Dodaj do ulubionych

jaki kaloryfer łazience ...

24.09.08, 22:34
W domu w łazience mam zwykły kaloryfer płytowy, brakuje mi jednak
grzejnika rurkowego na który moznaby powiesic recznik.
Na poddaszu w nowobudowanym budynku, bedzie dosyc duza lazienka (ok
15m.kw.) z oknem dachowym.
Na początku pod uwagę brałem jedynie rurkowy kaloryfer, ale czy
ogrzeje on łazienkę ?
U siebie w łazience pare minut przed prysznicem przekrecam termostat
i w kilka minut w łazience robi się bardzo ciepło, jak jest z
rurkowymi, czy warto je montować ?
Czy przy takim metrażu lepszy zwykły grzejnik ?
Narazie na montaż ogrzewania się nie zanosi, ale wolę wcześniej
wszystko ustalić.

Czekam na podpowiedzi.
--
To by było na tyle.
Edytor zaawansowany
  • kinlay 24.09.08, 22:45
    My rozwiązaliśmy to tak: łazienka na poddaszu z oknem dachowym 12 m2, ogrzewanie
    podłogowe (oprócz powierzchni przeznaczonej na wannę) z możliwością wyłączenia i
    grzejnik rurkowy. Grzejnik płytowy w łazience strasznie by mnie denerwował i
    popsułby moją wizję łazienki.
  • tigrissimo 25.09.08, 00:03
    ja mam taki sam rozmiar łazienki na poddaszu i zamontowane ogrzewanie podłogowe.
    Teraz muszę dokupić grzejnik rurkowy. Jaką moc muszę dobrać, na co zwrócić uwagę
    przy doborze grzejnika?
    Jaki grzejnik zamontowaliście? Wystarczająco dogrzewa pomieszczenie?
    Także liczę na poradę
  • kinlay 29.09.08, 01:07
    Mamy zamontowany ten grzejnik:
    etermix.istore.pl/pl,product,171827,grzejnik,lazienkowy,purmo,santorini,c,1134x596,mm.html?partner=1988
    Znajomy hydraulik zasugerował zakup grzejnika o mocy nie niższej niż 600 W. Nie
    podał konkretnej firmy, ale radził, żeby wybrać coś z Kermi lub Purmo.
    Porównaliśmy w sklepie grzejniki tych firm, głównie wymiary i moce. Wybraliśmy
    Purmo tylko dlatego, że ma mniejsze gabaryty a moc wyższą niż Kermi podobnych
    wymiarów.

W łazience jest ciepło, jak dla mnie za ciepło (ale nie należę do zmarzluchów).
  • Gość: m IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.11.08, 07:58
    Buraku obsrany, przestań spamować na potęgę tym kijowym sklepem, który nie
    panuje nawet nad własną stroną www: obejrzyj sobie ceny rzędu 8-9 tys. za
    grzejnik. Chyba, że właśnie takie "cuś" nazywasz dobrą ceną.

A przykład dobrego grzejnika, który polecasz - na Allegro są sporo taniej.
    Wystarczy wpisać "SAHARA" w wyszukwarkę.
  • e-kt 11.01.19, 14:45
    Bardzo praktycznym rozwiązaniem w łazience jest wodne ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu, że podłoga jest ciepła, pomieszczenie szybciej wysycha, nie bez znaczenia jest także wysoki komfort termiczny po wyjściu z kąpieli. Trzeba tylko pamiętać o ułożeniu odpowiedniego rodzaju termoizolacji pod rury grzewcze, aby jak najwięcej strumieni ciepła trafiało do pomieszczenia. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się specjalne płyty EPS z wypustkami pozwalającymi na montaż orurowania.
  • kolowent 13.03.19, 12:53
    Rurkowy jest mocno praktyczny, szczególnie w łazience. Duży spokojnie zapewni ciepło nawet w dużej łazience moim zdaniem. Ale fajnie też będzie wyglądał dekoracyjny pionowy - cos w tym stylu dudik.pl/grzejniki-lazienkowe One zdecydowanie ogrzeją pomieszczenie i w dodatku wyglądają nieziemsko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.