Dodaj do ulubionych

paskudztwo z pomarańczową ramką

16.02.09, 01:10
pojawiło mi się dzisiaj na blogu. Nachalnie reklamuje bloxa i zasłania połowę
banera głównego. Jak to usunąć???? W ogóle nie pasuje do mojego bloga nie
mówiąc już o jakiś innych wpisach, które niekoniecznie chcę widzieć na moim blogu.
--
pozdrawiam Asket
Mój Blog
Obserwuj wątek
    • trawozerca Re: paskudztwo z pomarańczową ramką 16.02.09, 01:36
      To jest jakis PARANOICZNY KOSZMAR ALKOHOLIKA!
      Sorry, panowie, ale robicie wszystko, aby zamienic w Blox w g**no, jakich pelno
      w sieci.

Prosze usunac te ramke. Nie mam ochoty ogladac i innym udostepniac na swoim
      blogu linkow do innych blogow!

sorry za emocjonalny ton, ale dawno sie tak nie wscieklem, jak mozna cos takiego
      ludziom robic?????
      --
      mój blog: -> miesozerca.blox.pl
          • trawozerca Re: paskudztwo z pomarańczową ramką 16.02.09, 02:26
            To poprosze tez rozwiazac moj problem!

Nie chce miec czegos takiego na swoim blogu. Nie mam ochoty byc przez Was
            uszczesliwiany na sile. Zalozylem bloga pare lat temu wlasnie dlatego ze nie
            bylo tutaj wyskakujacych okienek i innych swinstw.

I dotad - skoro nie jest to blog komercyjny, nie mialem reklam. I nie chce ich
            nadal miec. Taka tez byla - o ile pamietam - umowa. Proste.

LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO. - Polecam do nocnych przemyslen te stara prawde
            mlodym administratorom Agory.

--
            mój blog: -> miesozerca.blox.pl
          • rkdeey Re: paskudztwo z pomarańczową ramką 16.02.09, 08:50
            Rozumiem, że ta ramka ma zastąpić pasek, który dotąd pojawiał się na dole, a
            którego dziś nie widzę. Ok, to jestem w stanie przyjąć (osobiście mnie to akurat
            rozwiązało jeden problem w szablonie), jednak skoro już ramka zastępuje pasek,
            to czy dałoby się udostępnić identyczną jak w jego przypadku opcję -
            dostosowania kolorystyki ramki do szablonu?

Faktycznie przy mniejszej rozdzielczości ekranu jest w stanie zakryć połowę
            bannera, jednak domyślam się, że zmiana jej formatu nie wchodzi specjalnie w grę?

--
            Let's rock
      • magicznaoctava Re: paskudztwo z pomarańczową ramką 16.02.09, 02:14
        Ja nie chcę o niczym dyskutować. Nie chcę tego czegoś i już! Jak musicie sobie
        umilać czas tym czymś, to może na swoich blogach zainstalujcie. I ten ohydny
        pomarańczowy kolor! Przecież już jest wystarczająco reklamy bloxa- baner na dole
        strony i w menu. Ja jestem gotowa usunąć bloga i przenieść się na inną platformę
        jak tego nie usuniecie.
        --
        pozdrawiam Asket
        Mój Blog
      • roztoczanski Re: paskudztwo z pomarańczową ramką 16.02.09, 02:51
        mpieck napisał:
        > Ramkę można schować klikając na belkę obramowania. Jak już wszyscy
        > ochłoną, to sobie o ramce podyskutujemy w ciągu dnia.

U mnie nie daje się schować, zmniejsza się do wąskiej pomarańczowej belki, co
        szczerze mówiąc pasuje do moich blogów jak pięść do nosa wink
        Zdecydowanie od takiej niespodzianki wolałbym obiecywane od dawna tagi.
        --
        Takie Moje Pstrykanie
        Roztocze - moje zdjęcia
      • proces7 Super sprawa 16.02.09, 08:01
        mpieck napisał:

> Ramkę można schować klikając na belkę obramowania.

Jasne, w bardzo prosty sposób. Mnie to zupełnie nie przeszkadza. Poza tym fajne rozwiązanie, widać powiązania kontekstowe z blogiem, można spotkać nowe blogi. Zaznaczone też, gdzie aktualnie toczą się dyskusje.
        Niezwykle przydatna rzecz. Pamiętasz jak wprowadzałeś komentarze na innej stronie, jak się burzyli? Przyzwyczaili się, do tego też się przyzwyczają i pokochają. Ja już polubiłem. I jestem z tych starszych, którzy źle znoszą zmiany, stąd wniosek, że młodzi też pewnie od razu polubią.

--
        proces.blox.pl
      • ninga Re: paskudztwo z pomarańczową ramką 16.02.09, 12:19
        Skoro jest już dzień, więc podyskutujmy

Jestem starą kobietą i zdążyłam się już nauczyć nie irytowania się z
        byle powodu.
        Ale ...
        1. Nie po to zmusiłam się do nauczenia podstaw css i przerobiłam
        szablon bloga, zainstalowałam zwijane "Archiwum" i "Zakładki" tak by
        było w nim jak najmniej "ozdóbek", by teraz dostać w prezencie
        takie "cuś".

2. Ohyda tego "cusia" to małe piwo wobec jakości dołączonego do
        niego "uzasadnienia". Nikt nie lubi być traktowany jak idiota. I to
        ukochane tłumaczenie, że to niby dla mojego dobra... I ile to ja
        niby na tym skorzystam.

3. Do tej pory uważałam, że ja mam możliwość prowadzenia bloga za
        darmo, właściciel platformy może dużo i jeżeli nie będą mi się
        podobały proponowane przez niego reguły gry, mogę co najwyżej nie
        korzystać z tego co oferuje. Ale aby ten układ funkcjonował, reguły
        gry musza być podane do wiadomości, a nie tak jak teraz strzały z
        zaskoczenia.

Myślałam, że znalazłam spokojne miejsce na pisanie bloga. Nic nie
        trwa wiecznie. Zdaję sobie też sprawę, że powoli różne usługi w
        Internecie zaczną być płatne. Póki co, nie chce mi się nigdzie
        przenosić, tylko co ja zrobię że ten pomarańczowy pasek mi się nie
        podoba? I to bardzo.

kaliningrad.blox.pl/html
      • eela Re: paskudztwo z pomarańczową ramką 16.02.09, 13:49
        Ale nie chodzi o to, żeby ją sobie zwijać. O zwijaniu wiedzą ci, którzy siedzą w tym wątku. Nasze blogi czytają ludzie z zewnątrz. Jeśli ktoś ma szablon trzyszpaltowy albo blog zajmuje mu całą stronę, to ramka przesłania. Zamykanie, jeśli już, to i tak budzi irytację. Rozumiem potrzebę reklamy, normalne, że blox ma się rozwijać, ale może zrobić to inaczej? Niech będzie w postaci linku z atrakcyjnym napisem, który osoby zainteresowane sobie rozwiną.
        Poza tym kolorystyka. Do wielu blogów pasuje jak pięść do nosa. Na fioletowym wygląda makabrycznie.
      • stonkaonline Re: paskudztwo z pomarańczową ramką 16.02.09, 08:32
        Ale lipa z tą ramką. Nie chce tego gówna na moim blogu. To już lepiej, jakby się
        pojawiała w miejscu na kod html, toby była sensownie ulokowana, a tak to
        masakra. Od dawna zastanawiam się, czy Blox to dobra platforma blogowa. Poza tym
        zamiast dawać więcej ułatwień, możliwości, wy wymyślacie jakieś pierdoły.
        --
        Blog Stonki Chcesz? Poczytaj...

Agito.pl - Największy Sklep Internetowy
    • stl Re: paskudztwo z pomarańczową ramką 16.02.09, 08:49
      Miło, że wprowadzacie tak diametralne zmiany jeszcze przed konsultacjami z
      użytkownikami, tego się naprawdę nie spodziewałem...

Prawdę mówiąc nie wiem o czym mamy tutaj rozmawiać, pomysły czerpiecie z serwisu
      republika.pl? Może pora na bannery? W sumie jeden już mamy na stronie
      komentarzy, ale czemu nie.

Pozwólcie użytkownikom na wyłączenie tego panelu w normalny sposób a nie za
      pomocą CSS. Nie mam siły na dyskusje o tak nieprzemyślanym i w sumie najgorszym
      z możliwych rozwiązań.
      --
      Long Way
    • teleserv Zły smak, zero szacunku 16.02.09, 10:34
      Nie podoba mi się ten eksperyment na żywym ciele, w żadnym aspekcie.
      Pomarańczowe gó... rodem z republika.pl wyskakuje i odciąga uwagę od treści
      bloga. To ja chcę decydować jakie linki i do których blogów się pojawiają. Czy
      to jest przedszkole blogerów, a admini to panie przedszkolanki, które wiedzą
      lepiej od głupiutkich dzieci?
      Mam nadzieję, że ta gigantyczna pomyłka zaraz zniknie.
      W przeciwnym przypadku zmienię platformę na taką, gdzie szanuje się ludzi.

--
      pocotofoto.blox.pl
    • alexanderson Re: 16.02.09, 10:39
      Ja również apeluję o usunięcie tego czegoś - nie interesuje mnie
      fakt, że ramkę można schować do wąskiego pomarańczowego paska z boku
      strony. Nie chcę tego czegoś, ne pasuje to do formy estetycznej
      mojego bloga - elementarne zasady przyzwoitości wymagają, by każdy
      użytkownik Bloxa mógł sam zadecydować o elementach, które mają się
      znaleźć na jego blogu.

--
      Apocalypsis cum figuris
    • nowankb Problemy po wprowadzeniu ramki 16.02.09, 11:01
      Jeśli ktoś stosuje skrypt na blogu służący do "ucieczki" z ramki (np. takiej,
      którą tworzy wykop) to ten skrypt zapętla się w nieskończoność.
      Skrypt służący do głosowania gwiazdkowego outbrain na moim blogu przestał
      funkcjonować z momentem pojawienia się pomarańczowej ramki.

Czy nie dałoby się inaczej zrobić tej "reklamy", np. wyskakujące dodatkowe okno?
    • anty_pro_ana Re: paskudztwo z pomarańczową ramką 16.02.09, 11:24
      Kolejny problem - w "podobnych blogach" i "powinno cię zainteresować" jest link
      do mojego własnego bloga. Ja nie potrzebuję reklamy, żeby tam zaglądać. Wybór
      pozostałych propozycji jest mocno od czapy. Przynależność do tej samej kategorii
      nie oznacza, że blogi mieszczą się w tym samym kręgu zainteresowań, tutaj
      bardziej wymierne byłyby słowa kluczowa.
      Jestem coraz bardziej zdegustowana.
      --
      antyproana.blox.pl/html
    • Gość: Frasier Powiększenie IP: 62.108.167.* 16.02.09, 11:48
      Agora chce promować swoją platformę, ok. Być moze ilość odsłon Wam wzrosnie kiedy 'automagicznie; będą się pojawiać linki do blogów o poodbnej tematyce. Zwróciłbym jednak uwagę na kwestię powiększenia. Koorzystam z Opery i czasem oglądam strony z powiększeniem np. 180%. Treść bloga powiększa się elegancko - równomiernie, ale jednocześnie powiększa się to wysuwające okienko, co ma efekt dość komiczny:
      img255.imageshack.us/my.php?image=98240550au5.png
      Może warto rozważyć wysuwanie się tego elementu 'z góry'? albo chociaż dodać belkę do zwijania także od dołu.
      No i powinniście zażądać sprostowania rankingu platform blogowych, zresztą ols na blipie puścił obrazek z pokazaniem kłamstw. Niech się tłumaczą.
      • ols Re: Powiększenie 16.02.09, 12:35
        Gość portalu: Frasier napisał(a):
        > No i powinniście zażądać sprostowania rankingu platform blogowych,
        > zresztą ols na blipie puścił obrazek z pokazaniem kłamstw. Niech
        > się tłumaczą.

Zajęliśmy się tym wink
    • kominek Re: paskudztwo z pomarańczową ramką 16.02.09, 13:26
      No dobra, przespałem się z tym i ochłonąłem z lekka. Spojrzałem na tę pomarańczową nowość przychylnym okiem i już mogę swoją opinię dorzucić.

Przetrwałem wszystkie dotychczasowe zmiany na blox.pl, te lepsze i gorsze. Bywało, że nie zgadzałem się z nimi, ale rozumiałem, że czasami trzeba pójść na kompromis, bo w biznesie nie liczy się tylko interes klienta, ale także interes firmy.

Patrząc na to pomarańczowe coś nie bardzo rozumiem, komu ma to służyć - firmie czy klientowi?
      Mamy 4 funkcje: obejrzeć następnego bloga, założyć bloga, poczytać podobne blogi, skomentować te, na których toczy się dyskusja.

1. Nie mam potrzeby oglądania następnego losowego bloga i żaden bloger, ani czytelnik takiej potrzeby mieć nie będzie, ponieważ blogów nie czyta się jak newsów - skacząc z jednego na drugi. Blogi czyta się, ponieważ przekazują konkretną treść. Nie wiem, jaką treść przekazują kolejne losowe blogi, a że 90% blogów to zwyczajne gó... - funkcja ta wydaje się bezcelowa.

2. Kwestia odwiedzin podobnych blogów ma sens. Do czasu aż na nie wejdziemy. Ja wszedłem. Nie tylko na te, które są w moim "pomarańczowym czymś" ale na blogach znajomych, których czytam.
      Raz, że prowadzą one do blogów, które podobne są do mojego jak karaluch do kangura, dwa, że większość (wszystkie?) to szajs.
      Do tego dochodzi polityka wielu blogerów (w tym i moja) - niereklamowania konkurencji (a de facto to jest reklama). Pal licho, że akurat ja o konkurencję martwić się nie muszę. Nie reklamowałem i nie chcę reklamować innych blogów.
      I wreszcie - "podobne blogi" to nierzadko dzieła plagiatorów. Zmuszanie do reklamowania ich to zwyczajna podłość.

3. Gorące dyskusje też mają sens. Dopóki nie zrozumiemy ich bezsensowności. Nie chcę, by wchodzili do mnie przypadkowi klikacze, którzy za grosz nie rozumieją klimatu bloga. Pomijając blogerów, dla których każda dodatkowa cyferka w statystykach jest zbawieniem, poważni blogerzy wyjdą z tego samego założenia. Żadna sztuka mieć przypadkowych czytelników i zarazem syf na blogu.
      Po wejściu w gorące dyskusje często trafimy na beznadziejnego bloga lub bloga, który w ogóle nas nie zainteresuje. I więcej klikać nie będziemy. Nie mam ani czasu, ani ochoty być zmuszanym do poznawania innych blogów.

I to tyle, jeśli chodzi o funkcje. Potrzebna mi ta wasza nowość jak wirus grypy.
      Sam pomysł z wysuwanym pomarańczowym czymś, nie jest do końca zły. Ale to, co otrzymaliśmy nie tylko wygląda fatalnie (zatrudnijcie jakąś kobietę!), ale jest kompletnie bezużyteczne, a nawet szkodliwe dla interesu blogerów.
      Gdyby tam znalazły się
      - jakieś statystyki odwiedzin
      - "ostatnio komentowane" teksty, ale na MOIM blogu,
      - namiary na autora bloga (często tego brakuje o wielu)
      - miejsce na adnotację/krótkie wiadomości od autora (nie wszyscy mają kominotkismile
      - linki do blogerów, których JA CHCĘ reklamować,
      - ...bądź zajawki ich ostatnich notek,

...wtedy jeszcze pomyślałbym, że to i tak nie jest do szczęścia potrzebne, ale ma sens i da się z tym żyć.

W obecnym kształcie jest to po prostu wpadka. Coś, co każdy czasami zaliczyć musi. Daleki jestem od wieszania na was psów i grożenia, że sobie stąd pójdę. Zostawiam to pieniaczom.
      Proszę tylko o wprowadzenie możliwości wyłączenia tego, ponieważ nie jest i nie musi to być coś, co każdy blog powinien mieć, a na pewno wszyscy będą szczęśliwi mając wybór - żyć z pomarańczem czy bez niego.
      I jeszcze jedno - kiedyś było fajniej. Zmiany, przed ich wprowadzeniem (oprócz tych bezdyskusyjnych) były konsultowane na forum. Odstąpienie od tego niczego dobrego nie przyniesie.

PS. Dla poprawienia humoru całkiem celny komentarz jednego z moich czytelników. Swoją drogą Michnik w Agorze chyba wiecznie żywy będzie
      tnij.org/cwuf

--
      www.kominek.blox.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka