Dodaj do ulubionych

Czy sztukateria tylko do kamienic?

29.04.12, 19:02
Nie myślałam początkowo o sztukaterii, ale firma w której kupuję panele ma w ofercie i tak mi sie spodobały, że chętnie bym je umieściła w salonie, ale nie wiem, czy nadaja sie do mieszkania w satym bloku czy tylko do kamienic? Czy ktoś z Was ma u siebie cos takiego?
Edytor zaawansowany
  • mpknap 29.04.12, 21:51
    Sztukateria fajna rzecz, choć w polsce niezbyt popularna. Nam się głównie kojarzy z narożnikami styropianowymi krzywo dociętymi przy sufitach kasetonowych. Ja często proponuję klientom wykończenie sztukateryjne . Świetnie nadaje klasy pomieszczeniu - kuchni łazience czy salonom. Nawet z tych zwykłych styropianowych JA potrafię zrobić 100% imitację sztukaterii gipsowej. Muszą być dobrze docięte, dopasowane i wykończone. Podpowiem że największego uroku nadają narożniki o wys.co najmniej 8 cm (jeśli chodzi o nie) .Mniejsze to faktycznie nadają się tylko do kasetonów.

link do mojej strony gdzie można spojrzeć na kilka realizacji z dodatkiem np. stiuku

• Gość: kino IP: *.dynamic.chello.pl 30.04.12, 07:50
    Sztukateria wymaga obszernych, wysokich wnętrz. Zwykle stanowi element wystroju w stylu "pałacowym". W niskich, małych pokojach wygląda pretensjonalnie i śmiesznie.
  • jo-an-na-29 30.04.12, 15:23
    Ja mam mieszkanie w bardzo starym bloku, które jest dość wysokie - ok. 3 metrów i właściwie wyglada kamienicowo. Dlatego sie nad tym zastanawiam. Ale myślałam raczej o czymś węższym niż 8 cm, AC204 albo AC207 z serii mardom decor. Ale nei wiem nic o montażu takiej sztukaterii (jest z pianki). Czy inaczej sie to montuje niż styropianową?
  • mpknap 30.04.12, 18:17
    Nie zgodzę się że w niskich pomieszczeniach źle to wygląda. 15 lat w hiszpani mieszkałem i powiem że tam praktycznie w każdym mieszkaniu montuje się sztukaterię gipsową, nie ważne czy blok, czy willa. Przy standardowej wysokości pomieszczenia 2.5-2.7m sztukateria jest jeszcze wyższa niż proponowałem. Nawet 15 cm.

Narożniki piankowe klei się na klej do nich przeznaczony-pytać w sklepie.
  • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 30.04.12, 19:29
    niech zgadne
    mieszkales na poludniu hiszpanii
    hehe
    a teraz wyobraz sobie nasz zwykly betoniak
    nasza kulture
    i sztuczne doklejanki w niewiadomo jakim stylu
    rownie dobrze mozna dokleic do scian rzygacze z sukiennic
    albo plaskorzezby egipskie badz azteckie
    podpierac stropy kolumnami
    a wszystko zeby nadac klimatu mieszkaniu z oknami z pcv kuchenka gazowa lub elektryczna
    z wyciagiem i tulejami w drzwiach kibla
  • mpknap 30.04.12, 19:40
    Może zaproponujemy to założycielce tego tematu ;). Ja po prostu zmierzam do jednego. Ponieważ wykonuję usługi wykończeniowe i potrafię zrobić z tych właśnie zwykłych styropianowych narożników imitację sztukaterii gipsowej. Idealnie docięte w kątach, zero widocznych połączeń, zero szpar. Sposób jest prosty ale nie sprzedaje tanio sekretu. :P
    Nawet ściany nie muszą być idealnie proste, choć fakt że na takich łatwiej się to robi. I tyle...

usługi remontowe
  • jo-an-na-29 03.05.12, 11:12
    Czyli nie muszę się obawiać, ze to nie wyjdzie/nie nadaje się?
    A zna Pan moze tego producenta? Mardom decor?
  • jo-an-na-29 03.05.12, 11:11
    Czytasz w moich myślach, właśnie taki wystrój wnętrz mi się marzył...
  • mpknap 03.05.12, 11:25
    nawet te z castoramy się nadadzą. Można też na allegro też poszukać.
  • jo-an-na-29 03.05.12, 11:44
    Na allegro to wolałabym nie, bo mam niekonieczne dobre wspomnienia zwiazane z budowlanymi zakupami tam, ale cieszę sie, że znalazłam poparcie dla mojej wizji ;)
  • mpknap 03.05.12, 11:55
    skontaktuj się ze mną na PRIV lub mail.
  • Gość: menda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.12, 17:56
    mpknap napisał:
    "Nawet z tych zwykłych styropianowych JA potrafię zrobić 100% imitację sztukaterii gipsowej."

Slowo imitacja jest adekwatne - sztukateria styropianowa tylko naśladuje sztukaterię gipsową ale nigdy jej nie zastąpi, co widac, slychać i czuć ...jak śpiewał artysta.
    Wytwarzam i montuję sztukaterię gipsową, styrodurową i - sporadycznie - styropianową. Ostrość krawędzi, gładkość powierzchni, dokładność detalu - to atuty sztukateri gipsowej, o których styropian może tylko pomarzyć. Jeżeli już sztukateria w pomieszczeniach to tylko gipsowa.
    Jeszcze jedno - nie nazywaj stiukiem szpachli bo obrażasz twórców tej szlachetnej technologii.
    Pozdrawiam.
  • mpknap 03.05.12, 19:30
    > Jeszcze jedno - nie nazywaj stiukiem szpachli bo obrażasz twórców tej szlachetn
    > ej technologii.

Albo nie jasno coś napisałem, albo źle zrozumiałeś. Wiem doskonale co to stiuk a szczegulnie ten wenecki ;)

stiuki weneckie
  • Gość: menda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.12, 22:18
    mpknap napisał:
    "link do mojej strony gdzie można spojrzeć na kilka realizacji z dodatkiem np. stiuku"

Z całym szacunkiem - to co jest do obejrzenia, pod podana liną, stiukiem nie jest. To szpachla o nazwie handlowej "Stiuk .... siaki i owaki i wenecki". Prawdziwe stiuki masz rzut beretem od siebie, w Książu.

• mpknap 03.05.12, 22:42
    Z całym szacunkiem....mowa chyba była o imitacjach, choć stiuk akrylowy nie jest imitacją stiuku. Rozumiem że próbujesz podważyć moją znajomość tego tematu. Jeżeli chcesz sobie coś udowodnić to po prostu zadzwoń ;)
  • Gość: menda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.12, 23:11
    Podważyć chcę tylko prawdziwość stwierdzenia - użytego przez Ciebie - że zrobiłeś coś tam z dodatkiem stiuku. Patrzę więc na to coś i stwierdzam, że kładziesz szpachlę pod nazwą "Stiuk ...." a ewentualny klient nieswiadomie łyka tę szpachlę jako stiuk.
    Stiuk - jak pewnie wiesz - jest imitacją marmuru, którego nie kupisz nigdzie w postaci gotowej do użycia. Czy coś co pozbawione jest większości składników swojego imiennika można nazwać stiukiem? Skoro - jak stwierdzasz - stiuk akrylowy nie jest imitacją stiuku - to czym jest? Szpachlą.
    Dlatego nie chwal się stiukiem.
  • mpknap 04.05.12, 06:35
    ehhhh. ten dialog nie ma sensu,skoro twierdzisz że to co sprzedaje się w calej europie pod nazwą stiuk nie jest stiukiem. Zapewne ci co go produkują żyją w błędzie i ci którzy go kładą również. A w dodatku nie potrzebnie tyle kasują. Bo przecież to nie stiuk tylko szpachla (pierwszy raz coś takiego czytam - może gotowa masa? która ma wszystkie składniki stiuku). Zapewne i znajdą się ludzie co będą mówić że mleko w kartonie nie jest mlekiem, bo to prawdziwe to to co się krowie udoi do wiadra, a prawdziwa cegła to ta formowana ręcznie a nie ta z taśmy produkcyjnej.

Powiedz mi kto bawi się w prawdziwy stiuk? Tylko konserwatorzy zabytków.

i uwierz, wiem co to prawdziwy stiuk. Kładłem go w Granadzie, wiem jak się go przygotowuje-choć osobiście go nie przygotowywałem, ale po co to pisać????.

Koniec i kropka.
  • Gość: menda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.12, 22:12
    mpknap napisał:

"Powiedz mi kto bawi się w prawdziwy stiuk? Tylko konserwatorzy zabytków."

Nie tylko, ale oni nie musza wciskać ludziom kitu... szpachli.
    Mleko - nawet to z kartonu - pochodzi od krowy, cegła z taśmy nie odbiega składem od tej formowanej ręcznie. Zatem porównania nie na miejscu - "Stiuk ...." z wiaderka nijak się ma do stiuku - inny skład, inna technologia wykonania surowca, inna technologia obróbki, inny efekt końcowy. Spróbuj zrobić z tego "Stiuku ...." np. głowicę, ekran, konsolę czy fasetę....
    Nie da rady? Dziwne.....
    Producenci? Nie żartuj - w tej samej technologii robią - uwaga - "Trawertyn", "Shiwakashi" i wiele innych - pożal się Boże - kamieni :))) Ba! Nawet farby pod tymi nazwami produkują - i nie wierzę, że o tym nie wiesz. Stiuk albo trawertyn ...w farbie :). Dlatego nie przerabiaj starego wróbla na plewy. Odrobinę zawodowej uczciwości - zbyt wiele?
    Bez odbioru, pozdrawiam.
  • mpknap 05.05.12, 06:23
    :))) ja pierwszy napisałem KROPKA. Wydaje mi się że obydwoje wiemy o czym piszemy, bo masz rację w tym co piszesz, tylko mnie nie pouczaj bo może być tak że i ja wiem lepiej.
    Dalsza polemika nie ma sensu, co nie?
  • Gość: Nikki IP: *.grybow.net.pl 04.03.13, 13:39
    Ja mieszkam w bloku, w mieszkaniu o standardowych gabarytach a sztukaterie zamontowaną mam i wcale nie wygląda to pretensjonalnie czy śmiesznie. Zdecydowałam sie na taki krok w wystroju swojego gniazdka pod wpływem przypadkowego natrafienia na artykuł dotyczący sztukaterii styropianowej i szerokiego wachlarzu możliwości jej zastosowania. Następnie zaciekawiana-a kiedy mnie juz cos zainteresuje to nie odpuszczam-postanowiłam bardziej zorientować sie w temacie i spotkałam sie z wieloma opiniami twierdzącymi iż sztukateria styropianowa-wykonana przez solidna i profesjonalna firme- jest nawet lepsza od gipsowej-ma swoje atuty-zwłaszcza mała wage i cene :> montaz jest banalnie prosty, wystarczy stosować sie do wskazówek i instrukcji producenta przy wyborze odpowiednich środków. Szukałam tez odpowiedniego producenta, z roku na rok powstaje coraz wiecej www.gzymsy24.pl wiec jest w czym wybierac. Nie znaczy to jednak, by bez przemyślenia decydować się na pierwszą lepszą. Po przeanalizowaniu zdjęć, cen i opinii klientów zdecydowałam sie na skorzystanie z usług firmy Gzymsy24. Urzekły mnie ich wizualizacje na stronie gzymsy24.pl, teraz takie listwy oświetleniowe zdobią moją sypialnie :) w wprawiają w podziw kazdego gościa ;D
  • grymasisko 20.05.13, 19:05
    Nie myślałem o sztukaterii, ale firma w której kupiłem panele miała w ofercie i tak mi sie spodobały, że zamontowałem w salonie. Jakby ktoś szukał - mardom decor, polecam.
  • perfectstyr12 21.05.14, 11:25

Witam Serdecznie

Chciałbym Państwu zaproponowac listwy sufitowe, przysufitowe, oświetleniowe, ścienne

Listwy sufitowe to dekoracyjne elementy architektoniczne służące
    do montażu bezpo?rednio pod sufitem. Stanowią ozdobne i atrakcyjne zwieńczenie wnętrza,
    stosowane są więc przede wszystkim w celach dekoracyjnych. Listwy przysufitowe doskonale maskują pęknięcia na styku ściany z sufitem oraz nadają wnętrzom ciepły, przytulny charakter. Oprócz niewątpliwych walorów dekoracyjnych, odpowiednie zastosowanie listew sufitowych pozwala optycznie zmienić rozmiar pomieszczeń ? zwiększyć wysokość ścian dzięki ich płynnemu przechodzeniu w sufit. Listwy przysufitowe rekomendujemy
    zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych mieszkań, które wykończone w ten sposób automatycznie zyskują na elegancji i stylu.Odpowiednie zastosowanie listew przysufitowych pozwala optycznie zmienić rozmiar pomieszczeń. Ich użycie umożliwia również zamaskowanie różnego rodzaju uszkodzeń, nierównoci
    oraz pęknięć powstałych między płytami gipsowo-kartonowymi

Element wykonany jest z twardego styroduru XPS

Elementy sztukaterii wykonujemy w dowolnym wymiarze, możemy również wykonać dowolny kształt według rysunku.

Stosowanie naszych produktów zapewnia nieskończone możliwości udekorowania Państwa wnętrz.

Zadzwoń lub napisz email. Natychmiastowa wycena.

Gwarantujemy najniższą cenę na rynku oraz transport GRATIS.

Odpowiemy na każde pytania 24/H .
    tel. 663-036-206

email: perfectstyr@gmail.com

www.perfectstyr.com.pl
  • Gość: Messa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.14, 17:02
    Oczywiście, że nie tylko do kamienic! Ja osobiście uwielbiam sztukaterię. Wiadomo, najpiękniejsze są w tych najstarszych kamienicach, ale do domu, mieszkania też sobie można jakąś piękną sztukaterię kupić. Mieszkanie moim zdaniem z takim dodatkiem zyskuje smak i klasę.
  • Gość: Mariusz IP: *.dynamic.mm.pl 18.07.14, 22:09
    Pytanie czy sztukateria elewacyjna przede wszystkim do kamienic??
    Moim zdaniem nie tylko. Sam prowadzę firmę zajmującą się sztukaterią elewacyjną i muszę powiedzieć, że coraz więcej osób prywatnych chce mieć coś ze sztukaterii w swoim domu w środku czy na elewacji. Coraz więcej osób chce troszkę zmienić wygląd swojego domu z tradycyjnego na bardziej rzucający się w oczy, bardziej ekskluzywny. Listwy wokół okienne, czy gzymsy to już nie tylko na kamienicach ładnie się prezentują. Każdy ma swoje zdanie, ale uważam, że jak ktoś maluje sobie farbą elewacyjną niby sztukaterię to dom, który stoi obok i ma sztukaterię wygląda o wiele lepiej i to potwierdzają klienci.
    Zachęcam do zajrzenia na stronę www.artfuture.com.pl
  • glawida 29.07.14, 18:04
    Ja jestem jedynie Klientem. Niestety, ale nie produkuję sztukaterii a bardzo szkoda, bo uważam to za przepiękny biznes. Na całe szczęście jego "owoce" mam na własnym domu. I tu się z Panem zgodzę dom wydaje się być bardziej ekskluzywny. A nie ukrywam, że lubię luksus. Stąd też całe życie ciężka praca, żeby osiągnąć to co dziś posiadam. Ale wracając do tematu, ja zdecydowałem się z rodziną na gzymsy pod dach, listwy podparapetowe. Zamawialiśmy z PerfectStyr. Bardzo rzetelna firma.
  • kirela 07.08.14, 09:42
    A proszę powiedzieć, odnośnie PerfectStyru, jak z czasem dostawy i jakością elementów? Opinie osób, z którymi miałam styczność, były bardzo pozytywne, ale widzę że tu u Pana jest świeża sprawa, stąd też moje pytania. Zależy mi na wysokiej jakości, mniej istotna już jest cena.
  • glawida 11.08.14, 10:16
    Wszystko w najlepszym porządku. Nie czekalismy dlugo, wszystko poszlo bardzo sprawnie. A co do jakosci zamowionego towaru, wszystko bardzo starannie wykonczone. Elementy bardzo dobrze sie spasowywaly. Z pewnascia beda Panstwo zadowoleni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.