Dodaj do ulubionych

WnD Okna opinie

IP: *.hrf.su 10.10.13, 14:24
Czy ktoś posiada zamontowane okna z WnD ? Z tego co czytałem, to były przyzwoite okna, taka ekonomiczna klasa, ale solidnie wykonane jeszcze zanim stali się wnd. Czy ktoś wie jak to dzisiaj wygląda z jakością i czy nadal to jest taka sama jakość ?

Interesuje mnie zainstalowanie 9 okien rozmiar 2400x2400 w obiekcie użytkowym. Wszystkie opinie, ale szczególnie od osób, które użytkują ich okna będą plusowane (w mojej głowie:D)

Dzięki :)
Edytor zaawansowany
  • Gość: marlon b. IP: *.31.152.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.10.13, 15:46
    Jeszcze za czasow kiedy byly to okna rabien to dawali solidne, srednio zaawansowane okna. Taka srednia polka. Nie mam pojecia czy cos sie zmienilo od momentu kiedy oknoplast zrobil z nich wnd. Chyba za mloda marka zeby szukac jakies opinie, dlatego poszperaj o rabienskich.
  • Gość: Emirat z Poznania IP: *.229.224.237.vnet.sk 13.10.13, 18:11
    Razem z przejęciem okien Rąbień poszło również wdrożenie know how do wnd, ale to nie jest druga fabryka oknoplast jak niektórzy na początku zakładali, tylko część grupy, która robi okna klasy medium. Jak ktoś siedzi w stolarce to wie jaką kiedyś miał szeroką ofertę, a jaką ma teraz (głównie okrojoną do okien klasy premium) i po to sobie krakusy przejęły wnd, żeby tam tę lukę wypełnić. Tak jak Ci Ś.P. Marlon Brando (żart) napisał, szukaj pod ofertą rąbieńskich jakiś realizacji i opini.
  • Gość: Gocha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.14, 21:24
    Tak czy siak to bardzo dobre okna w swojej klasie . Zdecydowanie najlepiej wykonane o ładnym profilu i najlepszych parametrach w klasie okien 5 komorowych .
    Myślę ,że zawalczą tymi oknami na rynku .
  • Gość: Kędzięrski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.13, 23:24
    Ja mogę coś powiedzieć .Właśnie jestem zdecydowany bo widziałem u siostry .To nie jest Oknoplast i niema co się łudzić ,że dostaniemy taki sam standard ,ale są wykonane też solidnie .Cena w moim przypadku ponad 20 % niższa .Ja widzę różnicę głównie w łączeniu ram są mniej estetyczne niż w oknach z Oknoplastu jednak lepsze niż w wielu firmach jakie widziałem .Są 5 komorowe ,a nie 6 czy 7 komorowe jak w Oknoplaście .Jak bym dysponował budżetem większym wybrałbym Oknoplast ,Jednak WND to okna też z długą gwarancją no i chyba bez specjalnego ryzyka i sporo tańsze .Było niebyło to jednak oknoplast coś tam chyba znaczy .A są innej marki okucia .Natomiast profil wizualnie nawet ładniejszy niż w innych profilach Oknoplatu .
  • Gość: Sobota IP: *.digital-forex.net 15.10.13, 22:12
    Zdecydowanie ten profil wnd do mieszkań, 5 komorowy bez zbędnego szału. jak ktoś ma ambicje energetyczne to już idzie bezpośrednio do oknoplast. Ciekawi mnie natomiast, że oknoplast wycofal ze swojej oferty te podstawowe modele.
  • pan.monter 16.10.13, 10:58
    Jak ktoś się wcześniej wypowiedział - młoda marka ( marka lecz nie koncern )
    Czemu inwestować pieniądze w ciemno ?
    Nie sugeruje lecz promoponuje okna znanych innych marek ( koncernów okiennych sprawdzonych znanych itd)
    Drutex, Brugmann, Salamander

Ceny takie same (lub podobne wszędzie)
    No ale jak kto woli
    lubisz ryzyko - możesz sobie na nie pozwolić bierz w ciemno inne okna :)
  • Gość: Benek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.13, 09:24
    Właśnie dlatego że WnD należy do grupy Oknoplastu to ryzyko jest wyeliminowane .Bądź co bądź to marka o wysokiej reputacji .
  • Gość: Kamilers IP: 5.56.23.* 17.10.13, 10:15
    Standardowy profil, okno proste nie wydaje się żeby mogły być gdzieś problemy z takim systemem. Jak w większości przypadków - kluczowy będzie montaż, właśnie takich okien jak wnd.
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.13, 21:38
    Pytałem o ten montaż ,mają takie same wytyczne jak oknoplasty i montują je te same ekipy bo wnd są sprzedawane jako alternatywny produkt tylko w sklepach Oknoplastu .
  • Gość: ajarl prl IP: *.31.240.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.10.13, 02:23
    Czy okna od wnd to jest ten sam produkt co rabienskie okna ? Nie wiem czy teraz nie myle, ale to chyba byla porzadna marka dobrych kilka lat temu, t.zn. taka mocno reklamujaca sie, czy mi sie nazwy pomieszaly ?
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.13, 08:06
    Produkt zupełnie inny (moim zdanie lepszy) lecz produkowany w byłym rąbieniowskim zakładzie .Obecnie pod nadzorem Grupy Oknoplast .
  • Gość: Jaca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.13, 20:46
    Widziałem te okna w sobotę .Bardzo ładne Moim zdaniem zdecydowanie ładniejsze niż okna Oknoplastowe typu koncept i rzeczywiście cena też niska w moim przypadku koncept z 3 szybami wyceniono mi na prawie 18 tys a wnd na 15600 też z trzema szybami .
  • Gość: KORMI IP: 91.223.208.* 20.10.13, 20:59
    Czyli wprowadzili jakieś zmiany w dotychczasowo produkowanych oknach w Rąbieniu ?
  • Gość: Lemur IP: *.146.98.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.10.13, 18:56
    Tak, okna na lini oknoplastu, ale nadal w Rąbieniu są robione.
  • Gość: Kondzioł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.13, 19:30
    Mi się podobają ,a zwłaszcza cena zdecydowanie niższa niż oknoplastu ,a okna są tak samo ładne zwłaszcza strona zewnętrzna .
  • misziek99 27.10.13, 22:48
    Gość portalu: Kondzioł napisał(a):

> Mi się podobają ,a zwłaszcza cena zdecydowanie niższa niż oknoplastu ,a okna
    > są tak samo ładne zwłaszcza strona zewnętrzna .

Mają standardowy profil veki, ale trochę ztuningowany zewnętrznie. Jeżeli cena jest ok, a nikt nie pisał jakie są wyceny to można się przyjrzeć. Ktoś sugerował chyba wyceny Rąbieńskich, ale to już inna marka i bym się tym nie sugerował zbytnio.
  • chimer.adam 28.10.13, 18:10
    misziek99 napisał:

> Gość portalu: Kondzioł napisał(a):
    >
    > > Mi się podobają ,a zwłaszcza cena zdecydowanie niższa niż oknoplastu ,a
    > okna
    > > są tak samo ładne zwłaszcza strona zewnętrzna .
    >
    > Mają standardowy profil veki, ale trochę ztuningowany zewnętrznie. Jeżeli cena
    > jest ok, a nikt nie pisał jakie są wyceny to można się przyjrzeć. Ktoś sugerowa
    > ł chyba wyceny Rąbieńskich, ale to już inna marka i bym się tym nie sugerował z
    > bytnio.

Porównywane były do oknoplastu, ale to są jednak inne okna. Jak ktoś nie potrzebuje 9 komorowego profilu i 4 szyb to tak, inaczej musi szukać w oknoplaście albo podobnych topowych produkcjach.
  • Gość: Gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.13, 22:03
    Ja uważam ,że to bardzo dobra oferta Oknoplast najtańszy profil koncept wyniósł w moim przypadku 18400 z montażem inne firmy odpowiednio 17600 Veka i 16900 scuco ,a okna Wnd 14800 i też 5 komorowe z trzema szybami .
  • koszalyn 31.10.13, 17:17
    Gość portalu: WND Pytanie napisał(a):

> Czy ktoś posiada zamontowane okna z WnD ? Z tego co czytałem, to były przyzwoit
    > e okna, taka ekonomiczna klasa, ale solidnie wykonane jeszcze zanim stali się w
    > nd. Czy ktoś wie jak to dzisiaj wygląda z jakością i czy nadal to jest taka sam
    > a jakość ?
    >
    > Interesuje mnie zainstalowanie 9 okien rozmiar 2400x2400 w obiekcie użytkowym.
    > Wszystkie opinie, ale szczególnie od osób, które użytkują ich okna będą plusowa
    > ne (w mojej głowie:D)
    >
    > Dzięki :)

Niestety bez porównania ofert ciężko powiedzieć, ale sam profil jest standardowy i szukaj do porównania podobnych systemów na vece. In plus może być estetyka frontów, które zmienili ale to już kwetsia gustu.
  • Gość: Janio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.13, 22:53
    Mam zamontowane te okna w swoim hotelu jaki prowadzę na pomorzu teraz domawiam i negocjuję następną partię zdecydowanie większą do drugiego skrzydła budynku okna są bardzo dobre mogę polecić i ładnie się komponują z dużymi drzwiami drewnianymi z mahoniu od innego producenta lecz liczę na dodatkowy upust gdzie poprzednio zamówiłem 34 okna . Czy Ktoś wie jakie dają maksymalne rabaty przy ilości ponad 80 sztuk plus montaż ?
  • Gość: Damolis IP: *.deac.net 03.11.13, 18:43
    Odnośnie wpisu powyżej, to jak już wcześniej coś zamawiałeś to duża szansa na wyciągnięcie jakiegoś rabatu na dalszą współpracę. co innego mnie zastanawia, jak oceniasz profil aluplast, o ile się nad tym zastanawiałeś. Czy same okna wnd są ok, bo można zwariować w necie pomiędzy oknami z veki i tych z aluplast...
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.13, 21:40
    Moim zdaniem profile są jakościowo bardzo podobne .Generalnie kroczą tą samą drogą jeden drugiego podgląda .Odnośnie samych okien są to wyroby zupełnie różne :inaczej zgrzane inaczej okute ,inaczej oszklone ,inaczej uszczelkowane , inaczej montowane elementy typy słupki czy szprosy konstrukcyjne , zupełnie inaczej wyposażone , posiadają inne parametry i to skrajnie , są mniej lub bardziej renomowane .
    Jak można to posumować ?
    Ano tak :
    Okna na tych samych profilach mogą być bardzo dobre lub skrajnie źle wykonane .
  • Gość: borsuk IP: *.tktelekom.pl 10.11.13, 21:51
    Czy ktos skladal juz oferte do wnd w lodzi ?
  • Gość: MOJABUDOWA IP: 78.129.150.* 22.11.13, 17:32
    A to oni ich nie sprzedają z salonów oknoplast ? To znaczy, mam na myśli salon na Rzgowskiej ?
  • Gość: kantmeter IP: *.180.188.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.11.13, 00:01
    chyba tylko w ich salonach, skoro to jest ich marka. moim zdziwieniem było jak zobaczyłem taki ekonomiczny model by oknoplast, które zazwyczaj wpadają w łapy jako te najcięższe hehehe, jeżeli ktoś wie o czym mówie ;)
  • Gość: mmmm IP: *.centertel.pl 01.12.13, 00:59
    ale oni nie mają w ofercie energooszczędnych chyba ?
  • Gość: kantmeter IP: *.158.217.115.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.12.13, 16:49
    Nie, to sa okienka medium w okolicach uw1. Na mieszkania szybciej niz domy.
  • Gość: Mario IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.13, 17:33
    Mają energooszczędne trzyszybowe Ug=0.5 plus poszeżone skrzydło
  • audiquatro80 15.12.13, 19:25
    Gość portalu: Mario napisał(a):

> Mają energooszczędne trzyszybowe Ug=0.5 plus poszeżone skrzydło

Czyli mają w ofercie energooszczędne ? Z jakim Uw ?
  • Gość: Ballin IP: 130.185.105.* 20.12.13, 18:21
    Pojęcie ogólne to energooszczędne, ale w standardach przy ug=05 pewnie robią uw=09. Ktoś to wnd już montował ?
  • Gość: Janusz Wlkp. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.13, 19:40
    Ja dzisiaj rozmawiałem ze sprzedawcą co mówił dość jasno , że jest to ciepłe okno do domów o podwyższonym standardzie energetycznym ,lecz nie do domów super ultra energooszczędnych czy tym bardziej pasywnych .Jedno jest pewne to przyzwoity produkt w dobrej cenie z długa gwarancją producenta .Jak dla mnie przy cenie o ponad 25% tańszej niż Oknoplastu .to dobra oferta .
    Napiszę wiece3j po pomiarze czyli po świętach .
  • Gość: metron IP: *.30.93.189.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.12.13, 22:20
    Gdybyś mógł jeszcze wyciągnąć jeskieś info w formie cennika byłoby super. Przymierzam się do zmian i wnd gdzieś też jest w zainteresowaniu, ale chcę wszystkich najpierw po cenie sobie poukładać.
  • Gość: Janusz Wlkp. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.14, 23:03
    Sorry że tak późno piszę ,ale dopiero dzisiaj dostałem ofertę po pomiarze .Cena spadła o niecałe 1200 zł a to ze względu na niższe balkony .Poprzednia firma co mi mierzyła nie wzięła pod uwagę docieplenia nad wykuszami (całe szczęście ,że tam nie zamówiłem ).
    Jestem praktycznie zdecydowany i mam tylko dylemat co do sensu ciepłego montażu .
  • Gość: Marko IP: 192.154.137.* 27.01.14, 22:10
    Podeślijcie jakieś realizacje na tych oknach.
  • Gość: Realizacja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.14, 21:57
    realizacja 2013
    realizacja1
    realizacja wnd 2

• Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.14, 22:33
    Generalnie dobre i ładne okna
    realizacja wnd
  • Gość: AśkaWrocek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.14, 19:09
    Ładnie się prezentują te okna i taki nowoczesny kształt .Ile kosztują w stosunku do okien typu Veka ?
  • Gość: The doors IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.14, 12:25
    Jak się orientowałem to wnd jest tańsze ponad 20 % taniej Też je biorę pod uwagę .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.