zwrot VAT za materiały budowlane Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Przygotowuję wniosek vzm. Mam jednak parę wątpliwości. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, czy zwrot VAT dotyczy następujących materiałów:
    - farby do malowania ścian wewnętrznych
    - lampy - wiszące, plafoniery, lampki do szafek kuchennych
    - zawiasy do szaf
    - armatura
    - deski z drewna klejonego
    - drzwi prysznicowe ze szkła
    - kleje do glazury
    - fugi do glazury.
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
    • Dotyczy tylko takich, które miały w chwili wchodzenia do Unii 7% VAT. O ile pamiętam, to bardzo mało chyba tylko krajowe kleje i drewno,listwy, farby produkowane w kraju. To mała grupa, bo ta reszta ,miała już wtedy 22%. Ale można to sprawdzić, jest w zmianach. B.Klimkiewicz.
    • Gość: greg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.12, 09:15
      farby i lakiery = NIE , co do reszty proszę sprawdzić www.odzyskajvat.pl/index31.php
      • Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Jednak nie mam jeszcze jasności, co do niektórych wymienionych materiałów. Na "www.odzyskajvat" nie są wyszczególnione. Jeśli ktoś by jeszcze coś wiedział, to bardzo proszę o wiadomość.
    • Gość: crowmell IP: *.adsl.inetia.pl 09.02.12, 14:24
      powiem wam że ja wiem więcej niż wiekszość z was:)

www.cromwell.blog.pl/
    • 1. farby -nie
      2. lampy - takie co można przestawiać, to nie, kuchenne też nie, a takie wiszące, to hermetyczne i diodowe - nie, a kinkiety, oprawy zwykłe tak (czasem urzędnik odrzuci te, co powinny wejść, ale to już inna historia:))
      3. Zawiasy, to tylko dodrzwi
      4. Armatura tak, ale bez nóżek, jeśli były kupowane osobno i bez kompletów z szafką pod umywalkową, bo szafki nie wchodzą
      5. deski - nie, chyba że pkwiu zezwala, albo kto gotowy na pyskówki z urzędnikiem:)
      6. drzwi prysznicowe ze szkła, kleje do glazury, fugi do glazury - tak

Pozdrawiam i życzę powodzenia
      --
      www.noceonline.pl
      • Witam, dopiero dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak zwrot materiałów budowlanych:) Zanurkowałam w szufladzie ze starymi papierkami i znalazłam kilkanaście faktur, które uprawniają do zwrotu. Problem w tym że na przestrzeni lat kilka razy się przeprowadzaliśmy i w tym tkwi mój problem. Czy do formularza VZM-1 muszę dołączać wszystkie akty własności czy wystarczy ten, w którym teraz mieszkamy. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Gość: vatbudowlany.com IP: *.adsl.inetia.pl 10.04.13, 17:08
      Budujesz? Remontujesz? Spiesz się -tylko do końca 2013 roku możliwy zwrot VAT za materiały budowlane !!!

Jeżeli remontowałeś mieszkanie lub budowałeś swój dom, posiadasz faktury VAT na zakup materiałów budowlanych, oraz chcesz odzyskać część wydanych pieniędzy to zapraszamy!

Oferujemy Państwu profesjonalną pomoc w przygotowaniu do Urzędu Skarbowego wniosku VZM-1 o zwrot niektórych wydatków na materiały budowlane.

Zadzwoń: 503-520-352
      Napisz:info@vatbudowlany.com
      www.vatbudowlany.com

ZAPRASZAMY KLIENTÓW Z CAŁEJ POLSKI
      Nie musisz być właścicielem nieruchomości
      Warunkiem jest posiadanie tytułu prawnego do budynku lub lokalu, jakimi są:
      - akt własności,
      - przydział lokalu
      - umowa najmu lub dzierżawy
      - dowód kupna mieszkania lub domu,
      - dowód nabycia spadku lub darowizny.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.