• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

pustaki YTONG Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.07, 20:34
    Czy może ktoś z was wie coś na temat pustaka YTONG bo mam zamiar na wiosnę się
    budować. Pardzo mi polecają ten pustak ale czy jest dobry?
    Czy nie wchłania wilgoci, czy można go stosować w naszym klimacie, bo jeśli
    jest taki dobry jak o nim piszą to dlaczego tak mało osób się z niego budyje?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Faliszewice IP: *.192-81-70.mc.videotron.ca 03.02.07, 20:40
      Sam sie zastanawiam czy tylko cena ?Ale pewnie tak.
      Poczekamy jak sie tu fachowcy wypowiedza.
    • 07.02.07, 11:47
      Pierwsze słyszę, żeby BETON KOMÓRKOWY - tutaj pod nazwą YTONG nie wchłanial
      wilgoci. Jak każdy materiał porowaty jest podatny na zawilgocenia oraz chłonie
      wodę jak gabka.
      Proszę odłupać sobie kawałek pustaka i wrzucuć do garnka z wodą - prosta próbka.
      • 08.02.07, 14:56
        Więc zrób najpierw taki eksperyment, a potem sie wypowiadaj. Tylko weź do próby
        prawdziwy Ytong.
        • Gość: piotr2569 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.07, 17:37
          Jestem z zawodu projektantem budownictwa i wiem co pisze. Eksperyment oczywiście
          robiliśmy w celu ustalenia właściwości fizykochemicznych Betonu komórkowego.
          Sama nazwa YTONG niczego tutaj nie zmienia.
          • Gość: Klakson IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.07, 17:57
            Panie projektant w garnku to sobie kluski ugotuj, a bloczek BK DOBREJ firmy
            wrzuć do beczki z wodą i zobacz jak długo pływa.
            Jeżeli nie robiłeś takiego doświadczenia to sie nie odzywaj.
          • Gość: inż : IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.07, 22:13
            pan projektant swoją edukacje zakończył pewnie jak wykładano ze najlepszą
            ścianą jest ściana z cegły pełnej grubości 51 cm , a jedyną izolacją
            przeciwwilgociową są dwie warstwy papy na lepiku :))trochę się jednak zmieniło.
            polecam informację o domach z betonu komórkowego, zalanych podczas powodzi we
            Wrocławiu parę lattemu, jakoś tam pana garażowy eksperyment nie wypalił hihihi
            Zostały najszybciej odsuszone i odzyskały własciwości cieplne. domy z cegły
            schną do dziś.

• 10.02.07, 17:44
      Jeden młody abiturient techniki budowlanej, opowiadał mi, że pisał pracę
      dyplomową właśnie o nasiąkliwości betonów komórkowych. W części doświadczalnej
      mierzył nasiąklowość trzymając zanurzony pustak Ytong w wodzie przez 30 dni pod
      ciśnieniem 0,5 m sł wody (0,05 atm). Po tym czasie pustak odciążony wypłynął!
      Jedyny.
      Ja też mam dom z Hebla na gruncie podmokłum i żadnego podciągania kalolarnego
      nigdy nie zauważyłem.
      Może pan projektan macał pustaki tzw haziowe?
    • Gość: ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.02.07, 07:04
      nikt ci nic nie powie na temat PUSTAKA ytong bo takowe nie występują...

występują jeno pełne BLOCZKI ytong...
    • Gość: jum IP: *.olsztyn.mm.pl 13.02.07, 20:30
      Zbudowałem dom z ytonga jakies 8 lat temu. Grubosc sciany 36 cm. Dom jest
      cieply, zadnych problemow z nasiakaniem. Wybicie otworu czy jakas przerobka -
      nie ma z tym problemu. Teraz widze ludzie stawiaja wersje oszczednosciowa.
      Sciana 24 cm plus styropian. Takie rozwiazanie jest bez sensu - typowo remontowa
      technologia.
      • Gość: zuzias IP: *.icpnet.pl 10.05.07, 18:36
        Chcemy z mężem budować z bk Ytong właśnie o takiej grubości... Czy 36 wystarczy
        żeby tego nie ocieplać? Nie znam się na tym za bardzo więc proszę o radę...
        Zastanawiamy się też nad suporexem 24+ styropian 15...
    • Gość: Klakson IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 21:40
      Podnosze by nie było więcej pytań o BK
    • 08.03.07, 03:45
      dzisiejszy stan wiedzy daje upoważnienie do stwierdzenia że są lepsze materiały
      i rozwiązania niż ytong ale jeśli juz bardzo chcesz budować z ceramiki to nie
      jest to najgorszy pomysł aby budować z gazobetonu rodzimego - jest po prostu
      znacznie tańszy a efekt ten sam. spójrz na pytanie poprzednika ytong czy
      gazobeton
    • Gość: Jarek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.07, 18:08
      Odradzam zakupu Ytong'a. Zamowilem 3 miesiące temu pustaki ytong u
      przedstawiciela firmy w Pile. Wpłaciłem zaliczkę, a wczoraj przyszło pismo z
      centrali Ytong'a, że wszystkie zamówienia anulują i trzeba je składać od nowa.
      Jak wszystkim wiadomo cena od tego czasu znacznie wzrosla. Niepoważna
      firma!!!!!!!!!!!!! Gdybym 3 miesiące temu kupił suporex dom już by stał,
      zaoszczędził bym pieniądze, czas i nerwy, a tak jestem w punkcie wyjścia. Jaką
      mam pewność, że składając ponowine zamówienie po trzech miesiącach nie każą mi
      sie wypchać?!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.