Dodaj do ulubionych

Edycja komentarzy strikes back

30.09.12, 17:48
Ponieważ temat ten ostatnio poruszany był w 2006 roku, pozwalam sobie go wznowić w związku z problemem spamerów i spamerskich komentarzy, mimo że zasadniczo zgadzam się z argumentami sprzed sześciu lat, że niemożność edycji uczy odpowiedzialności za to, co się pisze. (Inna sprawa, że czasem zrobi się głupi błąd i poprawiać go trzeba w kolejnym komentarzu, co generuje niepotrzebny ruch).

Niedawno pod jednym wpisem pojawił mi się niby miły komentarz: "Widzę, że znalazłam coś dla siebie, uwielbiam tematykę, którą opisujesz smile" Oczywiście szablonowość tego stwierdzenia oraz nick zwrotpodatkuzusa wzbudziły moje podejrzenia: jest to jeden z tych komentarzy, które mają za jedyne zadanie linkować do strony właściciela, czyli de facto robią sobie z mojego bloga darmowy nośnik reklamy.

Na wordpressie, gdzie można edytować wszystko w komentarzach (co nie jest wcale dobre), robię takim ludziom psikus: likwiduję linki, często nawet skracam nick czy email tak, żeby nie dało się dotrzeć do tego, co reklamują, a pochwały (co z tego, że puste i nieszczere wink zostawiam. Nie ma to może wielkiego sensu, bo oni pewnie nawet o takim działaniu się nie dowiadują, ale jakoś tam mnie bawi. Na bloxie mogę jedynie taki komentarz wyrzucić - a jestem przeciwniczką takich działań (choć może w przypadku jawnej reklamy nie powinnam) i wolałabym np. móc wywalić takiemu komuś link, a jego nick skrócić do np. "usa".

Inny przypadek miałam kiedyś, kiedy znajomy komentator omyłkowo był zalogowany tak, że pokazały się szczegóły serwera uczelni, na której pracuje, i na jego prośbę musiałam komentarz całkowicie usunąć, bo nie mogłam tych danych po prostu wymazać.

Może więc należałoby przemyśleć możliwość choćby ograniczonej edycji komentarzy?

--
Wariacje operowe
Antiquitates
Scribere necesse est
Edytor zaawansowany
 • bartoszcze 30.09.12, 19:29
  IMHO obecnie są znacznie pilniejsze potrzeby niż edycja komentarzy.
  Która na dodatek jest sprzeczna z agorową koncepcją, że co raz napisane, takim pozostaje (podobnie jak posty na forum).

  --
  weiss, rot, gelb, blau
  SOS dla lasów tropikalnych
  Stalinogród, Oberschlesien ; Zapiski kiepsko uczesane
 • drakaina 30.09.12, 21:22
  Dlatego od razu się zastrzegłam, że zasadniczo koncepcję popieram. Z edycji tekstu nawet jestem skłonna zrezygnować (choć jak coś głupio się pomyli, to naprawdę czasem bez sensu walić przypis w kolejnym komentarzu), ale wycinanie linków bym mogła mieć. Oczywiście jak nie będzie, to będę takie komentarze najzwyczajniej wyrzucać, bo nie jestem darmowym billboardem.

  --
  Scribere necesse est
  Wariacje operowe
  Antiquitates
 • kasica_k 30.09.12, 21:41
  Ja takich spamerów tnę i mi nie szkoda - z reguły ich komentarze nic nie wnoszą.

  --
  Stanikomania!
  Stanikomaniaczki na Facebooku
 • bartoszcze 30.09.12, 22:01
  Tu linki co ich w komciu nie mogłem Ci podać, meh.
  forum.gazeta.pl/forum/w,8,139273682,139273682,zazalenie.html
  --
  weiss, rot, gelb, blau
  SOS dla lasów tropikalnych
  Stalinogród, Oberschlesien ; Zapiski kiepsko uczesane
 • drakaina 01.10.12, 14:51
  thx smile
  --
  Scribere necesse est
  Wariacje operowe
  Antiquitates

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka