Dodaj do ulubionych

Propozycje zmian

28.01.06, 20:41
Witam
Mam trzy prośby/sugestie.
1. Czy tytuł notki mógłby być jednocześnie linkiem do niej samej? Zauważyłem,
że nie jest oczywiste dla osób mających pierwszy kontakt z Blox.pl, że
"skomentuj" wiedzie do jednej, konkretnej notki. Mówię oczywiście o
odwiedzających.
2. Przydałaby mi się opcja modyfikacji tekstu zawartego w "SkomentujKomunikat"
(Jeśli się nie zalogujesz...). Chciałbym umieścić ostreżenie ala coś takiego
jak ma Riddle w swoim jogu (riddle.jogger.pl), bo mnie czasem do
szewskiej pasji doprowadzają komentarze (np. te z reklamami)
3. Przypuszam, że to już było, ale miło byłoby zobaczyć możliwość opisania
każdej kategorii w bardziej widoczny sposób niż tylko jako "title" przy linku
kategorii smile
Jak mi się coś przypomni to jeszcze napiszę wink
Pozdrawiam serdecznie
Obserwuj wątek
    • tebowicz cd: Propozycje zmian 29.01.06, 11:48
      przypomniało mi się:
      4. Możliwość edycji komentarzy - ileż to razy zdarzyło mi się popełnić błąd we w
      własnym komentarzu, usuwać go i wstawiać nową wersję.
      5. Śledzenie wątków - gdy dodam gdzieś komentarz to fajnie byłoby się
      dowiedzieć, że padła do niego jakaś odpowiedź/następny komentarz. Oczywiście w
      momencie dodawania komentarza powinna być opcja "śledź wątek", najlepiej
      domyślnie odznaczona, co by nie generować zbędnego ruchu.
      6. Będzie wersja bloxera pod Linuksa? Ja najchętniej widziałbym możliwość
      dodawania notek za pomocą Jabbera, ale zdaję sobie sprawę ile to roboty byłoby
      dla adminów smile Co prawda można pisać notki za pomocą pluginu Performancing dla
      Firefoksa, ale po pierwsze działa on nienajlepiej, a po drugie nie każdy używa
      Firefoksa smile
      • mpieck Re: cd: Propozycje zmian 04.02.06, 10:08
        tebowicz napisał:

> przypomniało mi się:
        > 4. Możliwość edycji komentarzy - ileż to razy zdarzyło mi się popełnić błąd
        we
        > w
        > własnym komentarzu, usuwać go i wstawiać nową wersję.

To bardzo ogólne hasło, gdybym poznał dokładnie pomysł to mógłbym napisać coś
        więcej o możliwości implementacji.

> 5. Śledzenie wątków - gdy dodam gdzieś komentarz to fajnie byłoby się
        > dowiedzieć, że padła do niego jakaś odpowiedź/następny komentarz. Oczywiście w
        > momencie dodawania komentarza powinna być opcja "śledź wątek", najlepiej
        > domyślnie odznaczona, co by nie generować zbędnego ruchu.

Na bloxie komentarze nie mają struktury hierarchicznej (nie istnieje pojęcie
        wątku), więc na razie nie wykonalne.

> 6. Będzie wersja bloxera pod Linuksa? Ja najchętniej widziałbym możliwość
        > dodawania notek za pomocą Jabbera, ale zdaję sobie sprawę ile to roboty byłoby
        > dla adminów smile Co prawda można pisać notki za pomocą pluginu Performancing dla
        > Firefoksa, ale po pierwsze działa on nienajlepiej, a po drugie nie każdy używa
        > Firefoksa smile

Bloxera pod linuxa(natywny, nie w środowisku emulowanym) raczej na pewno nie
        będzie. Chyba że ktoś napisze, API udostępnione...
        • jzgoda Re: cd: Propozycje zmian 08.02.06, 22:31
          > Bloxera pod linuxa(natywny, nie w środowisku emulowanym) raczej na pewno nie
          > będzie. Chyba że ktoś napisze, API udostępnione...

Bloxera dla linuksa pewnie nie będzie, ale JPA-0.5 będzie robiło wszystko to, na co pozwala API blox.pl czyli, jak sądzę, wszystko to, co robi Bloxer. A do tego całą masę rzeczy więcej i nie tylko na blox.pl, ale również na blogger.com i w wielu innych popularnych serwisach weblogowych (np. opartych na MovableType czy Wordpress).

Do pośledzenia:
          - testowy weblog JPA na blox.pl: jpa.blox.pl/
          - testowy weblog na blogger.com: pythonyfun.blogspot.com/
          - strona programu (po angielskawemu): jpa.berlios.de/

--
          jpa.berlios.de/
    • mpieck Re: Propozycje zmian 04.02.06, 10:01
      tebowicz napisał:

> Witam
      > Mam trzy prośby/sugestie.
      > 1. Czy tytuł notki mógłby być jednocześnie linkiem do niej samej? Zauważyłem,
      > że nie jest oczywiste dla osób mających pierwszy kontakt z Blox.pl, że
      > "skomentuj" wiedzie do jednej, konkretnej notki. Mówię oczywiście o
      > odwiedzających.

Będzie lada moment ładny permalink, może obok linku komentuj, albo na stonie
      notki, z linkowaniem tytułu to chyba nie jestem przekonany, bo to mało
      elastyczne rozwiązanie.

> 2. Przydałaby mi się opcja modyfikacji tekstu zawartego w "SkomentujKomunikat"
      > (Jeśli się nie zalogujesz...). Chciałbym umieścić ostreżenie ala coś takiego
      > jak ma Riddle w swoim jogu (riddle.jogger.pl), bo mnie czasem do
      > szewskiej pasji doprowadzają komentarze (np. te z reklamami)

technicznie wykonalne, ale do zastanowienia czy niezbędne.

> 3. Przypuszam, że to już było, ale miło byłoby zobaczyć możliwość opisania
      > każdej kategorii w bardziej widoczny sposób niż tylko jako "title" przy linku
      > kategorii smile
      > Jak mi się coś przypomni to jeszcze napiszę wink
      > Pozdrawiam serdecznie

Opis był kiedyś, ale bardzo mało osób cokolwiek tam wpisywało, więć
      wykasowaliśmy. Oprócz tego widziałem jakiś problem kompaybilności z
      exportem/importem.
      • tebowicz Re: Propozycje zmian 17.02.06, 01:34
        >technicznie wykonalne, ale do zastanowienia czy niezbędne.

Da się bez tego przeżyć, ale świat byłby piękniejszy gdyby to było. Myślę, że
        jak ktoś zobaczy ostrzeżenie, że jego spamowy komentarz zostanie usunięty to
        daruje sobie (przynajmniej część)
        Nie jestem przeciwnikiem reklamowania siebie w komentarzach, ale:
        a) link do reklamowanego bloga/strony powinien być krótszy niż treść komentarza
        b) reklamowany blog/strona powiniem prezentować wartość większą niż 'co autor
        jadł na śniadanie'
        c) nie powinien zawierać rażących błędów ortograficznych
        Korzyść dla serwisu? Mniejsze bazy danych wink
        Przy okazji: dzięki za "polecane" smile
      • mpieck Re: Propozycje zmian 08.02.06, 22:34
        Gość portalu: perrier napisał(a):

> czy bylaby mozliwosc:
        > dopisania RSS do kategorii,

Wyciaganie notek RSSem dla wybranej kategorii? Trzeba kliknąc na kategorię i
        skopiować link z RSSa. Chyba że chodzi o coś innego...

> haslowania kategorii,
        > haslowania archiwum?

Czysto teoretycznie możliwe, z tym że mam wątpliwości czy zapotrzebowanie na
        taką fukcjonalność usprawiedliwiałoby potrzebny do implementacji nakład pracy.
        Innymi słowy wolimy unikać sytuacji, gdy pracujemy nad czymś przykładowo 2
        tygodnie, później korzysta z tego 25 osób.
        • jzgoda Re: Propozycje zmian 08.02.06, 22:48
          mpieck napisał:

> > czy bylaby mozliwosc:
          > > dopisania RSS do kategorii,
          >
          > Wyciaganie notek RSSem dla wybranej kategorii? Trzeba kliknąc na kategorię i
          > skopiować link z RSSa. Chyba że chodzi o coś innego...

Oddzielny feed dla każdej kategorii?

--
          jpa.berlios.de/
    • tebowicz Re: Propozycje zmian 12.02.06, 23:30
      I jeszcze jedno mi się przypomniało:
      7. Zeby w powiadomieniu o dodaniu nowego komentarza była zawarta treść tego
      komentarza. Byłoby o wiele szybciej niż klikać w linka, czekać, aż się otworzy
      przeglądarka (korzystam z programu pocztowego) i czekać, aż się załaduje strona
      z notką.
      Irytuje mnie to w szczególności jeśli czyjś komentarz jest marnej wartości i
      klasyfikuje się do usunięcia przy najbliższej okazji.
    • perrier Re: Propozycje zmian 13.02.06, 09:30
      * mi przydaloby sie kopiowanie z jednego bloga na drugi wlacznie z komentarzami
      (aby stworzyc drugiego osobnego bloga, bo kategoria sie rozrosla)
      * regulowanie w kategoriach ile pokazuje sie notatek (czasami notatki w jednej
      kategorii sa dlugie, np. opowiadania, i lepiej by bylo, aby byla np. tylko
      jedna na stronie, natomiast w innej kategorii to np. cytaty, wiec notek mogloby
      byc wiecej)
      * haslowanie, ukrywanie kategorii (zeby tylko po to nie zakladac osobnych
      blogow)
      * ograniczenie dostepu do archiwum (np.udostepnienie tylko na haslo)
        • hrabina_feu Re: Propozycje zmian 01.03.06, 15:37
          Jednego tylko nie moge zrozumiec, czemu komentuj ma zastapic slowo linkuj.
          Roznice zostaly mi juz wyjasnione przez T-800 (chyba), czy nie mozna by te
          zmiany niewidoczne dla uzytkownika serwisu wprowadzic pod ta sama nazwa? Ja juz
          widze te tlumy Gosci mojego bloga spoza blox'a, ktorym bede musiala tlumaczyc
          do czego to sluzy, tak jak teraz tlumacze o co chodzi z logowaniem. I kiedy
          zniknie komentuj a zastapi je slowo linkuj? Az dziw ze teraz nikt nie pyta co
          to jest ten diabel to "linkuj" Czuje wrodzona nieodparna niechec do
          tlumaczenia.
          Chyba znow bede musiala poczytac o nowym "diable". Bo nic a nic z tego nie
          rozumiem.
          --
          "Nie ulegaj zniechęceniu, idż niestrudzenie naprzód, az światło dnia wypłoszy
          cień"
          kociolekhrabiny.blox.pl
    • Gość: kck Moje propozycje zmian IP: 213.199.218.* 21.02.06, 15:03
      Dwie propozycje:

1. Wznowić możliwość sprawdzania poprawności ortograficznej notki w okienku edycji.

2. Piszemy notkę, a system w tle zapisuje ją jako kopię roboczą. Unikniemy wtedy
      wpadki przy zawieszenie się komputera. Oczywiście jak notka jest zapisywana nie
      użytkownik cały czas może ją tworzyć

Te dwie rzeczy bardzo dobrze są wykonane na Gmail.
    • hiena.mx Moje propozycje 28.02.06, 18:48
      1.Dodatkowe klasy dla elementow powtarzajacych sie czyli tytulu zakladek,
      kolejnnych wpisow w obrebie jednego folderu zakladek, kolejnych wpisow bloga,
      komentarzy (dla komentarzy samo rozroznienie parzysty-nieparzysty to troche
      malo). Roboty z tym nie powinno byc duzo a za to jakze zwiekszy mozliwosci
      bloga. Mam kilka szablonow, ktore na obecnym etapie rozwoju bloxa zadzialaja
      dopiero wtedy gdy oznakuje sobie divy javascriptem ale to spowolni bloxa. Lepiej
      zebyscie dodali klasy.
      2.Zblizyc sie do standardow w3c - wywalic tabele. Szablony oparte na tabeli
      mozna spokojnie zastapic szablonami na divach.
      • hiena.mx i jeszcze jedna 01.03.06, 09:58
        Rozwazcie tez mozliwosc zmiany kodu zakladek i archiwum z div na ul i li (wg
        przykladu)
        <ul id="nav">
        <li><a href="#">Zakladka1</a>
        <ul>
        <li><a href="#">Blox1</a></li>
        <li><a href="#">Blox2</a></li>
        </ul>
        </li>
        <li><a href="#">Zakladka 2</a>
        <ul>
        <li><a href="#">Link1</a></li>
        <li><a href="#">Link2</a></li>
        </ul>
        </li>
        <!-- etc. -->
        </ul>

Domyslam sie ze zajmie wam to troche czasu ale w koncu bedzie mozna tworzyc
        super css'owe menu smile
        • tebe Re: i jeszcze jedna 01.03.06, 10:47
          Przestań czytać w moich myślach wink

OK, żart.
          Nad tym o czym piszesz zastanawiamy się od niedwana.
          To co robimy jest zawsze jakimś wyborem, uwzględniającym ile czasu rzecz zajmie
          i na ile będzie użyteczna. Ten wątek jest doskonały i mam nadzieję, że wkrótce
          zaplanujemy szereg zmian w bloksie uwzględniających niektóre pojawiające się
          tu pomysły. Postaramy się to opisać, nie podając jednak terminów, bo z nimi
          różnie bywa.

Pozdrawiam
          --
          TB
        • mpieck Re: i jeszcze jedna 01.03.06, 10:49
          Takie rzeczy dopiero przy nowych szablonach, zmiana starych nie jest raczej
          możliwa, bo rozwaliłyby się dotychczasowe zmieniane przez useerów. To samo
          dotyczy zlikwidowania tabeli od layoutu.
        • hiena.mx Re: i jeszcze jedna 01.03.06, 14:38
          ->mpieck: Moja propozycja to zamienic table na div id="tabela" a TD na div
          id="lewa" i id="prawa". A potem tylko udostepnic late do kazdego szablonu w
          formie wpisow CSS. W koncu wszytskie szablony wzoruja sie na ilu
          szkieletach...10? Poza tym ta zmiane trzeba by przeprowadzic szybko. Strasznie
          szybko przybywa nowych uzytkownikow. Taka zamiana, przeprowadzona za rok
          spowoduje wywalenie sie forum od nadmiaru postow "a mnie to sie rozjechalo" big_grin
          ->tebe: nie czytam. wielke umysly mysla tak samo wink
          "Nad tym o czym piszesz" tzn. nad ktorym konkretnie ? smile
          Przydala by sie RoadMap do bloxa z chociaz szacunkowymi datami. Bo w tym
          momencie tworze sporo skryptow JS ktore realizuja to o czym pisze ale szkoda
          gdyby sie okazalo ze ja sie namecze a wy pojutrze juz to zrobicie smile

A i jeszcze jedno. Czy mozecie zwiekszyc dlugosc sesji ? Chyba kazdy z
          blogowiczow stracil przynajmniej jeden wpis dlatego ze za dlugo pisal big_grin
          Jak zwiekszycie dlugosc sesji takich przypadkow bedzie mniej

A poza tym dobra robota panowie smile Oby tak dalej
        • hiena.mx Re: i jeszcze jedna 01.03.06, 15:07
          1.Przy okazji Roadmap przydalby sie koncik do zglaszania bug'ów i tabelka z
          podswietleniem ich statusu (zgloszony, ralizowany, naprawiony). Ludzie
          widzieliby ze cos robicie.
          2. BUG: linkuj ma format rok/miesiac-tytul.html BOMBA
          Tylko ze ja czesto nazywam notki takim samym tytulem. Co wtedy sie zalinkuje ?
          Proponuje dolozyc jeszcze dzien.
    • tebowicz Re: Propozycje zmian 06.03.06, 22:18
      I jeszcze trzy rzeczy:
      - możliwość zmiany adresu bloga (wiem, było nie raz)
      - dodanie "poziomów" dostępu do notek, np tak:
      + poziom 0: notki dostępne dla wszystkich
      + poziom 1: notki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników
      + poziom 2: notki widoczne tylko dla użytkowników zdefiniowanych
      + poziom 3: notki widoczne tylko dla właściciela/administratora bloga
      - możliwość zmiany właściciela bloga
      • mpieck Re: Propozycje zmian 06.03.06, 23:20
        Powiedzmy, że potrzebę wprowadzenia 1 i 3 mogę jeszcze jakoś zrozumieć, ale w
        przypadku punktu 2 wytłumacz mi, po co jest Ci potrzebne pokazywania wybranych
        notek w zależności od tego kto jest zalogowany a kto nie (poziom 0 i 1).
        Przecież i tak nie wiesz kim jest zalogowany osobnik, więc do czego jest Ci
        potrzebna ta informacja, że czytający notkę gość jest zalogowany? Chcesz
        umieszczać jakieś komunikaty tylko dla użytkowników gazeta.pl (oczywiście
        zalogowanych)?
        • tebowicz Re: Propozycje zmian 07.03.06, 01:34
          To był tylko przykład - starałem się jakoś to w nim wystopniować.
          Poza tym, zalogowany użytkownik nie jest już mi taki obcy jak pierwszy lepszy
          trafiający do mnie z google, i niewykluczone, że chciałbym coś napisać wyłącznie
          dla samych użytkowników bloxa (np. o moich propozycjach na forum tongue_out )
          Dobrze, że nie muszę uzasadniać potrzeby poziomowania notek w ogóle wink
          Pozdrawiam
      • black_tea Re: Propozycje zmian 12.04.06, 22:35
        Przy ograniczeniu dostępu zauważyłam, że mi przydałoby się:
        -Przy dodawaniu prawa dostępu chyba optymalniej, żeby domyślnie był wybrany czytelnik, bo użytkowników dodaje się jednak mniej niż czytelników
        -Możliwość zostawienia komunikatu na formatce logowania po ograniczeniu dostępu, w celu poinformowania osób, które spóźnione dotarły np. Blog zamknięty do odwołania, kluczy nie rozdaję, pozdrawiam"
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka