Dodaj do ulubionych

Jakość kostki brukowej Libet

11.09.14, 10:38
Witam na Forum.
Jakość premium Libet wygląda na paletach tak:

iv.pl/images/30643351973690481643.jpg
iv.pl/images/66369300288102398475.jpg
iv.pl/images/74021648070677013002.jpg
iv.pl/images/45566299916289717194.jpg
Brukarze położyli ok. 30m2 opasek, mówią, że po wibrowaniu duża część tego się pokruszy, a co dopiero będzie po zimie? Niewielkie ubytki na brzegu kostki kruszą się pod palcami, mam poważne wątpliwości co do jakości mieszanki z której zrobiono wierzchnią warstwę.
iv.pl/images/58131887328878834666.jpg
Palety odpakowano tydzień temu, przedstawiciel firmy Libet oglądał w piątek, powiedział, że pierwszy raz widzi coś takiego (???) i obiecał odpowiedź w poniedziałek. Nie pozwolę tego położyć, a na razie 250 m2 rozkopanego i przygotowanego placu czeka... Brukarz mówi o przejściu na inną budowę.
Może moja historia zakończy się pomyślnie, choć milczenie Libetu, oraz fakt, że sprzedawca przestał odbierać telefony niepokoją.
Jakieś porady?
Edytor zaawansowany
  • jaceknowy59 15.09.14, 21:38
    Nie wygląda to dobrze, ale to się pewnie stało podczas transportu. Z tego co widzę uszkodzone są tylko kostki przy samym brzegu palety. Ja kupowałem swoją kostkę od Bruk Betu, wszystko na szczęście było w porządku, ale radzę obejrzeć swoją dostawę przed wysłaniem jej na teren budowy.
  • azga1 24.09.14, 23:57
    Nikt nie ma wątpliwości, że zawinił proces produkcyjny. Odpowiedź na reklamację dla mnie brzmi jak ponury żart. Zaproponowano wymianę 10% kostki, nie ma żadnej pewności, że reszta spełnia normę i wytrzyma zimę oraz obciążenia eksploatacyjne.

Stanowczo nie polecam firmy Libet. Ich jakość to już historia.
  • jaceknowy59 29.09.14, 18:38
    No ja tak mówiłem, wszystko u mnie było w porządku i trzeba zajrzeć uprzednio do tego co ma się otrzymać zawczasu. Zwróć uwagę na to, że kostki brukowe są też produkowane w różnych standardach. Ja mam taką z serii wyższej, płaciłem koło 80 zł za paletę, dużo więcej niż najprostsze modele, ale trwałość ponoć bardzo dobra.
  • bgmnt1 29.09.14, 20:39
    Azga1 po prostu niezgódź sie na tę 10%, zarządaj wymiany całości albo zwrotu pieniędzy. Towar jest ewidentnie niezgodny z opisem, powołaj się na rzecznika praw klienta i to powinno przekonać sprzedawcę. Miejmy nadzieję że uda Ci sie to odkręcić i będziesz mógł zainwestować w coś trwalszego
  • maurycy1010 30.09.14, 20:34
    Kupowałem z Tychów kostkę brukową, co prawda rok, ale zimę przetrzymały,nie ma problemów.
  • bgmnt1 11.10.14, 14:48
    Ja u siebie wyłożyłem kostkę bruk-betu, i mam nadzieję że wytrzyma na lata, długo pracowaliśmy na nią ale efekt był wart zachodu.
  • jasiekt8 28.11.14, 03:17
    Ile u Ciebie juz ta kostka lezy? Nie ma problemow z kruszeniem sie krawedzi etc?
  • bgmnt1 30.12.14, 00:13
    Kostka leży 3ci rok, podjazd przed garażem i chodnik, jeźdzą po niej 2 osobówki, nic się nie kruszy
  • 3_bratki 01.07.15, 11:52
    Jakość Libetu jako firmy jest fatalna. Wykonawca nie położył impregnatu na moje płyty i są one trwale zabrudzone wżartym cementem. Libet w katalogu pisze, że płyty Venetia Verno muszą być impregnowane dwukrotnie przed fugowaniem, a w odpowiedzi na reklamację stwierdzili, że wszystko jest ok i nie wiedzą co się stało z płytami. Impregnatu nie ma nawet na fakturze.... tyle, że 'nie chcą wchodzić w spór' z wykonawcą więc mam sobie radzić sama. OK, tylko że na podstawie opinii Libetu wykonawca reklamację odrzuca i tak niemały koszt położenia 60m tarasów poszedł w błoto. Libet jest tragiczny pod względem obsługi Klienta. Nie szanują osób, które kupują ich produkty, a to co zrobili jest już ewidentnie działaniem na moją niekorzyść.
    Omijajcie ich z daleka. Są jeszcze inne firmy.
  • 1john 21.07.15, 22:55
    Sorry ale czegoś nie rozumie w wypowiedzi ekipa montująca nie impregnowała płytek choć jest opisane w sposobie montażu,dodatkowo zachlapała zaprawą której nie ma możliwości usunąć a Ty zgłaszasz reklamację do producenta płytek ? Jakoś to wszystko dziwne
  • rodi11 31.08.16, 21:06
    A ja jestem właśnie bardzo zadowolony z kostki Libet. Profesjonalnie położona, genialnie wygląda. Znajomi mi polecili. Ale to moje zdanie. Osobiście polecam Libet deco anticol merano piaskowy beż. Genialnie wygląda. Nie miałem z nimi żadnych problemów.
  • ondrzejs 22.09.16, 22:39
    Ja akurat jestem klientem Bruk Betu i zapytałem ich o zaufanych brukarzy, którzy już wielokrotnie sprawdzili się na placu boju. Bo niestety ludzie często mają tak, że biorą niewiadomo jak drogą kostkę, to później oszczędzają na ekipie montażowej czy w tym wypadku brukarskiej. Tak nie można.
  • mirex1950 14.10.16, 18:09
    położyli mi libet. kolega mi polecil od nich kostke. kumpel ma już 8 lat. drugi od roku. ja mam od niedawna ale super wygląda. u mnie na osiedlu domkow każdy ma libet i jest zadowolony. polecam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.