Dodaj do ulubionych

Wilno, Troki, Drusienniki, ... co polecacie

IP: *.adsl.inetia.pl 20.03.11, 11:48
witam
w tym roku planuje wypad z rodzina na litwę. mam prośbę do osób które bły w tych lub innych ciekawych miejscach,noclegi mnie nie interesują. Co polecacie, jakie restauracje, atrakcje w tych lub innych miastach?
wiem że w wilnie ostra brama i wieża + rynek, troki- zamek, drusk..- aquapark, co jeszcze warto zobaczyć?
Edytor zaawansowany
  • wycieczkinalitwe 24.03.11, 09:25
    Bardzo polecam zwiedzanie Litwy na własną rękę. Jednak dobrze pierwszym razem wybrać się z biurem podróży "na zwiady". W sumie dwa pełne dni wystarczą żeby poznać podstawy Wilna... żeby poczuć klimat to trzeba zostać na Litwie trochę dłużej. Ja zwiedzałem Wilno podczas wycieczki na Litwę organizowanej biuro podróży Quick Tours specjalizującego się w organizowaniu wycieczek w te strony. Na swojej stronie LitwaTravel.pl mają wiele ciekawych programów wycieczek zarówno dla ciekawskich jak i dla leniuchów - połączenie zwiedzania z wypoczynkiem. Znajdują się tam też noclegi na Litwie oraz przewodnik po najciekawszych miejscach tego kraju. Myślę że przydadzą się Tobie informacje tam zawarte nawet jeżeli nie skorzystasz z ich usług.
  • Gość: art2d IP: *.adsl.inetia.pl 15.05.11, 19:42
    a może chociaż jaką knajpe polecacie w wilnie lub gdzie najlepiej zostawić auto na parkingu żeby było w miarę ok.
  • fajnyeveryman 17.05.11, 16:58
    Po wjeździe przez Ogrodniki - Lazdijai warto zacząć od Druskiennik, Liszkowa i Merecza, gdzie jest piekny pilikalnis czyli kurhan z punktem widokowym na ujscie mereczanki do niemna.... a w Wilnie przede wszystkim Belmont i Zarzecze... w trokach warto spróbowac karaimskich kibinów w Kybynlar
  • kumite 21.06.11, 00:03
    Wilno - wiadomo Stare Miasto, Zarzecze, Rossa. Polecam Muzeum Ofiar Ludobójstwa przy Prospekcie Giedymina, jeżeli będziecie mieli więcej czasu to spacer po Zwierzyńcu (Žvėrynas), Vingis Parku. W centrum Wilna polecam restauracje Forto Dvaras - pyszna kuchnia litewska (chłodnik- Šaltibarščiai, cepeliny, placki, kugelis, śledź z ziemniakami, na przystawkę czy do piwa polcam kepta duona). Moim zdaniem restauracja dużo lepsza niż Cili Kaimas.
    Troki - zamek nie powala ale miejscowość jest ślicznie położona, w każdej restauracji tradycyjne karaimskie kibiny - polecam.
    W drodze z Druskiennik do Wilna jest Gruto Parkas, coś ciekawego.
    W drodze na Kowno genialny skansen w Rumszyszkach, polecam.
    Z innych miejscowości to Kowno niespecjalne, Kiejdany bardzo urokliwe.
    Polecam też wycieczkę do Kłajpedy i na Mierzeję Kurońską (Muzeum Morskie z delfinarium i kilka wspaniałych miejscowości, wydmy, piękne widoki).
    Jak coś to pisz na maila, trochę na Litwie mieszkałam to chętnie pomogę:)
  • pawulon1000 22.06.11, 07:58
    polecam Pałangę piękne miasto wspaniały ogród i pałac Tyszkiewiczów no i plaża polski bałtyk się nie umywa
  • fajnyeveryman 22.06.11, 08:08
    Pałanga to raczej lituanizm, w naszych słownikach mamy raczej: Połąga, ale delfinki w Kłajpedzie nieczynne aż do 2012, pokaz lwiątek kalifornijskich to nie to samo...
    pawulon1000 napisał:

> polecam Pałangę piękne miasto wspaniały ogród i pałac Tyszkiewiczów no i plaża
    > polski bałtyk się nie umywa
  • Gość: kresowiak IP: *.dynamic.chello.pl 23.06.11, 19:13
    Do zwiedzania Wilna polecam parking (płatny) w punkcie A przed dworcem kolejowym
    A - B < zerknij
    Do zwiedzania Rossy polecam parking (bez oþłat) w punkcie B < zerknij na zdjęcie

Pozdrawiam,
  • Gość: art2d IP: 81.219.195.* 24.06.11, 18:13
    dziękuję wszystkim za pomoc, na pewno z części podpowiedzi skorzystam. za tydzień ruszam i jak wrócę to spróbuję coś napisać. podrawiam
  • minimax66 25.06.11, 22:43
    W Druskiennikach polecam ONE PARK www.onenuotykiuparkas.lt
    Jazda na linach między drzewami. Atrakcje do wszystkich, w każdym wieku. Pełna profeska i full bezpieczeństwo. Byłem tam z dziećmi /nastolatki/.
  • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.11, 07:38
    Nasza Litwa < zapraszamy

Pozdrawiamy,
  • Gość: Wioleńka i Maciuś IP: *.30.74.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.08.12, 21:52
    Polecamy Wilno, ale nie dłużej niż na 3 dni. Nie polecamy zorganizowanych wycieczek, bo nadgorliwi przewodnicy zamęczą was pogonią, po wg nas, przereklamowanym mieście. Wszystkie miejsca w Wilnie, takie jak, Ostra Brama, Rossa (serce pęka jak wygląda) można zobaczyć samemu, zjeść przepyszne Cepeliny i przenocować w hotelu średniej klasy. Polecamy w całej rozciągłości skorzystanie z hotelu, a nie pseudo gościnnych mieszkańców Wilna, tak jak np. pani Edyta Rud, która cudownie wypieściła swoją, bardzo mocno przesadzoną stronę internetową. Nie jest to osoba ani miła, ani gościnna. Ceny 40 litów lub więcej za zamieszkanie w jej "komórkach", w dzielnicy z XVIII wieku, to wielka i solidna przesada!!
  • ruella 31.08.12, 12:50
    Polecam poszerzyć wycieczkę o Kłajpedę, pociągiem z Wilna świetne połączenie. Mierzeja Kurońska we wrześniu, pusta i czysta, jest jednym z moich najpiękniejszych wakacyjnych wspomnień.
    --
    last minute

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka