Dodaj do ulubionych

obzor - koszmarny czy super?

IP: *.stegny.2a.pl 24.06.06, 21:15
Proszę napiszcie czy w Obzorze jest naprawdę tragicznie czy fajnie. Znajomi
mówią że super (byli pierwszy raz w zagranicznej podróży), a jedna z
forumowiczek że koszmar, syfna plaża itp.Peoszę zagłosujcie!
A jeśli nie Obzor to co?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Gość IP: *.daminet.pl 25.06.06, 21:08
    W zeszłym roku plaże były w obzorze czyste, mieszkałam w hotelu z basenem za śmieszne pieniądze, miejscowość spokojniejsza od bardziej znanych miejscowości ale uczymanie, wyżywienie znacznie tańsze. Życie nocne toczy się na głównej uliczce, jest tani bazar ze świeżymi owocani i jarzynami. W knajpach smaczne i o dziwo bardzo tanie żarełko. W prawie wszystkich straganach podruby markowych ciuchów, sporo młodzieży i rozrywkowej starszej młodzieży. Nawet jak kolega zgubił w knajpie komórkę to po paru godzinach jak tam wróciliśmy kelnerki mu go oddały, w ogóle nic nam niezginęło - inaczej niż u nas. Przy wiezdzie do Obzoru jest dyskoteka z tańczącymi paniami. Fakt że otworzyli ją dopiero pod koniec wakacji ale jest OK.
  • Gość: jarzyna IP: 81.219.148.* 20.07.06, 13:11
    Obzor jak najbardziej tak. nieprawda że plaża jest brudna. Super miejsce do odpoczynku, nie jest tak głośno i szumnie jak choćby w Nesebarze a i rozrywek nie brakuje - wspomniany w poprzednim poscie klub "Space"(byłem pod ogromnym wrażeniem tego miejsca)
  • trypel 20.07.06, 13:36
    Wczoraj wróciłem z Obzoru. W zeszłym roku byłem w Słonecznym Brzegu. Przedtem w
    Sozopolu, Rawdzie itd
    Co do Obzoru - przypomina najbardziej takie miejscowosci typu Stegna czy
    Krynica... czyli 2 czy 3 ulice na krzyż zapełnione straganami z badziewiem ale
    jest tanio jak barszcz, knajpy przyzwoite (nam najbardziej pasowała Palma),
    plaża OK, bary na plaży mają dobre ceny. Natomiast co do ciuchów na straganach
    to nie ma co na to liczyć - beznadzieja totalna. Zaletą jest że jak się tam
    trafi z dziećmi to za bardzo nie mogą sie zgubić i latają same po całym Obzorze
    :) i na plaży ratownicy nadgorliwi co 50 m co też jest zaletą przy dzieciach.
    No i niedaleko do Słonecznego, Neseberu i obydwu lotnis.
    pzdr
  • pippin 20.07.06, 23:05
    Jak wróciłeś, to może byś sprzedał jakieś użyteczne informacje.
    Typu:
    - jak się wygodnie przemieszczać (słyszałem, że opłaca się wziąć taksówkę
    na cały dzień);
    - czy tłoczno na plaży i ile trzeba iść, żeby nie było,
    - czy są jakieś okoliczne winnice, które koniecznie trzeba odwiedzić... (może
    teraz trafiam kulą w płot)
    - co tam poza plażą mogą te dzieciaki robić mogą (o ile dobrze rozumiem, to
    możesz coś o tym powiedzieć ;-)
    Przy okazji - zostało coś w Obzorze po tej powodzi?
    Z góry dzięki.
    --
    pi
  • trypel 21.07.06, 08:08
    No to od końca:
    - Śladów powodzi nie ma. Tzn w zakątkach plaży leżą jeszcze połamane parasole i
    trochę jakiś brudów ale w miescie wszystko jak to w Bułgarii czyli swojski
    nieład z odrobiną brudu :)
    - poza plażą to jest wesołe miasteczko (duże przy plaży przy Morskiej Gwiezdzie
    i małe przy szkole w centrum) + rowery wodne, skutery i skakanie na plaży, w
    centrum jest scena gdzie co drugi dzień srednio są jakieś wystepy lokalnych
    zespołów pieśni i tańca (mojej się to podobało :) ) poza tym milion straganów z
    badziewiem, lody, owoce, gofry itd itp ogólnie przez tydzień się nie nudziła
    - okoliczne winnice... w Białej obok jest sporo lokalnych producentów ale np w
    ulubionej knajpie czyli w Palmie lista win liczy na oko ok. 40-50 pozycji wiec
    akurat na tydzień do wytestowania przez grupkę jedzącą razem ;) najtańsze koło 4
    lewa (syf) a przyzwoite od 7 do 18 lewa - ceny oczywiście za butelkę
    - tłok na plaży. Zależy z czym porównujesz. Jeżeli z sytuacją w sezonie na
    Mierzei Wiślanej to w Obzorze jest pusto i spokojnie :) Tzn jak nie szukasz 100
    m kw tylko dla siebie to rozbijasz się w dowolnym miejscu bo zawsze takie
    znajdziesz w promieniu 10 m, możesz pójść z 500 m w prawo (stojąc twarzą do
    morza) i znajdziesz prawie pustą niestrzeżoną plażę ale... tam już nie ma barów
    plażowych a marsz 250 m po rozgrzanym piasku do najbliższego to żadna przyjemność :)
    - a gdzie się chcesz przemieszczać? Obzor w tempie spacerowym obejdziesz w 15
    minut. Taxi na lotnisko bez targowania kosztowała 50 lewa (60 km do Varny)mam
    nawet komórkę do gościa więc mogę podać (nowa thalia)

w razie czego pytaj dalej
    pzdr
  • pippin 23.07.06, 22:15
    500 metrów to malutko, dlaczego nie w lewo? :-)
    Dzięki, bardzo użyteczne informacje. Folklor będzie jak znalazł a na tych
    wesołych miasteczkach to zapewne sporo "strace"
    No to dopytuję:
    Jest w tym Obzorze jakikolwiek bankomat?
    Sprawdzałem na jakimś ichnim sajcie i wynika z niego, że nie ma, zgadza się?
    Co do przemieszczania - możlwe, że nie obejdzie się bez odwiedzenia okolicznych
    atrakcji, typu Neseber cz SB. To podobno busem należy, prawda to?
    Taksówka chyba się nie przyda, bo jakąś tam obsługę mamy zapewnioną.
    Pozdrawiam
    --
    pi
  • trypel 24.07.06, 00:14
    W lewo trzeba by było iść ze 2 km bo jest parę hoteli sieciowych chyba RIU itp
    które zajmują sporo plaży. dlatego w prawo :)
    Bankomat jest sztuk jeden w samym centrum. 200 lewa z bankomatu = 414 pln wraz z
    prowizją za wypłatę więc tradycyjnie najkorzystniejszy sposób wejscia w
    posiadanie lew (lewów?)
    Do Nesseberu czy SB można busem ale taxi weźmie max 30 lewa więc przy 3-4
    osobach wolałbym chyba tak.
    pzdr
  • pippin 25.07.06, 09:20
    To jeszcze zależy skąd się idzie, ale ok.
    Ten taxi to w samym Obzorze się znajdzie?
    Morze jest głębokie od razu, czy dzieciaki mogą włazić (słyszałem, że w tym
    rejonie mocno wieje)?
    Warto brać maskę i rurkę (no tego możesz nie wiedzieć :-)? O płetwy nie pytam.
    Tyle mi napisałeś, że już nie wiem o co pytać, to chyba będzie jeden z bardziej
    użytecznych tutaj wątków ;-) Poproszę długopis z logiem gazeta.pl dla tego
    pana.
    Te lewa to z visy czy mastercarda (o ile wiem jedno denominuje usd-euro-pln
    drugie tylko euro). To tak na wszelki wypadek pytam, bo na pewno skorzystam.
    Pozdrawiam
    --
    pi
  • trypel 25.07.06, 09:53
    Morze jest płytkie jakieś 15-20 m (zależy od miejsca) płytkie to znaczy
    dorosłemu do pasa, ale jak przyjdą fale to i tak trudno ustać :) Na 8 dni były 4
    fal (i ta takich czarnoflagowych raz) ale niestety potem sie uspokoiło i dzieci
    posmutniały :)
    Na plaży ABC bez sensu bo tylko piasek a jak dojdą fale to już widocznośc spada
    do 20 cm. Ale jak masz ABC to wycieczka do Neseberu wskazana, tam jak wjezdzasz
    na groble to w prawo masz klub nurkowy (scuba chyba) i wypożyczenie sprzetu koło
    35 euro za dzień. A jak pojedziesz w lewo z grobli na ostatni parking a potem z
    500 m piechotą to trafisz do super zatoczki gdzie z ABC mozna spedzić cały dzień
    - min. 5-6 gatunków ryb, kraby, krewetki itd no i żadnych fal + skały i od 2 do
    5 m głębokości.
    Lewa z mastercarda bo lewa są sztywno związane z euro od bodajże 5-6 lat i jak
    bierzesz z bankomatu to 1 euro= 1,95583 lewa + prowizja.
    Taxi znajdziesz w samym centrum przy fontannie.

Za długopis z logiem z góry dziękuję i życzę udanego wyjazdu.
  • Gość: Maria IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.14, 18:34
    Bankomaty są dwa. Jeden w centrum (pilnowany przez strażnika) i drugi 50 m przy banku. Ten przy banku przy głównym deptaku jest niepewny, chociaż też pilnowany przez obsługę banku cały dzień. Dwa lata temu miałam przygodę z tym bankomatem. Zadzwonili do mnie z Banku Śląskiego z Katowic, że ktoś mi katę zeskanował. Okazał się, że bank bułgarski dzwonił do wszystkich banków, ponieważ ktoś w nocy wymienił klawiaturę i skanowało karty!!! Najlepiej zabrać euro i wymienić na lewy w banku w Obzorze!!! To się najlepiej opłaca. W Obzorze jest super! Są dwie sceny - amfiteatry, prawie codziennie latem występują tam taneczne zespoły ludowe ze świata (z Rosji, Azerbejdżanu, Kazachstanu, z Bułgarii, Z Ukrainy, z Polski, z Mongoli). W drugim amfiteatrze są koncerty zespołów ludowych i nie tylko.
  • Gość: Ania IP: 83.238.82.* 21.08.07, 19:21
    mam do Ciebie pytanie odnośnie Obzoru. Jak tam działa komunikacja we
    wrzesniu? Czy mozna bez problemu pojechac do Burgas, Słonecznego
    Brzegu, Sozopolu? Jak daleko jest do Neseberu? Pozdr.
  • beatrisps 03.02.09, 17:40
    witam,mam pytanie czy ktoś spędzał wakacje w Obzor Beach Resort,mam
    ochotę się tam wybrać z rodziną i muszę powiedzieć,że czytałam różne
    opinie,także niepochlebne
  • Gość: gaudi IP: *.kracen.hor.net.pl 11.07.08, 15:59
    szukam kontaktu z trypelem, chcę pojechać do Obzor
    gaudi_a@wp.pl
  • ikako87 04.08.16, 17:58
    Witam! Wybieram się na wczasy do Obzor we wrześniu i nie ukrywam że oprócz opalania się chciała bym też coś zobaczyć. Moje pytanie: - jakie są koszty komunikacji miejskiej do Nessebaru i jak często są kursy? Oraz czy może ktoś się orientuje jak wyglądają ceny wynajmu auta od miejscowych i czy wogle są tam wypożyczalnie?
  • Gość: jk IP: *.37.11.vie.surfer.at 18.03.07, 19:28
    Gość portalu: Gość napisał(a):

> W zeszłym roku plaże były w obzorze czyste, mieszkałam w hotelu z basenem za
    śm
    > ieszne pieniądze, miejscowość spokojniejsza od bardziej znanych miejscowości
    al
    > e uczymanie, wyżywienie znacznie tańsze. Życie nocne toczy się na głównej
    ulicz
    > ce, jest tani bazar ze świeżymi owocani i jarzynami. W knajpach smaczne i o
    dzi
    > wo bardzo tanie żarełko. W prawie wszystkich straganach podruby markowych
    ciuch
    > ów, sporo młodzieży i rozrywkowej starszej młodzieży. Nawet jak kolega zgubił
    w
    > knajpie komórkę to po paru godzinach jak tam wróciliśmy kelnerki mu go oddały,
    > w ogóle nic nam niezginęło - inaczej niż u nas. Przy wiezdzie do Obzoru jest d
    > yskoteka z tańczącymi paniami. Fakt że otworzyli ją dopiero pod koniec
    wakacji
    > ale jest OK.

• margaretka-m 22.06.07, 15:44
    witam,
    czy moglabym prosic o namiary hotelu w ktorym bylas pozdrawiam
    margaretka_@wp.pl
  • Gość: betka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.08, 23:02
    Byliśmy tam już kilka razy-dla mnie OK
  • Gość: Kasia IP: *.net145.okay.pl 04.04.08, 12:53
    CZy masz namiar na ten hotel
  • Gość: krzysiek_17 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.08, 20:44
    Kto może mi udzielić informacji o jakiejś dobrej, niedrogiej kwaterze w Obzor? Jak tam z połączeniami (oprócz taksówek) do Warny czy Burgas? Piszcie na k.j.zajac@gmail.com
    Z góry dzięki.
  • maneta32 05.01.09, 21:27
    Gość portalu: Gość napisał(a):

> W zeszłym roku plaże były w obzorze czyste, mieszkałam w hotelu z basenem za śm
    > ieszne pieniądze, miejscowość spokojniejsza od bardziej znanych miejscowości al
    > e uczymanie, wyżywienie znacznie tańsze. Życie nocne toczy się na głównej ulicz
    > ce, jest tani bazar ze świeżymi owocani i jarzynami. W knajpach smaczne i o dzi
    > wo bardzo tanie żarełko. W prawie wszystkich straganach podruby markowych ciuch
    > ów, sporo młodzieży i rozrywkowej starszej młodzieży. Nawet jak kolega zgubił w
    > knajpie komórkę to po paru godzinach jak tam wróciliśmy kelnerki mu go oddały,
    > w ogóle nic nam niezginęło - inaczej niż u nas. Przy wiezdzie do Obzoru jest d
    > yskoteka z tańczącymi paniami. Fakt że otworzyli ją dopiero pod koniec wakacji
    > ale jest OK.

Witam, podaj proszę namiary na kwaterę w Obzor maneta32@o2.pl
    pozdrawiam,Aneta
  • pippin 12.09.06, 08:12
    Byłem, nie żałuję, Trypel jest dobrym przewodnikiem.
    Z małym zastrzeżeniem - przy fontannie ciężko znaleźć taksówkę. Pani z agencji
    turystycznej wyjaśniła, że "eto malienkij gorod". Nie jest znowu tak malenkij,
    a na pewno nie jest to Stegna, raczej Puck, tylko więcej turystów. Puck, w tym sensie, że tu jest dużo dość zwartej zabudowy. O jedzenie nie ma się co martwić
    bo w Obzorze jest masa knajp, w tym dużo małych. Obzorowi specjaliści, których
    poznaliśmy twierdzili, że najlepiej jeść w mniejszych (w tym w mniejszych niż
    Palma).
    My testowaliśmy ze 3 knajpy i było bardzo ciekawie (niestety mieliśmy całe
    wyżywienie ze względu na dzieciaki, niestety bo Bułgaria to raj dla smakoszy).
    Wielka zaleta Obzoru to jego odosobnienie - wokół i w prawo, nie ma żadnych
    miejscowości i plaża jest coraz bardziej pusta. Te czasy jednak chyba się kończą
    dla Bułgarii morze to zbyt duży kapitał. W życiu nie pojechałby do Słonecznego
    Brzegu (oglądałem) bo tam to hotel na hotelu. Raczej szukałbym Obzoru Bis.
    Dla porównania - taksówka w Obzorze kosztuje 80 stotinek za km a w neseberze,
    koło Brzegu widziałem na cenniku 5 lewa. Szok. Dziki kraj.
    Wielkim zaskoczeniem było dla mnie piwo - super mają. O winach nie wspomnę, bo
    jak ktoś lubi, to jest co pić a ciężko przy tym dużo wydać (wypasiony "specialna
    rezerwa" mawrud z Asenowgrad Winzawod za 8 lw to naprawdę żart, bo to duże wino
    warto byłoby u nas jakieś 40 zł - jest nawet w przewodniku Wina Europy
    Bieńczyka i Bońkowskiego).
    Trochę chaotycznie ale uważam, że był to strzał w 10 (pożyczyliśmy samochód i
    widzieliśmy jak ludzie wypoczywają więc mam porównanie). Aha -
    rozbudowuje się północna strona Obzoru - w dolince nad morzem powstają duże
    nowe hotele. Tej części należy unikać, bo:
    - do pustej plaży daleko (tam w prawo zaczyna się klif);
    - w dolince płynie rzeczka, która jest dość syfiasta (wpływa do morza tuż obok
    naprawdę eleganckiego hotelu riu, współczuję gościom, bo morze na pewno tu nie
    jest czyste - zaznaczam, że ja nie jestem przesadnie wybredny).

Przy okazji coś o Obzorze znajdziecie w poniższych wątkach.
    Tu m.in. refleksje o jedzeniu:
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=789&w=46259569
    A tu nie:
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=789&w=47392193

Pozdrawiam Trypela i mam nadzieje, że ktoś skorzysta z tych informacji, tak jak
    ja skorzystałem z jego rad.
    --
    pi
  • nydelig 06.06.07, 11:43
    Byłam ze znajomymi w Obzorze w tamtym roku. Miasteczko bardzo miłe, malowniczo położone (na wzniesieniach), plaża czysta - rzeczywiscie im bardziej pójdzie sie w prawo tym mniej zaludniona.
    Dla mnie dużą atrakcją były długie kolacje przy winie i lokalnych specjałach (najbardziej lubiliśmy chodzic do malej restauracji "Obzor", gdzie oprocz fajnego klimatu, pomocne bylo to ze wlasciciele calkiem dobrze mowia po polsku)oraz przejazdzka a właściwie przelot paralotnią za motorówką. Niezapomniane widoki na morze i okolicę! Bardzo polecam.
    Dla wielbicieli jeszcze mniej zaludnionych terenów dobrym miejscem jest wieś Sinemorec (przy tureckiej granicy). Ogromną atrakcją jest plaża w kształcie półksięzyca - z jednej strony morze z drugiej rzeka. Fajnie jest wejsc do rzeki i wpłynąć sobie nią do morza. Są tez wycieczki motorówką.
    W Sinemorcu jest taki niezwykły bar, który również polecam. Bar jest niezwykły z 2 powodów: dobrej muzyki (to ona nas tam przywabiła) i kontuaru z widokiem na skały i morze. Ponadto będą w Sinemorcu codziennie jedliśmy śniadania na skałach nad morzem.
    Jedynym zgrzytem wyprawy był powrót a mianowicie 5 godzinna odprawa na granicy. Celnicy obsługiwali 1 autobus na godzinę! Koszmar, tym bardziej ze wokół 0 zieleni, tylko beton, upał, spaliny i papierosy zdenerowanych pasażerów. Gdyby nie książka, chybabym tam zdechła z nudów.
  • Gość: konrad IP: 83.238.103.* 14.06.07, 16:15
    Ja już dawno zdecydowałem się na Obzor, będę tam przebywał na początku lipca.
    Cieszą mnie takie zachęcające do wyjazdu wypowiedzi:)
    Pozdrawiam.
  • Gość: Beata IP: *.star.net.pl 21.01.09, 20:35
    Szukam kwatery w Sinemorec na 2009 rok. Może mógłbyś mi podać jakieś namiary.
    Będę wdzięczna. spyzdek@poczta.onet.pl
  • Gość: Anonim IP: 212.160.160.* 12.01.08, 08:32
    Mam jedną wadę do Obzor ZA MAłO HOTELI !!!!!!!!!!! Ogólnie jest super WSZYSTKIM
    POLECAM
  • Gość: Gosc IP: *.acn.waw.pl 16.01.08, 20:28
    Był ktoś w Riu Miramar? Czy ta rzeczka aby nie wypływa przy tym
    hotelu (to jest nowy hotel, zbudowany w 2006r)? Czy w Obzor jest
    deptak wzdłuż morza?
  • Gość: aaacx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.08, 21:53
    ja tez chciałąbym uzyskać info n.t. tego hotelu :)
  • Gość: ramaja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.08, 09:26
    Za mało hoteli na szczęscie.
  • Gość: betty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.08, 11:07
    Witam
    Byłam w tym hotelu w ubiegłym roku i naprawdę szczerze polecam.
    Hotel nad samym morzem ,kilka basenów,świetna obsługa,rewelacyjne animacje dla dzieci i dorosłych!Przy hotelu nie ma tej rzeczki,a plażą w 10 minut dojdziesz do miasteczka! Jak chcesz więcej informacji to pytaj na mail betty_k@op.pl.
    Myślałam o powrocie w tym roku do Miramar ale trzeba zobaczyć coś innego(porównać)iwybieram się do Sweti Konstantin -hotel Delphin Marina
    Pozdrawiam
  • Gość: bodzio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.08, 13:31
    Jeżdżę do Bułgarii już od 7 lat .Dotychczas byłem w KRANIEWIE , rok
    temu w Obzor.Naprawdę super Bardzo długa plaża do spacerów , mało
    hoteli dużo knajpek z bardzo małymi cenami.Ogólnie gdzie nie
    pojedziesz do BG to jest super tanio i wspaniali tubylcy zawsze na
    luzie.Omijaj kurorty , bo tam masa ludzi.
  • Gość: Pawel IP: 81.219.189.* 13.04.08, 13:11
    Czy w obzorze jest jakiś ogólnodostępny basen? Czy można jakoś wleść na baseny
    przy hotelach (zakładam, że takowe istnieją)?
  • jussie91 15.05.08, 15:05
    Według mnie w Obzor jest bardzo fajnie. Spędziłam tak bardzo fajne
    15 dni :) ciągle była śliczna pogoda :) mili ludzie i fajne kluby.
  • Gość: rzuler IP: *.elblag.dialog.net.pl 22.05.08, 14:49
    Ja bylem w Obzor 2 razy, niestety z roku na rok coraz wiecej hoteli i coraz wiecej ludzi, ale i tak jest calkiem pod tym wzsgledem niezle :) Jednak na plazy trzeba kawalek przejsc kawalek w te slawne 'prawo' ;] Jak rano przyjdziemy to jest na tyle miejsca, ze mozna sobie a plazy zrobic boisko do siatki. W zasadzie jest co robic. W moim wypadku (16 lat) plan dnia na miejscu wygladal mniej wiecej tak:
    -rano sie wyspac i nad morze
    -caly dzien nad woda (a raczej w wodzie- no chyba, ze odespac space'a pod parasolem xD)
    -ok. 17-18 do jakiejs knajpki na obiad i do 'domu'
    -Wieczorem mozna troche pobiegac po Obzor (mi sie znudzilo po 3 dniach, ale z tego co zauwazylem to dziewczyny moga i 2 tygodnie po tych straganach z pie..mui biegac :) )
    -i na koniec 'Space' ;]

2 lata temu bylo jeszcze boisko, niestey w zeszlym roku rozbili tam jakis namiot czy cos :/ W Obzor teorytycznie mozna pojezdzic na gokartach, ale tyle sobie za to licza, ze lepiej nie mowic...

Ja bylem samochodem, wiec z komunikacja nie bylo problemu. Z Obzor blisko zarowno do Warny, jak do Burgas wiec dobry punkt wypadowy. mozna wiec objechac cale wybrzeze.
  • Gość: justka IP: *.gprs.plus.pl 14.06.08, 12:57
    A ja mam pytanie odnośnie wyżywienia. Mamy śniadania opłacone, ale nie
    obiadokolacje. Opłaca sie wykupić za 12 dni za 100 zł obiadokolacje, czy lepiej
    jeść na mieście? Co wyjdzie taniej?
  • Gość: Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.06.08, 11:45
    Nie wiem jak jest w tym roku z cenami napewno poszły do góry w
    stosunku do ubiegłych lat. 100 zł nasuwa się pytanie 100 za jedną
    obiadokolację, czy za wszystkie 12 dni konsumpcji.
    Jeśli jedna szt do drogo na mieście zjesz dużo taniej i kiedy chcesz
    i co chcesz. Tam jesteś skazana na to co podadzą.
    Jeśli wariant drugi no to odpowiedz nasuwa się sama.
    My w restauracji za 3 obiady + napoje, mąż piwko Zagorka wydawaliśmy
    średnio około 50 zł. No to odpowiedz nasuwa się sama.
  • Gość: benny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.08, 23:20
    Kto był w Obzorze z biurem Barbatur z Krakowa???
  • Gość: gk IP: *.brzesko.net.pl 20.06.08, 23:33
    Ja z rodzinką jadę 25.06.2008. Pożyjemy zobaczymy.
  • Gość: mimi IP: *.adsl.inetia.pl 22.06.08, 10:20
    Byłem dwa razy i jestem zadowolony
  • Gość: Monika IP: 193.201.167.* 12.09.08, 14:14
    ja!
  • Gość: mimi IP: *.adsl.inetia.pl 22.06.08, 10:23
    Jedzonko tylko na mieście, żadne wykupywanie!
  • Gość: Pimo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.08, 19:28
    Ja w tym roku jadę do miejscowości Biała.
    Może znasz tę mieścinę??? Z Białej do Obzoru jest około 3km.
    Jeśli coś wiesz na ten temat odezwij się.
  • pati.000 22.06.08, 22:10
    Hej ja tez jadę do Białej. I poprosze o informacje. z góry dzięki
  • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.08, 10:50
    czy w obzorze są knajpki gdzie można kupić kebab? jesli tak to ile
    mniej wiecej kosztuje?
  • Gość: Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.08, 12:36
    Hej Urlopowicz!
    Co do Białej to tylko przejeżdżałam przez ta miejscowość, napewno
    malutka wioska bez szczególnych atrakcji. Widac miejscowość na takim
    małym uroczym cypelku z plaży Obzorkiej.
    Jeśli chodzi o kebaby to jest ich całe mnustwo w Obzorze, ale ceny
    nie pamientam wiem tylko, że piwo Zagorka 1 lv jest tańsza od wody
    mineralne.
    Miłego wypoczynku
  • Gość: Aśka IP: 195.136.244.* 27.06.08, 13:09
    Ja jadę w sierpniu z moim facetem na 2 tygodnie ze Skarpą do Obzoru. Byłam dwa
    razy w Sozopolu i było cudownie, lecz czas na zmianę. Padło na Obzor- wczasy
    tanie, Bułgaria śmiesznie tania i jedyne na co tam się w sumie wydaje kasę to
    jakieś wycieczki- Skhiatos, Aquapark, delfinarium itd itp etc... :) jesli chodzi
    o młodzież (pijącą) to polecam tylko Bułgarię- w hurtowni jaka była w sozopolu
    na bazarku wódka 0.7 kosztowała ok 8zł, wino od 3zł (nie sikacz tylko porządna
    marka!), koniak ok 10zł, a piwo... w barze nie w centrum 2zł... w sklepie nawet
    mniej niż złoty. Jedzonko również tanmie jak barszcz. Ludzi mili, umieją po
    polsku i rusku. Pogoda pewna w 90% (raz lało przez 2dni z 2 tygodni).
    Bułgaria jest zajebiista (przynajmniej Sozopol)

Zobaczymy jak obzor się sprawi.
  • kokocha.19 27.06.08, 19:05
    kiedy jedziecie do Obzoru ze Skarpy bo ja 11 sierpnia autokarem
  • Gość: Beata IP: *.net.zeork.com.pl 27.06.08, 20:17
    A może ktoś leci 9 lipca do Obzoru ze Skarpą?
  • Gość: malina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.08, 19:36
    a gdzie jedziecie ze skarpa travel? do jakiego hotelu lub
    pensjonatu?????????
  • kokocha.19 28.06.08, 21:14
    ja jadę do pokoi gościnnych czyli na kwaterę pewno
  • Gość: justka IP: *.zagorz.net 28.06.08, 22:24
    Jadę ze Skarpa 25 lipca autokarem

• Gość: madzia IP: 217.153.173.* 29.07.08, 10:45
    a może ktoś wybiera się 6 sierpnia ze skarpy do obzoru? i czy ktos mieszkał moze
    w pensjonacie KATIA?? jaki on jest...?i czy mozna tam gdzies wynając samochód
    zeby np na własna ręke jechc gdzies i cos pozwiedzac?
  • waberline 16.02.09, 11:51
    czesc,
    do BIALEJ WYBIERAM SIE 20.06.09,czy masz moze troche informacji na
    temat cen kwater i w knajpkach?
    pozdrawiam,
    waberline
  • Gość: ana IP: 194.117.241.* 05.07.08, 16:34
    siema 2lipca 08 wrocilam do polski z mezem bylismy na wszystkich
    plazach od varny po burgas.mamy z mezem po 24 lata,ale najlepiej
    jest w obzor,plaza zaje...knajpki,straganiki.niewilkie miasteczko
    ale bardzo tam ladnie.sloneczny brzeg taki okrzyczany..zwymiotowac
    tylko na niego same motelejak u nas domy i zlodzieje naciagacze
    rumuny z owocami.burgas brudna plaza tylko nogi ubrudzilam do wody
    nawet nie doszlam-syf.warna spore miasto,glosne,warto zobaczyc ale
    zeby tam caly czas byc to nie bardzo.pomorie mile miasteczko ale
    czegos tam brakuje.neseber dno w kamieniach i plytko lipa.my bylismy
    w Skorpilovci sporo dzikiej plazy spokoj cisza cisza cisza ale
    rozwija sie wszystko bardzo szybko.
  • Gość: Gość IP: *.satfilm.net.pl 05.07.08, 23:26
    mam pytanie.. od ilu lat sie tam alkohol sprzedaje?
  • Gość: Gość IP: *.satfilm.net.pl 05.07.08, 23:30
    oraz od ilu lat wpuszczają do Space? oraz do wszystkich innych
    dyskotek
  • Gość: marek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.07.08, 10:08
    > mam pytanie.. od ilu lat sie tam alkohol sprzedaje?

Podejrzewam, że od jakichś 150-200 lat :P
  • Gość: Gość IP: *.satfilm.net.pl 06.07.08, 15:16
    ha ha ha bardzo smieszne :) a tak naprawdę?
  • Gość: dady IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.08, 23:31
    Jaka narodowosc jest najliczniej reprezentowana w Obzorze wśród
    turystów? Polacy?? Rosjanie? Czesi?
  • Gość: Gość IP: *.satfilm.net.pl 07.07.08, 00:06
    Oraz w jakim języku najszybciej można się dogadać? angielski czy
    rosyjski?
  • Gość: izabana IP: *.skarzysko.vectranet.pl 12.07.08, 19:59
    Najlepiej posługiwać się niemieckim i angielskim
  • Gość: beata IP: 193.108.194.* 07.07.08, 08:38
    zdecydowanie Polacy a poza tym Rosjanie, Ukraińcy, no i sami Bułgarzy
  • Gość: waberline IP: 81.168.70.* 09.02.09, 13:59
    Czesc,czy mozesz rozwinac temat Skorpilovci?

Z gory dziekuje
  • waberline 16.02.09, 11:57
    Czesc,
    Napisalas o miejscowosci Skorpilovci,jej odmiennym charakterze.
    Co jest w niej innego,interesujacego?
    Pozdrawiam,
    waberline
  • Gość: izabana IP: *.skarzysko.vectranet.pl 12.07.08, 19:56
    Właśnie wróciłam z Obzoru.Na obiekcie hotelowym jest super,plaża przy obiektach jest czysta natomiast dalej na dzikich terenach jest syf.
  • Gość: BeNy IP: *.satfilm.net.pl 13.07.08, 22:51
    Wiem, że tam jest tanie srebro... ale powiedzcie mi czy to się tyczy
    straganów czy u jubilera też tanio? kupie coś fajnego, np. za 100zł?
  • Gość: KANCIA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.08, 09:58
    A Jak z dyskotekami? Jest sie gdzie pobawić wieczorkiem? :d
  • Gość: BeNy IP: *.satfilm.net.pl 15.07.08, 11:22
    KANCIA o tym juz było.
  • meme344 17.07.08, 06:56
    mam pytanko. czy w obzorze opłaca się płacić kartą kredytową. i czy
    może wiecie jakie są możliwości wymiany euro na lewy,. czy w euro
    mozna zapłacić w lokalach. pozdrwiam
  • Gość: Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.07.08, 09:24
    Kurs lewa to 1 euro = 1,93 do 1,95 lewa. Trzeba uważać gdzie sie
    zamienia niektóre kantory oszukuja, najlepiej w banku są dwa w
    Obzorze.
    Jeśli chodzi o karty to warto zabrać, bo można wypłacic w razie
    czego gotówkę, ale z płatnosciami kartą to róznie bywa tylko 10%
    sklepach i 5% restauracji posiada terminale.
  • meme344 17.07.08, 13:29
    dziękuję serdecznie. a jak tam jest jeśli chodzi o narodowosci. dużo
    polaków? kto tam jeszcze wypoczywa w przeważającej mierze? i czy w
    lokalach można się porozumieć po angielsku, bo z rosyjskim u mnie
    raczej cienko. pozdrawiam
  • Gość: beata IP: 193.108.194.* 17.07.08, 15:19
    dużo polaków, chyba nawet dominują. W niektórych knajpach mówią po
    angielsku, w niektórych po polsku, nie powinno być problemu, zawsze
    można na migi ;))
  • Gość: BeNy IP: *.satfilm.net.pl 17.07.08, 20:50
    Jutro jadę do Bułgarii na 2 tygodnie. Po powrocie postaram się
    wszystko opisać. Życzcie mi miłego pobytu :D Pozdrawiam!
  • Gość: Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.07.08, 08:21
    Zdecydowanie najwięcej w Obzorze jest Polaków, ale nie brakuje
    Czechów, Ukrainców Niemców, też jest nie mało.
    Ja osobiście nie spotkałam się nigdzie z poprawnie mówiąca obsługą w
    języku angielskim raczej jest to rosyjski.
    Ale w wielu no około 80% resteuracji menu w języku polskim, bardzo
    mili "gospodarze" staraja się nas zrozumieć. Także nie ma powodu do
    obaw. Wszystko jest ok.
    Lecę z Katowic 29.07.2008 r i już nie mogę się doczekać.
    Pozdrawiam
  • Gość: Mirnet@op.pl IP: *.75.63.168.ostrow63.ptc.pl 23.07.08, 21:09
    Plaża cudowna.Czysta woda i piękne fale, których brak w Słonecznym
    Brzegu.Hotele 4 gwiazdki dużo tańsz niż w Słonecznym Brzegu.150 lew
    za apartament 4-osobowy,czyli 300zł ze śniadaniem.Kwatery prywatne
    30zł bez posiłków.Warunki dobre,czysto.
  • maneta32 05.01.09, 21:17
    Gość portalu: Mirnet@op.pl napisał(a):

> Plaża cudowna.Czysta woda i piękne fale, których brak w Słonecznym
    > Brzegu.Hotele 4 gwiazdki dużo tańsz niż w Słonecznym Brzegu.150 lew
    > za apartament 4-osobowy,czyli 300zł ze śniadaniem.Kwatery prywatne
    > 30zł bez posiłków.Warunki dobre,czysto.

Witam,podaj proszę namiary na kwatery w Obzor maneta32@o2.pl Pozdrawiam, Aneta
  • Gość: flankier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.08, 09:04
    ja jade do Obzor 06.wrzesnia do pensjonatu Lotos,czy ktos cos wie na
    temat tej kwatery?do Bulgarii pierwszy raz,jaka jest tam pogoda we
    wrzesniu,morze cieple?
  • Gość: madzia IP: 217.153.173.* 29.07.08, 10:46

a może ktoś wybiera się 6 sierpnia ze skarpy do obzoru? i czy ktos mieszkał moze
    w pensjonacie KATIA?? jaki on jest...?i czy mozna tam gdzies wynając samochód
    zeby np na własna ręke jechc gdzies i cos pozwiedzac?
  • Gość: Piotrek IP: 198.208.243.* 29.07.08, 12:10
    czy są moze jakies campingi w Obzorze?
  • Gość: gosc IP: *.zax.pl 06.08.08, 22:06
    Witam jadę do Obzoru 12 lub 13 sierpnia autem szukam kogos kto w tym samym
    terminie bedzie jechal autem do bułgarii - w 2 zawsze razniej :)
    Kontakt na gg 5077932 . Pozdrawiam
  • kokocha.19 29.07.08, 18:18
    jadę do Obzoru ze Skarpą ,ale 11 sierpnia
  • Gość: Justyna IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.07.08, 17:10
    Ja jade do Obzor juz 2 sierpnia. Będe mieszkać na jakiejś kwaterze.
    Ile masz lat Madziu?? Jak chcesz to napisz do mnie na gg 13678581 :)
    pozdrawiam
  • Gość: BeNy IP: *.satfilm.net.pl 02.08.08, 20:50
    No więc tak... wczoraj wróciłem z Obzoru i miałem coś opisać..
    Więc.. przez Polske przejechaliśmy bez problemu tylko mały koreczek
    był do granicy... Słowacja szybciutko tak jak i Węgry, ale za to
    Rumunia... MASAKRA.. wolna amerykanka.. kazdy jezdzi jak chce..
    najgorszy Bukareszt.. 0 znaków.. na granicy z Bułgarią.. musielismy
    zapłacic 10euro.. w całej Rumuni niema winetek a na granicy mówili
    ze niby o tym nie wiedza..:/ natepnie przejazd przez Bułgarie.. w
    Varnie pomagał nam jakis koles i nas wyprowadził na droge w strone
    Burgas a potem to już bez problemu.. :)
    a co do Obzoru?... było bosko :D piekne plazde.. piekne morze... :)

Naprawdę polecam!! :D
  • Gość: monikaa34 IP: *.is.net.pl 03.08.08, 14:08
    jak dlugo jechaliscie z krakowa do obzoru/
  • meme344 03.08.08, 16:35
    W Obzorze byłem w dniach 21-31.08. Wyjeżdzaliśmy na 3 auta. Wyjazd z
    warszawy o 11.00 granica w barwinku ok. 18.00 potem na granicy z
    rumunią 0.00. Strefa czasowa o godzinę do przodu. Przejazd przez
    rumunię słabiutki. Chcieliśmy skrócić drogę i z Oradei (granica
    Rumunii) pojechaliśmy krótszą drogą nr 76. Dramat. Góry, zakręty-
    kaplica. Poroponuję od razu dłuższą o jakieś 50 km drogę trasą numer
    1. Znacznie lepiej. Przejazd przez Bukareszt- tragedia. Ludzie w tym
    mieście są chyba najbardziej chamskimi kierowcami w Europie.
    Proponuję od razu objazd Bukaresztu obwodnicą. Drogi w Bułagrii
    niezłe. Żadnych opłat drogowych w Rumuni jak i Bułgarii. Biorą tylko
    kasę za przejazd mostami przez Dunaj (Rumunia-Bułgaria). Co dziwne
    ten sam most a Rumunii biorą mniej niż Bułgarzy. (Odpowiednio 6 euro
    i 10 euro.) Z drugiej strony Bułgarzy dali potwierdzenie zapłaty na
    kwitku Rumuni - sami sobie dopowiedźcie resztę czemu taniej. W
    Obzorze byliśmy około 18.00. Czyli cała podróż wyszła nas ok. 30
    godzin. Jak ktoś może niech jedzie na dwa razy z nocowaniem gdzieś
    po 1000 km . Wypadnie w górach w RUmuni - dużo moteli. Jaka jakośc -
    nie wiem. Mieszkaliśmy w hotelu 2-gwiazdkowym po 32 euro za pokój
    dwuosobowy . DUżo. Można znaleźć taniej. Prawdopodnie płaciliśmy za
    basen przyhotelowy ( no bardziej basenik ). Są hoteliki lub
    pensjobnaty tańsze. Obok naszego ( hotel Favourite) przez ulicę był
    hotelik już za 24 euro. Nasz hotel był bez klimy. Ale naprawdę mozna
    się obejść bez niej. Noce przy otwartym balkonie są przyjemne. Zmorą
    nietstey są jakieś małe muszki. Nie widać diabelstwa a rano
    wstawaliśmy pogryzieni. Ale da się wytrzymać. W hotelu można było
    zamówić sniadanie za 3 euro. O zgrozo nie bierzcie tego - nie warto.
    Na plażę było około 10 minut wolnego spaceru. Zresztą cały Obzor
    jest do przejścia w maksimum 15-20 minut wzdłuż głównej ulicy. Ja
    zamawiałem pokój przez net, ale spokojnie jedźcie w ciemno. Na
    przystanku autobosuwym czekają właściciele kwater. Na pewno coś
    złapiecie. Jedzenie cenowo zbliżone do polskiego. Za to alkohol -
    taniocha. Wino już za 2 lewa ( 1 lew - 1,80 - 2,00 zł) Wódka
    smirnoff - 13 lewa za litr. Piwo - najlepsze z lokalnych - Zagorka
    po 1,20 lewa w sklepie do około 1,80 lewa w knajpie - jak macie
    trochę miejsca w bagażniku to nasze Tyskie jest i tak mistrzoswem
    świata przy ich browarach. Zresztą pożywienie też znośne - obiad dla
    dwóch osób - około 20 lewa. Obsługa w lokalach różna. NIektórzy
    udają że trochę czają po angielsku. Efekt taki że dwa albo trzy razy
    zjadłem coś czego nie zamawiałem. Nie jestem osobą konfliktową a że
    wyglądało dobrze więc odpuściłem sobie kłótnie. Ale totalne
    przegięcie było z tym jak żona zamówiła sałatkę z pomidorów, ogórków
    i czeoś tam jeszcze a dostała - UWAGA - sardynki takie słone że kota
    bym nie karmił tym. A jeszcze kelner się upierał że było takie
    zamówienie. (a w karcie dań było zdjęcie i tę fotogradfię pokazała
    żona zresztą nauczycielka językqa angieklskiego). Nie było więc mowy
    o naszej pomyłce. Ale cóż.
    Plaża. Brudna. Resztki niedopałków, butelki, plastki po sokach,
    papiery itp. Ale to już nasza tylko i wyłącznie wina. Nie raz
    widziałem jak jakieś trole podnosiły du... z ręczników i zawijały
    się z plaży pozostawiając po sobie chlew. A można chyba to wszystko
    wynieść do koszy stojących przy wyjściach lub plazówych barach. Ale
    ogólnie ok. Woda - czysta ciepła. Kąpiel to dzika przyjemność. Nie
    chce się wychodzić z wody. Są odcinki plaży płatne. To tam gdzie
    stoją parasole. Około 2-3 lewa za parasol. No tam jest trochę
    czyściej, chyba sprzatają to. Jak szukacie dużego luzu na plaży to
    proponuję po wejściu na plażę kierować się na prawo. Jak zrobicie
    około 1 - 1,5 km znajdziecie naprawdę puste odcinki (tyle że na
    browarek wtedy daleko :-).). Co kto lubi.
    Atrakcje wodne. Są skutery wodne po 50 lewa za 15 miunt. Fajna jest
    taka gumowa kanapa ciągnięta liną za motorówką - 10 lewa. Fajna
    sprawa. Mocno się trzymacjie, mozna wpaść do wody. Są też banany na
    linie no i jak ktoś chce można być ciągniętym na spadochronie za
    motorówką. Dla dzieci dość fajne wesołe miasteczko. Wieczory na
    głównym rynku dośc ciekawe. Fajna knajpa Bedrock Cafe urządzona w
    stylu jaskiniowców. Poza tym pełno kafejek, barów, restauracji. Przy
    wjeździe do Ozboru dyskoteka Space, niezły wypas.
    Nie wiem co jeszcze napisać. Pytajcie. Aha Polecam na wycieczkę
    miasteczko Neseber - jego zabytkową część na wyspie. Jest nieźle. No
    i jak komus się chce to my byliśmy na jeden w Złotych Piaskach. 80
    km na północ. Miejsce napewno wypasione ale jak ktoś woli troszkę
    mniejszy wypas to Obzor jest akurat.
    Na razie to tyle. Pytać. Na pewno postaram się pomóc.
  • Gość: Żneta IP: *.toya.net.pl 04.08.08, 09:58
    OBZOR- TO TAKI MAŁY RAJ na pewno tam wrócę jest CUDOWNIE......wszystko jest OK!!!
  • Gość: rafal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.09, 13:37
    witam.w 2009 roku na wakacje chce sie wybrac do obzoru z 4 osobowa
    radzina .jakie plusy iminusy i ile kasy trzeba wziz ze soba
  • Gość: 23pop23 IP: *.interpc.pl 27.01.09, 17:35
    Byłem w Obzorze 2003 roku z rodzinką.Było Extra. W tym roku wybieramy się z
    znajomymi 10 lipca 2009 ponownie z B.P Skarpa.Pensjonat Blue Oster.Po fatalnych
    wakacjach 2008 nad polskim morzem ( pogoda) czas na prawdziwy wypoczynek. Co do
    kasy ? 2 rodzinki 4 osobowe ( planujemy zabrać z sobą od 400 do 500 euro.
    Oczywiście na familię. Na 9 dni- wydaje mi się, że wystarczy. Pzdr
  • refree76 11.02.09, 19:45
    Obzor to super miejsce na wakacje.Byłam tam pięć razy.W tym roku też się
    wybieram.Nie mogę się już doczekać.
  • Gość: Monika IP: 193.201.167.* 12.09.08, 14:15
    ja dopisuję się do pozytywnych opinii o Obzorze. Ja jestem mega
    zachwycona i już planuję tam wakację w 2009 roku...
  • Gość: Daro IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.08, 10:44
    Byłem 3 razy i z niecierpliwościa czekam na kolejne. Spokojne
    miasteczko, odosobnione. Byłem w różnych bułgarskich miejscowościach
    a nigdzie nie ma takich dużych fal jak w Obzorze bo to w końcu
    otwarta przestrzeń. Jest naprawdę spoko-polecam i pozdrawiam!!!
  • Gość: Beata IP: *.star.net.pl 21.01.09, 20:33
    Szukam kwatery na 2009 rok. Może mógłbyś mi podać jakieś namiary. Będę
    wdzięczna. spyzdek@poczta.onet.pl
  • beatrisps 03.02.09, 17:42
    witam,mam pytanie czy ktoś spędzał wakacje w Obzor Beach Resort,mam
    ochotę się tam wybrać z rodziną i muszę powiedzieć,że czytałam różne
    opinie,także niepochlebne
  • jeanus 10.02.09, 23:57
    My również się wybieramy do Obzor Beach Resort na przełomie czerwca i lipca.
    Niestety nie ma wiele opinii o tym miejscu. Wygląda ciekawie. A wy kiedy
    planujecie wyjazd?
  • podroznik125 15.02.09, 14:39
    Witam
    Ja w tym roku również planuję wakacje w Obzorze i stąd moje pytanie.
    Czy istnieje tam jakaś baza windsurfingowa? Wypożyczalnia sprzętu, jakiś resort
    lub klub? Jakie są tam warunki na deskę ?
    Pozdrawiam
    --
    Wieczność jest bardzo nudna, szcególnie pod koniec.
    Woody Allen
  • Gość: darek IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.09, 14:15
    byłem w 2007 nic takiego nie było-sam pływam,pływali jeszcze Słowacy
    też na swoim sprzecie
  • podroznik125 16.02.09, 16:02
    Rozumiem, dzięki za odpowiedź ;)
    --
    Wieczność jest bardzo nudna, szcególnie pod koniec.
    Woody Allen
  • Gość: tonio IP: 91.207.202.* 20.02.09, 19:39
    Obzor Beach Resort to naprawdę fajny ośrodek szczególnie dla rodzin
    z dziećmi, na terenie ośrodka pełny serwis,standard dość wysoki,
    baseny przy każdym budynku,kilka placów zabaw,bezpłatne animacjec
    eny jak na Bułgarię nie są niskie ale naprawdę warto. Byliśmy tam w
    poprzednie wakacje i w tym roku jedziemy ponownie pod koniec czerwca.
  • Gość: vigo IP: *.adsl.inetia.pl 21.02.09, 15:10
    Tu macie link do obiektu : www.gap-tours.com/obzor.html
  • Gość: mag IP: 62.29.168.* 20.02.09, 16:16
    W zeszłym roku spędziłam z rodziną 2+2 wakacje (2 tyg) w Obzor Beach
    resort. Wrażenie bardzo pozytywne, cena niezła, standard bardzo
    dobry. Jeśli macie pytania - zapraszam: mzc@op.pl
  • dotkakk 02.03.09, 20:39
    witam,czy ktoś korzystał z usług biura Barbatur z Krakowa ,
    konkretnie z organizowanych przez nich wczasów w Obzorze, proszę o
    odpowiedź :)
  • gosze 13.03.09, 22:32
    Dla mnie-super.Jezdzie do Obzoru od 1975 r.Był jest i pozostanie
    super.
  • Gość: ewel IP: 188.33.75.* 29.05.09, 11:09
    Jak dla mnie Obzor to ciche i spokojne miejsce gdzie naprawdę warto pojechać
    jeśli ktoś szuka odpoczynku a nie zbyt wielu atrakcji. Miejscowość jest mała ale
    doskonale przygotowana dla turystów. Miejscowi ludzie są naprawdę sympatyczni.
    Ku mojemu zdziwieniu są też tacy którzy znają polski. Jak najbardziej polecam!:)
  • Gość: kama IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.07.09, 23:46
    Witajcie;)
    czy jest ktos kto jedzie do Obzoru 30 lipca 2009.
    Jade z rodzina samochodem z Warszawy i milo by bylo gdyby byl
    jeszcze ktos kto jedzie tam w tym czasie
    pozdrawiam
  • Gość: eni IP: 94.124.16.* 21.06.09, 19:19
    Byłam w Obzor w poprzednim roku. Miejscowośc mała i bardzo
    sympatyczna.Nie ma tam zbyt wielu atrakcji ale dla osób które pragną
    wypocząc to super miejsce.Jeśli ktoś ma ochotę na zwiedzanie
    okolicznych miejscowości typu Warna, Burgas to polecam wynajęcie
    samochodu z kierowcą a dokładnie Iwana, którego można znaleźc przy
    dworcu autobusowym na postoju taksówek.Byliśmy 7 osobową grupą,
    posłużył nam jako przewodnik i przewoźnik :)Dobrze byłoby znac
    rosyjski bo Iwan po polsku nie mówi.Mogę polecic 2 fajne miejsca:Bar
    u Jaskiniowców ( nazwa przyjęta przez naszą grupę)bardzo ciekawy
    wystrój-umiejscowiony jest w centrum przy kościele a z drugiej
    strony kościoła restauracja, której nazwy nie pamiętam.Polecam bo
    jedzenie jest smaczne :)
  • nioma 21.06.09, 19:49
    a jakie sa ceny w takich knajpkach? My mamy zarezerwowany hotel, tam obiad za
    osobe to wydatek 15 euro, ciekawa jestem czy na miescie ceny sa podobne czy nizsze
    --
    - Mamo, mamo nie lubię dziadka.
    - To jedz kartofle.

...
  • Gość: Lucas IP: 193.24.24.* 24.06.09, 09:03
    Ja też mogę polecić Obzor. Byłem tam już dwa razy i w tym roku też
    się wybieram:) Najfajniejsze w tym miejscu jes to,że każdy znajdzie
    coś dla siebie bo Obzor jest równie dobry dla rodzin z dziećmi jak i
    studenckiej braci. Miasto nie za duże ale spory wybór restauracji,
    knajp, pubów. Są też kluby (Space, July Morning).O cenach ciężko
    mówić bo kurs lewej jjest na sztywno powiązany z euro więc w tym
    roku pewnie będzie drożej niż w zeszłym...ale dla mnie najważniejsza
    jest pogoda a ta na pewno będzie zagwarantowana:)
  • Gość: mops IP: 194.183.57.* 24.06.09, 14:43
    tylko tam nie ma opcji na zabawę z abc. woda zmącona i widoczność bardzo
    ograniczona a właściwie żadna - brzeg jak nad naszym rodzimym bałtykiem i
    żadnych skałek. jeśli ktoś lubi nurkowanie to będzie musiał wybrać się na długą
    wycieczkę poza obzor albo zdecydować się na inny rejon bułgarskiego wybrzeża.
  • Gość: e IP: 94.124.16.* 17.07.09, 20:23
    zupy są od 2 lewa a za 15 lew można najeśc się już do syta i
    smacznie:)
  • Gość: Julia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.07.09, 03:14
    Bardzo fajnie. Ja jezdze prawie co roku do bułgari i z obzoru byłam
    bardzo zadowolona.Dużo knajp i karczm (moja ulubiona tam to była
    Mehana).Polecam też Złote piaski.
  • nioma 16.07.09, 08:29
    czy jest w Obzorze jakis market?
    jedziemy wieksza grupa z dzieciakami i pewnie trzeba bedzie zrobic
    jakies hurtowe zakupy
    --
    - Mamo, mamo nie lubię dziadka.
    - To jedz kartofle.

...
  • kokocha.19 17.07.09, 19:32
    jest market tylko nie wiem czy można płacić kartą ,w tamtym roku
    płaciłam tylko gotówką
  • Gość: eni IP: 94.124.16.* 17.07.09, 20:27
    Market jest i nawet dobrze zaopatrzony.Jest usytuowany przy ulicy
    schodzącej na plaże. Jest też tam kantor ale najlepiej pieniądze
    wymieniac w bankach ( są 2 )lub w Polsce.
  • Gość: kojko IP: 91.207.202.* 17.07.09, 20:28
    Supermarket Sparm, jest przy drodze do plaży, na pierwszych
    światłach w lewo, jadąc od strony VARNY, natomiast skręcając w prawo
    trafiamy na bazar gdzie można kupić świerze owoce i warzywa,
    W SPARM można płacić kartami
  • Gość: ada IP: 212.191.129.* 29.07.09, 15:27
    Hej. Czy jest ktoś, kto jedzie do Obzor ze Skarpą od 15.08?
  • aggamarr 30.07.09, 17:32
    Zależy jak lubisz wypoczywać. Wróciłam z Bułgarii 28VII. Mieszkałam najpierw z jednej, później drugiej strony Obzoru. Byłam jednak często w tej miejscowości i z pewnością plaża nie jest brudna. Dla mnie jednak jest to miejsce dobre na wypad wieczorem, ale zakwaterowanie wolę mieć w mniejszej (jeszcze!) miejscowości. Ale to moje zdanie, bo przecież takie miejsca jak Złote Piaski czy St.Vlas też są pełne turystów mieszkających w kilkunastopiętrowych hotelach i spędzających czas głownie w pięknych, ale jednak basenach hotelowych zamiast nad morzem. Każdego bawi coś innego. Jak chcesz jeszcze czegoś się dowiedzieć, to bardzo proszę :-)
  • Gość: Tomek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.09, 13:14
    polecam jest ok można wypocząć i oderwać się od szarej rzeczywistości miasto nie
    jest nowoczesną aglomerację bardziej przypomina małe miasteczka nad Bałtykiem np
    Dziwnów Dziwnówek ale ludzie milsi taniej i to co najważniejsze gwarancja
    pogodny i naprawdę ciepłe i ciekawe morze po wysokich falach dnia następnego
    można wyłowić przy brzegu ciekawe muszle i nie tylko. Polecam
    Hotel 4* 70 euro z pokój (3-4 osobowy) z pełnym wyżywieniem
  • Gość: kim IP: 85.28.164.* 26.03.10, 12:06
    Jak jechac autem do obzoru? Czy winiety na slov, węgry, rum i bułg
    trzeba kupić?
  • Gość: mierzey IP: *.adsl.inetia.pl 27.03.10, 08:41
    Zależy jak i skąd pojedziesz, ale ogólnie wygląda to tak: Słowacja
    winieta tygodniowa - 4,90 €, winieta miesięczna - 9,90 €, nie są obowiązkowe i
    można objechać drogami na których nie obowiązują.
    Węgry winieta 4 dniowa - 1.170 Ft. / 1.530 Ft., winieta tygodniowa - 2.550
    Ft.,winieta miesięczna - 4.200 Ft.- obowiązkowe.
    Rumunia; winieta 7 dniowa - 3 Euro, winieta miesięczna - 7 Euro - obowiązkowe.
    Most Giurgiu - Ruse - 6 Euro.
    Bułgaria winieta tygodniowa - 10 lv. (ok. 5 Euro), winieta miesięczna - 25 lv.
    (ok. 13 Euro)- obowiązkowe, most Ruse - Giurgiu - 6 Euro. To informacje z forum
    bulgaricusa od Wawo, poszukaj tam , a znajdziesz nawet jak dojechać skuterem :)
    W Obzorze byłem i mam zamiar być w tym roku:). Jak coś mierzey@o2.pl
  • Gość: mikrus IP: *.tpnet.pl 27.04.11, 21:52
    Jest super. Byłam tam z rodziną 11 razy z rzędu przez miesiąc. U tych samych ludzi. Przy ul. Hristo Botev. Wypoczęliśmy. Pozwiedzaliśmy i Burgas i Słoneczny Brzeg, Złote Piaski a przede wszystkim piękny Nesebyr.Plaże - różnie. Wieczorami za dużo krabów wychodzi na piasek. Obecnie jest wybudowanych sporo hoteli i w związku z tym jest więcej turystów. Żebym mogła, już bym tam pojechała. Niestety w tym roku ze względu na terminalną chorobę w rodzinie nie będzie to mozliwe. Wg mnie jest bardzo fajnie. Zależy jednak co kto lubi i czego oczekuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka