Dodaj do ulubionych

System komentarzy - kiedy jakaś zmiana?

07.02.13, 13:59
Chciałbym nieśmiało zapytać (bo zaglądają tutaj przecież admini) - czy dzieje się coś w sprawie zapowiadanej niegdyś zmiany w bloxowym (koszmarnym, nie oszukujmy się) systemie komciowania?

I jak ewentualna zmiana będzie wyglądać czy będzie to poprawa obecnego systemu czy np. implementacja Disqusa/wtyczek facebookowych?
Edytor zaawansowany
 • squirk 07.02.13, 14:28
  s.sm napisał:

  > Chciałbym nieśmiało zapytać (bo zaglądają tutaj przecież admini) - czy dzieje s
  > ię coś w sprawie zapowiadanej niegdyś zmiany w bloxowym (koszmarnym, nie oszuku
  > jmy się) systemie komciowania?

  Co jest z nią nie tak wg Ciebie? Pytam poważnie, bloguję ale system komentarzy mi nie przeszkadza, może czegoś nie zauważam po prostu.
  smile

  --
  Chaotyczna neutralna.
 • s.sm 07.02.13, 14:40
  Konieczność przejścia na osobną stronę/kartę celem napisania treści komentarza odstrasza 90% potencjalnych komentujących. Jesteśmy w internecie, ludzie nie lubią niepotrzebnie klikać. Wpisywanie treści komentarza bezpośrednio pod notką jest łatwiejsze (bo masz przed oczami jej treść i nie musisz skakać miedzy kartami/stronami) i bardziej intuicyjnie.

  A jeżeli w najbliższym czasie żadna zmiana w komentarzach się nie zapowiada, to mógłby ktoś napisać jak wrzucić na bloga na bloxie widget np. Disqusa? Bo tu i ówdzie ktoś wzmiankował o takiej możliwości, alwe nie mogę się doszukać nawet szczątkowej informacji w jaki sposób to zrobić.
 • squirk 07.02.13, 14:46
  W sytuacji, kiedy mam pod notką 150-300 komentarzy (czyli kilka stron samych komentarzy), a zdarza się to, przewijanie i klikanie, żeby zobaczyć treść notki, czytelnicy uznaliby za bardziej irytujące niż otworzenie treści w nowym okienku. Sama wolę raz kliknąć niż przewijać, zwłaszcza, kiedy komentarzy jest naprawdę dużo, ale rozumiem, że nie dla wszystkich obecny system jest optymalny.
  smile

  --
  Chaotyczna neutralna.
 • s.sm 07.02.13, 14:59
  System obecny jest optymalny tylko dla tych którzy większość ruchu mają z "wewnątrz" samego bloxa (ew. z forów portalowych gazeta.pl) Oni mają tutaj konta i są z systemem otrzaskani. Dla całej reszty (z gogli, z fejsa, z innych platform, z rss-ów) z systemem tym wiążą się tylko niepotrzebne utrudnienia.

  A w internecie każda taka kłoda rzucona pod nogi wygania potencjalnego komentatora ze strony.
 • eldka 07.02.13, 16:03
  Zbędna kombinacja. Podczas komentowania możesz sobie otworzyć okienko z wpisem. Po co Ci jakieś dodatkowe opcje. Kto ma ochotę wrzucić komentarz, zrobi to.
 • bartoszcze 07.02.13, 17:59
  E tam, to jakiś naiwny co myśli, że Jego Blogasek nie jest Dość Superowym Miejscem w Sieci bo #gupibloks mu komentatorów odstrasza wink)

  --
  weiss, rot, gelb, blau
  SOS dla lasów tropikalnych
  Stalinogród, Oberschlesien ; Zapiski kiepsko uczesane
 • rozieblox 09.02.13, 12:11
  Moim zdaniem obecny system też jest jednym z lepszych, jakie widziałem. Jest (post)moderacja, jest sensowne blokowanie, jest powiadamianie mailem jako opcja, jest wszystko jest w jednym miejscu (a nie, że Disqus weźmie się i zawinie i połowy treści bloga nie ma). Znaczy: jakby coś było zmieniane, to mam nadzieję, że obecny zostanie, bo zamierzam korzystać.

  Trochę brakuje możliwości edycji wpisu po zamieszczeniu, nawet jako zalogowany user i wycinanie tagów HTML jest... nazwijmy to toporne i bez ostrzeżeń, ale to jednak szczegóły. Niektórym może jeszcze brakować wątkowania (IMHO wątkowanie ssie, chociaż faktycznie przy większej liczbie komentarzy może mieć sens).

  Co do instrukcji, to proponuję pytać tych, którzy mają. Zapewne wystarczy wkleić kod widgeta i zapewne Disqus daje instrukcję do tego... Napisz co robisz i co dokładnie nie działa, to może ktoś pomoże. Ew. zapytaj autorkę najlepszedodatkinabloga.blox.pl/ lubi opisywać różne dodatki, więc może opisze...
  --
  Pomiędzy bitami *** rozie's music *** Bez Krótkich Spodni
 • bagienny 07.02.13, 16:23
  Będziemy implementować wtyczki. Przy czym właściciel blogu sam zadecyduje, z którego systemu komentowania będzie chciał korzystać.
  Terminu nie podam, bo projekt stoi w kolejce do realizacji.
 • bartoszcze 07.02.13, 17:57
  Obecny system jest znakomity.
  Fakt, dla #dziecisieci może być trudny do ogarnięcia.

  --
  weiss, rot, gelb, blau
  SOS dla lasów tropikalnych
  Stalinogród, Oberschlesien ; Zapiski kiepsko uczesane
 • s.sm 07.02.13, 18:50
  Nie chcę tutaj wdeptywać na odcisk jakiemuś wewnątrzbloxowemu kółku wzajemnej adoracji, ale przystępniejszy system komciowania jest lepszy bo jest przystępniejszy. I tyle.

 • bartoszcze 07.02.13, 19:02
  Jak się nie ma nic do napisania, to trudno zakomciować.
  [cmok] [piątka] [lajk] [piwo] [graba]

  --
  weiss, rot, gelb, blau
  SOS dla lasów tropikalnych
  Stalinogród, Oberschlesien ; Zapiski kiepsko uczesane
 • mpieck 13.02.13, 19:48
  Kiedyś komentawało się na Bloxie pod notką, na tej samej stronie. Zostało to zmienione głównie ze względów bezpieczeństwa. Właściciel bloga może wstawić na blog dowolny kod, również kod złośliwy, np. kradnący hasło lub sesję. Dlatego komentowanie zostało "wyprowadzone" z bloga do głównej domeny serwisu. Tak już raczej zostanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka