Dodaj do ulubionych

sauna fińska - samodzielna budowa :-)

09.09.08, 17:25
Czy ktoś z was nie stał przed dylematem czy zbudować samemu saunę
fińską a może nawet ktoś już to robił.
Ciekaw jestem ile może taka przyjemność kosztować.
Przygotowałem wstępny kosztorys dla sauny 1-2 os. zewnętrznej
(wersja ogrodowa).
wym. 1,2 x 1,5 x 2 m

Kosztorys budowy:
BOAZERIA ŚWIERK SKANDYN 600 zł
drzwi 700 zł
piec 750 zł
kantówki: 300 zł
kątowniki, blachowkręty: 50 zł
wełna 150 zł
płyta OSB 300 zł
FOLIA ALUMINIOWA DO IZOLACJI SAUNY 100 zł
osłona lampy do sauny: 70 zł
wiaderko polewaczka klepsydra duperele: 200 zł
dachówka: 70 zł
styropian: 100 zł
klej : 100 zł
struktura: 200 zł
razem ok.: 3 700 zł
nie wim, czy o czymś jeszcze nie zapomniałem...
Edytor zaawansowany
  • migaczi1 10.09.08, 19:35
    A nie lepiej kupić gotową?
  • Gość: eko2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.08, 20:02
    TAK, tylko, że gotowa sauna ogrodowa jest na tyle nietypowa, że
    koszt zakupu może być b. wysoki. Małe proste i gotowe sauny do
    wewnątrz budynków są w przedziale 5 - 10 tys. zł. Zewnętrznych
    jeszcze nie widziałem. Na pewno można zamówić, ale koszt wykonania
    licząc zysk firmy robiące sauny na zamówienie jest z pewnością dużo
    większy. Jestem przekonany, że można wykonać samodzielnie taką saunę
    w przedziale cenowym 3-4 tys. zł. Dodatkowo pozostaje pewna
    satysfakcja z samodzielnie wykonanej pracy. Dodatkowy atut to
    pomajsterkowanie z moim synkiem:-) (cel dydaktyczny)
  • Gość: zenek IP: 193.201.167.* 19.09.08, 08:42
    dopuki cie prąd nie pier...
  • Gość: rudy IP: 80.54.207.* 09.02.09, 23:44
    jeśli nie wiesz co napisać
    to nic nie pisz
    jak nie umiesz noralnie podjąć dyskusji idź posłuchaj radia maryja
  • Gość: maniek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.11, 12:51
    polecam www.lifepolska.pl
  • klassechris 23.11.14, 12:41
    To szczyt bezczelnosci. Kupilismy 2 Sauny beczki Discovery za ok 24.000 zlotych nie liczas kosztow transportu. Obie kopuly tych saun zostaly tak zaswinione ze do dzis tego nie da sie calkowice wyczyscic. Na obiecany srodek do czysczenia czekamy od 9 miesiecy. W srodku saun pelno bylo resztek wior z obrobki drewna (NIE RESZTKI TYLKO OK 1,5kg MIALU W KAZDEJ) Tasmy stalowe czesciowo luzne. Drzwi nieszczelne. Szkoda ze placilismy przedplata. No coz moze sie zdarzyc ale zeby klientow obiecywac od 9 miesiecy dosylke czesci i zreralizowanie reklamacji???? teraz po 9 miesiacach co niektore belki sa powyginane a drzwi so z bokow za luzne tak ze mozna siedzac w saunie patrzec przez te szpary na zewnatrz. Jednoczesnie gorna czesc drzwi tak klemuje, ze bedac w srodku mozna tylko i wylacznie porzadnym kopniakiem otworzyc drzwi. A wiec dzieci w wieku 10-12 lat nie mialyby zadnej szansy wyjsc same z tej sauny. Co moze sie zdarzyc ocencie sami.

wczoraj jak wpisalem ten sam komentarz na fejsa od razu :mrgreen: :mrgreen: (O DZIWO) dzwonil szef firmy, Piotr-Rafal olejnik, aby poinformawac mnie ze WLASNIE CHCIELI DO NAS WYJECHA ALE teraz to wcale nie przyjada :D :D :D :D :D i jezeli chcemy to mozemy zalatwic to przez adwokatow. Czy to nie dziecieco rozbrajajace zachowanie tatusia przedszkolaka ktory bawi sie w firme? (WLASNIE CHCIELISMY ALE TERAZ PRAWIE NIE PRZYJEDZIEMY) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    A sami ocencie czy takie postepowanie to normalne, niezaleznie od tego czy zaplaci ktos za saune 10.000 czy 20.000.

JAK DLA MNIE TO PAN OLEJNIK, CHYBA SZEFIK TEJ FFERAJNY, POWNIEN ZACZAC PISAC POWIESCI A NIE BAWIC SIE NA PLACU DLA DUZYCH CHLOPCOW.

WIEM ZE TA CALA HISTORIA JEST NIEWIARYGODNA. TAK. ALE PRAWDZIWA. KAZDE SLOWKO MOZEMY UDOWODNIC O CZYM PANSTWO OLEJNIK, WLASCICIELE FIRMY LIFEPOLSKA, DOSKONALE WIEDZA.
    CHRISTIAN MIKULLA

PS. MOGLEM CZASAM PO 5-8 RAZY DZWONIC DO PANA OLEJNIKA NA KOMORKE I NIE ODBIERAL. ALE PRAWIE ZA KAZDYM RAZEM ODBIERAL KIEDY MOJ NUMMER BYL NIEWIDOCZNY :shock: :shock: :shock:
  • Gość: Ekspert Wedi IP: *.kracen.hor.net.pl 02.03.09, 09:44
    Witam,

Samodzielna budowa sauny nie jest najprostsza, wymaga też precyzji i
    wielu godzin pracy. Proszę zwrócić uwagę na jakość materiałów,
    szczególnie tych, decydujących o bezpieczeństwie użytkowników.
    Zasadniczo wymienił Pan wszystkie elementy, z których można zbudować
    saunę fińską. Polecam przemyśleć kwestię drewna – warto zainwestować
    w odpowiednio przygotowany materiał. Sauny wykonywane są z drewna
    poddawanego specjalnej obróbce termicznej, która zapobiega
    rozsychaniu, czy odkształcaniu się desek.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,

• czarlii 16.08.09, 17:38
    Nie pojmuje jakiej dodatkowej obróbce termicznej może być poddane drewno?
  • Gość: hollyas IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.09, 10:14
    bo to ekspert jest.;P Tak się składa, że pracuję w firmie produkującej między
    innymi sauny i co nieco o tym wiem. Co prawda siedzę w biurze, ale miesiąc byłem
    na produkcji, a poza tym oczy i uszy mam.:) I też o obróbce termicznej nie
    słyszałem. Zdarza się, że klient zażyczy sobie np taboret z parzonego jesionu
    lub topoli, ale nic poza tym. Jedynie tarcica jest suszona, ale jeżeli kupisz
    gotowe ramiaki, to nie ma takiej potrzeby. Z tego co widzę to do materiałów
    trzeba jeszcze dodać listwę na leżanki, oparcia i podgłówki. Najlepsza jest
    abachi. Przydałby się też sterownik do pieca, no i kable. Sama budowa też
    najprostsza nie jest, ale nie niemożliwa do samodzielnego wykonania.
  • nefyth 28.11.09, 11:13
    Zbudowanie takiej sauny to wyzwanie. Rozumiem, że czas, miejsce i sprzęt
    potrzebny do takiej roboty posiadasz. A jaki czas przewidujesz na tę pracę?
    Przyznaję, że sam nie sprostałbym takiemu zadaniu, dlatego wybrałbym gotowy.
  • deser_z_owocami 25.01.10, 21:24
    Dokładnie, ja też. Zwłaszcza, że ja chcę trochę oryginalną saunę, bo Infrated,
    na podczerwień. Różnica między nią a sauną zwykłą polega na tym, że podczerwień
    nie nagrzewa w takim stopniu pomieszczenia, tylko ludzkie ciało, przez co w
    saunie panuje niższa temperatura. Pozwala to korzystać z niej także osobom o
    słabym sercu. A właściwości lecznicze podczerwieni chyba wszyscy znamy: łagodzi
    ból, wpływa świetnie na stawy, poprawia krążenie. Dlaczego nie połączyć leczenia
    z przyjemnością? Takie sauny robi Krizan i z tego co się orientowałam, to koszt
    dwuosobówki to ok 4 tys., więc nie tak źle.
  • Gość: BIELSKO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.10, 21:03
    Witajcie,
    poszukuje dobrego wykonawcy części wewnętrznej sauny ogrodowej...tzn.beczkę ze 100 letniego dębu juz mam gotową złozoną a potrzebuję samego wykończenia,ewentualnego docieplenia ,wykończenia podłóg i ławek ,podłączenia oświetlenia oraz pieca zewnetrznego.Wykonanie ok.Bielsko-Biała.
  • newvision 21.01.11, 12:49
    Trochę z innej beczki: też chciałem zamontować saunę (jeszcze trochę mnie dzieli od potrzeby działania), ale ostatnio rozmawiałem z człowiekiem, który ma i... nie używa. Stwierdził, że raz na jakiś czas to sobie pojedzie do miasta i ze znajomymi się spotka. Zacząłem się zastanawiać, czy mi rzeczywiście potrzebna sauna?
    To tak pod rozwagę :).
    --
    157 sposobów na zmniejszenie rachunków i zwiększenie Twojego komfortu życia w domu
  • Gość: adam IP: *.ip.netia.com.pl 02.02.11, 08:43
    Dokładnie tak jest, według mnie nieopłacalny interes. Prędzej zainwestowałbym w jacuzzi :) daje mi więcej frajdy i można z niego często korzystać.

.............
    meble ogrodowe
  • dociekliwy_tom 24.08.13, 20:31
    Dużo biegam, staram się aktywni wypoczywać. Saunowanie w domu dla mnie jest elementem treningu. Szybko człowiek się regeneruje, brak tzw. "zakwasów". Co do cen sauny to nie są one porażające. Ja skorzystałem z firmy www.saunyspa.com/kontakt.html wynegocjowałem dobrą cenę.
  • japanka2 12.10.13, 11:10
    O matko te wszystkie kątowniki blachowkręty z kosztorysu to dla mnie czysta czarna magia:) Pewnie z racji tego, że talentów budowlanych mam okrągłe zero, to jednak wolałabym albo kupić gotową saunę (w sklepach takie są), albo dac jakimś ekspertom do zaprojektowania - np www.wandex.com.pl/budowa-sauny.html - tu robią sauny pod wymiar.

Bądź co bądź to jednak nie jest ot jakiś tam stół, tylko urządzenie, które źle zrobione może dac więcej szkody niż pożytku.
    --
    a się szlajam:)
  • Gość: Aarek IP: *.31.171.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.04.14, 13:35
    Widzę, że najbardziej boisz się ceny.
    Naprawdę jednak jest dużo taniej niż Ci się wydaje.

Jestem tego zdania - i choć nie chcę reklamować - to oni zrobili mi to w takiej ceny, że jestem zadowolony: www.saunadlakazdego.pl
  • baribal1976 06.08.14, 15:30
    Cena wcale nei jest zaporowa. Jak mi robili wszystko od początku do końca ludzie z AMS Sauna to wyszło dużo mniej niż zapłaciłęm np. za remont łazienki 2 lata temu. A warto – sauna to zdrowie.
  • enysa 19.07.15, 20:57
    Coś takiego też jest bardzo fajne:

www.letniskowo.pl/pl/oferta-domkow-letniskowych/domek-z-sauna.html

Jak komuś nie chce się budować samemu, to ma już gotowe rozwiązanie za 50 tys. złotych. Myślę, że nie jest to jakaś specjalnie wygórowana cena, tym bardziej, że jest to już gotowa do użytku sauna ogrodowa. Za 5 tys. złotych można też dodatkowo zamówić ruską beczkę na taras. Też fajne coś takiego, można zażyć kąpieli na dworze nawet podczas mrozów ;).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka