Dodaj do ulubionych

... ponownie są problemy, to mam czas na forum ...

IP: *.dynamic.mm.pl 04.08.17, 19:36
Do blogerów rozczarowanych, zawiedzionych i zniesmaczonych. Małe wprowadzenie: na blox.pl mam dwa blogi. Pierwszy, równo po 400 wpisach, po prawie 3 latach, programowo zawiesiłem – jest dostępny ale nie rozwijany. Drugi, któremu minęło dwa lata edytowania, właśnie przekroczył 400 opublikowanych wpisów. Razem 5 lat i 800 wpisów, czyli sporo doświadczeń z ułomnościami platformy blox.pl. Z drugiej strony spora wprawa w edytowaniu, w myśl: tylko po utartych ścieżkach i przy wypróbowanych sposobach np. zawsze tekst redaguję we własnym edytorze i metodą kopiuj/wklej zamieszczam. W edytorze blox-a jedynie robię korekty – ewentualna utrata dotyczy czasu edytowania, a nie tworzenia całego utworu.
Oba blogi są całkowicie niekomercyjne, są dla pasjonatów tworzone przez pasjonata (hobbystę), czyli są tworzone dla przyjemności. I jest to w całkowitym zderzeniu z profesjonalnym, komercyjnym, zawodowym działaniem administratorów.
To „odkrycie” uzmysłowiło mi, kto jest dla kogo! Po tym, zaprzestałem się łudzić, oczekiwać, i przyjąłem zasadę nie przeszkadzać zawodowcom, jakimiś przypadłościami kogoś, kto się bawi i wyłącznie pisze dla przyjemności. Od tego momentu jest mi lżej, a innym …wygodniej. smile
Teraz powoli, stare, istotne i kluczowe wpisy selekcjonuję oraz archiwizuję (przy okazji aktualizując i poprawiając) na konkurencyjnej platformie blogowej i w stosownym dla mnie momencie(!), tu zamknę (bez pożegnania, bez podziękowania i bez ŻALU), a tam udostępnię. Oczywiście, strata jednego/dwóch blogów dla blox.pl, spośród np. na dzisiaj 639161 założonych na blox.pl, jest niedostrzegalna, bo jest w wymiarze jednego ppm.
Mój sposób zażegnania ułomnościom jest pracochłonny i upierdliwy, ale stał się mniej istotny, gdy dotarło do mnie, że wszelkie ułomności administracyjne, to ja swoim nazwiskiem firmuję Sympatykom moich blogów, dla których tworzę kolejne wpisy. Czyli jeśli Ich szanuję i dbam o swoje nazwisko, to niezależnie od pracochłonności, muszę zapobiec byciu NIE rzutkim blogerem. Oczywiście, swoją decyzję swoim Czytelnikom przedstawię i szczegółowo wyjaśnię. smile
Teraz na koniec do administratorów: dla Waszego i mojego …spokoju, proszę o rezygnację z ewentualnego szukania polubownego rozwiązania – ja takowe już właśnie wybrałem.
Edytor zaawansowany
  • 07.08.17, 16:12
    Tylko zapytam, bo powody rozumiem, jaka nowa platforma?

--
    Pomiędzy bitami *** Początek internetu wink *** Bez Krótkich Spodni *** rowery miejskie Nextbike *** Planeta Joggera
  • 07.08.17, 16:22
    Przepraszam, ale nie teraz. Odpowiem, gdy sfinalizuję przenosiny: tam udostępnię/tu zaprzestanę.
    Jest to moja forma ostrożności ... smile
  • 10.08.17, 10:37
    ... i ponownie utraciłem, po próbie zapisania, tekst poprzetykany jedenastoma zdjęciami - każde tylko po ok. 60 kb!
    Odzyskanie z pomocą zielonej dyskietki było skuteczne w ok. ...10-ciu procentach objętości.
  • 10.08.17, 10:45
    W starym edytorze jest limit do 32KB.
    Zalecam zmienić szablon na nowy i korzystać z nowego edytora z autozapisem.
  • 10.08.17, 15:38
    No to zaryzykuję ...w donoszeniu na siebie:
    na prawie 1400 zdjęć/rysunków/skanów/schematów zamieszczonych na blogu, ok. 245 swoją wielkością nie przekracza zalecanych 32 KB. Szacuję, że kolejne ok. 250 sztuk mieści się poniżej 100 KB. Razem tych „leciutkich” jest ~500 sztuk. Pozostałe, ponad 800 szt, jest w zakresie 100-300 KB, oraz 66 szt. znacznie ponad 300 KB!
    Pamięć udostępniona, to 500 MB, z tego niewykorzystana 363,57 MB (2/3).
    Podsumowując; w zdecydowanej większości (ok. 80%) ponad limitem!
  • 23.08.17, 01:25
    ... i znów następowało wylogowanie, bez ostrzeżenia, w momencie zapisywania wprowadzonych zmian...
    a wizualne "efekty" na stronie głównej bloga, były te same, co zwykle w tych sytuacjach, ale oczywiście, nie mające związku wg. rzutkich administratorów z tymi wylogowaniem!
  • Gość: kufnia IP: *.impium.de 23.08.17, 06:46
    precyzyjny jak zawsze. to kiedy przenosisz sie?
  • 23.08.17, 09:26
    Precyzyjny, bo jeszcze łudzący się, byłem na @ - i wystarczy.
    A co wypraszasz?
  • 23.08.17, 11:25
    Podaj proszę:
    - przeglądarkę i jej wersję,
    - z jakiego korzystałeś edytora,
    - na którym Twoim blogu,
    - godzina incydentu.
  • 24.08.17, 13:58
    znów administracyjne śmieci na stronach blogów: BLOG ZOSTAŁ SKASOWANY PRZEZ WŁAŚCICIELA LUB ZABLOKOWANY PRZEZ ADMINISTRATORA.
    Bez dalszego komentarza, sam napis wystarczy.
  • 24.08.17, 14:54
    Żaden z Twoich blogów nie został skasowany.
  • 24.08.17, 17:05
    nigdzie nie napisałem, że któryś z moich blogów został skasowany.
    Ja napisałem: znów administracyjne śmieci na stronach blogów: BLOG ZOSTAŁ SKASOWANY PRZEZ WŁAŚCICIELA LUB ZABLOKOWANY PRZEZ ADMINISTRATORA.
    I są nadal! Po pierwsze ufać blogerom, po drugie czytać rozważnie, nie po łebkach! Reszta w @.
  • 24.08.17, 17:35
    Podaj proszę:
    - przeglądarkę i jej wersję.
  • 24.08.17, 17:57
    Dowolna.
  • 24.08.17, 17:59
    Proszę przesłać pełnoekranowe zrzuty (nie kadrowane) z dowolnej przeglądarki na adres pomoc@agora.pl
  • 24.08.17, 18:07
    O nie udostępnieniu pełnoekranowych zrzutów odpowiedziałem na @. Mogę tutaj (?)!
    Odpowiadając: "dowolna", mam na myśli, każdą z popularnych przeglądarek - pracuję w kliku.
  • 24.08.17, 18:46
    Nie wiem komu i na co odpowiedziales. Prosilem o przeslanie pelnoekranowych zrzutow na wskazany powyzej adres.
  • 24.08.17, 19:18
    Ja też nie wiem komu odpowiadałem pod adresami: [blox@agora.pl] i DW:[pseudonim_od_nazwiska@agora.pl] ?
    Ta osoba, mimo moich oczekiwań, nie przedstawiła się. Również tej osobie jednoznacznie odpowiedziałem, dlaczego nie będę udostępniał zrzutów pełnoekranowych, tylko wyłącznie zrzuty z okrojonymi brzegami (bez pasków ekranowych).
  • 25.08.17, 08:05
    Ogarnij się. Mimo ładnych kilku wpisów w wątku nie podałeś nawet adresu bloga, by inni mogli sprawdzić jak wygląda sytuacja. Co do zrzutów to możesz albo z liveCD zrobić, albo, prościej, uruchomić przeglądarkę w trybie pełnoekranowym i wtedy niczego poza stroną nie widać.

PS Jak na osobę, która się przenosi strasznie marudny i zawracający głowę jesteś.

--
    Pomiędzy bitami *** Początek internetu wink *** Bez Krótkich Spodni *** rowery miejskie Nextbike *** Planeta Joggera
  • 25.08.17, 15:03
    Ogarniam się:
    - adresu innym nie podałem, gdyż rzutcy administratorzy nie mają z tym problemu. Natomiast, nie mam zamiaru czytać nieoficjalnych administratorów (ochotników), zarzucających mi mało finezyjną reklamę swoich blogów. Tym bardziej, że nie są one adresowane do Ochotniczych Rezerw Administratorów”. smile
    - co do moich zrzutów ekranowych, to nie powinieneś je widzieć i znać! Czyli komentujesz je bez ich znajomości lub … - to szczególnie adresuję do administratorów!
    - na koniec, do Ciebie kierowane stwierdzenie - odpowiedź na Twoje „Ogarnij się”:
    rozieblox, nie dorównasz innemu ochotnikowi, tym razem milczącemu, w byciu Ochotniczą Rezerwą Administratorów (odpowiednik ORMO).
  • 27.08.17, 17:14
    Czyli, podsumowując:
    - piszesz tylko i wyłącznie do administratorów w miejscu publicznym i ogólnodostępnym,
    - wyobrażasz sobie, że jak podasz linki to będzie potraktowane jako reklama,
    - myślisz, że jak podaję przepis na zrobienie zrzutu ekranu bez dodatkowych informacji, których jak piszesz nie chcesz przesyłać administratorom, to chcę ten zrzut oglądać,
    - zarzucasz, że komentuję rzeczy, których nie udostępniasz, bez ich znajomości,
    - wierzysz, że istnieją jakieś rezerwy, będące odpowiednikiem ORMO.

No OK... A możesz podesłać namiar na dilera?

--
  • 28.08.17, 07:44
    No cóż, przemilczałbym dalszy merytoryczny wywód o problemach bloxa i nie pastwił się nad ułomnościami blox.pl, ale w celu uzasadnienia zaistnienia (bo się zmarnuje) powyższego komentarza autorstwa ORA kontynuuję :

Przez dwie doby obserwowałem w swoich blogach, na końcu stron, dołączoną wklejkę:
    „Blox_Pisz swój dziennik w internecie
    [poprzedni blog] _ [następny blog] _ [załóż blog] _ [załóż blog]”
    + okno z suwakiem do przewijania, a w nim napisy:
    „blox.pl”, po przewinięciu:
    „Blog został skasowany przez właściciela lub zablokowany przez administratora.”

Być autorem działających blogów na platformie blox.pl, w których na końcu każdej i dowolnej strony widnieje napis: „Blog został skasowany przez właściciela lub zablokowany przez administratora.”,
    nie jest / nie było irytujące smile Gdyż, tym razem, takie badziewie, nie ja firmowałem swoim nazwiskiem. A kto? Było wyraźnie zaanonsowane: blox.pl .
    Po drugim dniu obojętności administratorów, na świadectwo ich pracy, napisałem publiczny donos zamieszczony na szczycie tej części drabinki komentarzy.

rozieblox, liczę na dalsze komentarze (mogą być w stylu:
    - piszesz… ,
    - wyobrażasz sobie, że…,
    - myślisz że,…,
    - zarzucasz, że…,
    - wierzysz, że…)
    skłaniające mnie do opisywania kolejnych przykładów badziewia na blox.pl, zaobserwowanego w okresie ostatnich ponad czterech lat. Przypominam, a pisałem o tym ok. dwóch lat temu (!), że ja wiem jaki jest związek między administratorami i rozieblox, oraz jaki cel ma to współistnienie smile
  • 28.08.17, 19:02
    > skłaniające mnie do opisywania kolejnych przykładów badziewia na blox.pl,
    > zaobserwowanego w okresie ostatnich ponad czterech lat.

Dajesz.

> Przypominam, a pisałem o tym
    > ok. dwóch lat temu (!), że ja wiem jaki jest związek między administratorami i
    > rozieblox, oraz jaki cel ma to współistnienie smile

O, jest jakiś związek i ma on cel! Nie krępuj się i nie rób tajemnicy, jak to masz w zwyczaju, świat czeka na ujawnienie tej informacji!

--
  • 28.08.17, 20:29
    Ciut merytorycznie i bez objawów pieniactwa dasz radę?
    Ale nie napiszę; spróbuj …
    smile
  • 11.09.17, 11:42
    Poniedziałek. Powtórka z rozrywki.
    Ponownie, po trzech tygodniach: Blox (się reklamuje) - BLOG ZOSTAŁ SKASOWANY PRZEZ WŁAŚCICIELA LUB ZABLOKOWANY PRZEZ ADMINISTRATORA.
    Bez dalszego komentarza, sam napis wystarczy.
  • 11.09.17, 13:51
    Sugerujemy korzystać ze standardowych przeglądarek i sprawdzonych dodatków do nich.
  • 11.09.17, 15:32
    Wyłącznie z takowych korzystam. Również, czytelnicy i sympatycy mojego bloga. To oni sygnalizują mi sprawności/ułomności platformy blogowej, w tym przypadku specyficzną formę samoreklamy Blox-a.
    Powodzenia w jej skuteczności.
  • 11.09.17, 15:35
    Proszę podać nazwy i wersje przeglądarek oraz podać informacje jakie są zainstalowane dodatki.
    Odpowiedź proszę przesłać na adres blox@agora.pl
  • 11.09.17, 16:25
    1. Nie będę wypytywał czytelników i sympatyków moich blogów jakich używają narzędzi.
    2. Ja korzystam z najpopularniejszych przeglądarek internetowych i bez specjalnych dodatków.
  • 11.09.17, 16:30
    Prosimy o przekazanie informacji na wskazany adres.
  • 28.08.17, 10:56
    10:50
    - każda próba zapisania zmiany, nawet drobnej, powoduje wylogowanie bez zapisania zmiany - wykonałem kilka prób.
  • 28.08.17, 12:13
    Z jakiego edytora korzystasz?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.