Dodaj do ulubionych

Dojazd przez Rumunię na Navi - unikajcie tej drogi

IP: *.85-237-165.tkchopin.pl 10.07.16, 18:40
Witajcie,
Przestrzegam przed przejazdem drogą E79 pomiędzy Oradea a Deva.
Trasę z Obzor do Oradea trzy niezależne navi (Here+, Audi oraz Garmin) zaplanowały przez ten właśnie odcinek (jako szybką - pewnie z uwagi na odcinek autostrady pomiędzy Sebes a Deva). Widziałem kilka aut na polskich blachach jadących tą drogą na południe - więc pewnie też jechali na navi.
Droga jest znacznej części w remoncie (kilkdziesiąt km).
Przy czym ten remont to nie to co znamy z naszych dróg (przynajmniej jedna strona drogi jest nie tykana i przejezdna).
Wszechobecne dziury w jezdni zasypane grubym gresem.
Kilkumetrowe odcinki całej drogi - bez asfaltu, zasypane ww. gresem.
Kilkanaście mijanek na zwężeniach do jednego pasa.
Przecinki przez całą szerokość asfaltu, miejscami co kilka/kilkanaście metrów wypełnione gresem.
Miejscami droga z takimi dziurami w tym gresie, że trzeba było kombinować aby nie zaryć podwoziem. Poboczy nie ma albo są placem budowy.
Powyższe jeszcze nie byłoby takie złe, gdyby nie fakt, że droga jest bardzo kręta, co w połączeniu z jej stanem znacznie spowalnia przejazd i dosłownie demoluje zawieszenie.
Ja jechałem nocą - więc miałem tylko czynnik pasywny w postaci nawierzchni i mijanek. W ciągu dnia dochodzi jeszcze ruch pojazdów.
Do Bułgarii odcinek Oradea - Sibiu (Sybin) jechałem drogą E60/A3/E81 i ta droga była OK.

PS.
Jak ktoś jedzie przez most w Ruse to:
1. Przejazd osobówką z Rumunii do Bułgarii kosztuje 5 Eur.
2. Przejazd osobówką z Bułgarii do Rumunii kosztuje 2 Eur.
3. Jak nie ma się odliczonych pieniędzy to trzeba pilnować wydawanej reszty - Mi wydali o 1 euro za mało, a na radiu słyszałem jak inny kierowca mówił, że jego walnęli na kilka euro,
4. Trzeba zrobić zdjęcie potwierdzenia wykupienia winiety przed wjazdem na most od strony Rumunii gdyż to jest jedyny namacalny dokument jej wykupu (w razie np. kontroli policji). Punkt poboru opłat jest jednocześnie punktem kontrolnym winiet. Mi baba zabrała owo potwierdzenie i wydała fakturę na nie mój numer auta (pisałem o tym we wcześniejszym wątku).
5. Trzeba sprawdzać każdy otrzymany dokument - czy zgadza się nr. rejestracyjnym samochodu, bądź czy otrzymana reszta jest adekwatna do wręczonej kwoty i sumy na rachunku.
6. Nie widziałem wywieszonych cenników, a kwotę opłaty podają słownie. Weryfikacja tylko na otrzymanym kwitku.
7. Przy przejeździe osobówką przez most nie ma innych opłat, więc całkowita suma opłat to 7 Euro. Niektórzy pisali, że przejazd kosztował ich 50 czy 60 eur. Nie wiem skąd wzięli te kwoty.
Edytor zaawansowany
  • Gość: gtw IP: *.static.sl-net.pl 10.07.16, 21:27
    tak to jest jak się traktuje navi jak wyrocznię i nie sprawdza wcześniej drogi, ani nie wyznacza punktów przelotowych

z Deva trzeba się kierować na Arad i nową autostradę A1
  • Gość: olo IP: *.wdm.pl 11.07.16, 21:08
    1. Przejazd osobówką z Rumunii do Bułgarii kosztuje 5 Eur.
    2. Przejazd osobówką z Bułgarii do Rumunii kosztuje 2 Eur.

Jak wiadomo prawd jest kilka. Jechałem przez ten most kilka dni temu i sprawa wyglada tak. Od strony Bułgarii jest tablica z cennikiem gdzie jest wyraznie napisane ,ze przejazd kosztuje 2 EURO lub 4 Lewa. Problemem jest wjazd od strony Rumuni gdzie rzeczywiscie brak jest cennika ale na paragonie fiskalnym który otrzymalem wyraznie pisze ,że cena przejazdu wynosi 13 RON a ze lei kupowałem po 1 zł czyli wynioslo mnie to 13 zł a nie zadne 5 czy 6 euro./ powyzsze cenu dotycza oczywiście auta osobowego.
  • mmsadlo 14.07.16, 08:01
    my płaciliśmy w lejach skasowali nas na 26 lei, kolega zapłacił 6 euro
  • mmsadlo 14.07.16, 08:06
    my z Oradea jechaliśmy na Kluż Napoca, droga dobra ale praktycznie na całym odcinku strasznie duży ruch i to w obie strony, z Kluż kierowaliśmy się na Alba Julia i dalej na trasę transylwańską
  • a_dura 14.07.16, 09:49
    W Giurgiu jest elektroniczna tablica informacyjna zamieszczona wysoko na zadaszeniu przed miejscem poboru opłat informująca o opłacie w wysokości 13 RON czyli 3 EUR. Lecz niestety zawsze naciągają turystów i wołają 5 czy 6 EUR. Gdy dałem 50 RON to pani wydała mi 20 i chciała żebym sobie pojechał.
    Gdy zażądałem paragonu wydała mi jeszcze 4 i paragon na samochód o dmc powyżej 3,5t który rzeczywiści kosztuje 26 RON. Na paragonie jest nr rej więc będę składał reklamację.
  • marjanek64 09.07.19, 21:14
    Witajcie. Może ktoś z Was jechał do Kluż Napoka przez Satu Mare lub przez Carei. Dojazd w miarę dobry, nic nie kopią?
  • emigrant78 09.07.19, 23:21
    BYł mały remont. Ale że ruch mały to spokojnie można przejechać. Podobnie był remont między Sibiu a Pitesti ale mieli skończyć do 10.7

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka