Dodaj do ulubionych

100MB - jak można dostać więcej? Ktoś wie?

21.06.13, 02:04
100MB na zdjęcia na blogu, w dzisiejszych czasach fejsbuka, jotuba, instagrama to żałośnie mało sad(((
Edytor zaawansowany
  • bagienny 21.06.13, 08:15
    Po wykorzystaniu 100MB, z niedzieli na poniedziałek jest dodawane automatycznie 5MB.
  • pink3pinka 21.06.13, 13:22
    Dzięki za wyjaśnienie. Czekam w takim razie do poniedziałku. A co potem. 105 MB i koniec? Czy znowu 5MB tydzień później???
  • radzido 21.06.13, 19:57
    pink3pinka napisała:

> Dzięki za wyjaśnienie. Czekam w takim razie do poniedziałku. A co potem. 105 MB
    > i koniec? Czy znowu 5MB tydzień później???

Tak, tydzień później znów 5MB. Od 2007 roku prowadzę fotoblog i nie mam z tym żadnych problemów.
    A gdyby nawet , zawsze można wrzucić zdjęcia na swoje konto na Fotoforum (powiązane loginem i hasłem z kontem bloxowym). Tam jest 3GB miejsca albo coś koło tego.

--
    Świat nasz kolorowy + Odrzutowisko + Radzidomowo
    i do tego Chwastowisko
    Zapraszam smile
  • pink3pinka 01.07.13, 20:50
    > Tak, tydzień później znów 5MB. Od 2007 roku prowadzę fotoblog i nie mam z tym ż
    > adnych problemów.
    Nie mam zamiaru się spierać.
    Nie jesteś mną, nie jesteś na moim miejscu. Tobie to odpowiada a mi, nie. Nie rób więc wrażenia, że robię problem z niczego lub nie pomniejszaj go. To dla mnie to jest problem poważny i w tej chwili pod znakiem zapytania jest prowadzenie bloga, który ma sporo czytelników, o czym świadczy miejsce w rankingu. I nie piszę, by się chwalić, ale skoro ktoś mnie ogląda to człowiekowi zwyczajnie szkoda, że takie, w sumie, sztuczne ograniczenie psuje frajdę z prowadzenia bloga. Sztuczne, bo 105MB na bloga to śmiesznie mało, w erze terabajtowych dyskach w laptopach.
  • pink3pinka 01.07.13, 20:41
    Mam dokładnie 394.54KB.
    Jak wykorzystam w 8 dni to ...5MB musi mi starczyć na 7 dni plus 7 dni = 14 dni.
    Czyli wychodzi na to, że 5MB musi mi starczyć na 7 dni plus 7 dni = 14 dni.
    Chyba, że wykorzystam 5MB w 7 dni. Ale co znaczy "wykorzystać"?
    Nie wiedziałem, że jak się ma np. 200KB to dostaje się 5MB, a jak niecałe 400KB to już nie...
    Ogólnie system jest zły. Powinien być bardzie elastyczny. Krótko mówiąc: dajcie proszę trochę miejsca, bo mi blog umrze naturalną śmiercią.

• bartoszcze 02.07.13, 11:24
    > bo mi blog umrze naturalną śmiercią.

Bez żalu...

--
    weiss, rot, gelb, blau
    SOS dla lasów tropikalnych
    Stalinogród, Oberschlesien ; Zapiski kiepsko uczesane
  • pink3pinka 02.07.13, 19:26
    Powiedział co wiedział...
  • bartoszcze 02.07.13, 19:46
    Na pewno cały internet się zapłacze z powodu zamknięcia cienkiego blogaska z gołymi dupami...
    A jak reklamodawcy będą płakać!

--
    weiss, rot, gelb, blau
  • pink3pinka 02.07.13, 21:16
    ..a że nie wiele wiedział to niewiele powiedział.
  • rozieblox 03.07.13, 08:22
    Wiesz, to już sprawa Blox, że chcą mieć takie blogi i nawet osobną kategorię im zrobili... Patrząc w ten sposób, to spokojnie 9x% blogów można bez żalu skasować. Na co komu kolejny blog o dzieciach/ciuchach/modzie/gotowaniu?

Słabe jest Twoje czepianie o tematykę bloga, tym bardziej, że błąd jest i jest ogólny. I prosto da się zrobić to lepiej.

--
    Pomiędzy bitami *** rozie's music *** Bez Krótkich Spodni
  • bartoszcze 03.07.13, 20:52
    rozieblox napisał:

> Wiesz, to już sprawa Blox, że chcą mieć takie blogi i nawet osobną kategorię im
    > zrobili... Patrząc w ten sposób, to spokojnie 9x% blogów można bez żalu skasow
    > ać. Na co komu kolejny blog o dzieciach/ciuchach/modzie/gotowaniu?
    >
    > Słabe jest Twoje czepianie o tematykę bloga

Ale mnie jego blog zwisa, niech se prowadzi do woli, polewam tylko z tego przekonania o bezcennej wartości i atrakcyjności tegoż.

--
    weiss, rot, gelb, blau
  • Gość: Konese(se)r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.13, 21:15
    Zrobiłem małe "resercz" i ubawiłem się po pachy.
    Facet, który prowadzi 3 blogi, niektóre już 5 lat i żaden nie łapie się w swojej kategorii do pierwszej setki, nabija się z gościa, który prowadzi bloga od 3 miesięcy, a jest na 3 miejscu w swojej kategorii.
    Polewkę to my mamy, bo żeś bartoszczaku napisał 21357 postów przez 12 lat, a internet traktuje cię jak dziecko neostrady czyli trolla internetowego.
    Jesteś legendą, hahaha.
  • rozieblox 04.07.13, 22:14
    > Facet, który prowadzi 3 blogi, niektóre już 5 lat i żaden nie łapie się w swoje
    > j kategorii do pierwszej setki, nabija się z gościa, który prowadzi bloga od 3
    > miesięcy, a jest na 3 miejscu w swojej kategorii.

Od kiedy to pierwsza setka/dziesiątka jest wyznacznikiem czegokolwiek? Poza tym, któż chciałby być na jakimkolwiek miejscu w tak - dosłownie i w przenośni - puhwbjrw kategorii?

> internet traktuje cię jak dziecko neostrady czyli trolla internetowego

Napisał tchórzliwy anonim z *.neoplus.adsl.tpnet.pl smile

--
  • Gość: Konese(se)r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.13, 00:20
    Co do tchórzostwa...U mnie przynajmniej widać część IP, a u Ciebie?
    Jakoś nie widzę, byś się podpisał pod swoim postem. No bo nie uwierzę, że przy zakładaniu konta w banku, wysyłaniu cv i przedstawianiu się fajnym laskom podajesz się za roziebloxa?
    Mam sobie założyć anonimowe konto na gazeta.pl, żeby przestać być anonimowym??? smile)))

Co do rankingu, w zupełności się zgadzam z twoim zdaniem. Nie uważam to za wyznacznik czegokolwiek, oprócz popularności bloga. Na pewno nie wartości, ale...
    Gościu jedzie po innych, a jakoś nie widzę, by miał jakieś konstruktywne powody ku temu i miał coś w ogóle do powiedzenia interesującego w kwestii toczącego się wątku (pewnie barani łeb, nawet nie wie o czym jest ten wątek). Naskrobał ponad 20.000 postów przez 12 lat, co świadczy o tym, że próbuje zaistnieć w świadomości internautów. Słabo mu to wychodzi, bo nadal jest anonimowym trollem. I daleko do tzw. blogerów, którzy wpływają na opinię publiczną, prezentują coś więcej, niż wieczne wykłócanie się (polecam poczytać wpisy tego bartoszcze w innych wątkach) oraz mają coś CIEKAWEGO do powiedzenia.

A teksty w stylu:
    "Na pewno cały internet się zapłacze z powodu zamknięcia cienkiego blogaska z gołymi dupami... "
    "Ale mnie jego blog zwisa, niech se prowadzi do woli, polewam tylko z tego przekonania o bezcennej wartości i atrakcyjności tegoż. "
    zestawiłem sobie z
    "To dla mnie to jest problem poważny i w tej chwili pod znakiem zapytania jest prowadzenie bloga, który ma sporo czytelników, o czym świadczy miejsce w rankingu. I nie piszę, by się chwalić, ale skoro ktoś mnie ogląda to człowiekowi zwyczajnie szkoda, że takie, w sumie, sztuczne ograniczenie psuje frajdę z prowadzenia bloga. "

I jakoś tak mi się nie spodobało. Gościu nie chwali się, tylko próbuje pokazać, że robi sobie bloga, ma sporo fanów (patrząc na na miejsce w rankingu, będzie na oko kilka tysięcy tygodniowo wejść) i ma problem, który mu się nie podoba na tej platformie blogerskiej. I tyle.
    A troll niewiele kuma z tego, tylko udaje takiego przedrzeźniacza-niby-szydercę-a-w-sumie-klasowego-głupka, rodem z podstawówki albo gimnazjum (stąd skojarzenie z dzieckiem neostrady). Jego nie interesuje treść przekazu, czepia się tylko formy, bo nic nie ma do powiedzenia, de facto.
    Cóż, trzeba żyć z takimi ludźmi obok. To nie znaczy, że mamy im odpuszczać.
    Słowo duszpasterskie dla bartoszcze i innych trololo na dzisiaj, które trafnie odzwierciedla zachowanie trola pokroju bartoszcze:
    "Szłem Łąką Kwiaty Pachły Wiater Wiał Ona Mnie Odepchła;/ Więc Weszłem Do Domu Trzasłem Drzwiami Pierdłem Żygłem I Wyszłem Bo Chamstwa Nie Zniese"

I takie właśnie wrażenie zostawił po sobie bartoszcze-trololo. Smród.
  • bartoszcze 05.07.13, 13:33
    >
    > Napisał tchórzliwy anonim z *.neoplus.adsl.tpnet.pl smile
    >
    Nie pierwszy to psychofan smile

--
    weiss, rot, gelb, blau
  • Gość: Mod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.13, 21:13
  • pink3pinka 01.07.13, 20:27
    Dodawajcie 5MB automatycznie co tydzień, jak np. zostanie 2MB wolnego, bo w niedzielę zostało mi 200KB, teraz mamy poniedziałek i zostało...200KB do niedzieli!
    Wychodzi, że nie stać mnie teraz na oszczędzanie. Muszę wgrywać na maksa w niedzielę wieczorem nawet najgłupsze obrazki. Dostanę 5MB w nocy, usunę głupoty i będę miał 10MB.
    W tej chwili system nie jest dobry, bo tydzień nie mogę prowadzić bloga, tak jak prowadziłem...

• pink3pinka 01.07.13, 20:53
    Źle wpisałem update do posta. Powinno być tutaj:
    Mam dokładnie 394.54KB.
    Jak wykorzystam w 8 dni to ...5MB musi mi starczyć na 7 dni plus 7 dni = 14 dni.
    Czyli wychodzi na to, że 5MB musi mi starczyć na 7 dni plus 7 dni = 14 dni.
    Chyba, że wykorzystam 5MB w 7 dni. Ale co znaczy "wykorzystać"?
    Nie wiedziałem, że jak się ma np. 200KB to dostaje się 5MB, a jak niecałe 400KB to już nie...
    Ogólnie system jest zły. Powinien być bardzie elastyczny. Krótko mówiąc: dajcie proszę trochę miejsca, bo mi blog umrze naturalną śmiercią.
  • rozieblox 01.07.13, 21:16
    Dobrze gada, dać mu wódki. To 5 MB powinno pojawiać się, jak zostanie < 5 MB na koncie. Być może nawet < 10 MB.
    --
  • rozieblox 21.06.13, 08:41
    Wiele to nie jest w dzisiejszych czasach, fakt, ale polecam optymalizować zdjęcia - spokojnie 30-50% miejsca możesz odzyskać. Można:
    1. Skalować do takiej wielkości, w jakiej będą wyświetlane, a nie "skalować" w HTML.
    2. Przed wgraniem pliku, redukować jego wielkość bez straty jakości przy pomocy trimage.org/ lub podobnych narzędzi: alternativeto.net/software/trimage/
    Swoją drogą dziwne, że Blox sam tego drugiego nie robi - proste w implementacji, nieinwazyjne.
    Obie techniki przyspieszają dodatkowo ładowanie strony.
    --
  • pink3pinka 21.06.13, 13:17
    Optymalizuję zdjęcia. Nie są duże.
    A 100MB to śmiesznie mało w porównaniu z innymi:
    google blogger: Number of Pictures: Up to 1 GB of total storage
    wordpress.com: 3000 megabytes (~3 GBs) of space for storing uploaded files and images.

ale: blog onet: 100MB wolnego miejsca na dysku na zdjęcia i filmy, możliwość wklejania video z YT.

czyli jak zwykle polska bida i zacofanie...
  • niby_kierowca 21.06.13, 16:32
    Na Google, jeśli ładujesz fotki na Picasa, jest trochę inaczej. Piszą, że jest limit 1GB, ale praktycznie możesz ładować tyle fotek, ile ci się podoba, za darmo. Trzeba tylko znać proste zasady:

- bez profilu Google+: 1GB miejsca, jednak brak limitów jeśli ładujesz fotki o rozmiarach max 800 px (pomiar bazuje na szerokości lub wysokości, zależy co dłuższe)
    - z profilem Google+: tak samo jak wyżej, tylko, że dla zdjęć max 2048 px

Jeśli w jakikolwiek sposób dobijesz do limitu 1GB, to każde następne zdjęcie będzie automatycznie zmniejszane do takiego rozmiaru, który zapewnia brak limitów.

Czyli, jeśli np. nie masz profilu G+, ładujesz duże zdjęcia, dobijasz do limitu 1GB, to każde kolejne zdjęcie będzie zmniejszone do 800 px (bazując na wysokości lub szerokości, w zależności co jest większe).

Źródło: support.google.com/picasa/answer/1224181

Dlatego przeniosłem się na Bloggera Google, ponieważ tworzę wpisy z wieloma dużymi zdjęciami (we wpisie 5-10 MB), i polityka prowadzona przez Agora zmuszałaby mnie do tygodniowego czekania, na zwiększenie konta na Blox.pl. Jeśli moje wpisy zawierałyby raczej wyłącznie treść z jakimś jednym, małym zdjęciem, to nie przeszkadzałyby mi limity Bloxa, ale zdjęcia stanowią sporą część mojego bloga, więc po prostu musiałem wybrać coś lepszego.
  • bartoszcze 22.06.13, 10:01
    To idź se instagramować na Twitterze, jak ci źle #dziecisieci

--
    weiss, rot, gelb, blau
  • pink3pinka 22.06.13, 10:50
    ???
    nie zrozumiałem ani słowa.
    Można po polsku?

bartoszcze napisał:

> To idź se instagramować na Twitterze, jak ci źle #dziecisieci
    >
  • rozieblox 23.06.13, 08:21
    Tego typu reakcja na zasadne skądinąd uwagi i feedback nigdy nie przynosi nic dobrego. Agora się "trochę" pogubiła z tym, czym ma być Blox. Feedback będzie cenny w momencie gdy zdecydują się modernizować serwis (a przynajmniej zrobić mu facelifting), więc dokopywanie userom poświęcającym czas na zgłaszanie uwag jest nie na miejscu. Alternatywa jest taka, że będzie się to jeszcze jakiś czas toczyło siłą rozpędu, a potem zdechnie. I nie miej złudzeń, zamknięcie zaboli userów, Agora nawet nie poczuje.

--
  • bartoszcze 23.06.13, 09:43
    Daj spokój, przecież chodziło o "jak" a nie o "czy".
    Normalnie się zachowującym userom odpowiadam zachęcająco.

A co do dyskusji "czym ma być Blox" - nie mam złudzeń, że kiedykolwiek będzie lokomotywą, wolałbym więc, żeby poświęcali mu tylko tyle uwagi, by funkcjonował jako-tako, niż żeby próbowali go zepsuć walcząc o nie wiadomo co, albo żeby go zamknęli stwierdzając, że walka nie ma sensu.

--
    weiss, rot, gelb, blau
  • rozieblox 23.06.13, 12:11
    > Daj spokój, przecież chodziło o "jak" a nie o "czy".

Nie dramatyzuj. Jest krótko i marudnie, ale konkretnie i słusznie. Nawet niespecjalnie można się pod kątem #grammarnazi przyczepić. Ewentualnie do (braku) wielkich liter.

--
  • bartoszcze 23.06.13, 18:12
    Ej no, już pal sześć typową nieporadność "nie poszukam tylko pomarudzę" (pomimo udzielenia się w sąsiednim wątku na ten sam temat), ale jak już zaczyna się mendzenie "polska bida" to już chyba przestaje to być feedback, nie sądzisz?

--
    weiss, rot, gelb, blau
  • rozieblox 22.06.13, 17:58
    Z tym "optymalizuję zdjęcia" to bym nie przesadzał. Co prawda niewielka próbka, ale: owszem, większość jest optymalna, ale trafiają się także niezoptymalizowane. A także zdjęcia w png, które po konwersji do jpg zajmują 25% tego, co wcześniej.

I tak, Blox jest zacofany. Mnie nie tyle sumaryczna wielkość boli, co maksymalny rozmiar pojedynczego pliku i ograniczenia rozszerzeń. Bo ani mp3 w normalnej jakości, ani np. magisterki w pdf, ani własnego pakietu deb się niestety nie wrzuci.

Cóż, widziały gały co brały. Zawsze można się przenieść, jeśli nie pasuje. Albo hotlinkować. Bo założenia co do sposobu działania są, jakie są (i tak zwiększyli do 100 MB, kiedyś było 30 MB).

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka