Dodaj do ulubionych

Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy....

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.11, 14:01
Jestem w tym niewielkim procencie osób, które chcą jechać przez Ukrainę.I tu pytanie z Waszego doświadczenia, jadąc w środę lub czwartek, w jakich godzinach i które przejście najlepiej przekraczać polsko-ukraińskie, a może przez Słowację i potem UZHGOROD (bo i taką wersje czytałem)? Wiem , że sporo ludzi odradzi mi pomysł jazdy do Bułgarii przez Ukrainę , ale ja zaryzykuję( nie spieszy mi sie) , powrót będzie trasą Transfogarską.Reasumując, czy lepiej przekraczać granicę polsko-ukraińską, czy też przez Słowację(Barwinek), Ukrainę i potem już normalnie Rumunię?
Edytor zaawansowany
  • Gość: --- IP: *.177.83.114.energint.net 02.05.11, 15:22
    Jestem w tym niewielkim procencie osób, które chcą jechać przez Ukrainę.

TAK.

, jadąc w środę lub czwartek, w jakich godzinach i które przejście najlepiej przekraczać polsko-ukraińskie, a może przez Słowację i potem UZHGOROD (bo i taką wersje czytałem)?

UZH tylko samochód. i jest ok - do 1godz stania, Ubla to walka z wiatrakami, łapówki, pytania itp i nie ma później drogi na południe wogóle (wbrew mapie gdzie widać czarny asfalt)

na mukaczewo i lwów jest ŚWIETNY !! asfalt, nówka,
    ale na południe... dalej nie mam pojęcia, raczej dziury jedna na drugiej.

Z krościenka pierwsze 20km urwać koła można - jamy na drodze!! później wmiare ok, ale trzeba tłuc się przez pół kraju, uważaj na przejazdy między obwodami

Wiem , że sporo ludzi odradzi m
    > i pomysł jazdy do Bułgarii przez Ukrainę , ale ja zaryzykuję( nie spieszy mi si
    > e) , powrót będzie trasą Transfogarską.Reasumując, czy lepiej przekraczać grani
    > cę polsko-ukraińską, czy też przez Słowację(Barwinek), Ukrainę i potem już norm
    > alnie Rumunię?

1. sprawdź co trzeba mieć w samochodzie jak Cie słowacy będą kontrolować (kamizelka, itp..)
    2. za 55km/h na Sloveńsko jest 40Euro (!) , ale jedzie się przyjemnie,
    3. przez Węgry może?? autostrada za 20pln ??

DAI tylko czeka na wykroczenie, na Słowackich przejściach to odrazu kontrola i 100 pytań.

Nie pchaj się w Karpaty samochodem bo tam drogi często są tylko na mapie, i po 20km może się okazać że nie ma asfaltu i zaczyna się pole.!! - własne doświadczenia.

Chętnie poczytam wypowiedz kogos kto naprawdę często przekracza przejscia Rumuńskie.
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.11, 17:27
    Dzięki,ja też poczekam na tych co przekraczali granicę ukraińsko- rumuńską
  • Gość: jw IP: *.multi-play.net.pl 03.05.11, 13:21
    przejście w Korczowej PL-UA jest Ok.
    Możesz przemyśleć takie trasy:
    1) Lwów-Czop (trasa M06)-Mateszalka-Satu-Mare-itd.
    2) Lwów-Iwano-Frankiwsk-Czerniwci-Siret
    3) Lwów-Ternopol-Chmielnicki-Dunaivtsi-Kamieniec-Podolski (zwiedzanie twierdzy)-Czerniwci
    Trasa Lwów-Ternopol nie jest w najlepszym stanie, sporo dziur, ale jadąc powoli (w dzień!) można śmiało jechać. Ternopol-Chmielnicki jest już lepsza droga, mniej dziur, można jechać szybciej. Chmielnicki-Kamieniec-Podolski też jest ok, w sumie to dawna trasa olimpijska.
    Jadąc przez Siret omijasz wysokie góry w Rumunii.
  • Gość: MOKKA76 IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 05.05.11, 15:28
    ja polecam przez Rumunię jechałam z rodziną w 2009 i drogi w Rumunii sa niektóre w owiele lepszym stanie niż nasze :)
  • Gość: mati IP: *.pow.mil.pl 05.05.11, 20:28
    Dzięki Wam, trasę przez Rumunie biorę na powrót, a co do Ukrainy wybiorę chyba wariant Lwów-IvanoFrakowsk-Czerniowce - Siret,po przeczytaniu wielu róznych postów to chyba najbardziej cywlizowana droga przez Ukrainę, chyba...
  • Gość: jw IP: 162.27.161.* 06.05.11, 10:23
    pamiętaj, że na paliwie za wiele nie zaoszczędzisz, różnica wynosi nieco ponad 1zł/L, czyli zaoszczędzisz max 80-100 zł na paliwie jadąc przez Ukrainę. W kanistrze wolno przewieźć do Polski 10L, nie wiem jak do Rumunii. No chyba że chcesz zobaczyć Lwów lub Kamieniec-Podolski.
    Nie napisałeś do której miejscowości w Bułgarii jedziesz, jeśli na południe od Burgas, to lepiej przez Serbię.
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.11, 12:56
    Jadę do Sv. Vlas, w karnistry nie będę się bawił, ale wydaje mi się, że róznica na litrze jest troszkę większa, z tego co czytam na Ukrainie kosztuje obecnie 9,5 UAH(około 3,4 zł) a u nas i w krajach tranzytowych ponad 5 zł.No i kilometrów najmniej , przynajmniej w stosuku do Serbii (350km).Dzięki serdeczne za info, ja już postanowiłem i sam muszę się przekonać jaka jest rzeczywistość jazdy przez Ukrainę.Trasa powrota przez Rumunie (trasą transfogarską). Bardziej obawiam się kolejek na granicach niż stanu dróg i ich Policji. I tu jak pisałem wcześniej mam problem czy przez naszą granicę, czy przez Słowację i potem Uzhorod na Satu Mare (Rumunia).Pocieszam się,że łatwiej i szybciej jest wyjechać niż wjechać na Ukrainę.
    Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam
  • Gość: jw IP: 162.27.161.* 06.05.11, 15:38
    ceny paliw - tu podawałem ceny paliw. Nie napisałem jedynie, że paliwo na początku maja zdrożało, np. na Shellu 95 V-power z 11,49 do 11,59. Nie widziałem benzyny ani ropy za 9,50, no chyba ze na jakiejś zapyziałej stacji paliw. Licz benzynę 95 po co najmniej 10 hrywien, co daje ok. 3,44 PLN/L. Masz do przejechania ok. 500 km po Ukrainie od Korczowej do Siret, w Polsce teraz 95 można zatankować za 5,12 PLN, czyli różnica jest ok. 1,70 PLN/L. Mój samochód pali 5L w trasie, czyli zaoszczędzę 2*25L*1,70 PLN = 85 PLN.
    Bezpieczne tankowanie - na stacjach WOC, OKKO, LuKOIL, SHELL, na większości tych stacji można płacić kartą.
    Jeśli chcesz coś pozwiedzać na Ukrainie, no to rozumiem, ale jeśli nie, to jedź po Ukrainie tylko w dzień, żeby widzieć dziury.
    Wjazd na Ukrainę jest bez kolejek - 26.04 stałem 25 minut w Korczowej, teraz już nie ma kolejek. Z powrotem trzeba liczyć dużo więcej czasu na granicy.
    Ceny na Ukrainie w sklepach są podobne jak w Polsce, a nieraz nawet drożej, zależy od sklepu.
    Na granicy UA-RO nie powinno być kolejek, jedynie upewnij się na forum o Rumunii, czy droga przez Siret jest przejezdna, w zeszłym roku była tam niezła powódź.
    Do Sw. Własu możesz jechać przez Konstantę (most 11 lei) albo przez Ruse (most Giurgiu-Ruse 6 euro, Ruse-Giurgiu 2 euro).
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.11, 20:18
    Jeszcze raz dzięki,faktycznie Ukrainę zamierzam brać na dzień, nocleg tuż za granicą rumuńską, info o dobrych stacjach i płatnością kartą super (choć tu mam pytanie, czy mając kartę płatniczą master card- pko sa mogę płacić, bo wyczytałem, że tylko Visa, nadmienię, że będąc w Cro, i przejeżdżając przez Słowenię nie było problemu z płatnością na stacjach tą kartą).Niestety polemizowałbym z Tobą co do oszczędności paliwowych(może to nie jest najważniejsze, ale każdy chyba z nas chciałby, by paliwo w Polsce tyle kosztowało). Mianowicie wjeżdżając z pustym bakiem tankuje 50 litrów po podanej przez Ciebie cenie ropy (około 170 zł), przejeżdżam wspomniane 500 km, zużywam około 30 litrów paliwa, dotankowuję (około 110 zł) i dojeżdżam do Bułgarii. Rachunek zakupu łącznie około 80 litrów, a z pewnością wleję więcej na full, po 5 zł, no to rachunek jest "troszkę" inny, dodam, że to tylko w jedną stronę.Chyba, że moje rozumowanie jest mylne, co przyjmę z pokorą.
    Moze w następym poście podam e-maila, aby ktoś mi nie zarzucił prywatnych rozmów z Tobą, chyba, że uznamy tą naszą polemikę za coś pożytecznego dla inych.
    Pozdrawiam
  • Gość: jw IP: *.multi-play.net.pl 07.05.11, 09:45
    Nie powinno być problemu z płatnościami kartą Master Card na Ukrainie. Może być problem z Diners i podobnymi mniej popularnymi kartami.
    Oczywiście można wjechać na granicę samochodem na oparach i zatankować tuż za granicą w Korczowej, jest kilka sensownych stacji do kilku km od granicy, później dopiero na obwodnicy Lwowa. Ostatnia stacja paliw przed granicą PL jest Orlen w Radymno.
    Od Korczowej przez Iwano-Frankiwsk do Czerniowców jest ok 380 km, jadąc spokojnie pokonasz tę trasę w 7-8 godzin.
    noclegi w Rumunii np. Villa Alice w Suceava.
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.11, 10:07
    Widzę, że masz sporą wiedzę na temat wspomniany,więc dopytam, czy ten nocleg podany przez Ciebie rezerwować czy jechać w ciemno (jadę w dwie rodziny- 6 osób)? W poprzednich postach wspomniałeś o dwóch drogach w Rumunii, która Twoim zdaniem jest lepsza, czytałem ,że przez Ruse mostem przejazd bezproblemowy. Ta druga droga to rozumiem przez Fetesti -(opłata most)- Cernavoda - Basarabi - Constanta - Mangalia - Vama Veche - Durankulak -(winieta)?
  • Gość: jw IP: *.multi-play.net.pl 07.05.11, 13:49
    Na bulgaricus możesz wszystkiego dowiedzieć się na temat dojazdu przez Ukrainę lub Rumunię.
    Może nie będziemy pisać o Rumunii w wątku poświęconym Ukrainie?!
    Przejdź tu wątek o dojeździe przez Rumunię, to odpowiem jeśli będę wiedział.
    Przez Cernavoda nie jechałem, więc nie pomogę, ale są komentarze innych użytkowników, więc możesz sobie poczytać i dopytać, ktoś ci odpowie. Jechałem za to kilkakrotnie przez Ruse, przejazd bezproblemowy.
    W weekendy w motelach w Rumunii często są wesela, szczególnie w sobotę może być problem z noclegiem bez rezerwacji. Zawsze rezerwowałem nocleg i udawało mi się do niego dotrzeć, ale noclegów jest tyle, że nie warto nawet rezerwować, zawsze coś znajdzie się. Drukowałem sobie listę noclegów w promieniu +/- 100-200 km od wyznaczonego celu, bo nigdy nie wiadomo, czy uda się dojechać tam gdzie zaplanowano. Albo wprowadzałem namiary do GPS, ale z dokładnością tych danych bywa różnie. W tygodniu szaleją ciężarówki w Rumunii, dlatego warto jechać w sobotę-niedzielę przez RO, szczególnie w niedzielę jest mniejszy ruch. Można też jechać w nocy przez Rumunię, ale trzeba uważać na dziwne pojazdy na drodze.
    Jak masz więcej pytań dot. tranzytu przez Rumunię, to pytaj na bulgaricusie, tam ci odpowiem.
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.11, 19:57
    Podaje swój email swidzik@poczta.onet.pl bo wskazaną przez Ciebie stronę uważam za "wymarła", tam nikt nie raczył mi udzielić odpowiedz, dotyczy to równeż strony o Ukrainie.A pytanie moje dotczy przejazdu Bukaresztu od strony północej w stronę Bułgarii.
  • Gość: Teodor IP: *.nplay.net.pl 29.05.11, 23:10
    Jazda przez Ukrainę dosyć znośna. Najgorsza droga to Lwów-Tarnopol.
    Póżniej można sporo nadrobić. Lepiej jechać na Iwanofrankowsk. Ceny na Ukrainie 70% naszych.
    Trafiła mi się niemiła niespodzianka w czerwcu ubiegłego roku. Mianowicie kolejka na przejściu
    Porubne- Siret.Wcześniej tam nigdy ich nie było.Poza Czerniowcami wszystkie miasta na UA mają obwodnice.Trzeba uważać na ich policję (szybkość i ciągła linia)
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.11, 13:03
    Witam,
    "Zrobiłem" sobie właśnie małą aktualizację, co do stanu dróg, czytając różne fora i okazuje się, że jedni polecają jechać na IvanoFrankowsk i dalej na Czerniowce a inni na Tarnopol, z małym wyjątkiem Lwów- Tarnopol (kilometrowo dalsza droga).Stąd krótkie pytanie- jaką drogą jechać? Drugie pytanie, to czy faktycznie trzeba w Czerniowcach jechać przez kostkę, nie ma innej drogi? I ostatnie pytanie, gdzie jest ostatnia stacja paliw na trasie Czerniowce- przejście graniczne w Porubne- Siret (myślę tu o porządnej stacji)? Z góry dzięki
  • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.11, 07:51
    Tak jeżdziliśmy dawno temu.
    PL/UK - UK/RO < i dalej, TRASA najbardziej cywilizowana od wielu lat

Czerniowce stacje paliw+ceny > ubr.ua/petrol/19
    Więcej, przesuń mapę w kierunku granicy z Rumunią.

Tak jeżdziliśmy w minionych latach, noclegi < więcej

Pozdrawiamy,
  • Gość: Teodor IP: *.nplay.net.pl 09.06.11, 00:47
    Zdecydowanie polecam jazdę na Iwanofrankowsk. Ostatnia stacja jest ok 2000m przed granicą.
    Kostka w Czerniowcach ok 2km nie ma sensu omijać bo boczne drogi są dużo gorsze, a ta kostka nie taka straszna.Powodzenia. Aha ok. 10km przed Kołomyją duży parking z pysznymi szaszłykami w barze " Klen" lub coś podobnego.
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.11, 13:32
    Dzięki serdeczne, w szczególności za te szaszłyki, za pewne skorzystam po zaopatrzeniu sie gdzieś w hrywny, bo za paliwo chciałem płacić kartą.
  • Gość: jw IP: 162.27.161.* 09.06.11, 15:27
    możesz wypłacić bezprowizyjną kartą w bankomacie, jeśli posiadasz takową (alior, dbnet) albo wymienić dolce/euro już na granicy lub w każdym kantorze po drodze.
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.11, 15:43
    Witaj "jw" dopytam Ciebie lub Teodora o tą stację paliw tuż przed granicą rumuńską- czy tam można płacić kartą, czy to może jakaś budka i lepiej zrobić to wcześniej?
  • Gość: Teodor IP: *.nplay.net.pl 12.06.11, 00:52
    Niestety, ostatni raz na granicy UA-RUM byłem w czerwcu 2010. oprócz istniejących, budowali pod granicą kilka nowych, całkiem niezłych. Jadę w tamten rejon w poniedziałek, ale chyba tylko do Czerniowiec, być może zahaczę o Suczawę.
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.11, 10:15
    Teodor, dzięki, jeżeli nie jest to problemem napisz proszę dokładną trasę jaką jedziesz do Czerniowic (mam na myśli, czy jadąc od Korczowej wjeżdżać do Lwowa ,czy też odbić w prawo na obwodnicę, dojechać do Winniki, potem Przemyślany, Rohatyn, IvanoFrankiwsk, Kołomyja, Czerniowce) Możliwy wjazd od Medyki ale od Lwowa to ta sama droga. Z mapy wynika, że można z obwodnicy Lwowa zjechać na Bibrke (Bóbrka) i wyjazd w Rohatyn, ale to chyba podrzędna droga. Z góry dzięki
  • Gość: Teodor IP: *.nplay.net.pl 14.06.11, 23:38
    Właśnie wróciłem z Czerniowiec. Granicę przekraczałem w obie strony w Hrebennem, ale jeśli mam coś radzić to zdecydowanie Korczowa a nie Medyka.Choćby ze względu na dojazd z naszej strony. Przed Lwowem koniecznie na obwodnicę, bo w mieście pełno remontów i objazdów. Dalej jechałem przez Winniki, ale możesz spróbować jechać z obwodnicy na Iwanofrankowsk. Ominiesz dzięki temu najgorszy odcinek w okolicy Przemyślan. Naprawdę fatalne 50 km od Lwowa. Podejrzewam, że wspomniana droga jest w znacznie lepszym stanie. Na główną powrócisz w Rohatynie. Dalej droga dobra. W Iwanofrankowsku prosto do skrzyżowania w kształcie litery T, na światłach w lewo i zaraz po przejechaniu rzeki zjeżdżasz z mostu w prawo i skręcasz w lewo. Następnie 3km prosto do ronda, na rondzie w prawo (lepiej) lub prosto, dalej nie powinieneś mieć problemów.
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.11, 00:00
    Super, dzięki, pytanie- czy dobrze zrozumiałem, by jechać przez Bibrkę?
  • Gość: Teodor IP: *.nplay.net.pl 17.06.11, 23:04
    Tak. Najlepiej celuj aby o świcie być na wyjeżdzie z Polski. Wtedy koło południa będziesz już w Rumuni. Zajazdów i moteli sporo zarówno w UA jak i RO.
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.11, 01:20
    Jeżeli zmiana na granicy jest o 6, to ciężko będzie mi się wyrobić. Ale i tak postaram się być o rozsądnej godzinie w Rumunii. Czy kiedykolwiek jechałeś tą drogą przez Bibrkę (Bóbrkę)?
  • Gość: janek IP: *.pow.mil.pl 28.06.11, 16:39
    Podłączę się pod ten wątek, i zapytam Was czy te 50 km złej drogi do Przemyślan od Lwowa (H02), o których pisał Teodor to droga przez Stanimir, Zatemne, Korosne (sorry jeżeli źle napisałem) czy tez troszke dalej na Tarnopol i skręt w prawo na Yaktoriv, Mizhhirya i dalej wspomniane już Przemyślany. Mój przedmówca nie dostał odpowiedzi, jak trasa H09 czyli przez Bibrke (Bóbrke) do Rohatynia bo może to faktycznie dobre rozwiązanie, Z góry dzięki
  • Gość: Teodor IP: *.nplay.net.pl 03.07.11, 13:56
    Właśnie wróciłem z objazdu po Ukrainie z Krymem włącznie. Pierwsza niemiła niespodzianka, to kolejki na wyjeżdzie z Polski. Ważna uwaga: Czas podawany przez stacje radiowe lub na stronach Straży Granicznej należy mnożyć razy 2 lub 3. Wcześniej pisałem, że lepiej jechać na Krym przez Odessę. Sprawdziłem, nie ma sensu nadkładać. Szybciej przez Pierwomańsk.
    Pisząc o kiepskiej drodze miałem na myśli trasę od Lwowa do Tarnopola
  • Gość: jw IP: *.multi-play.net.pl 03.07.11, 16:43
    Przeczytaj sobie post 2807 - myślę, że każda opinia jest ważna.
  • Gość: gtw IP: *.223.64.210.static.sl-net.pl 03.07.11, 20:25
    forum.gazeta.pl/forum/w,789,126676449,126676449,dojaz_bulgaria.html
  • Gość: janek IP: *.pow.mil.pl 04.07.11, 10:18
    Dzięki, czytałem tego posta, jadę przez Ukrainę, nie będę zmieniał zdania, za późno. Korczowa może będzie przyjazna, jadę z dziećmi, liczę że przepuszczą. Ale co do drogi mam niejasność, bo jak pisał Teodor, odcinek 50 km od Lwowa jest w złym stanie, ale patrząc na mapę sa dwie drogi skrętu na Przemyślany (jeden z wcześniejszym zjazdem, i drugi po paru kilometrach na Tarnopol skręt w prawo) I tu mój dylemat, o której drodze mówimy? Będę wdzięczny za pomoc
  • Gość: jw IP: 162.27.161.* 04.07.11, 11:00
    W sprawie tej drogi nie pomogę, bo nie jechałem tamtędy.
    Możesz zatrzymać się na obwodnicy Lwowa na jakiejś stacji np. na Shellu i wypytać która droga jest lepsza.
    Przejeżdżając nad M06 widziałem, że jest to droga ekspresowa po 2 pasy w każdym kierunku -czy brałeś pod uwagę ten wariant? Z tablic informacyjnych wynika, że M06 Kijów-Chop jest w modernizacji. Można nawet dojechać M06 do samej granicy - Chop lub Astei-Beregsurany. Z Beregsurany jest super połączenie Vaja-Mateszalka-Satu Mare-Cluj Napoca-itd. W okolicy jest kilka innych przejść.
    W pobliżu jest co pozwiedzać, np. wesoły cmentarz w Sapanta w Rumunii.
  • Gość: janek IP: *.pow.mil.pl 04.07.11, 14:37
    "Przejeżdżając nad M06 widziałem, że jest to droga ekspresowa po 2 pasy w każdym kierunku -czy brałeś pod uwagę ten wariant?"
    W odpowiedzi do jw nie brałem pod uwagę tej drogi, bo planuję jechać na Siret i ominąć Karpaty, a i droga do Słonecznego Brzegu wydaje się krótsza, ale za podpowiedź o zapytanie na stacji paliw dzięki.
  • Gość: Teodor IP: *.nplay.net.pl 10.07.11, 13:02
    Goście piszą jakieś kompletne nonsensy. Kto o zdrowych zmysłach jedzie do Bułgarii przez przejście Ukrainy z Węgrami. To tak jak jechać z Krakowa do Katowic przez Kielce. Argumenty za Ukrainą to tańsze paliwo, fajki, alkohol, hotele, krótsza trasa i omijamy Karpaty. Minus to możemy trafić na kolejkę na granicy, szczególnie na powrocie. Wpis " ku przestrodze" całkowicie beznadziejny. Spróbuj gościu jechać u nas 120km/h w zabudowanym lub wyprzedzać na ciągłej to zobaczysz ile zapłacisz. Np w Rumuni możesz mieć za to obligatoryjnie zabrane prawo jazdy, więc nie narzekaj na Ukrainę. A wracając do tematu to z południowej obwodnicy Lwowa lepiej skręcić na Iwanofrankowsk przez Bóbrkę, ominiemy wtedy najgorszy odcinek Lwów- Rohatyń. Dalej już jest o wiele lepiej. Sama podróż przez Ukrainę do Rumuni powinna nam zająć max 6 godzin plus ewentualne postoje. Wszystkie miasta z wyjątkiem Czerniowiec mają obwodnicę. W tym ostatnim mieście nie kierujmy się na obwodnicę dla "tirów" tylko przez centrum na Porubne, Suczawę. Stawka dla policji na Ukrainie nie powinna przekroczyć 100 Uhr.
  • Gość: janek IP: *.pow.mil.pl 10.07.11, 13:30
    W czwartek wyjazd, pojadę przez Bibrke ( to nawet chyba krótsza trasa niż przez Przemyślany), sprawdzę jaki to odcinek drogi do Rohatynia, skoro mówisz, że i tak będzie lepszy niż przez wspomniane Przemyślany. Zamierzam być około 6 rano na przejściu granicznym w Korczowej więc liczę na "pustki". Co prawda nie mam hrywien, ale liczę że będę mógł zaraz za granicą na jakieś stacji zatankować i zapłacić allbo kartą albo wymienię gdzieś dolce i zapłacę hrywnami. Dzięki
  • Gość: Teodor IP: *.nplay.net.pl 12.07.11, 22:56
    Janku jadąc na granicę zadzwoń do SG na przejścia kilkadziesiąt km przed granicą i zapytaj, gdzie nie ma kolejek. Z doświadczenia wiem, że najszybciej przekracza się w Korczowej.
    Najlepsza droga od granicy do Lwowa od Hrebennego, tu też zaraz za granicą pełno kantorów i sklepów. Lwów ma b. dobrą obwodnicę.
  • Gość: stavros IP: *.223.64.210.static.sl-net.pl 10.07.11, 15:24
    jadąc przez Użgorod np. z Rzeszowa, do Warny jest ok. 120 km krócej niż przez Oradeę

drogi na Zakarpaciu lepsze niż w okolicach Lwowa

fajek i alkoholu nie przewieziesz poza limit - 1l wódy i 2 paczki papierosów, za duże ryzyko

milicja drogowa łapie

motele kiepskie i nie tańsze niż w Rumunii
  • Gość: euro IP: 76.73.108.* 04.07.11, 12:27
    zapomnijcie o "przyjazności" dla dzieci na ukraińskich granicach, swoje trzeba odstać, goście w mercach i dresach wpychający się do kolejki na pewno dadzą maluchom lizaka ;)
  • Gość: hejka IP: *.myslenice.net.pl 11.07.11, 19:05

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.