• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

szczelina w suficie jak i czym żeby nie pękało? Dodaj do ulubionych

• IP: *.gprs.plus.pl 13.03.09, 22:57
    Witam, Mieszkam w domu z płyty, na suficie robi się szczelina na styku płyt.
    Jak się z nią obejść zeby nie wychodziło pęknięcie bo samo pociągnięcie gładzi
    nic nie dało???
    Edytor zaawansowany
    • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.09, 09:39
      tez miałem ten problem. szpachlowalem, zaklejałem paskiem i malowalem a ona
      wychodziła. w końcu przykręciłem beleczki i udało mi się zamaskować szczelinę.
      chciałbym wiedzieć jak mozna się jej pozbyc nie przykrywając czy tez obnizając
      sufitu, bo tez panelami mozna przykryc cały sufit.
    • Gość: Michał. IP: *.chello.pl 14.03.09, 15:10
      W miejscu pęknięcia usuń tynk,następnie wstaw pasek bristolu w szczelinę.Uzupełnij tynk,przekładkę z bristolu usuń.Ślad pozostanie ale nie będzie to takie paskudne pęknięcie.Płyty stropowe pracują i zawsze będzie pękać w miejscu zatarcia "na gładko".
    • Gość: Andrew IP: *.gprs.plus.pl 15.03.09, 12:19
      Dzięki za posty, a jak głębokie powinno być wkucie?
      Zastanawiam się czy nie ma jeszcze innej metody, chodzi mi o ten pasek bristol.
      A gdyby w podkutą szczelinę dać bezpośrednio drobnoziarnisty gips, a na sam
      wierzch normalny to jaki to dałoby skutek, wie ktoś?
    • Gość: waldzik IP: *.wroclaw.mm.pl 15.03.09, 13:08
      Pekniecie bedzie raczej zawsze. Poloz na sufit tapete. Np. raufaze lub z wlokna
      szklanego ale taka gladka bez wzorow.
      Pozdrawiam . Waldzik
      • 15.03.09, 22:04
        zrób tak wydrap w szczelinie rowek jak najgłębiej w wcisni w ten rowek akryl nie
        sylikon a akryl i zbierz nadmiar szpachelka lub paca do szpachlowania na równo
        z sufitem ,poczekaj dzień może dwa aż akryl porządnie wyschnie zależy ile go tam
        będzie,następnie zaszpachluj to gładzią z użyciem taśmy z włókna szklanego tak
        jak szpachluje się na płytach k-g
        akryl po wyschnięciu trochę się wciągnie a ze jest elastyczny to nie będzie
        pękać ,taśma z włókna wzmocni połączenie a gładź wyrówna całość
        99% ze pęknięcia nie pokażą się więcej
        --
        www.bunbud.witryna.info/

www.zlikwidujzus.com/index.php
        • Gość: Andrew IP: *.gprs.plus.pl 16.03.09, 10:49
          bunclik, dzięki za podpowiedz. Na taką podpowiedz czekałem, wydaje mi się
          najlepszą techniką na zaszpachlowanie szczeliny w suficie na styku płyt.
          Zamierzam tak zrobić jak napisałeś, mam nadzieję, ze to co napisałeś sam
          wypróbowałeś z pozytywnym skutkiem?

A jak głęboka powinna być szczelina do wypełnienia akrylem?
          • Gość: cromwell IP: 94.246.145.* 16.03.09, 17:34
            kolega lyka jak mlody pelikan
            prosze przeczytac na tubie czas schniecia akrylu
            po drugie gips jest twardy
            mam opisac jak bedzie wygladac polaczenie elastycznego akrylu z gipsem
            po trzecie akryl mozna wyrownac na mokro
            bez gladziowania
            po czwarte narobisz sie jak glupi bez efektu

pzdr.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.