Dodaj do ulubionych

Ostrzeżenia o zagrożeniu na blogach.

18.08.17, 07:55
tl;dr Użytkownicy Chrome od października dostana na wszystkich blogach na Blox ostrzeżenie o zagrożeniu przy wpisywaniu jakiegokolwiek tekstu (np. komentarza).

Google do mnie napisało takimi oto słowy (lekko potnę, by nie zanudzać):
Temat: Chrome will show security warnings on rozie.blox.pl

To owner of rozie.blox.pl,

Starting October 2017, Chrome (version 62) will show a “NOT SECURE” warning when users enter text in a form on an HTTP page, and for all HTTP pages in Incognito mode.

The following URLs on your site include text input fields (such as < input type="text" > or < input type="email" >wink that will trigger the new Chrome warning. Review these examples to see where these warnings will appear, so that you can take action to help protect users’ data. This list is not exhaustive.

rozie.blox.pl/html
The new warning is part of a long term plan to mark all pages served over HTTP as “not secure”.
Here’s how to fix this problem:

Migrate to HTTPS

To prevent the “Not Secure” notification from appearing when Chrome users visit your site, only collect user input data on pages served using HTTPS.

Read about HTTPS
Need more help?
• Learn more about this change in the blog post Next Steps Towards More Connection Security.
• Learn how to Secure your site with HTTPS.

--
Pomiędzy bitami *** Początek internetu wink *** Bez Krótkich Spodni *** rowery miejskie Nextbike *** Planeta Joggera
Edytor zaawansowany
  • 19.08.17, 01:46
    Dostałam takie samo zawiadomienie.

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • 19.08.17, 12:39
    To dotyczy wszystkich blogów na Blox. Niezależnie od szablonu itp. Zawiadomienia dostaną ci, którzy korzystają z Google webmaster tools.

--
    Pomiędzy bitami *** Początek internetu wink *** Bez Krótkich Spodni *** rowery miejskie Nextbike *** Planeta Joggera
  • 21.08.17, 13:34
    ja to dostałam po polsku wink tylko, że co to tak naprawdę znaczy?

--
    co by tu zjeść?

projektowanie, skład, outsourcing wydawniczy i takie tam
  • 21.08.17, 16:48
    Zależy jak na to spojrzeć. wink

W wariancie optymistycznym może to znaczyć, że Agora ma bardzo mało czasu na wdrożenie HTTPS na Blox. Nad czym podobno pracują (info o niebezpiecznej stronie podczas logowania widoczne dla właścicieli blogów).

W wariancie mniej optymistycznym, może to też znaczyć, że komentujący będą straszeni, że strona jest niebezpieczna, jeśli tylko będą chcieli zostawić komentarz. Identycznie jak obecnie właściciele blogów podczas logowania. Czy i jak wpłynie to na zachowanie komentujących - nie wiem.

Docelowo Google chce traktować wszystkie strony bez HTTPS jako niezaufane i ostrzegać "not secure" w przeglądarce. Ciekawe, czy dołożą też wtedy karę do indeksowania...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.