Dodaj do ulubionych

Ukraina-Mołdawia

IP: *.nplay.net.pl 20.05.11, 21:21
Czy ktoś przekraczał granicę Ukraina-Mołdawia? jak to wygląda?
Edytor zaawansowany
  • Gość: jw IP: *.multi-play.net.pl 20.05.11, 22:09
    co dokładnie chcesz wiedzieć?
    Kolega jeździ do Mołdowy, mogę zapytać.

Ale z tego co wiem, to bezproblemowo: paszport zagraniczny, na granicy lubią zapytać ile wieziesz kasy i trzeba powiedzieć dokładnie tyle, ile masz, bo mogą być problemy jak znajdą lewą kasę. Przy wjeździe wypełnia się kartkę migracyjną, trzeba podać punkt przekroczenia granicy z powrotem i trzeba to przemyśleć, żeby później nie płacić jak przekroczysz granicę w innym miejscu. Na granicę Pridniestrowia lepiej nie pchaj się, wjeżdżaj do Mołdowy.

Wjeżdżasz do Mołdowy bez wizy - do 90 dni.

Informacje o Mołdowie
  • Gość: monika IP: *.nplay.net.pl 20.05.11, 22:50
    Z tego co poczytałam do Naddniestrz, zeby sie nie pchac to wiem. Ale czy naprawdę tak strasznie? "sępią" celnicy mołdawscy łapówkę już na granicy ponoć. Zgłaszac laptopa, kamerę itp naprawdę? Lepiej do Mołdowy wjechac z Ukrainy czy Rumunii? gdzie mniejsze kolejki? Dziękuje w ogóle za odzew.
  • Gość: jarojj IP: *.moldtelecom.md 24.05.11, 00:07
    mimo całej mojej sympatii do Ukrainy - znacznie mniej problemów robili mi zawsze Mołdawianie, niż ukraińskie służby graniczne
    przekraczałem granicę naście razy
    jeśli autem, to w Mołdawii trzeba zapłacić opłatę ekologiczną (Nie pamiętam ile, ale nie są to przerażające pieniądze); auto może być w Mołdawii do 3 miesięcy (w Ukrainie do 2)
    nie zaobserowałem jakichś zdecydowanych różnic przy wjeżdżaniu od Rumunii i od Ukrainy
    to tyle tak na gorąco
  • Gość: monika IP: *.nplay.net.pl 24.05.11, 19:39
    a granica Mołdawia- Ukraina to też takie koszmarne kolejki jak z Ukrainy do Polski?
  • Gość: jw IP: *.multi-play.net.pl 24.05.11, 19:43
    pytałem u kolegi, mówi, że nie ma takich dużych kolejek.
  • Gość: jarojj IP: *.moldtelecom.md 25.05.11, 22:51
    i ja potwierdzam - w godzinach popołudniowych kolejka na kilka aut, generalnie przejście nieporównywalne pod tym względem z pl-ua; w nocy to w ogóle można być samemu na przejściu
  • Gość: 100zon IP: 86.59.0.* 01.07.11, 15:01
    Hej,
    chcialbym jechac z Odessy na Tiraspol samochodem. Czy ktos bral to przejscie graniczne? Slyszalem, ze sie generalnie odradza... Czy ktos ma wiecej informacji? I jak potem wyglada przejscie z Transnietri do Moldawi (Tiraspol - Chisinau)? Mam zamiar miec duzo gotowki przy sobie..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka