Dodaj do ulubionych

opinie o Witkowskim

11.12.11, 10:08
Zamierzam kupić za jakiś czas kocioł uniwersalny zasypowy UKS-N od Witkowskiego .Dużo czytałam o jego kotłach i bardzo przypadł mi do gustu ten wymieniony wyżej .Czy ktoś ma taki kocioł ?Czy działa bez zarzutów ?Ile miejsca zajmuje w rzeczywistości ?Proszę o opinie .
Edytor zaawansowany
  • Gość: crowmell IP: *.adsl.inetia.pl 12.12.11, 12:52
    polecam kocioł Komorowskiego, jest zajebisty, chociaż taki trochę za duży no i nap....la po lesie i ma sumiaste wąsiska, a tak poważnie, to chce powiedzieć że PIS to partia jedyna polska, prezes Kaczyński to zbawca narodui gdyby tylko on wziął ministerstwo infrastruktury to polskie budownictwo by było najlepsze na świecie, polecam również głos ojca Rydzyka jest wielkim Polakiem . Pozdrawiam was Wasz cromwell doradca
    www.cromwell.blog.pl/

• dominika560 13.12.11, 10:55
    Moim zdaniem dobrego wyboru dokonałaś. Mam ten kocioł od pewnego czasu i jak na razie sprawdza się .Pytałaś ile miejsca zajmuje ...to muszę przyznać ,że jak na kocioł to bardzo mało.To duży plus.
  • Gość: samotna IP: *.play-internet.pl 15.12.11, 20:08
    Co mogę napisać o Witkowskiem ...może to ,że kupiłam od niego naprawdę dobry kocioł ,który służy mi do dzisiaj .A minęło już trochę czasu . Naprawdę jest super ,nie miałam z nim żadnych problemów .
  • buderus-serwis 13.12.11, 11:31
    Szkoda, że producent nie podaje grubości blachy...
  • Gość: bobo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.11, 21:04
    Firma Zębiec jest chyba popularniejsza na rynku i według mnie mają lepsze kotły. Znam kilku użytkowników ich kotłów i są z nich zadowoleni. Przymierzam się do wymiany kotła i głęboko myślę o wyborze właśnie tej firmy.
  • Gość: grzesica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.12, 00:55
    Popieram chwalących kotły witkowskiego
    wybierałem długo i kilku producentów nawiedziłem osobiście
    pytałem, oglądałem i pomacałem i ze 100% przekonaniem wybrałem witkowskiego
    dobra firma, widać że te kotły to ich konik , dokładnie i solidnie je robią i gwarancja długa
    Mój spisuje sie 3 lata na medal
  • Gość: Tomasz IP: *.play-internet.pl 20.05.12, 15:34
    Kotły Witkowskiego są naprawdę ok .Mam od nich jeden i się sprawdza .Same plusy : solidny ,wytrzymały . Do tego łatwo sie go czyści .
  • Gość: Zdzichu IP: *.syrion.pl 01.01.13, 13:09
    kupiłem w sierpniu 1996r. piec Zębiec 28KW i dopiero pare dni temu zauwazylem maly wyciek z pieca zaczyna kapac wolno woda mam nadzieje ze do konca zimy wytrzyma w sumie wytrzymał ponad 16 lat czyli bardzo długo jak dla mnie z pieca jestem bardzo zadowolony,czyszczenie trwa dosłownie niecała minute to po prostu zabawa dla przedszkolaka.
  • reload1980 28.06.12, 17:51
    Mam kocioł UKS - M Witkowskiego i nie mam się do czego przyczepić - kocioł mam już dość długo, a nic nie szwankuje, nie ma z nim żadnych problemów, opłaty za opał nieduże, w kotle pali się naprawdę długo. Osobiście mam wersję 19 kW, palę węglem i drewnem.
  • Gość: tomanek IP: *.centertel.pl 23.07.12, 00:29
    Pytanie dość ważne! czy ktoś wie jak działa serwis kotłów Witkowskiego? Jutro bede do nich dzwonił bo coś nie tak ale jakby ktos wiedział to czekam na opinie ! ! ! ! !
    Jutro tez wezwę znajomego instalatora, bo dziś niedziela i nie mógł dojechać
  • reload1980 24.07.12, 15:10
    a co uszkodzone? pytam bo mam od nich kocioł chociaż mój bezawaryjny jak dotąd to nie podpowiem jak serwis – bo nie wiem – chociaż wrażenie robią dobre, mnie telefonicznie podpowiadali w kilku kwestiach ale jak szybko i skutecznie działają nie wiem – na szczęście. Napisz co Ci poszło i jak zadziałali - na przyszłość warto wiedzieć chociaż oby sie nie przydało
  • Gość: tomanek IP: *.centertel.pl 30.07.12, 22:16
    Wina moja ... uszkodziłem czujniki temperatury.
    Ale muszę pochwalić serwis firmy Ślusarstwo-Kotlarstwo Witkowski Na moje zgłoszenie zareagowali szybko i w efekcie końcowym skutecznie.
    Dzwoniłem zaraz w poniedziałek, nie było problemów typu "a dlaczego?", "a po co?", "przy okazji przyjedziemy". Przyjechali i naprawili. Serwis z mojej winy a zachowali się w pełni profesjonalnie, na szczęście piec działa i wiem na co uważać na przyszłość bo panowie mnie lekko podinstruowali
  • reload1980 19.08.12, 19:31
    No to super, super, kolejny raz się przekonuję, że wybrałem dobrą firmę. :) Na szczeście na razie,odpukać, żadnych problemów kotłem nie miałem, ale w razie czego przynajmniej jestem pewny, że Panowie pomogą. :)
  • Gość: radek35 IP: *.centertel.pl 28.11.12, 23:03
    Poczytałem tutaj opinie o tych kotłach Witkowskiego i zdecydowałem się zamówić u nich swój kocioł, tym bardziej, że mam blisko. Zamówiłem uniwersalny UKS - M i powiem, że zrobiony jest porządnie, od 2 miesięcy sprawnie działa, z obsługą w firmie też nie było żadnego problemu. :) Ze swojej strony polecam!
  • Gość: KZ IP: 213.192.88.* 29.11.12, 08:36
    zarąbista opinia, kocioł używasz 2 miesiące, hehe
    Lepiej kupcie baner reklamowy na tej stronie a nie silcie sie na wywody pseudo-uzytkowników, podszywaczy hehe.
    Dział marketingu idzie po taniości...
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.12, 15:21
    DLA MNIE WSZYSTKIE KOTŁY SĄ PRAWIE TAKIE SAME DLACZEGO NIKT NIE PISZE ILE TEN PIEC PALI EKO GROSZKU JA SAM ZAKUPIŁEM OD WITKOWSKIEGO KOCIOŁ I NIE JESTEM ZADOWOLONY PIEC PALI OKOŁO 1.4T/MIESIĄC 1,1T DOBREGO WĘGLA 800ZŁ OGRZEWAM 200M A SPRZEDAWCY TO TYLKO FAJNIE GADAJĄ PRZY ZAKUPIE A JAK KUPISZ TO RADŹ SOBIE SAM
  • Gość: karol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.12, 22:28
    > DLA MNIE WSZYSTKIE KOTŁY SĄ PRAWIE TAKIE SAME DLACZEGO NIKT NIE PISZE ILE TEN P
    > IEC PALI EKO GROSZKU JA SAM ZAKUPIŁEM OD WITKOWSKIEGO KOCIOŁ I NIE JESTEM ZADOW
    > OLONY PIEC PALI OKOŁO 1.4T/MIESIĄC 1,1T DOBREGO WĘGLA 800ZŁ OGRZEWAM 200M A SPRZEDAWCY TO TYLKO FAJNIE GADAJĄ PRZY ZAKUPIE A JAK KUPISZ TO RADŹ SOBIE SAM

Witaj ,
    każda opinia jest cenna, ale Twoja wypowiedź powinna zawierać trochę więcej faktów jak tylko opinię o produkcie i sprzedawcy.

Bardzo ważne dla ilości spalanego opału są ustawienia kotła – muszą być poprawne w przeciwnym razie mogą być powodem zbyt dużej “paliwożerności” Twojego kotła.

Drugi elementarny czynnik – jakość opału. W swoim poście napisałeś tylko ilość spalanego opału, nie podałeś rodzaju, kaloryczności itd.

Mam kocioł 25 kW KMB-RP PLUS. Dom ocieplony styropian 10 cm, okna 3 szyby, 180 m2. Moje spalanie drugiego sezonu nie przekracza zimą 800 kg eko-groszku PIEKLORZ.
    Palę tylko tym opałem. Popiół jeden raz na 5 dni – jeszcze nie ma całej szuflady. W pierwszym sezonie grzewczym palił mi więcej, ale miałem świeży dom po budowie i nie mieszkałem w nim.
    Jak masz pytania co do ustawień mogę spróbować pomóc bo trochę się już pobawiłem :) albo napisz na serwis Witkowskiego
  • Gość: Kobra IP: 80.48.240.* 23.03.13, 07:07
    Witam serdecznie

Kilka dni temu zamówiłem kocioł z firmy Witkowski - KMB-RP PLUS 19kW z sterownikiem IRYD RTZ PID
    1. Podczas wyboru kotła kierowałem się po trochu opiniami internautów, własnej wiedzy.
    2. Dzwoniąc do firmy uzyskałem odpowiedz na wszystkie nurtujące mnie pytania - bardzo fachowa obsługa
    3. Wynegocjowałem upust cenowy - niewielki ale zawsze - zrekompensowało mi to dopłatę do niestandardowego sterownika
    4. Miałem możliwość niestandardowego skonfigurowania kotła (umiejscowienie czopucha, We/Wy wody CO, uzupełniania medium)
    5. Czas realizacji zamówienia 6 dni - zapewne w niektórych porach roku pewnie sie wydłuża ze względu na ilość zamówień
    6. Dzień przed dostarczeniem kotła zostałem poinformowany o wysyłce
    7. W dniu dostarczenia kotła byłem dwukrotnie informowany przez kierowcę o godzinie dostarczenia (duży plus - nie musiałem brać urlopu czekając cały dzień na kocioł)
    8. Kocioł został ustawiony tam gdzie chciałem.

Pierwsze wrażenia:

Obejrzałem kocioł z wszystkich stron. Nie było się do czego przyczepić. No może poza jednym. W opisie było że kocioł ma możliwość regulacji poziomu poprzez regulowane stopki (brak stopek - czyli stawiamy bezpośrednio na cokole czy tez posadzce). Czym kierowałem sie przy wyborze sterownika:
    1. Trochę zboczenie zawodowe (automatyk)
    2. Możliwość sterowania zaworem 4-drogowym (siłownik)
    3. Możliwość sterowania pompą cyrkulacyjną.
    4. Możliwość podłączenia sterownika pokojowego na dwa sposoby:
    - sterowanie temperaturą pomieszczenia
    -starowanie zaworem 4-drogowym
    Tak przy okazji dowiedziałem się bezpośrednio w firmie PROND, że za dwa miesiące wyjdzie nowy model sterownika pokojowego PILOT G z wyświetlaczem graficznym takim jak w sterowniku IRYD z możliwością ustawień stref czasowych i wygaszeniem podświetlenia. Koszt zakupu nie będzie przekraczał ponoć 200zł. Tak więc również wstrzymałem się z zakupem obecnego PILOTA R.
    Piec będę instalował dopiero po zakończeniu obecnego sezonu grzewczego tak więc moja opinia może się zmienić radykalnie ale czytając inne opinie jestem dobrej myśli.
  • Gość: stachu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.14, 16:22
    Tak czytam i co mogę podpowiedzieć z własnego doświadczenia
    Naprawde warto w razie problemów z kotłem czy spalaniem zadzwonić na infolinię czy serwis Witkowskiego. Mnie tak pomogli w zrobieniu optymalnych ostawień kotła przez co proces spalania przebiega zdecydowanie lepiej, i mniej spalam i pieknie dopala mi opał, nie ukrywam że też jak podpowiedzieli zmieniłem opał. To też bardzo ważne
    Ale teraz jak cieplej to mieszam stary i gorszy z nowym i też daje rade. Ustawienia sa b.wazne
    W każdym razie mają pod telefonem gościa co mega dokładnie wszystko wyjaśnia i pomaga
  • Gość: malicki439p IP: *.centertel.pl 10.03.14, 23:04
    ja od paru miesięcy mam kocioł UKS N, polecił mi tego producenta kumpel i jak na razie z kotła jestem zadowolony, całość wygląda sensownie, dobra blacha, kocioł bardzo prosty w obsłudze. także na razie jak najbardziej na plus.
  • Gość: marek IP: 94.42.104.* 16.03.14, 03:05
    Jak z czyszczeniem kotła? I z ładowaniem opału? Też się zastanawiam nad kotłem od nich, czytałem na stronce, że jeżeli idzie o opał to kocioł jest uniwersalny, naprawdę tak dobrze radzi sobie z każdym rodzajem opału?
  • Gość: malicki439p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.14, 19:09
    Załadunek bez problemu, drzwiczki są wystarczające duże. Z czyszczeniem też, wyczystka jest umieszczona z przodu, także dostęp bardzo łatwy. Paliłem już chyba wszystkim do czego kocioł jest przystosowany i większych różnic nie widzę, oczywiście oprócz tych wynikających z kaloryczności opału.
  • milka.bialas 08.09.14, 18:36
    Mam mam niemały problem z wyborem. Ktory palnik byście mi polecili do ekogroszku z tych co maja w ofercie? www.youtube.com/watch?v=wcL-I3cyNCI czy może ten www.youtube.com/watch?v=mubssirpnoY
    Doradzi ktoś mądry?
  • radoslawwik 03.07.17, 15:19
    Mam piec o Witkowskiego 4 rok. Korzystałem z serwisu 2 razy. Raz bo wada dmuchawy, raz przegląd na moje zamówienie. Ogólnie ocena na szkolne 4,5. Mam kocioł na eko, ale raczej będę przechodził na pellet. Wygoda większa i mniej obsługi.
  • frankribery 12.05.19, 21:37
    Nie polecam ! Brak serwisu i odpowiedzialności za swoje produkty! Popsuł się kocioł i na własny koszt musiałem wezwać serwis z innej firmy ponieważ od witkowskiego nie miał kto przyjechać !! żenada i wstyd. NIE POLECAM !!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.