Dodaj do ulubionych

Po co do Bułgarii?

IP: 212.84.181.* 02.07.18, 14:37
Hej,

pytanie trochę prowokacyjne ale... Znajomi namawiają mnie na wczasy w Bułgarii ale jakoś wewnętrznie czuję opór. Dla mnie to takie "polskie morze" 30 lat wstecz z lepszą pogodą. Nie zależy mi na zwiedzaniu bo mielibysmy jechać z dziećmi, które wolą baseny i zjeżdżalnie. Byliśmy parę razy w Turcji i Grecji i mam wrażenie, że za podobą kasę dostaję tam lepszy standard i więcej egzotyki. A może się mylę????
Edytor zaawansowany
  • aronw 03.07.18, 06:32
    po co się gupio pytasz jak wiesz
  • Gość: komuno wracaj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.18, 08:50
    Do Bułgarii jadą ubodzy turyści którzy ciągle jeszcze tęsknią za umarłym PRL-em.
    Czują się dobrze w siermiężnych warunkach. Inne, cywilizowane, kierunki ich przerażają.
    To stado przestraszonych owiec zwołujących się na forum do wspólnych wyjazdów.
    W kierdlu jest im raźniej i bezpieczniej. Tak już mają.
  • Gość: Stefan IP: 212.84.181.* 03.07.18, 09:02
    Nie wiem czy wiem, dlatego pytam.
  • conti3 03.07.18, 14:46
    Byłem raz i nigdy więcej. "Kurort" Śv.Vlas. Nowe apartamentowce, które może już się rozpadły. Do Słonecznego Brzegu tylko śmierdzącym autobusem, bo chodnika nie było. Plaża szerokości 5 metrów a dalej klif. Woda brudna, bo z kilku apartamentowców brudna woda spod pryszniców w mieszkaniach spływała do morza (zrobili sztuczna rafę). Obok Elenite do morza nie dało się wejść bo warstwa glonów. Dramat !
  • Gość: bieda z nędzą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.18, 19:13
    … kierunek dla bardzo mało wymagających. Bardzo mało.
  • Gość: kibol polski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.18, 22:27
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23636085,bojka-polakow-z-turystami-w-burgas-19-latek-raniony-nozem.html#Czolka3Img
    Kto leci, kiedy i do jakiego hotelu? W kupie raźniej:)
  • ar11 06.07.18, 10:17
    Dokładnie tak jest. Mam porównanie z Bułgarii sprzed 30 lat i sprzed 5 - niewiele się zmieniło. 5 lat temu hotel 4* przy plaży i nawet nie chce mi się opisywać tego wszechobecnego dziadostwa, również poza hotelem i miejscowością. Tymczasem, w Grecji za naprawdę niewielkie pieniądze standard jest znacznie lepszy. Nie mówiąc już o walorach turystycznych.
  • more.ketchup 06.07.18, 12:20

Dla polskich turystów lecących do Bułgarii liczy się tylko taniość. Lepszych warunków nigdy nie doświadczyli więc nie maja porównania. Im się wydaje...
  • dodekanezowiec 06.07.18, 23:15
    Qrde też byłem negatywnie nastawiony. Ale w Słonecznym Brzegu było całkiem ok. Super plaża, tak dość cywilizowanie, nawet miejscami czyściej niż w Grecji, na początku września pogoda lepsza niż bywa w Hiszpanii czy we Włoszech, ceny w miarę niskie. Nawet palmy zasadzili :) Nieprawda że się nie rozwijają, niektóre hotele są naprawdę niezle.
  • more.ketchup 08.07.18, 00:26
    dodekanezowiec napisał:

> Nieprawda że się nie rozwijają, niektóre hotele są naprawdę niezle. <

Rozwijają się ale zdecydowanie za wolno. Kluczowe stwierdzenie to "niektóre hotele"
    ale większość jest do doopy. Rosyjska ruletka. Chcesz spie.dolić sobie wakacje na g.ówniany hotel i dziadowski klimat? Większość hoteli to późny Gierek. Grecja jest lepsza.
  • dodekanezowiec 09.07.18, 08:58
    more.ketchup napisał(a):

(...)
    > Rozwijają się ale zdecydowanie za wolno. Kluczowe stwierdzenie to "niektóre hot
    > ele"
    > ale większość jest do doopy. Rosyjska ruletka. Chcesz spie.dolić sobie wakacje
    > na g.ówniany hotel i dziadowski klimat? Większość hoteli to późny Gierek. Grec
    > ja jest lepsza.

W Grecji miałem wrażenie, że ona się nie "rozwija" tylko zwija. Na plaży w Słonecznym Brzegu widziałem sprzątanie, traktor itp. W Grecji nie bardzo. Owszem, Grecja jest lepsza, ale jedź w sierpniu tu bądź tam i porównaj ceny. "Niektóre hotele" - jest tripadvisor, zoover, inne portale - można sprawdzić. Ja wybrałem budżetowy Ivana Palace za śmieszne pieniądze. Z góry wiedziałem, że kategoryzacja **** jest śmieszna. Ale było czysto, zadbanie, duże pokoje. Do Grecji tez się można przyczepić o brud i na silę przekonywać że Kanary lepsze. Są poza tym naprawdę dobre, sieciowe hotele, zgadzam się że mnijeszość ale trochę jest. Dodajmy zalety plaży - znajdź taką w Grecji. Dodajmy taką zaletę, że w sierpniu upał jest znośniejszy.

• pani_puchatkowa 08.07.18, 16:18
    Czytam watek, w pierwszej chwili z przerazeniem, bo jade tam za 2 tygodnie. A teraz leze ostatni dzien przed odlotem z Grecji (rejon Chanii). 4 raz na Krecie, wreszcie chyba wszystko zobaczylam co chcialam. A Bulgarie tez chce zobaczyc, wiec jade. Nie wiem czy ona jest dla najbiednijszych turystow-moze to kwestia wyboru kierunku akurat tego teraz. Bylam i w niektorych miejscach w Azji, w Usa, wielu w Europie. Wszystkiego chce sprobowac.
  • wtop.ek 10.07.18, 07:08
    Jedź spokojnie, byłem w Carewie, Kraniewie i Duni, standard hoteli bardzo dobry, jedzenie niezłe, morze czyste.

Można się zastanowić nad wzięciem wyłącznie śniadań w hotelu, jeśli w okolicy są restauracje, Bułgaria wciąż niedroga.

No i radzę unikać wielkich halasliwych kurortow jak SB, tam rzeczywiście jest kiczowato, tłok i drożej.
  • dodekanezowiec 10.07.18, 12:08
    Ale i cywilizowanie najbardziej. A czy pod tym względem Słoneczny Brzeg różni się od Torremolinos czy Hersonissos :)
  • Gość: E.W IP: *.tktelekom.pl 11.07.18, 06:21
    A tylko tym że co w Bułgarii kosztuje 10 lewa to w Grecji 10 euro albo więcej
  • dodekanezowiec 11.07.18, 07:33
    A też nie zawsze. Kilka wyjątków:
    1. Taksówki - chyba 2,5 - 3 lewa za kilometr (czyli tak 6 zł), w Grecji tak 1 euro za 1 km
    2. Drogie leżaki i parasole
    3. Drogo w sklepach spożywczych (np. litr soku ok. 6-7 zł), może poza supermarketem Mladost.
    Te wyjątki są jednak na szczęście nieliczne i tez zauwazyłem, że np. w knajpach ceny w lewa odpowiadają cenom w euro (ale może nie az tak greckim, powiedzmy hiszpańskim).
    Ale w każdym kraju coś jest wyjątkowo tanie i wyjątkowo drogie.
  • pani_puchatkowa 12.07.18, 22:13
    Która z tych 3 miejsowoci ma fajną plazę?
  • dodekanezowiec 13.07.18, 05:56
    Ale jakich 3 miejscowości ? :) Ręczę za Słoneczny Brzeg.
  • Gość: gtw IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.07.18, 07:48
    Byłem w Kranevie, fajna długa plaża którą można dojść do samej Albeny. Miasteczko nieduże, ale wszystko na miejscu – knajpy, sklepy, bazarek. No i jest taniej niż w większych kurortach. Duni ma ładną plażę, ale poza kilkoma hotelami tam nic nie ma, do Sozopola jest kilka kilometrów. Wszystko można sobie obejrzeć na zdjęciach w mapach google. Od Słonecznego Brzegu bym uciekał. Typowy wakacyjny kurort dla mas, jak nasze Władysławowo. Hałas, dyskoteki, tłumy.
  • dodekanezowiec 13.07.18, 11:52
    A ja bym Słonecznego Brzegu bronił. Wszędzie w takich miastach można znaleźć nieco spokojniejsze miejsce. Na przykład północ miasta przy wylocie na Św. Włas, podobnie w Alanyi - zachodnia Alanya jest spokojniejsza, ma nawet trochę klimatu, deptak itp. Wreszcie - pod koniec sierpnia w Słon. Brzegu z dnia na dzień jest coraz mniej ludzi. Ludziom się wydaje, że klimat w Bułgarii będzie gorszy od śródziemnomorskiego. To kolejny stereotyp. Majorka czy Sycylia mają zdecydowanie słoneczniejszy czerwiec od września, w Bułgarii jest prawie odwrotnie. Początek września ma pogodę pewniejszą od Hiszpanii czy Włoch. Ale oczywiście każdy woli co lubi, z tego co piszesz o Kranevie - nie jest odludziem i pewnie tańsze, ja tez własnie pisalem że Słoneczny Brzeg niektórymi cenami zaskoczył mnie in minus.
  • atibalo 18.07.18, 19:00
    A ja spizyłem sobie wakacje będąc w Sand Hotelu w Kołobrzegu .
    Nigdy więcej .

--
    Gdyby w domu wariatów była demokracja ,
    to dyrektorem tego domu byłby wariat .
    Ten dom to mój kraj .
  • ma.ci.ej 19.07.18, 09:01
    Na pytanie po co ja mam prostą i też trochę prowokacyjną odpowiedź - aby zwiedzić ten przepiękny kraj. Melnik, Rodopy.Monastyr Rylski i wiele innych pięknych miejsc. Tylko to wszystko jest w głębi lądu, wystarczy szerokim łukiem omijać wybrzeże. Wybrzeże zabudowane apartamentowcami, w mentalności głeboka komuna, niesamowicie dużo ludzi. Na wybrzeże więcej nie pojadę, choć morze jest piękne i choć można znaleźć kilka przyjemnych, nie zatłoczonych miejscowości. Ale jeśli komuś odpowiada np. Rimini, to tylko trochę gorzej będzie się czuł np. w Słonecznych Brzegu.
  • abecadlooooo 20.07.18, 20:53
    O tak. Bułgaria ma swoje piękne klimatyczne miejsca. Ale te niekoniecznie dla amatorów plaż, drinków i basenów. Spędziłam wiosenne dni w bułgarskich górach, mieście carów, Veliko Tarnovo. Gościnni serdeczni ludzie, pyszne jedzenie, przyroda, fantastyczny na wysokim poziomie hotel, muzea.
  • Gość: Greg IP: *.ip274.fastwebnet.it 23.07.18, 00:26
    Warto zobaczyć półwysep z miastem Nessebar (Nesebyr). Miasto ma wyjątkowy klimat, którego historia sięga 3000 lat, a udział w niej mieli min. Rzymianie, Grecy, Turcy. Miejsce zupełnie inne od pobliskiego Słonecznego Brzegu. To miejsce trzeba koniecznie zobaczyć.
  • ma.ci.ej 23.07.18, 16:03
    Warto. Pod warunkiem, że jakoś przeciśniesz się przez tłum.
  • aseretka 23.07.18, 17:04
    Nesebyr jest oblegany, ale to już nie to prześliczne miasteczko, co 30 lat temu. :( Ustawione na ulicach kramy i stragany przysłaniają urodę budowli. Nie mniej jednak warto zajrzeć, jeśli ktoś nie był.
    www.dalekoniedaleko.pl/nesebyr-perla-morza-czarnego/

--
    "Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej." (Ryszard Kapuściński)
  • dodekanezowiec 23.07.18, 18:32
    Że tłumy - powtórzę że we wrześniu można. Pogoda zwykle lepsza niż w przypadku kraju co do ktorego forum opiekuje się przedmowczyni. Niemniej jednak niemniej piszemy razem. Na pewno Neseber nie ma aż takiego uroku jak np.Stare Miasto Rodos ale np.piaszczysta plaża pod kątem dziecka dobra. Ktoś tu pisał o hotelach - jeszcze wrócę. A Melia, Barcelo czy nawet miejscowe niektóre zle? Są holidaychecki, zoovery bookingi i są oceny.
  • starybulgar 29.12.18, 06:11
    Witam. W temacie jest kilka filmików na kanale. Zwłaszcza porównanie turcji, Grecji z Bulgaria. Mieszkam na stałe w Bulgarii i sporo podróżuje. Zapraszam do obejrzenia. Kanał nazywa się Wakacje w Bulgarii (YouTube)
  • pjeyng1 13.01.19, 01:48
    Akurat tego bloga polecam bo się wszystko zgadza. Byłem, widziałem, nam bardzo pasowało ale to akurat bardzo indywidualna sprawa.

www.przedreptacswiat.pl/czy-warto-pojechac-do-bulgarii-na-wakacje/

pistour.eu
  • starybulgar 21.02.19, 14:21
    Tutaj jest trochę informacji w temacie
    www.youtube.com/channel/UCWWD66Rbib1Zlv90sNkeI5w

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka