90euro bo miałem 162 na 120 . U gliniarza płacisz do 160 taryfa od 60do 160 euro.
  • Gość: mareczek07 IP: *.gliwice.pl 14.01.13, 14:39
    A ja mogę polecić apart FORUM , do morza ok 300m , blisko agaparku dla dzieci ok 400m ceny bardzo przystępne oraz dodatkowy + , sa usytuowane w południowej części S.B czyli bardziej spokojnej - w razie pytań proszę pisać na marekkostrzynski@wp.pl
  • Gość: bubchinka IP: *.spectrumnet.bg 18.01.13, 12:21
    www.urlopbg.com/pl/autem-do-bugarii-m7.html
  • Gość: jarek IP: *.leon.com.pl 20.01.13, 12:15
    witam jade z rodzina samochodem w terminie 29 na 30.06 w nocy do balchika.Chcialbym zapytac czy ktos z wojewodztwa slaskiego lub okolic Rybnika tez jedzie w tym terminie,zostawie e-maila jak by cos to piszcie.malyjaro1@onet.eu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka