Dodaj do ulubionych

Wyszukiwarka na blogu

04.07.14, 21:07
NASZ PROBLEM TO: Wyszukiwarka na blogu - wyświetlanie wyników na stronie bloga.

Dzięki pomocy rozie [dziękujemy!] udało nam się zmodyfikować CSS na tyle, by wyszukiwarka widoczna na głównej stronie bloga, po wpisaniu konkretnych słów, wyszukiwała wpisy z zasobów bloga, a nie całego internetu - i świetnie. Wyniki wyświetlają się jednak na osobnej stronie ["przeszukiwanie blogów"], ponadto trzeba osobno klikać, by wyszukane wpisy pojawiały się w kolejności dodawania na blog, a nie wg "trafności" [która żyje swoim życiem].

NASZE PYTANIE: czy bloxowy CSS można zmodyfikować w ten sposób, by, po wpisaniu słowa w wyszukiwarkę, wyniki z bloga wyświetlały się na stronie głównej tegoż bloga, tak, by były widoczne tytuły, treść, zdjęcie główne, jedno po drugim?

Dziękujemy za wszelkie wskazówki smile

--
JEŻYNIEC - Hodowla Jeży Pigmejskich
jezyniec.blox.pl / jezyniec@tlen.pl
Obserwuj wątek
    • rozieblox Re: Wyszukiwarka na blogu 07.07.14, 07:57
      Cieszę się, że zadziałało. Wasz CSS miał zupełnie inny kod niż mój, więc przypuszczałem, że będzie więcej roboty.

Jeśli chodzi o osobną stronę, to nie sądzę, by coś eleganckiego dało się z tym zrobić. Ew. do głowy przychodzi mi jakiś JS na stronie, który po kliknięciu "szukaj" rozwinie miejsca z osadzonym iframe ze stroną z wynikami. Ale to nadal będzie wyglądało paskudnie. Chyba, że magik taki jak s.z.y.m.o.n. umie wyciągnąć wyniki wyszukiwania. Albo może przy tworzeniu nowych szablonów zmienią wyszukiwarkę.

Być może - tu liczę na administrację - można dodać jakiś parametr, by wyniki domyślnie były ułożone chronologicznie, bez klikania. Podobnie z treścią - może jest jakiś parametr pozwalający sterować ilością pokazywanego tekstu.

O zdjęciu głównym (jak rozumiem dla każdego wpisu) zapomnijcie.

Z kronikarskiego obowiązku: jest jeszcze Google CSE, ale AFAIK nie pozwala wyszukiwać tylko na danym blogu, a jedynie na "ten blog i wszystkie podlinkowane strony".

Obecny system wyszukiwania jest stary i nie urywa (BTW są problemy z kodowaniem na stronie z wynikami wyszukiwania: Pisz swďż˝j dziennik w Internecie - juďż˝ 368691 blogów), ale z drugiej strony spełnia swoje zadanie. Algorytm do trafności u mnie się sprawdza.

Jeszcze tak uściślając: co chcecie osiągnąć (umieszczenie wyszukiwarki na blogu to sposób osiągnięcia celu, nie cel)? Bo sortowanie chronologiczne sugeruje, że może to być nie dla użytkowników, tylko dla autorów. I wtedy może da się zupełnie inaczej.

--
      Pomiędzy bitami *** rozie's music *** Bez Krótkich Spodni *** stan rowerów Nextbike w Poznaniu
    • rozieblox Re: Wyszukiwarka na blogu 19.08.14, 07:14
      Niezupełnie rozwiązanie problemu postawionego w pytaniu, ale może przybliżyć do rozwiązania rozie.blox.pl/2014/08/Wyszukiwarka-na-blogu.html
      --
      Pomiędzy bitami *** rozie's music *** Bez Krótkich Spodni *** stan rowerów Nextbike w miastach Polski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka