Dodaj do ulubionych

Byłem w Bułgarii kilkanascie razy. Zjechałem ją

IP: *.ipsc.com.pl 23.04.13, 12:19
wiele razy.... Kilka porad:

Odnośnie miejsca pobytu w samej Bułgarii:
- Słoneczny Brzeg (mój ulubiony) i Złote Piaski.... miasta IMPREZOWNIE, dyskoteki, aquaparki, drogie i tanie hotele, karuzele dla dzieciaków wszędobylskie stragany, knajpy drogie i droższe i uciechy jakiejkolwiek masci.... wszystko ci dostarczą, oczywiście za odpowiednią kasę:)

- Obzor, Ravda, Kraniewo, Primorsko, Sozopol itp... taniej, duuużo skromniej często z brzydkimi plażami (np.Ravda, Obzor)
Teraz napisze coś za co mnóstwo ludzi mnie "obszczeka" tu na forum...

Ravda to jedna ulica wzdłuż której toczy się całe "życie", hotele w większości malutkie bez basenów. Paskudne i małe plaże (dwie). Ceny w lokalach niższe o ok30% niż w SB i ZP

Obzor - to wioska. Dwa piękne luksusowe hotele pokazywane w każdym katalogu, brzydka plaża, i zapuszczony przy niej ogród, stragany i noclegi głównie w prywatnych kwaterach (ceny podobne jak w Ravdzie).

Sozopol, Primorsko - w Sozopolu zwłaszcza dużo ciekawych starych budowli, plaża raczej mała piaszczysta, miasto mocno trąca komuną. Primorsko tu już komuna wygląda z kazdego kąta. Jeden ogromny Hotel (bardzo drogi) z mnóstwem atrakcji (oczywiście pokazywany w kazdym katalogu turystycznym). Miasto położone na malutkim półwyspie, tz ma bardzo długą plażę (kamienisto betonową). Woda czyściutka (to z powodu kamienistej plaży) fajne miejsce dla amatorów nurkowania. Miasteczko nawet w sezonie spokojne i mało oblegane.

Neseber - jeszcze kilka słów o tym mieście. Dużo zabytków fajny klimat, miasto dzieli się na część nową i starą (zabytkową). W starej częśći tłok turystów przez cały sezon, ciasnota i hałas. Nowa część mocno betonowa i mało miejsc dla turystów. Plaża przy nowej części mała. Dużo dzikich plaż kamienistych gdzie świetnie można ponurkować.
Edytor zaawansowany
  • trypel 23.04.13, 13:44
    tylko bułgarskie wybrzeże. i to niecałe
    czyli paręnaście % kraju

ale co do opisu to prawda
    --
    Lepszy mały ale własny i z przodu niż duży ale cudzy i z tyłu...
  • des4 24.04.13, 08:00
    są piękne plaże poza kołchozami dla turystów

Kranevo, Skorpilowczi, Primorsko, Carevo, Ahotopol, Sinemorec

--
    "Wcześniej Rokicina, a teraz ta Grodzka. Co się dzieje z kobietami w tym kraju? Mam taką tezę, że to wszystko skutki Czarnobyla"
  • Gość: miszasty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.13, 08:53
    Ano są piękne plaże. Ale choć nie jestem jakimś fanatycznym zwolennikiem betonów typu SB, to z kolei totalnie zabita wieś typu Skorpilowczi nie każdemu może odpowiadać.
    Każdemu wg potrzeb.
  • Gość: Seba IP: 109.232.26.* 25.04.13, 17:23
    Znam dużo większą część Bułgarii, ale nie pisze tutaj przewodnika.... To piękny kraj z wieloma urokliwymi miejscami które są mało rozreklamowane.
  • Gość: xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.13, 23:58
    na co czekasz reklamuj
  • iwwo2 26.04.13, 11:41
    Reklamuj, nie każdy przecież jest zwolennikiem wakacji tylko w klimatach plażowych
  • Gość: xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.13, 23:39
    to forum to chyba o bułgarii.z tego co wiem to ma też góry,tradycje winiarskie,kulinaria bałkańskie itp.itd reklamujcie nie tylko plaże.
  • Gość: zainteresowany IP: *.free.aero2.net.pl 27.04.13, 07:39
    Czy znasz jakies atrakcje w rejonie Słonecznego Brzegu? Plaże, miejsca wycieczek? Czytałem o hodowlach muli, które można tanio nabyć i zjeść bezposrednio na miejscu?
    Pozdrawiam
  • trypel 27.04.13, 20:31
    nie słyszałem o hodowlach midii na piaszczystych odcinkach wybrzeża. Z tego co pamiętam jedyne są na północ od Balcziku na skalistym wybrzeżu (co najmniej 2 fermy) na miejscu knajpy gdzie gar muli prosto z morza kosztował 2 lata temu 3 lewa :)
    tu masz jedną z nich goo.gl/maps/9u6bZ

--
    Kasia posprzątała mieszkanie, wyprowadziła psa na spacer, odrobiła lekcje, ale mama i tak zauważyła, że jest w ciąży.
  • wtopek 27.04.13, 22:36
    koło Kaliakry, z cypla widać siatki i żerdzie ;)
    --
    "Ja uważam, że dramatem Rosji nie jest fakt, iż Czechy odłączyły się od niej"
    eva15
  • Gość: trol65 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.13, 14:39
    Seba gdybyś miał wyjechać do w miarę spokojnej miejscowości z ładną plażą z normalnymi cenami pomijając kombinaty SB,ZP,Albena,to co byś wybrał?
  • Gość: dym IP: 193.105.35.* 13.05.13, 09:27
    jakie kombinaty, o czym ty pier..... ????? Spiep... na bezludną wyspę.
  • Gość: trol65 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.13, 16:24

"trochę kultury słowa"-to cytat "dyma"z innego postu "miły gościu".raz się obraża raz innych obraża.albo za dużo koksu albo poważniejsza sprawa.pozdrawiam.
  • Gość: dym IP: *.adsl.inetia.pl 13.05.13, 18:41
    od tych dymów i cytatów już ci sie we łbie poj..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka