Dodaj do ulubionych

Vetrex Perfectline czy Schüco VarioTec?

IP: *.chelmnet.pl 28.09.10, 21:10
Czy ktoś orientuje się jakie są istotne różnice na korzyść bądź niekorzyść danego producenta które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o zakupie okien?

Może miał ktoś doświaczenie z oknami tych producentów oraz dla porównania które z tych rozwiązań są tańsze? Niestety nie mogę znaleźć przykładowych cenników na stronach producentów... interesują mnie okna dwuskrzydłowe o wymiarach calkowitych okna 1500x1500
Edytor zaawansowany
  • kate-71 06.11.10, 23:13
    witam,
    z Vetrexem współpracuję od kilku lat, okna są w porządku, terminowi, czego chcieć więcej :)
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.11, 10:32
    Vetrex to dobra oferta dla deweloperow tanie okna dla masowego odbiorcy gdzie duże znaczenie ma cena idealne na duże inwestycje szkoły szpitale itp
  • Gość: ja IP: *.146.241.137.nat.umts.dynamic.eranet.pl 04.03.11, 07:37
    ty chyba powalony jesteś, tanie okna na inwestycje to np. drutex ze30-40% tańsze okna od vetrexu ,vetrex to super okna , alternatywa dla okien z krakowa.
  • kate-71 04.03.11, 23:22
    vetrex nie ma okien na inwestycję, chyba że inwestor nie kieruje się w 100% ceną, są to dobre jakościowo okna, w przeciwieństwie do przereklamowanych okien z Krakowa
  • Gość: Gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 23:00

Vetrex dobroplast czy drutex to moim zdaniem ta sama pólka niskich cen .
  • Gość: Czesław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.11, 22:54
    Co to jest ten vetrex bo pierwsze syszę a pracuję w tej branży wiele lat
  • Gość: opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.11, 22:35
    To moim zdaniem mało znacząca firemka starająca się zaistnieć na rynku tanich dystryutorów
  • xfinlandia 10.05.11, 17:35
    To jesteś w błędzie, bo Vetrex to od paru lat firma z pierwszej dziesiątki rankingu sprzedaży polskich producentów. Mają i tanie okna (Efectline) jak i te z wysokiej półki (Alphaline).
    Jak dla mnie do tych z Krakowa brakuje im tylko odpowiednio głośnego marketingu.
  • Gość: Marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.11, 15:55
    Nie wiem jak te okna się sprawują od strony technicznej ale od strony estetyki to im jeszcze dużo brakuje
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.11, 23:01
    Okna firmy vetrex są dobre do bloku z wielkiej płyty i tam się dobrze sprzedają
  • Gość: Irek M. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.11, 20:55
    Najbardziej śmieszy mnie ta ich pseudo promocja na czarne uszczelki i czarne okucia to już było 10 lat temu w standardzie u najtańszych firm .Moim zdaniem to zzwykłe obniżenie standardu aby uniknąć podwyżki cen .Czarna uszczelka i malowane zamiast galwanizowanego okucia to ściema dla naiwnych i podatnych na sugestie klientów .
  • Gość: Nomo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.11, 23:49
    O firmie vetrex opinie są jasne Tanie okno i tyle
  • Gość: Mata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.12, 12:00
    Mi osobiście niepodobiją się ich zgrzewy w narożnikach moim zdaniem dość niechlujne ale to kwestia podejścia i poczucia estetyki
  • Gość: miłosz IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.12, 20:49
    nie widziałem lepiej wykonanych okien od firmy VETREX . Wystarczy zobaczyć na żywo aby się przekonać .
  • Gość: bib IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.12, 13:18
    uważajcie na maniaka , który psuje w internecie opinie różnym firmom okiennym.
  • Gość: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.12, 14:38
    Widzę że ten Vetrex niepodoba sie jakiejś konkurencji. Najgorsze że nie ma tu opinii klientów.
  • Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.12, 16:51
    Twoje zdanie jest płytkie jeśli twierdzisz, że to mało znacząca firemka, wkurzony jesteś na vetrex , że sprzątnęli ci sprzed nosa kilku klientów i chcesz się wyżalić.
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.12, 22:22
    Jak ktoś pragnie kupić okna w standardzie Vetrexu z czarnymi uszczelkami ,z frezowanymi zgrzewami i okuciami roto ale jeszcze taniej niż vetrex .To wystarczy poszukac
    www.google.pl/#sclient=psy-ab&hl ... 24&bih=484
    lub na
    OKNA PODOBNE JAK VETREX NA TYCH SAMYCH PROFILACH TYLKO MOZE JESZCZE TANIEJ
    PO CO PRZEPLACAC
    www.veka.pl/content/siec.php
  • Gość: Ups IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.12, 10:23
    Najwyraźniej komuś Vetrex zabiera klientów , ponieważ tyle tu wpisów jakiegoś konkurenta tej firmy.
  • Gość: tato IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.12, 14:29
    nie znam lepszej firmy od VETREX w Polsce która by robiła tak dobre okna na profilach VEKA . Tyle nagród i wyróznień nie ma nikt .VETREX zdecydowanie najlepsza marka w Polsce
  • Gość: Marko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.12, 16:16

Zdecydowanie to Ktoś tu ma problemy ze zbytem :) ,żadna firma tak ostatnio nie agituje ja ten gość od Vetrexa Ja bym bał się tam zamówić właśnie z tego powodu bo musi być coś nie tak
  • Gość: M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.12, 10:28
    Skoro maja wyróżnienia i nagrody to chyba dobrze?
  • Gość: Jarek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.12, 10:54
    Inni mają nagród i wyróżnień więcej i to zdecydowanie bardziej prestiżowych ,jednak nie widzą takiej potrzeby aby się o tym rozpisywać .
    Bo to zwyczajny obciach chwalić zachwalać i wpadać w ekstazę na swój własny temat . :)
    Takie działania świadczą też o słabości danej marki i chwały jej to nie dodaje .
  • xfinlandia 14.04.12, 11:50
    Sprzedaję Vetrex ładnych parę lat - polecili mi ich znajomi, którzy sprzedawali ich "przed moją erą" - nie narzekam a wręcz jestem zadowolny, mimo że to u mnie tylko trzecia marka wśród okien (taka specyfika mojej oferty).
    Owszem, wyróżnienia... to taki marketing, przechodzą przez ten etap wszyscy którzy się rozwijają.. ale lepiej mieć dyplomy, niż lamenty niezadowolonych klientów.
  • Gość: maciej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.12, 15:17
    Po co dywagować , jest niezależny profesjonalny portal , gdzie jest ranking , kto jest najlepszy itp .Link poniżej :
    oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC/vip/vip-wlasciwosci.php
  • Gość: Mick IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.12, 22:46
    Domyślam się ,że ten niby test sam tworzyłeś ;( czym słabiej tym lepiej ?
  • Gość: biniek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.12, 16:48
    Coś mylnego, bardzo dobry produkt dla klienta indywidualnego, Vetrex nie stawia na masówkę, ma produkt nietani ale dobry
  • Gość: Jack IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.12, 22:26
    Vetrex to tani producent na vece i posiada jedynie najtańsze i dostępne u wszystkich producentów profile więc warto pochodzić u wszystkich standardowych producentów w systemie Veka a dane okno kupi się o wiele taniej .
  • xfinlandia 13.10.12, 10:57
    Tani? A to ciekawe.. też tak myślałem, ale niedawno był kolega - konkurent który lubi się paprać w szukaniu "tańszych" ale tak samo "najlepszych" okien i powiedział, że Vetrex jest drogi..
    Tylko dlaczego co chwilę widzę, jak jadą do niego okna Alphaline wykonane przez Vetrex a nie przez innych, tańszych producentów?
  • Gość: Mireko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.12, 20:33
    Alphaline to profill 5 letni ma ościeżnicę 90 mm ale skrzydło znacznie węższe .Wsp Uw jedynie na poziomie 0.9 to już przeżytek 6 komorowy w dobie profili 7 komorowych o szerszym skrzydle lepiej przenoszących ciężar pakietu trzyszybowego i lepiej izolującego .
  • Gość: Dworus IP: 195.114.161.* 09.02.13, 09:44
    Alphaline to jeden z najlepszych profili na rynku. Okna wykonane z profili Alphaline, przy zastosowaniu szyby U=0,5 są niezwykle energooszczedne.
  • Gość: Owin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.13, 21:20

Alphaline z pakietem 3 szybowym osiąga jedynie Uw =0.9 To dość stary system stworzony dla innych realiów .Nie w grubości siła .Zresztą ma poważne ograniczenia wymiarowe .Jednak obecnie świetnie się sprzedaje w Rosji gdzie mają małe okna .
  • xfinlandia 10.02.13, 19:46
    Czy Wy nigdy nie przestaniecie? Jeden wali hasłami jak zza komuny, drugi wszystko neguje.
    Znam Alphaline z szybą U 0,5 które ma Uw 0,76 i jest to typowe okno produkowane seryjnie.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.13, 17:13
    To jaki wsp Uw ma okno danego producenta określają odpowiedznie badania i certyfikaty Jednak odnośnie okna alphaline z pakietem trzyszybowym i ciepłą ramką to ja widzę tylko to co wszyscy piszą jedynie Uw=0.9
    www.vetrex.com.pl/sites/default/files/ift_alphaline.pdf
    Natomiast Uw na poziomie 0.7 to ten profil może i posiada ,ale przy szybie Ug=0.3 (obecnie brak w ofercie firmy V.)
    www.vetrex.com.pl/sites/default/files/swiadectwo_badan_ltb_uw.pdf
    No chyba,że są inne tajne badania w co wątpię
  • xfinlandia 17.02.13, 18:26
    :) Pokazujesz link do świadectwa z 2008 r (sprzed 5lat!) i jak się pewnie znasz na oknach, to jest tam wymieniona szyba U 0,7. Obecnie standardem w tym oknie jest szkło U 0,5 ( szyba U 0,4- U 0,3 jest badana w tych "najcieplejszych" oknach ty;lko po to by naciągnąć wynik - szkoda ze nie podaje się jej cen, bo skutecznie ochłodziłaby zapał Inwestorów.
  • xfinlandia 17.02.13, 18:38
    Ps. Zanim mnie skontrujesz, podaję link:
    www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v90.html
    Zawarte tam są wszystie parametry techniczne okien tego producenta - moża sobie łatwo porównać do innych ofert.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.13, 20:43
    No i dalej brak dokumentacji na te niby to wyniki .Czekam na link do badań lub innego certyfikatu ?Na teraz wygląda to mało wiarygodnie delikatnie mówiąc .
  • Gość: wik IP: 195.114.161.* 18.02.13, 09:29
    www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v90.html . Znalazłem, jasno podane 0,76w dla okna 123x148 z szybą 0,5w.
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.13, 20:32
    Widzę tę informację ale certyfikat mówi inaczej oUw na poziomie 0.9 możesz mi pokazać wżny certyfikat itb lub Rosenhem ? Czy to tylko puste słowa bez pokrycia ?
  • Gość: Wacek IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.13, 20:53
    Tak, wsp. dla okna 0,9W ale z szybą 0,7W a z pakietem 4-szybowym już 0,7W dla całego okna ,więc wynik bardzo dobry jak pokazują badania. Okno z szybą 0,5W tak na logikę będzie gdzieś po środku. Przecież dokumentacja jest na stronie, również z badań, poszukaj. Nie widzę tylko dla okna z szybą 0,5 W ( są różne szyby) , ale możesz przecież napisać lub zadzwonić do Vetrexu , pewnie mają. Jako klient powinieneś tak zrobić a nie przez forum bo pewnie mało kto tu zagląda? Tak sobie myślę że Vetrex po prostu ''wymiata'' komuś klientów, tzn konkurencji i nie wiadomo do czego się przyczepić.
  • vetrex_tczew 19.02.13, 12:43
    Szanowny forumowiczu,

Wiarygodne dane na temat parametrów okna V90+ znajdziesz na naszej stronie internetowej pod adresem: www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v90.html
    W zakładce „Charakterystyka techniczna” podany wsp. Uw=0,76 dla okna serii V90+ z szybami Ug=0,5 wykonanymi na tworzywowych ramkach międzyszybowych, jest określony na podstawie metody obliczeniowej dla konkretnego okna. Z kolei w zakładce „Dokumentacja” w dokumencie pdf „Świadectwo badań na wsp. przenikania ciepła” jest podany wsp. Uw=0,7 dla konkretnego okna serii V90+ z szybami Ug=0,3 wykonanymi na ramkach stalowych (psi=0,061) jest określony metodą badawczą przez jednostkę notyfikowaną LTB. Obie wartości są prawidłowe.

Krzysztof Smolnik
    Dyrektor ds. Technicznych i Rozwoju, Vetrex
  • Gość: Tomy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.13, 17:16
    O jakiej budowie pakiet czteroszybowy o Ug=0,3 zmieściliście w profilu alphaline co ma maksymalną szerokość zabudowy 50 mm ? I czy te szyby można w firmie Vetrex zamówić do profilu Alphaline ?
  • Gość: Tomy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.13, 22:31
    Firma pokazuje certyfikat na okno Alphaline z szybą 0.3 . Ponawiam pytanie jaką budowę ma ta szyba ,a raczej miała w roku 2010 zgodnie z badaniem LTB spółka Cywilna bo nie przecież ITB Instytutu Techniki Budowlanej

tak to ma się :

www.vetrex.com.pl/sites/default/files/swiadectwo_badan_ltb_uw.pdfVeka oświdcza o maksymalnej

Jak sama Veka mówi ,że maksymalna zabudowa pakiety szybowego wynosi 50 mm ?
    Więc bardzo proszę speców Vetrexu o wyjaśnienie tego fenomenu .
  • Gość: Tomy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.13, 22:16
    I jak z tym oszkleniem w alphaline 90 ?
    Badanie lub coś onnego ?
    Dalej pytam jakiej budowy pakiet firma zmieściła w profilu alphaline co ma wsp Ug=0.3 ?
    Mam wrażenie ,że taka firma zbyt długo myśli nad odpowiedzią .Pytanie jast mało wygodne ?
    I jeszcze jedno Co to za LTB spółeczka cywilna co to badanie robiła ? Bo brzecież nie ITB czyli wiarygodny Instytut Techniki Budowlanej ?
    Bardzo proszę o wyjaśnienie znawców tematu i asortymentu firmy .
  • vetrex_tczew 01.03.13, 08:43
    Szanowny Forumowiczu,

W nawiązaniu do Pańskiego pytania dotyczącego budowy pakietu szybowego w oknie V90+ informuję, że zastosowana została w nim szyba PILKINGTON IGP o budowie 4/10/4/10/4/12/4 z przestrzenią międzyszybową wypełnioną kryptonem, której współczynnik przenikania ciepła wynosił Ug = 0,3W/m2*K, natomiast grubość pakietu - 48mm. Pakiet bez problemu mieścił się w systemie profilu. Możemy udostępnić deklarację producenta opisującą właściwości szyby. Niestety PILKINGTON IGP wycofał ten produkt, w związku z tym nie oferujemy już systemu V90+ wyposażonego w pakiet 4-szybowy. O zmianie w ofercie poinformowaliśmy wszystkich naszych Partnerów Handlowych, dlatego natychmiast po zakończeniu produkcji okien wyposażonych w pakiet 4-szybowy, nie oferowali już Klientom systemu V90+ w tej wersji. Bardzo przepraszamy, że nie usunęliśmy ze strony badania dotyczącego systemu wyposażonego w 3-komorowy pakiet szybowy.

Jeśli chodzi o pozostałe właściwości okna V90+, to zostały one potwierdzone badaniami w ift Rosenheim - europejskiej, notyfikowanej placówce badawczej i certyfikującej, posiadającej międzynarodową akredytacją zgodną z DIN EN ISO/IEC 17025 jak równierz w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie. Są to renomowane jednostki badawcze, w których testowane są okna wielu polskich producentów stolarki.

Marcin Tomczyński,
    Z-ca Dyrektora ds. Technicznych i Rozwoju, Vetrex

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.