Dodaj do ulubionych

ocena Jeleniej Góry

IP: *.alstom.pl 21.11.02, 12:32
Urodzilem sie w Jeleniej Górze, wiele lat temu skonczyłem technikum
mechaniczne i wyjechałem do Wrocławia. Jednakże z chęcią przyjeżdzam do
Jelonki. Macie niesamowicie dobre ulice (!!!) w porównaniu z Wrocławiem jazda
po nich to istna sielanka. Ostatnimi laty zarzad miasta nieźle inwestował w
tym kierunku! Macie puste parkingi przed hipermarketami - niesamowite,
praktycznie o kazdej porze mozna spokojnie zaparkować i przemieszczac sie po
sklepie. No i macie przestrzenną zabudowę i spokój.... Ale niestety, na
dłuższy pobyt bym się nie pisał... prawie zero rozrywek.... no i okolo
godziny 19 miasto zamiera, pa :)
Obserwuj wątek
    • Gość: czrny Re: ocena Jeleniej Góry IP: 213.77.10.* 21.11.02, 13:24
      piszesz ze "macie" coś tam , czyli juz nie czujesz sie jeleniogórzaninem mimo
      że sie tu urodziłeś i uczyłeś, wciągnął cię wrocław. Wcale Ci si enie dziwie bo
      ja podobnie jak ty wychowałem sie i uczyłem w JG ale na studia poszedłem do
      wrocławia. Popieram wszystko co napisałeś ale szczerze to wole cichą JG i jej
      okolice niż wrocław, w którym mieszkam i pracuję. Co do rozrywki to szczera
      prawda, tego brakuje w JG.
      • Gość: Brant Re: ocena Jeleniej Góry IP: *.hamilton.primus.ca 21.11.02, 15:40
        Jak oceniam Jelenia Gore? Od prawie 1o lat mieszkam 9.ooo km od Jelonki ale
        jestem dosyc czesto w moim miescie bo juz 6 razy i zawsze kiedy juz jestem na
        miejscu to patrze : co i gdzie przybylo i bardzo sie z tego ciesze. Jeszcze
        jest duuuzo do naprawy ale srodmiescie jest piekne -"boki" miasta jeszcze
        nie takie dobre ale mam nadzieje ze Wladze miasta wiedza i widza to wszystko
        i bedzie poprawa. Tesknie niesamowicie za Jelenia -byla jeleniogorzanka
        • Gość: Stanisław Re: ocena Jeleniej Góry IP: 212.244.170.* 04.12.02, 08:15
          mieszkam tu (w Cieplicach) od 24 lat.Jest to miasto
          zapyziałe,zaściankowe,prowincja i takim pozostanie.Może jeszcze rozwój
          uzdrowiska przyniósł by ożywienie.Dla młodzieży bez żadnej przyszłości.Pod
          troskliwym okiem ojców i matki miasta nic od wielu lat nie stało się.Ulice
          powinny być całe i przejezdne,a utrzymywanie miasta w czystości jest
          obowiązkiem a nie może być propagandowym hasłem(czy ktoś się chwali,że dziś
          umył szyję?).Więcej nie piszę,bo mi się gwałtownie podnosi poziom adrenaliny...
          • Gość: TD Re: ocena Jeleniej Góry IP: 81.15.165.* 19.12.02, 22:07
            Ja nie urodziłem się w Jeleniej, nie mieszkałem, nie mieszkam. Mam tu jednak
            rodzinę (całkiem sporą), więc często u Was jeżdżę. Po pierwsze muszę pochwaliś
            Wasze drogi. To sama przyjemnośc poruszać się po Waszych ulicach. Po drugie to
            Rynek (onma chyba jakąś nazwę, ale nie pamiętam) oraz jego otoczenie. Po
            zeszłorocznym remoncie 1 Maja i okoliczne ulice zmieniły się nie do poznania.
            Nie wiem, czu jest u Was nudno, czy nie, bo przyjeżdżając te 4-5 razy w roku
            na kilka dni do 2-3 tygodni zawsze miałem co robić.
            Jest jedno, co powinniście zmienić - dworzec PKP. Rozmiawiałem z kolegą, który
            tylko przesiadał się na pociąg do Szklarskiej, zachował sobie obraz przede
            wszytskim tunelu i ma Jelenią za niezbyt ładnie miasto.

Pozdrawiam
            TD
          • Gość: KUB Re: ocena Jeleniej Góry IP: *.ey.com.pl / 10.106.77.* 10.01.03, 09:08
            Gość portalu: Stanisław napisał(a):

> mieszkam tu (w Cieplicach) od 24 lat.Jest to miasto
            > zapyziałe,zaściankowe,prowincja i takim pozostanie.Może jeszcze rozwój
            > uzdrowiska przyniósł by ożywienie.Dla młodzieży bez żadnej przyszłości.Pod
            > troskliwym okiem ojców i matki miasta nic od wielu lat nie stało się.Ulice
            > powinny być całe i przejezdne,a utrzymywanie miasta w czystości jest
            > obowiązkiem a nie może być propagandowym hasłem(czy ktoś się chwali,że dziś
            > umył szyję?).Więcej nie piszę,bo mi się gwałtownie podnosi poziom
            adrenaliny...

Wybacz Stanisław, ale Twoja wypowiedź mówi mi raczej, że od 24 lat nie
            pojechałeś z Cieplic nawet do Jeleniej Góry niż że wiesz o czym piszesz.
            Obecnie wszystkie miasta w Polsce (a zwłaszcza ich odleglejsze dzielnice)
            przeżywają mniej więcej taką samą padakę. Tylko w tych największych miastach
            mniej to widać bo zdarzy się jakaś lepsza inwestycja. Jestem jeleniogórzaninem
            ale mieszkam i pracuję we Wrocławiu po odbytych tu studiach. Często bywam w
            Jeleniej Górze u rodziny i muszę powiedzieć, że gdybym tylko mógł dostać w
            Jeleniej Górze pracę na miarę moich oczekiwań to natychmiast bym tam wracał. A
            już na pewno nie przejmowałbym się brakiem rozrywek i tym, że miasto po 19.00
            wymiera. Nie ma piękniejszego miasta niż nasza Jelonka. Jeśli chodzi natomiast
            o stronę organizacyjno - ekonomiczną miasta to nie widziałbym tego też tak
            czarno jak Ty. Być może Twój pogląd bierze się z codziennego patrzenia na
            Cieplice, które rzeczywiście dość mocno podupadły. Ale mówię - wszystkie małe
            skupiska cierpią panujący brak koniunktury.

Jelenia Góra ma taki potencjał, że osobiście jestem przekonany, że w momencie
            gdy nadejdzie ożywienie - nasze miasto skorzysta z tego i rozwinie się o wiele
            szybciej i intensywniej niż jakiekolwiek inne miasto porównywalne liczbą
            mieszkańców.

Stanisław, pozdrawiam i życzę więcej optymizmu
            KUB
          • Gość: igla Re: ocena Jeleniej Góry IP: 144.134.235.* 28.03.03, 11:54
            Gość portalu: Stanisław napisał(a):

> mieszkam tu (w Cieplicach) od 24 lat.Jest to miasto
            > zapyziałe,zaściankowe,prowincja i takim pozostanie.Może jeszcze rozwój
            > uzdrowiska przyniósł by ożywienie.Dla młodzieży bez żadnej przyszłości.Pod
            > troskliwym okiem ojców i matki miasta nic od wielu lat nie stało się.Ulice
            > powinny być całe i przejezdne,a utrzymywanie miasta w czystości jest
            > obowiązkiem a nie może być propagandowym hasłem(czy ktoś się chwali,że dziś
            > umył szyję?).Więcej nie piszę,bo mi się gwałtownie podnosi poziom
            adrenaliny...

> nie trzeba byc az tak dlugo azeby calkowicie podzielac twoje spostrzezenia.
        • Gość: Szymek Re: ocena Jeleniej Góry IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 17.01.03, 17:06
          Kocham Jelonkę!!! To miasto cudowne, z każdego zakątka wygląda historia.
          Okolica to skarbnica zabytków, dzieł sztuki i piękna, przy której Kraków i
          Gdańsk to nudziarstwa.
          Nie mieszkam u was, ale bywałem w Jelonce wiele razy i niestety widziałem
          równiez złe strony. Miasto nie jest bogate, coraz bardziej zaniedbane [poza
          starówką], , trudno do was dojechaćmłodzi uciekają, nie ma knajp w którymch
          możnaby pobawić się bez dyskoteki. I to prawda - za dużo tu karków i innego
          gówna bandyckiego. A miasto to powinno byc przynoszącym góry pieniędzy centrum
          turstycznym Karkonoszy!
          Jedno wam powiem jelonkowcy - nie straćcie skarbu jaki dostaliście! Warto oddać
          serce temu miastu i uratować je przed śmiertelnym sprowincjonalizowaniem.
          Kochajcie je bo jest tego warte!
    • Gość: emil Re: ocena Jeleniej Góry IP: *.jgora.dialog.net.pl 03.03.03, 18:20
      Jeleniogorzanin ze mnie importowany - z urodzenia lubanianin, z doswiadczenia
      uczelnianego i "wieloletniego" - warszawiak, a obecnie w 1/4 (wedle dni
      spedzonych w okreslonym miejscu w ciagu tygodnia) - wroclawianin. W Jeleniej
      Gorze mieszkam - z wyboru!!!! - od prawie 7 lat i tego wyboru ani przez chwile
      nie zalowalem. To, co w JG wazne, to potencjal, mozliwosci, a nade wszystko -
      LOKALIZACJA. Swiadomie nie pisze "polozenie", bo to sie moze zle kojarzyc :-)
      W porownaniu z wieloma miastami podobnej wielkosci, JG jest silnym osrodkiem
      kulturalnym - smiem twierdzic, ze po Wroclawiu na Dolnym Slasku Jelonka jest na
      2. miejscu (oczywiscie z calym szacunkeim dla Teatru im.Modrzejewskiej w
      Legnicy i Filharmonii Sudeckiej w Walbrzychu).
      Estetyka srodmiescia (bo ono zawsze jest wizytowka miasta! W Pradze, Krakowie
      czy Wiedniu poza City tez jest brzydko i ubogo - byliscie na 6. dzielnicy w
      Wiedniu?) daje JG miejsce medalowe - lepiej jest chyba tylko w Kudowie i
      Polanicy. Gdyby tylko jeszcze nie te psie kupy na srodku Pl.Ratuszowego... -
      ale to juz chyba zajecie dla Strazy Miejskiej, albo wlascicieli psow, ktorzy
      powinni byc ich PANAMI (to nie kupy maja rzadzic).
      O drogach mowa juz na Forum kilkakrotnie byla - tu jest znacznie lepiej, niz w
      wiekszosci miast regionu...
      Jednakze to, co obserwuje od dluzszego czasu i wydaje mi sie niepokojace, to
      bardzo niska samoocena samych jeleniogorzen: "Ueee, tu nic sie nie dzieje,
      dziura zabita dechami, nuda, dluzyzna, nic sie nie dzieje..." - opary takiego
      mniemania unosza sie nad Kotlina i one, niczym mgla w czasie zimowej inwersji,
      dusi to miasto. Moi drodzy, nad tym trzeba popracowac i zaczac cos robic, bo tu
      sa mozliwosci.
      Przyklad? Prosze bardzo. Niejaki Piotr Z. pracujacy onegdaj w TV Dami wbrew
      moim ostrzezeniom przed kilkoma laty wybyl za praca do Warszawy, skad
      szczesliwie przed miesiacem wrocil. Bo w JG jest bardziej tworczy klimat, a
      Piotrek zajmuje sie robieniem zdjec i filmow dokumentalnych. Jego "Makaron z
      pieprzem" i opowiesc o pucybucie (kto go jeszce pamieta?) z niemalym hukiem
      przelecialy po przegladach filmow w Kazimierzu i Wrzesni. A wnet bedzie o nim
      glosno takze na miejscu - wnet rusza przeglady filmow niezaleznych oraz
      Festiwal Filmu Optymistycznego. W Jeleniej Gorze wlasnie! Ale nie uprzedzajmy
      faktow... :-)
      OK, napisalem cala epopeje, za co przepraszam! To kolejny dowod, ze w JG mozna
      cos zrobic :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka