Dodaj do ulubionych

cegła wapienno-piaskowa co sądzicie ?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 20:25
W moim projekcie jest przewidziana cegła wapienno-piaskowa do fundamentów i do
ścian zewnętrznych i wewnętrznych.
Czy ktoś z was się orientuje ile kosztuje taka cegła ? (miałem zmienić
materiał budowlany na inny i nie interesowałem się tą cegłą)
Jakie zdanie macie o niej ? Czy jest to dobry materiał budowlany czy lepiej
zmienić ? a jak zmienić to na co ?
Obserwuj wątek
    • geodom Re: cegła wapienno-piaskowa co sądzicie ? 20.02.07, 20:02
      cegła jest fajna prawie same zalety czysta nie radioaktywna ale bardzo chłonna.
      fundamenty wydasz majatek zeby to zabezpieczyc, sciany OK ale wszelka zmiana po
      wybudowaniu jest straszna. Cegiełka jest tak twarda ze naprawde trzeba
      podchodzic do niej z dobra wiertarka i dobrym mlotem mechanicznym, ponadto
      projekt masz pewnie w systemie silka a fabryki w Polsce maja tylko pod Warszawą
      i Poznaniem wiec niestety brak konkurancji. Ja bym na twoim miejscu zmienil
      material ale to jest moje zdanie.
    • barometr1 Re: cegła wapienno-piaskowa co sądzicie ? 01.03.07, 20:48
      jak w tej piosence : "uciekaj ,uciekaj bo cię wiatr zatrzyma " ups
      przesadziłem.to nie wiatr to wilgoć cię zeżre. trochę historii.badania
      przeprowadzone przez amerykanów które zostały przetłumaczone na język polski
      zaledwie 40 lat temu /to zupełnie inna historia i na inne spotkanie/udowodnili
      że na życie człowieka i na jego komfort psychofizyczny mają wpływ dwie
      wielkości: jedna to ciepłochronność budynku-wielkość dość dobrze znana i
      najczęściej wyrażana współczynnikiem k ,natomiast druga wielkość to
      prenikalność pary wodnej przez ściany, a więc parametr wilgoci,wyrażany
      współczynnikiem delta.wydaje się że rzecz jest bardzo prosta , bo czego tu nie
      rozumieć ,w ue polska jest jedynym krajem cywilizowanym w którym współczynnik
      delta nie obowiązuje-ot taka drobna pozostałość po czerwonoarmistach. przez te
      czterdzieści lat wiedza podstawowa dla architekta i obowiąazująca w całym
      cywilizowanym świecie nie jest wiedzą polskiego architekta a o całym
      społeczeństwie polskim to lepiej przemilczeć.dlatego że brak jest normy w
      polsce w tym zakresie do dzisiaj wolno projektować domy mieszkalne w silikatach
      do ocieplenia ścian stosować styropian bo pokomunistyczne lobby wypycha na
      polski rynek produkty podobne zdrowotnie do eternitu- ale kto o tym wie.
      człowiek idzie do architekta aby ten mu poradził a architekt też czlowiek -
      wziął łapówke za preferowanie padającego wyrobu i robi ci gustowny projekt w
      silikacie lub styropianie o ponętnej nazwie "w konwaliach" lub jak wolisz " w
      bławatkach" . nie miałbym nic do zarzucenia architektom gdyby nie projektowali
      domów mieszkalnych szkodzących zdrowiu człowieka a za takie należy uznać
      wszystkie obłożone styrpianem, zresztą pochodzących z wytwórni głównie
      przeniesionch do nas z niemczech ,bo tam nie da się już tego opchnąć. to tak
      jak od lekarza wymagamy aby znał się na tym co robi i nas leczył a nie
      truł ,to od architekta powinniśmy wymagać wiedzy aby nam dał projekt zdrwego
      ciepłego domu w którym nie będzie pleśni ,grzybów i wilgoci.dzisiaj nawet
      obórka dla kozy ma być ciepła ,sucha i prześwietlona /patrz literatura/.czy
      jest to możliwe dla polskiego architekta- na pewno tak, pod warunkiem że taką
      wiedzę posiada i jest uczciwy w swoim zawodzie. halę w katowicach też
      projektowali polscy architekci.silikat jest materiłem budowlanym. można z niego
      zrobić szopy komórki, ale na pewno nie nadaje się dobudownictwa mieszkaniowego.
      kiedy przepisy wykluczą go z tego rodaju użytkowania nie wiadomo ale póki co
      nie stosujcie go w domach . w normach polskich podane są parametry
      wspólczynników ka oraz delta /służę informacją /,tyko kto umie się tym
      posługiwać. architekt który robił wam projekt jest zwykłym konowałem i
      oszustem. w takim domu nie da się mieszkać.Sciany chłonące wilgoć jak gąbka
      nigdy nie dadzą komfortu nawet w upalne słoneczne lato,a dogrzać je w zimę to
      tragedia. po co projektować nowy budynek i od razu go ocieplać . to jest tak
      jak było z leninem- wiecznie żywym. zrobimy mumię ,położymy pod szkłem,niech
      ludzie widzą że jest wiecznie żywy.nasi architekci są podobni. nie potrafią
      zaprojektować nowoczesnego ciepłego zdrowego budynku. dzisiaj mają dla nas
      jedynie ofrty domów w starej technologii z ceramiki i od początku docieplonych
      czyli ściana na ścianie,NIECH ŻYJE LENIN-WIECZNIE ŻYWY
      • cromwell1 Re: cegła wapienno-piaskowa co sądzicie ? 02.03.07, 19:30
        pozwole sobie uzupelnic wypowiedz przedmowcy
        zwierzaki tez w dupie maja ekologie
        przelatuja przez jezdnie co zmusza nas do hamowania i strat energi

taka ptasia kupa
        zmniejsza areodynamike pojazdu

hamowanie i opory powietrza zwiekszaja zuzycie paliwa
        czyli emisje dwutlenku wegla i innych gazow do atmosfery
        i kolo sie zamyka

pzdr.
      • Gość: ' Re: cegła wapienno-piaskowa co sądzicie ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.07, 12:50
        barometr1 napisał:
        > przesadziłem.to nie wiatr to wilgoć cię zeżre.

przesadzasz i straszysz
        ..........

barometr1 napisał:
        > że na życie człowieka i na jego komfort psychofizyczny mają wpływ dwie
        > wielkości: jedna to ciepłochronność budynku-wielkość dość dobrze znana i
        > najczęściej wyrażana współczynnikiem k ,natomiast druga wielkość to
        > prenikalność pary wodnej przez ściany, a więc parametr wilgoci,wyrażany
        > współczynnikiem delta.wydaje się że rzecz jest bardzo prosta , bo czego tu nie
        >
        > rozumieć ,w ue polska jest jedynym krajem cywilizowanym w którym współczynnik
        > delta nie obowiązuje-ot taka drobna pozostałość po czerwonoarmistach. przez
        te
        > czterdzieści lat wiedza podstawowa dla architekta i obowiąazująca w całym
        > cywilizowanym świecie nie jest wiedzą polskiego architekta

przesadzasz
        .......................
        barometr1 napisał:

dlatego że brak jest normy w
        > polsce w tym zakresie do dzisiaj wolno projektować domy mieszkalne w
        silikatach
        >
        > do ocieplenia ścian stosować styropian bo pokomunistyczne lobby wypycha na
        > polski rynek produkty podobne zdrowotnie do eternitu-

przesadzasz ( i demonizujesz )
        ..............................
        barometr1 napisał:
        człowiek idzie do architekta aby ten mu poradził a architekt też czlowiek -
        > wziął łapówke za preferowanie padającego wyrobu i robi ci gustowny projekt w
        > silikacie lub styropianie o ponętnej nazwie "w konwaliach" lub jak wolisz " w
        > bławatkach" . nie miałbym nic do zarzucenia architektom gdyby nie
        projektowali
        > domów mieszkalnych szkodzących zdrowiu człowieka a za takie należy uznać
        > wszystkie obłożone styrpianem, zresztą pochodzących z wytwórni głównie
        > przeniesionch do nas z niemczech ,bo tam nie da się już tego opchnąć.

przesadzasz i demonizujesz
        ..............................

barometr1 napisał:
        halę w katowicach też projektowali polscy architekci.

Co przez to sugerujesz ? Że to wina architeków ?
        Tu po prostu kłamiesz ( !!! ) niestety.
        Łatwo jest obrzucać g..., mijajac się z faktami.
        To konstruktorzy zawinili, a nie architekci, im postawiono zarzuty i to oni
        będą ...
        ......................

barometr1 napisał:

silikat jest materiłem budowlanym. można z niego zrobić szopy komórki, ale na
        pewno nie nadaje się dobudownictwa mieszkaniowego.

Przesadzasz i demonizujesz.
        ( Dla jasności dodam, że nie jestem fanem silikatu, ale...)

..................................
        barometr1 napisał:
        > kiedy przepisy wykluczą go z tego rodaju użytkowania nie wiadomo ale póki co
        > nie stosujcie go w domach .

Przesadzasz ( i demonizujesz )
        Myślę, że nigdy.

.........................
        barometr1 napisał:
        w normach polskich podane są parametry
        > wspólczynników ka oraz delta /służę informacją /,tyko kto umie się tym
        > posługiwać. architekt który robił wam projekt jest zwykłym konowałem i
        > oszustem. w takim domu nie da się mieszkać

Przesadzasz, straszysz ludzi mających słabe pojęcie ( i demonizujesz ).
        Porównaj sobie współczynnik lambda ( a nie k - jak piszesz, bo to co innego ) i
        mi ( a nie delta - jak piszesz, bo to co innego ) silikatów i innych
        materiałów, policz sobie ... a ochłoniesz ( z bezpodstawnego ) podniecenia.
        ..............

barometr1 napisał:
        Sciany chłonące wilgoć jak gąbka
        > nigdy nie dadzą komfortu nawet w upalne słoneczne lato,a dogrzać je w zimę to
        > tragedia. po co projektować nowy budynek i od razu go ocieplać . to jest tak
        > jak było z leninem- wiecznie żywym. zrobimy mumię ,położymy pod szkłem,niech
        > ludzie widzą że jest wiecznie żywy.nasi architekci są podobni. nie potrafią
        > zaprojektować nowoczesnego ciepłego zdrowego budynku. dzisiaj mają dla nas
        > jedynie ofrty domów w starej technologii z ceramiki i od początku
        docieplonych
        > czyli ściana na ścianie,NIECH ŻYJE LENIN-WIECZNIE ŻYWY

Przesadzasz, straszysz i demonizujesz.
        Chcesz się bawić w zbawcę całego świata i całej ludzkości ? W dodatku ponoć dla
        jej dobra ? Bawisz się w Boga ? Czy tylko w mentorstwo ?
        Hmmm ... Powodzenia
        ............................

( Powtórzę : Dla jasności dodam, że nie jestem fanem silikatu, ale ... )

P.S.
        A można wiedzieć o co Ci chodzi ?
        I co chiałeś przez to ( ten tekst ) konkretnie powiedzieć ?

• barometr1 Re: cegła wapienno-piaskowa co sądzicie ? 13.03.07, 03:30
      przykro mi ale odpowiadam wtedy kiedy mogę i mam czas. dziś popełniłem straszny
      błąd - aby wyłożyć łopatologicznie swoje kredo /bo dla niedowiarków nie można
      inaczej/pisałem odpowiedż 0d godziny 22 do 2.30 rano. na koniec nacisnąłem
      wyślij i wtedy wyskoczyła informacja ze niezalogowałem się ,ale było już za
      póżno- wszystko znikło. przepraszam więc nieusatysfakcjonowanych bo muiszę już
      iść spać . odezwę się na pewno bo strasznie nie lubię takich typów co piszą :"
      nieprawda , straszysz" . świadczy to tylko o braku argumentów z ich strony .
      ciekawe co powiedzą w odpowiedzi na konkrety. odezwę się napewno. swoją drogą
      ponieważ zawsze starałem się pomagać jeśli jesteście zainteresowani to jestem z
      mazowieckiego więc jeśli jesteście gdzieś obok.....
      • awatar71 Re: cegła wapienno-piaskowa co sądzicie ? 19.03.07, 20:57
        I znowu barometr1 z braku rzeczowych argumentów zastosował sofizmat. Ten
        określiłbym jako "zasłona dymna".
        Człowieku, Ty szkolisz się tu w sztuce zwodzenia innych, czy masz taką wrodzoną
        chorobliwą skłonność?
        Kiedy już piszesz jakiś konkret to popisujesz się niewiedzą - silikaty i beton
        komórkowy to nie ceramika!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka