Dodaj do ulubionych

Pogoda w Bułgarii

25.08.19, 17:23
Wiem, że temat był poruszany już wiele razy, ale może ktoś na świeżo napisze jak to jest z tą pogodà i ogolnie klimatem w Bułgarii. Czy któryś rejon jest bardziej ciepły, a inny bardziej gorący? Czy faktycznie woda w morzu jest chłodna ?
Byliśmy już w kilku krajach morza śródziemnego, i wiemy, że tam żar z nieba ( lipiec) woda w morzu ciepkutka, wirczory duszne i gorące. W Bułgarii jeszcze nie byliśmy, ale chcemy zabukować hotel na przełomie lipca i sierpnia. Zdaję sobie sprawę, że tam nie zobaczyny lazurów, i turkusów ( kolor wody ) urokliwych zatoczek itp. Chcemy jednak spróbowac czegoś innego. Wstępna rezerwacja była zrobiona, natomiast po przeczytaniu opinii jednak się wahamy.
Opinie złe były głównie, że morze kolorem przypomina bałtyk, brudne, woda zimna, w basenach hotelowych wręcz lodowata, ktoś napisał że temp tez różne, w lipcu potrafi np kilka dni padać deszcz, plaże mają ogólnie dosć głębokie zejścia do wody ( będziemy z dziećmi) często występują duże fale, zakaz kąpieli, leżaki bardzo drogie na plaży, ogólnie klimat bałtycki. Wieczorami chłodno. Podobno pogoda w Słonecznym jest dużo lepsza niż w Złotych, i morze cieplejsze z przyjemnym kolorem wody, blizej Turcji to może dlatego ? A i że Nessebar piękny. Może ktoś był w tym roku w okresie wakacji, i mógłby się wypowiedzieć :) na temat klimatu, morza, pogody w Bułgari. Dodam ze interesuje mnie rejon złotych piasków, słonecznego brzegu.
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • katasia1 26.08.19, 15:34
    Byliśmy w pierwszym tygodniu lipca w Złotych Piaskach. Temperatury jak u nas w tym czasie 28-34 st. Temperatura wody w morzu ok. 26 stopni. W ZP nie ma głębokiego zejścia do wody. Wysokie fale były ze dwa razy, ale nie na tyle żeby był zakaz kąpieli. Leżak z parasolem kosztuje 20 lewa na dzień - ponoć można negocjować cenę przy wypożyczeniu na tydzień - tak przynajmniej mówił rezydent - my nie korzystaliśmy. Morze nie jest przeźroczyste - faktycznie kolor taki sobie. W trakcie tygodnia trafiły się trzy burze - 2 w nocy, 1 wieczorem.
  • holina 26.08.19, 22:54
    Dziękuję za informację, a byliście moze w Słonecznym?
  • katasia1 27.08.19, 09:59
    Nie, ale może w przyszłym roku. Złote Piaski już raczej sobie odpuszczę

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka