Dodaj do ulubionych

Oknoplast, Jezierski czy może HeKaPlast

16.06.11, 00:52
Opini o pierwszych 2 jest w necie dużo ale
prosze o opinie na temat trzeciego producenta okien schuco - hekaplast.
www.hekaplast.pl
ktoś zna ?
ponoć największy producent schuco w niemczech.

proszę o opinie
Edytor zaawansowany
  • Gość: Romano IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.11, 09:39
    HEKAPLAST to dobra oferta dla tanich deweloperów i domów budowanych na sprzedaż Jednak do własnego domu lepiej wybrac pierwszego lub drugiego producenta
  • Gość: Mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.11, 22:15
    Karzda firma wybiera sobie grupę docelową a ta firma specjalizuje się w klasie ekonomic z sukcesem Jednak są klienci indywidualni z klasy Premium do której tej firmie daleko
  • Gość: fachowiec IP: *.play-internet.pl 19.07.11, 01:02
    jestem monterem okien i widziałem wszystkie 3
    w mojej opini hekaplast najlepszy - okna przychodzą jak spod igły
    jezierski do regulacji praktycznie co sezon a ostatnio po problemach firmy to już totalna porażka
    oknoplast znam sprzed 5 lat i było tak sobie, teraz ponoć jeszcze większa masówka
    o cenach sie nie wypowiem bo nie znam :)
    pozdrawiam
  • Gość: Fachman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.11, 16:13
    O jezierskim można powiedziec ,żę ostatnio nawali bardzo od strony organizacyjnej jednak produkt mają dobry Oknoplast to klasa sama w sobie jedyna wada to troszkę wyższa cena natomiast Hekaplast to musi jeszcze długo popracować nad jakością aby się trochę zbliżyć do czołówki
  • Gość: fachowiec IP: *.play-internet.pl 20.07.11, 23:54
    to znowu ja.
    co do hekaplast to na forum muratora mają zdecydowanie dobre opinie i obecnie o niebo lepsze niż jezierski.
    opinie jezierski vs. hekaplast na forum muratora
    ciekawe, że wszystkie wczesniejsze posty chcace sztucznie obniżyć info o jakości hekpalast pisała jedna i ta sama osoba z neostrady.
    czyzby niewygodne było że na polski rynek weszła potężna zagraniczna konkurencja z oknami wysokiej klasy ??? !!!

• Gość: Kaczorowski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.11, 10:50
    To fakt ale te wypowiedzi pochodzą od dystrybutorów tej firmy a nie od klientów .Karzdy zachwala swoje jak może .
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.11, 11:26
    Heka to manufaktura w porównaniu do jeziera czy oknoplastu
  • Gość: fachowiec IP: *.play-internet.pl 03.09.11, 01:09
    Jak już pisałem - konkurecja nie śpi !! :)
    Byłem kolego w tej jak to nazywasz "manufakturze" i fajnie by było gdyby choć 5% polskich producentów okien miało takie linie produkcyjne i takich "magików" na produkcji jak mają w hece.
    Już po samej kulturze pracy widać było że niemcy to trzymają twardą ręką, do tego wszystkie komponenty originalne z schuco niemcy przyjezdzają, niema zadnych polskich zamienników.
    Oj szkoda, że dopiero teraz zainteresowali się polskim rynkiem bo jest on już prawie rozdzielony i ciężko będzie się przebić. A produkt mają naprawdę pierwsza klasa i daleko jest do niego tym firmom za którymi niestety stoi już kilkuletni marketing marki.
    Casem dobry produkt broni się sam, może i w tym przypadku tak będzie i obroni się przed markietingiem obecnych tu już całe lata :)
  • Gość: Marti IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.11, 11:24
    To przepaść niema w tych oknach niczego ciekawego po prostu zwykłe okno bez rewelacji jakich wiele i to taniej
  • Gość: Mala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.11, 23:44
    Ja raczej zdecyduję się na Oknoplast .Bardzo podoba mi się ich okno Platinium .Zupełnie inne niż pozostałe jakie widziałam .
  • Gość: anthony IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.12, 20:54
    Jak chsesz super okna na profilach VEKA to zobacz V90+ firmy VETREX to jest cacko
  • Gość: Jasko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.12, 21:32
    Te cacko Vetrexu wymaga takiego taniego marketingu na forach internetowych ,ze mam watpliwosci co do jakosc i i kondycjji tej firmy .Ja tam bym zaliczki nie wplacil po takiech reklamach powtarzanych za darmoche ostatnio czesto na wielu darmowych forach .
  • vetrex_tczew 26.03.12, 17:53
    Obecność firmy w Internecie nie jest tanim marketingiem, tylko elementem polityki Vetrexu w kwestii utrzymywania szerokich kontaktów z Klientami, jak i partnerami oraz prowadzeniem pełnej transparentności naszych działań. Nie jest oznaką słabości firmy, lecz jej siły i dużych perspektyw rozwoju. Jeśli ktoś pisze, że jest zadowolonym Klientem, to znaczy, że tak ocenia nasz produkt. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia, zawsze wnikliwie badamy każdy taki przypadek. Vetrex jest producentem okien i drzwi klasy Premium, co oznacza, że nawet nasze najprostsze produkty są zaprojektowane i wykonane tak, aby gwarantowały Klientom komfort bezawaryjnego użytkowania przez długie lata. Potwierdzają to liczne badania w polskich i zagranicznych instytutach badawczych, nagrody oraz testy naszych okien - szczegóły można sprawdzić na naszej stronie internetowej www.vetrex.com.pl/.

Nasza firma już od wielu lat zajmuje czołowe miejsce wśród największych i najlepiej rozwijających się firm z branży okiennej. Jednocześnie Vetrex zawsze był i jest w bardzo dobrej kondycji finansowej, inwestuje w  rozwój sieci salonów handlowych oraz ekspansję na zagranicznych rynkach. Wprowadziliśmy do naszej oferty wiele nowych produktów i konsekwentnie budujemy sieć Autoryzowanych Salonów Partnerskich w całej Polsce. Autoryzowane salony sprzedaży to nasi prawdziwi partnerzy, rozumiejący misję marki Vetrex, którą jest zagwarantowanie satysfakcji Klienta i wcielający ją w życie każdego dnia.
    Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy lub salonów sprzedaży, gdzie przy okazji profesjonalnie doradzimy w kwestii wyboru okien.

Z serdecznymi pozdrowieniami z Tczewa

Krzysztof Michalak
    Dyrektor Handlowy
  • Gość: Wilbo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.12, 23:15
    Obecność w Internecie to jedno ,a nachalna reklama to co innego .
    Moim zdaniem coś tam w Waszej firmie jest nie tak jak musicie się reklamować na forach bez kasy ,za darmochę .
    Potrzebujecie chyba bardzo zamówień czy teżi zaliczek lub ???

A tak po Mojemu to Obciach dla firmy wypisywać takie slogany i banały i prostowanie tego co jest możę być nie tak o ile jest O.K. !!!.
    CO TAM JEST GRANE ?
  • vetrex_tczew 29.03.12, 13:59
    Szanowni Państwo,

Chcę zapewnić i uspokoić wszystkich internautów, że w używaniu internetu stosujemy bardzo wysokie kryteria prawdy i wiarygodności. Z całą stanowczością informuję, że Vetrex nie prowadzi działalności reklamowej na forach. Pozytywne wpisy na temat firmy nie pochodzą od naszych pracowników, lecz są odzwierciedleniem pozytywnego stosunku naszych Klientów i Partnerów do marki. Komentarze insynuujące złą kondycję finansową firmy są bezpodstawne.

To, że zarzuty stawiają osoby ukrywające swoją tożsamość świadczy o tym, że zarzuty te są fałszywe. Zachęcam do podania swojej tożsamości oraz przedstawienia nam faktów. Wyjaśnimy wszystko i szczegółowo. Dziękuję. Podaję swoje dane kontaktowe

Krzysztof Michalak
    Dyrektor Handlowy
    tel. 58 692 24 00
  • Gość: RafKobiel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.12, 23:06
    Przeczytałem całość i ze zdziwieniem stwierdzam ,żę ten wątek forum jak nazwa wskazuje dotyczy trzech firm "Oknoplast, Jezierski czy może HeKaPlast" .Kto i poco wpakował tu Vetrex ,któremu są poświecone inne bardziej ciekawe tematy o tej firmie na forach można tylko spekulować .Odnośnie kondycji finansowej tej firmy nie znalazłem tu żadnych informacji ani negatywnych ani pozytywnych , więc Pan Dyrektor sam ten temat porusza -tylko w jakim celu ?
    Przecież wiemy ,żę te okna są takie same tylko taniej:) i po co przepłacać:) i nie trzeba płacić za opakowanie drogą reklamę i marketing itp:)
  • Gość: oho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.12, 14:07
    Jaśko, Wilbo , skad u Was takie poruszenie. Jakiś sprzedawca albo klient sie pochwalił oknami w tu proszę, jakie nerwowe komentarze.
  • Gość: Arturek IP: 195.114.161.* 15.01.13, 13:53
    Dlaczego wpis o Vetrex-ie tak Ciebie irytuje? A może jest zbyt dużą konkurencją?
  • Gość: 567 IP: 195.205.194.* 08.03.13, 06:01
    Gość portalu: Wilbo napisał(a):

> Obecność w Internecie to jedno ,a nachalna reklama to co innego .
    > Moim zdaniem coś tam w Waszej firmie jest nie tak jak musicie się reklamować na
    > forach bez kasy ,za darmochę .
    > Potrzebujecie chyba bardzo zamówień czy teżi zaliczek lub ???
    >
    > A tak po Mojemu to Obciach dla firmy wypisywać takie slogany i banały i prosto
    > wanie tego co jest możę być nie tak o ile jest O.K. !!!.
    > CO TAM JEST GRANE ?

Cena w Vetrexie jest wyższa od Oknoplastu, a gwarancja i sposób likwidacji szkód- tak jak w każdej innej firemce, która nie ma swojego serwisu w regionie i jeździ do reklamacji jak sobie trasę wytyczy w pobliżu.
  • Gość: BArtek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.11, 10:28
    Witam, dla deweloperów to jest aluplast lub polska veka a nie schuco także mógłbyś trochę się rozeznać i dopiero coś napisać.
  • Gość: wołomin IP: *.play-internet.pl 12.11.11, 13:01
    Dzisiaj zamówilśmy okna z Hekaplast.
    Profli schuco ct70 cava, okucia w oknach winhaus z 4 zaczepami antywłamaniowymi, w drzwiach przesuwnych okucia HowTown.
    8 okien, drzwi tarasowe 2 skrzydłowe, drzwi przesuwne HST. Okna i drzwi tarasowe z szybami Ug=0,5 pakiet 3 szybowy, drzwi przesuwne HST z pakietem Ug=0,7
    Kupiliśmy w zimowej promocji z dodatkowym rabatem od schuco.
    Okna mają być w połowie stycznia. Po montażu opiszemy swoje refleksje.
  • Gość: kat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.11, 00:13
    My zdecydowaliśmy się na schuco.
    Mieliśmy wyceny z firm eurokolor, jezierski oraz hekaplast.
    Kupiliśmy Hekaplast. Sa naprawde super! Z zewnątrz bardzo nowoczesne a wewnątrz klasyczne kanty.
    Zdecydowaliśmy się na nie bo miały najlepszy stosunek wyposażenia (np. WK1 w standardzie ! ) do ceny.
    Jakość wykonania oceniam celująco, a przyglądaliśmy się praktycznie z lupą każdemu szczegółowi.
    tak więc zdecydowanie polecam hekaplast.
    o oknoplaście i jezierskim mogę powiedzieć tylko tyle, że widziałem ich reklamy i tyle w temacie.
  • Gość: Marko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.11, 10:15
    Mam wrażenie ,że Ktoś na siłę chce wypromować firmę " krzak " bez ponoszenia większych kosztów. No cóż niemiecka oszczędność:) , a ich okna to zwykła przeciętność i nawet średniej wielkości lokalny polski producent zrobi to tak sami albo lepiej
  • Gość: Janusz kraków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.11, 10:05
    Ja kupiłem Hekaplast z konieczności na początku roku.
    Zamawiałem inne okna ale tamta firma miała problemy z realizacją zamówień i sprzedawca sam zaproponował mi przeniesienie zamówienia do hekaplastu.
    Chciałem wycofać zaliczkę i zamówić oknoplast ale jakoś uległem sprzedawcy i wcale nie żałuję.
    Dostałem gratis jeszcze parapety zewnętrzne :)
    Okna były regulowane jakiś miesiąc po założeniu i jak na razie żadne się nie wypaczyło, wszytkie chodzą idealnie. ale jak to mówią - zobaczymy po zimie :)
    na razie zastrzeżeń nie mam. Fachowo i na czas !!!
  • Gość: oszczedny IP: *.play-internet.pl 01.12.11, 22:46
    tez robiłem wycene w firmie hekaplast w łodzi ale wyszły drożej niż platinium z oknoplastu.
    kupiłem oknoplast bo raz że było taniej dwa że bardziej znana firma. okienka juz zamontowane :)
    ogólnie polecam choć balkon montażysci juz dwa razy regulowali ale najważniejsze że przyjeżdzają robią co trzeba a kasy nie biorą :)
    wykańczamy jeszcze poddasze więc fora w dalszym ciągu studiuje i widzę, że hekaplast coraz więcej amatorów zdobywa ale jak my kupowaliśmy to niewiele było o nim słychać.
    pozdrawiam i zycze owocnych decyzji
  • Gość: Seba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.11, 16:32
    Ja też zamierzam kupić te jedynie słuszne okna z niemiecką tradycją . Myślę że jak ich nie kupię to się z tym faktem do kończ życia nie pogodzę bo przecież są tak intensywnie reklamowane tanim spamem na forach internetowych przez tak oddanych ich dystrybutorów :) Chyba słabo się sprzedają , a tym samym na inną bardziej profesjonalną reklamę kasiory brakuję .:)
  • joanka-r 07.12.11, 14:52
    My mamy okna Jezierskiego zamawiane w momencie kiedy mieli jakieś przestoje i mimo to zaryzykowaliśmy wpłacając 100 % sumy, bo załapaliśmy się w ten sposób na super promocję. Okna zamontowano nam zgodnie z umowa co do dnia, a Jezierski był jedyną formą, która zrobiła nam duże przeszklenia okien w całości jako fixy, dla innych firm był to problem.
    Mamy następujące parametry, które dla nas były priorytetem.
    profil Elita (Schuco) pięciokomorowy, pakiet dwuszybowy o k=1,0,
    - kolor dwustronny
    - okucia Winkhaus ActivPilot,
    - ciepła ramka SwisSpacer,
    - klamka Hoppe Secustic
    - pięciostopniowy uchył.
    -kontaktrony w każdym oknie rozwieranym.
    Dziś nie chciałabym już innych okien. To najlepszy wybór jakiego mogliśmy dokonać.

--
    ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa''
    by Zia 86.
  • Gość: tar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 23:42
    hehehe tajniki marketingu :)
    nie wiecie, że nie ważne jak mówią. WAŻNE ŻE MÓWIĄ !!!!
    Jestem w branzy od dluższego czasu i "w kuluarach" mówi się, że hekaplast bardzo zyskał na problemach jezierskiego.
    Potrafili się odnaleźć w tej sytuacji i wykorzystali ją maksymalnie.
    Ze świecą szukać drugiego takiego przypadku.
    W ciągu roku, z nieznanej firmy robiącej okna wyłącznie na eksport staneli praktycznie na tej samej lini co firma budująca markę w Polsce od 15 lat.
    Internet jest bardzo opiniotwórczym medium, a komentarze na ich temat, które można znaleźć w sieci są raczej pozytywne.
    Czas pokaże, czy będą potrafili stawić czoła fali na której teraz płyną.
    Ale proponuje już nie podbijać tego wątku. Niech sobie radzą sami.
    A co do terminów realizacji, to z tego co zauwżyłem to jezierski ma je obecnie bardzo zróżnicowane w zależności od regionu kraju. Zamawiając okna w kielcach można dostać okna w 3 tygodnie, natomiast dilerzy w dalszych częściach kraju podają terminy od 6 do 10 tygodni.
    W hekaplascie zleceń na ten rok nie przyjmują już od połowy listopada !!!!
    więc może hekaplast też ma problemy jak jezierski ?!
    !!!!! PAMIĘTAJCIE !!!!
    POZA JEZIERSKIM I HEKAPLASTEM JEST JESZCZE KILKU PRODUCETÓW ROBIĄCYCH DOBRE OKNA !!!!!!!
  • joanka-r 08.12.11, 14:53
    ''Zamawiając okna w kielcach można dostać okna w 3 tygodnie, natomiast dilerzy w dalszych częściach kraju podają terminy od 6 do 10 tygodni.''
    to chyba logiczne skoro firma produkująca okna pod Kielcami ma zakład.
    --
    ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa''
    by Zia 86.
  • Gość: aml IP: *.wapgw.era.pl 16.12.11, 19:52
    szukam opini na temat przedstawiciela hekaplast w zielonej gorze. Prosze o opinie.
  • Gość: Włodziu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.11, 10:35
    Widzę , że to towarzystwo wzajemnej adoracji:) wszystkie apisy pochodzą od osób zainteresowanych sprzedażą tej firemki , żaden nie jest opinią użytkownika tych okien . BRAWO ZA TAKI MARKETING .:)
  • Gość: lew IP: *.104.udn.pl 26.12.11, 08:55
    Ja nie sprzedaję tylko jestem użutkownikiem i znajomym polecam. nie napisze gdzie kupiłam żeby znowu ktoś nie posądził o reklamę.
    pozdrawiam i polecam raz jeszcze.
  • Gość: Ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.12, 21:33
    HeKaPlast co to jest ? Ktoś zamierza promować na równi z liderami rynku firemkę z Koziej Wólki ? Zapomnieliście o 3XP Product Promotion Price :) Tą metodą dalegoi moim zdniem ta firemka nie dojedzie:)
  • Gość: Avante forever IP: *.toya.net.pl 21.04.12, 20:45
    Ciekawe, że mam zupełnie odmienne zdanie o jakości okien z HeKaPlast. Owszem wyglądają przyzwoicie, ale tylko w salonie sprzedaży okien. Do klienta przyjeżdża już coś innego. Chyba, że miałem pecha i w dniu kiedy "grzali" moje okna były imieniny na produkcji. Okna Jezierskiego oceniam nieco wyżej od tych z Leszna, tylko ten okres oczekiwania na okna uważam za irracjonalny. Natomiast najniżej oceniam okna te z Eurocoloru.
  • Gość: elf IP: 195.205.194.* 11.02.13, 21:12
    Gość portalu: wołomin napisał(a):

> Dzisiaj zamówilśmy okna z Hekaplast.
    > Profli schuco ct70 cava, okucia w oknach winhaus z 4 zaczepami antywłamaniowymi
    > , w drzwiach przesuwnych okucia HowTown.
    > 8 okien, drzwi tarasowe 2 skrzydłowe, drzwi przesuwne HST. Okna i drzwi tarasow
    > e z szybami Ug=0,5 pakiet 3 szybowy, drzwi przesuwne HST z pakietem Ug=0,7
    > Kupiliśmy w zimowej promocji z dodatkowym rabatem od schuco.
    > Okna mają być w połowie stycznia. Po montażu opiszemy swoje refleksje.

Mam ofertę z HeKaPlastu oraz z Veka Alfaline+ innego znanego podkarpackiego producenta, podobne parametry, okucia, zabezpieczenia
    HeKaPlast jest znacznie droższy, ok 30%...
  • Gość: przed zakupem IP: 195.205.194.* 11.02.13, 21:04
    Gość portalu: BArtek napisał(a):

> Witam, dla deweloperów to jest aluplast lub polska veka a nie schuco także mógł
    > byś trochę się rozeznać i dopiero coś napisać.
    --------------------------------------------------------------
    Czy istnieje coś takiego jak polska Veka?
    Gdzie toto powstaje i kto z nich robi okna?
    Jakie profile powstają z recyklingu??
  • antekantoni 08.01.12, 15:10
    widzę ten temat (dokładnie w tej samej formie) po raz setny i po raz setny odpowiadam: OKNOPLAST
    nie podaję już argumentów bo to oczywisty wybór
  • Gość: crowmwell IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.12, 14:40
    Najlepsze są okna drewniane, tylko trzeba je odopowiednią zakonserwować w tym celu potrzeban będzie nam żywica szkutnicza najlepiej mieszana z wikolem i dodany barwnik w zależności jaki koler chcemy uzyskać, barwnik najlepszy z flamastrów markerów, lub zwykła olejna. Całość gotujemy a potem na ciepło pokrywamy powierzchnie okien i framug. Pewność, polecam
  • Gość: lodzianin IP: *.ghnet.pl 06.08.12, 17:04
    Odpuscilem firmy o ktore piszesz. ALbo byl problem z wycena, albo nie trzymali sie terminow. Mi osobiscie zalezalo na jak najszybszej wymianie okien. Moj Tato polecil mi firme Budvar z jego okolic (okolice Lodzi). Jeden telefon, wizja ekspercka, wycena. Wszystko bardzo szybko i profesjonalnie. Tak samo z jakoscia okien. Minelo wlasnie 5 lat od wymiany i nic sie nie dzieje. Na nic nie narzekam. www.budvar.pl polecam!
  • prawdziwy.pimpuszek 07.08.12, 22:11
    Witamy dilera Budvar ;-)
    Proszę jeszcze zaprezentować katalog firmowy i podać numer do swojego biura handlowego Budvar. Doskonale reklamuje Pan swoją firme. ;-);-)

Prosze o prawdziwe rekomendacje, bo sam jestem ciekaw opinii...
  • Gość: Bob budowniczy IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.12, 02:46
    Hmmm.... Gratuluje wysmienitej pamięci. To niezwykle, ze nawet po pięciu latach można pamiętać ze szczegółami proces obsługi sprzedaży i adres strony internetowej:) najwyraźniej jest to jedno z kryteriów przyjmowania pracownikow do Budvaru. Oj panowie z Budvaru kupilibyscie jakąś reklamę na tym szacownym forum zamiast bezwstydnie wykorzystywać darmowe posty o nachalnym, prostackim charakterze!!!
  • Gość: dako IP: *.toya.net.pl 09.08.12, 22:19
    Stawiam znak równości między HekaPlast, a Budvarem, Jedno i drugie to zły wybór. Naprawdę warto zainteresować się tylko oknami Oknoplasu. Jakość okien i ich serwis daleko w tyle pozostawiają konkurencję.
  • xfinlandia 11.08.12, 13:18
    Kolejny reklamowy wątek.
    Zadziwijące że polecający Oknoplast ma nick konkurencji- Dako.
    Reklamy Budvaru nie są pisane przez dealerów (chyba brakuje im inwencji). Takie kampanie zleca się na pewnym portalu. Zleceniodawcy oferują się za 50gr-2zł/ za każdy post. To cała tajemnica.
  • Gość: Artur IP: *.com.pl 08.09.12, 14:33
    Zapraszam w okolice Lublina to zobaczysz te twoje wspaniałe okna z Oknoplastu i porozmawiasz z inwestorami o serwisie i sposobach załatwiania reklamacji. Mam klienta którego rodzina i sąsiedzi zamówili okna z Oknoplastu i teraz mają poważne problemy. Wspaniały i fachowy serwis nawet nie potrafi przeszklić okien ktore poobwieszały się po kilku dniach.
  • Gość: Monika Sosnowska IP: 81.21.201.* 14.09.12, 16:32
    Szanowny Panie,

Pisze Pan o problemach swoich klientów i znajomych z oknami Oknoplast. Jesteśmy głęboko zdziwieni opisywanym przypadkiem i jest nam niezmiernie przykro, że nasi klienci doświadczyli tych niedogodności. Dlatego bardzo prosimy o przesłanie danych teleadresowych wraz z opisem usterki na adres m.rainer@oknoplast.com.pl lub o kontakt z naszym firmowym serwisem w Ochmanowie pod numerem 12 279 71 77. Postaramy się rozwiązać opisywany problem. Jednocześnie głęboko wierzymy, że opisywany przypadek nie jest kolejna próbą nieuczciwego działania naszej konkurencji.

Serdecznie pozdrawiam
    Monika Sosnowska Rainer
    Specjalista ds. PR
    Oknoplast
  • Gość: Rozczarowany klien IP: *.toya.net.pl 17.09.12, 11:28
    W Lesznie to powinni książeczki dla dzieci drukować z tymi bajkami, które ta firma wypisuje na swoich stronach. Już wkrótce wszystkich niedowiarków zapraszam do oglądania na YouTube filmów o tej pseudo niemieckiej jakości okien i towarzyszącej jej otoczce. Dziś napisze o nich tylko ... żadna rewelacja, a wręcz kompromitacja.
  • Gość: ohoo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.12, 14:17
    Jasko, Wilbo skąd u Was takie poruszenie? Jakiś sprzedawca lub klient się wypowiadaja a Wy od razu tak nerwowo. Już sam wstęp to nic innego jak tania reklama ( wg Was).
  • Gość: Maryś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.12, 14:07
    Ja bym wybrał HeKa plast , w końcu profile Schuco to klasa sama w sobie. Co do Veki też są bardzo dobre ale można je kupić dużo taniej u innych producentów , którzy są widoczni na stronie Veki.
  • 1mark11 21.12.12, 11:51
    Wielu producentów robi okna na profilu Veca, ale przecież sam profil to nie wszystko, o klasie okien świadczą pozostałe elementy tj. proces produkcji, urządzenia czy normy zgodnie z jakimi normami firma produkuje.

Gość portalu: Maryś napisał(a):

> Ja bym wybrał HeKa plast , w końcu profile Schuco to klasa sama w sobie. Co do
    > Veki też są bardzo dobre ale można je kupić dużo taniej u innych producentów ,
    > którzy są widoczni na stronie Veki.
  • czarnyblack22 22.01.13, 00:47
    Panowie mam pytanie odnośnie Platinum2 z firmy Oknoplast, dokładnie możliwości wykonania w technologii Colorful. Czy ktoś wie jak wzrasta cena przy wyborze takiej opcji ? Swoją drogą szkoda, że nie robi się tego już automatycznie we wszystkich oknach bo wyglądają bardzo ładnie jak są otwarte.
  • xfinlandia 22.01.13, 08:35
    Najprościej i najskuteczniej zapytać w salonie okiennym. No chyba ze chodzi o cos innego.
  • Gość: Monika Rainer IP: *.79.77.143.atman.pl 22.01.13, 12:34
    Witam serdecznie
    Dopłata do opcji ColorFull wynosi 17%. Okno w wersji ColorFull dostępne jest w systemie Platinium Evolution¹ i Platinium Evolution².

Pozdrawiam
    Monika Sosnowska-Rainer
    Specjalista ds. PR
    OKNOPLAST Sp. z o.o.
  • xfinlandia 23.01.13, 08:57
    A wiesz... mi wcale nie jest trudno polecać dobrych WYkonawców, nawet jeśli są z konkrencji. Oglądałem stronę Mikołajczyka już dawno - jego realizacje (a wiec i fabryki) wyglądają bardzo ciekawie. Na pewno bym ich odwiedził szukając okien (chociaż ja mam inne typy:)
  • czarnyblack22 23.01.13, 19:29
    xfinlandia napisał:

> A wiesz... mi wcale nie jest trudno polecać dobrych WYkonawców, nawet jeśli są
    > z konkrencji. Oglądałem stronę Mikołajczyka już dawno - jego realizacje (a wiec
    > i fabryki) wyglądają bardzo ciekawie. Na pewno bym ich odwiedził szukając okie
    > n (chociaż ja mam inne typy:)

A to akurat dobra rekomendacja, bo jak rozumiem mógłby Pan polecić kogoś z konkurencji. Na Oknoplast akurat jestem zdecydowany, zastanawiam się nad tą opcją colorful chociaż to czysto estetyczna decyzja, że tak powiem zasugerowana przez żonę...
    Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi.
  • Gość: Z branży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.13, 21:44
    Istnieje też pośrenie rozwiązanie .
    Należy pamiętać ,że najczęściej są otwierane balkony i drzwi tarasowe Można zamówić okna w wersji standardowej .Natomiast balkony i tarasy zamówić w werski colorfull .
    To rozwiązanie pozwoli zatrzymać trochę kasy w kieszeni ,a jednocześnie dać maksymalne wrażenie estetyczne kompletu stolarki za niewielką kwotowo już dopłatę do jednego czy trzech balkonów .
  • czarnyblack22 29.01.13, 02:47
    Gość portalu: Z branży napisał(a):

> Istnieje też pośrenie rozwiązanie .
    > Należy pamiętać ,że najczęściej są otwierane balkony i drzwi tarasowe Można zam
    > ówić okna w wersji standardowej .Natomiast balkony i tarasy zamówić w werski
    > colorfull .
    > To rozwiązanie pozwoli zatrzymać trochę kasy w kieszeni ,a jednocześnie dać mak
    > symalne wrażenie estetyczne kompletu stolarki za niewielką kwotowo już dopłatę
    > do jednego czy trzech balkonów .

Właściwie niegłupi pomysł. Zakładając, a wiem że tak pewnie będzie z doświadczenia, że niektóre skrzydła będą otwierane jedynie od wielkiego dzwonu do mycia, to po jaką cholewkę ten kolor wewnątrz...Tak na szybko licząc to będzie ok 600 złotych na 4 oknach.
    Czasami najprostsze rozwiązania tak ciężko złapać.
  • cvvaniaczek1 07.02.13, 10:32
    ostrycharczyk.grzegorz napisała:

> Z tego co kojarzę, to profil Evo i tak jest w kolorze zbliżonym do okleiny, zat
    > em nie będzie tak, że okno w kolorze orzech będzie miało biały profil, a zatem
    > białe wnętrze. Oczywiście nie będzie to takie pro jak colourfull, ale z tego si
    > ę chyba nie strzela jak mówią. Zgadzam się natomiast, że można całkowite wypełn
    > ienie kolorem zrobić w drzwiach balkonowych, latem ten efekt będzie najbardziej
    > widoczny. Dla akurat taka estetyka jest daleko po parametrach technicznych, fu
    > nkcjonalności i przede wszystkim trwałości okna.

Tylko pamiętaj, że colorfull zrobisz tylko w tej opcji evolution.
  • Gość: Miglands IP: 176.222.33.* 12.02.13, 18:47
    To koekstruzji nie można zrobić w każdym profilu dostępnym w oknoplaście ? Myślałem, że to jest standard.
  • cvvaniaczek1 13.02.13, 20:14
    Gość portalu: Miglands napisał(a):

> To koekstruzji nie można zrobić w każdym profilu dostępnym w oknoplaście ? Myśl
    > ałem, że to jest standard.

Koekstruzja to nie jest colorful. Colorful daje barwną okleinę wewnątrz okna, natomiast koekstruzja jest w standardzie za free, we wszystkich modelach poza winergetikiem.
  • Gość: okno-wwa IP: *.hu 13.02.13, 23:10
    Ładny "bajer" do balkonowych i przesuwnych tarasowych. Sprawdzi się na jasnych i tych bardziej nietypowych okleinach.
  • Gość: Pahlavi IP: 80.79.116.* 14.02.13, 14:14
    W małych pomieszczeniach, albo takich gdzie nie ma firanek i okno jest na eksponowanym miejscu to taki gustowny detal jest bardzo ciekawy. Przy drewnopodobnych okleinach może takie wrażenie pełnego okna z drewna sprawiać.
  • Gość: gość IP: 195.114.161.* 20.02.13, 14:37
    Dopłata 17% za coś czego nie widać to dużo , a specjalnie otwierć okno żeby to podziwiać to przesada. Lepiej zainwestować kasę w okna bardziej energooszczedne.
  • Gość: Darecki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.13, 22:59
    Ja widziałem te okna colorful w profilu 6 komorowym i wyglądają bardzo estetycznie co robi wrażenie ,Mnie i tak nie stać na okna tej marki bo jestem tylko śmiertelnikiem ,a nie ortopedą czy innym wziętym prawnikiem .Jednak namawiali Nas na te okna jedynie w balkonach gdzie ewidentnie widać po otwarciu środek okien co mojej kobiecie się bardzo podobało i Mi również .
  • Gość: gość IP: 195.114.161.* 22.02.13, 11:37
    Te 6-komorowe okna mają zaledwie 70mm głębokości zabudowy, nie można zamontować szyby np 0,5W , tym samym nie są zbyt energooszczędne. Okleina wewnątrz to taki bajer moim zdaniem.
  • Gość: ProTech S-c IP: *.dynamic.chello.pl 21.02.13, 23:58
    @cymes55
    "Trochę inne widzę zastosowanie dla tego colorfula. Goły profil, szczególnie latem przy często otwartych oknach się brudzi, co widać zarówno na białej jak i ciemnej masie. Jeżeli jest okleina wewnątrz to tych zabrudzeń nie widać, co jednak UWAGA nie zwalnia od czyszczenia wewnątrz ;)"

Zupełnie inaczej brud łapie gołe pvc, a inaczej okleina. Pvc szybciej łapie reakcje, dlatego szczególnie biały profil po kilku latach już nie jest taka śnieżynka. To widać też wewnątrz, gdzie niektórzy zaniedbują okna. Na pewno jest to łatwiejszy sposób na utrzymanie czystości.
  • Gość: JerzyRzeszów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.13, 13:38
    Osobiście dla mnie estetyka jest bardzo ważna i to rozwiązanie jest super ,szkoda tylko ,że nie ma colorfula w profilu okien winergetik.
  • tuskuodejdz 26.02.13, 23:59
    ondrej_liczka napisała:

> Gość portalu: JerzyRzeszów napisał(a):
    >
    > > Osobiście dla mnie estetyka jest bardzo ważna i to rozwiązanie jest super
    > ,szko
    > > da tylko ,że nie ma colorfula w profilu okien winergetik.
    >
    > Jako ten flagowy model mogli by go wyposażyć standardowo w tę opcje colorful, a
    > le z tego co się orientuje nie ma technologicznej możliwości na tych profilach
    > oklejać również wewnątrz. No cóż, jeszcze się taki nie urodził, a technologia z
    > byt młoda żeby ją wszędzie wdrożyć.

Widziałem to na targach i to jest taka wisienka na torcie. Kolor dąb, brakowało tylko złotego ocynku na okuciach i by było bardzo blisko drewna na pierwszy rzut oka. Je to novinka jak mawiają pepiki.
  • Gość: CELEBAN IP: *.158.217.13.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.02.13, 11:03
    niestety ta doplata przeraza, sam zastanawiam sie nad orionem, ale raczej zostane przy standardzie, chociaz prezentuje sie ladnie. raczej w cieplejsza szybe zainwestuje niz w ten kolor, no chyba ze jakas promo sie pojawi.
  • Gość: Metryczny IP: 82.221.102.* 05.03.13, 18:09
    Wydaje się, że dużo, ale topowe okna tak kosztują. Na pocieszenie dodam, że zachodnie kosztują wiele więcej, bo zastanawiałem się nad ściągnięciem z zagranicy. Zapomnij ! Tam to są dopiero ceny za takie wysokie parametry okna. Dobre okna się też zwracają po latach, więc też przez ten pryzmat musisz patrzeć.
  • xfinlandia 05.03.13, 18:30
    Dużo czasu straciłeś na szukaniu za granicą?:) Pamiętajcie, że Polska eksportem stoi.
    Nasze okna dominują w Europie pod względem ceny, ale także odpowiedniej jakości (przynajmniej część).
  • Gość: , IP: 195.205.194.* 06.03.13, 20:41
    dimitriuso napisał:

> Czy ktoś może dać jakieś dobre wskazówki na co zwrócić uwagę ? Poza tymi oknami
    > zastanawiam się również nad drutexem i msoknami. Jakieś wskazówki ?

forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?61-Okna-drzwi-bramy-gara%C5%BCowe
  • Gość: mendrelejew IP: *.cyberghostvpn.com 06.03.13, 23:36
    Wszystkie trzy firmy są z górnej półki, najlepiej sprawdzić poszczególne wyceny. Oczywiście możesz się kierować jakością i estetyką okien poza ceną, zależy jakie się ma potrzeby, bo może komuś bardziej może się podobać winergetik oknoplastu, a komuś 182 hekaplastu, kwestia gustu.
  • Gość: Malboro IP: 79.141.165.* 07.03.13, 10:24
    Przeważnie każda firma ma w swojej ofercie coś w profilu A. Do takiego profilu włożysz minimum dwukomorowe pakiety, idą dalej lepsze okucia, uszczelki. Truizm, ale oczywiste, że droższe są lepsze, a co za tym idzie nowocześniejsze, czyli mają ciekawszy design. Ale szczerze, czy to Winergetic, czy V90, takie okno jest już dedykowane dla domu wolnostojącego, więc można powiedzieć, że nie dla wszystkich.
  • Gość: kama3 IP: 176.116.153.* 08.03.13, 12:52
    To chyba jasne, że nikt nie montuje okien pasywnych do bloków mieszkalnych. Nie ma to większego sensu, chociaż zgadza się że przykładowy winergetic ma ładny design i komus mógłby się spodobać. Tylko co jak mieszkamy na 4 piętrze i można się tylko cieszyć tak naprawdę tylko wewnętrzną stroną ? Skrajny przypadek i w 99,9% okna takie idą na jednorodzinne domy.
  • Gość: 567 IP: 195.205.194.* 11.03.13, 19:42
    kromeczka69 napisała:
    > Czy ktoś korzystał z tej promocji rel="nofollow">oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/okna->colorfull ? Czy opłaca się przy tej zniżce zrobić coś takiego w platinum evolution 1 ?

To Twoje pieniądze, ale ja nie zapłaciłabym za okno o głębokości profilu tylko 70 mm jak za okna najwyższej klasy produkowanego przez innych producentów okien na tych samych profilach co Oknoplast.

Nie wierzysz?
    -To pomierz otwory w Twoim budynku i poproś o wycenę w Oknoplaście, np w tym modelu, co podajesz Platinum Ev1, zapisz sobie z ich wyceny:
    nazwę i producenta oklein na oknie standardowym;
    nazwę i funkcję okucia;
    nazwy i funkcje klamek;
    nazwy i funkcje ramek międzyszybowych;
    wielkość i parametry tego pakietu szybowego;
    dokładny sposób montażu przez sprzedawcę Oknoplasta.

A potem z takimi notatkami przejdź się do innych sklepów ze stolarką okienną i to wszystko dokładnie sobie zapisuj.

Za cenę najlichszych i przestarzałych okien z Oknoplasta kupisz okna od innych producentów pełen full wypas.

Sprawdziłam przez 3 miesiące poszukiwań.
  • Gość: 567 IP: 195.205.194.* 11.03.13, 19:44
    forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?61-Okna-drzwi-bramy-gara%C5%BCowe
  • Gość: Trzcina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.13, 20:28
    W drzwiach tarasowych gdzie po otwarciu widać środek i są latem często otwarte przez dłuższy czas myślę ,że tak W oknach to raczej zbytek no chyba ,że ktoś jest estetą.
  • xfinlandia 13.03.13, 08:28
    Oj zdaje mi się że "napędzę" Waszą rozmówkę o kolorach.
    Ale co tam: to może powiecie mi jak się mają kryteria Waszych wyborów do właściwości okien?
    Wybieracie okno "po babksu" czyli patrząc tylko na wwygląd?
  • xfinlandia 14.03.13, 10:18
    Miło mi że jestem znany i z tamtego miejsca.. ale wcale nie odsyłałem Was na tamto forum:)
  • Gość: sartre IP: *.182.186.9.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.03.13, 22:18
    nawet w promocji wydaje mi sie to bardzo drogi dodatek, szczerze odpusc sobie kolor a kup evolutiony 2, ktore sa juz na lepszych profilach. to moze ladnie wyglada, ale gdzies w knajpie albo galerii etc. gdzies gdzie takie okienka pokazesz, w domu to poza tym jednym przypadkiem jaki ktos oposywal, czyli balkonowych praktycznie bezuzyteczne. jaki bylby koszt ekstra przy samych balkonowych wiesz?
  • Gość: 567 IP: 195.205.194.* 16.03.13, 22:00
    Gość portalu: sartre napisał(a):
    > nawet w promocji wydaje mi sie to bardzo drogi dodatek, szczerze odpusc sobie k
    > olor a kup evolutiony 2, ktore sa juz na lepszych profilach. to moze ladnie wyg
    > lada, ale gdzies w knajpie albo galerii etc. gdzies gdzie takie okienka pokazes
    > z, w domu to poza tym jednym przypadkiem jaki ktos oposywal, czyli balkonowych
    > praktycznie bezuzyteczne. jaki bylby koszt ekstra przy samych balkonowych wies
    > z?

Przecież Platinum evolution2 to także bardzo stary profil- tylko 70 mm:

Gość portalu: sartre napisał(a):

> nawet w promocji wydaje mi sie to bardzo drogi dodatek, szczerze odpusc sobie k
    > olor a kup evolutiony 2, ktore sa juz na lepszych profilach. to moze ladnie wyg
    > lada, ale gdzies w knajpie albo galerii etc. gdzies gdzie takie okienka pokazes
    > z, w domu to poza tym jednym przypadkiem jaki ktos oposywal, czyli balkonowych
    > praktycznie bezuzyteczne. jaki bylby koszt ekstra przy samych balkonowych wies
    > z?

Platinum Evolutin2 to także stary, płytki profi. Co widzisz w nim takiego nowego?-bo ja świetną ekipę marketingową i nic więcej co wyraźnie usprawiedliwiałoby wyśrubowane ceny okien z Oknoplastu.
    Możesz mi wytłumaczyć, dlaczego suwane okna, ciężkie i wielkie przesuwne-robi się wyłącznie na Roto...
  • tubrirams00 21.03.13, 10:49
    Oknoplast robi jakieś promocje, zresztą inni producenci też, ale żeby coś utargować to musi być jednak większe zlecenie. Pozornie, ale sprzedawcy nie mają wcale tak dużej marży. Oczywiście, jak ktoś dobrze negocjujesz to może kilka stów się uda.
  • Gość: wooons IP: 79.141.166.* 21.03.13, 10:50
    A jak to wygląda z tym hekaplastem ?
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 23:50
    HeKaPlast ma bardzo dobre opinie : najnowsze możesz przeczytać na www.ocenio.pl, opinie o produktach Oknoplast. Pozdrawiam
  • Gość: Fazi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.13, 20:16
    Wygląda to bardzo fajnie ,a czy się opłaca czy nie to zależy od zasobności kieszeni kupującego .Choć powszechnie wiadomo,że okien Oknoplastu biedni raczej nie kupują to myślę ,że mają na to nowe okno Klientów zwłaszcza ,że mają to rozwiązanie jako jedyny producent .
  • Gość: Melo IP: *.ip.netia.com.pl 09.04.13, 15:02
    Mam tak koloryzowane ramy w kuchennych i balkonowych oknach nie tylko w dużym, ale też w bocznych oknach bo dorzucili mi to w promocji a właściwie na maślane oczy mojej żony. Bardziej mnie interesowała akurat gwarancja i pewność okien i tym się kierowałem a to taka kokardka dla kobiet.
  • Gość: Melo IP: 67.221.255.* 11.04.13, 15:56
    Nie, chyba nie było żadnej promocji, t.zn. tak to odebrałem jak coś ekstra niż coś co mi się należy. Okna były zamawiane na przełomie roku, dostarczone i montowane jakiś miesiąc temu.
  • xfinlandia 11.04.13, 22:01
    Czemu ja mam wrażenie, że zawiązał się tu club wzajemnej adoracji który gra zadowolonych klientów.. Może jakieś fotki?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka