Dodaj do ulubionych

Litwa, Łotwa, Estonia

IP: *.oskbraniewo.pl 26.02.06, 11:28
Wybieramy się tam latem. Podróż musi być niskobudżetowa. Znacie jakieś tanie noclegi? Czy jazda pociągiem po tamtych rejonach może kosztować tanio?
Edytor zaawansowany
  • lacietis 27.02.06, 11:44
    Gość portalu: Mo napisał(a):

> Wybieramy się tam latem. Podróż musi być niskobudżetowa. Znacie jakieś tanie
    no
    > clegi? Czy jazda pociągiem po tamtych rejonach może kosztować tanio?
    ++O ile takowe znajdziesz... Nie jestem o courvant - ale 2 lata temu to już
    nie było pociągu Wilno [ani Kowno]-Ryga. A Ryga -Rewell [Tallinn] to nie ma od
    lat!
    Można elektryczkami i dieselami: Wilno-Turmont [nie wiem czy za jednym
    zamachem, czy trza sie przesiadać], Turmont-Dyneburg [o ile istnieje takie
    połaczenie...] i Dyneburg-Ryga.
    Do Wilna polecam kombinację: Suwałki [Warszawa, Białystok]- Szostaków, a dalej
    Szostaków-Wilno. W Szostakowie nie było 2 lata temu kantoru - warto mieć więc
    juz kilka litów ze sobą, lub nieco przepłacić płacac konduktorkom za bilet w
    dolcach lub złotówkach.

W Wilnie były [podaję nazwę z pamieci] Sveciu Namai - gdzie było w miarę tanio,
    a w Rydze znam wzglednie tanią burse - latem [i chyba nie tylko] dostepną dla
    turystów. Jak Cie to interesuje - to poszukam, ale najpierw potwierdź, że
    czekasz na wiadomość.

• Gość: Turysta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.06, 18:22
    W Wilnie były [podaję nazwę z pamieci] Sveciu Namai - gdzie było w miarę tanio,

Tak sie składa że w ubiegłym roku w lipcu, w czasie pobytu w Wilnie nocowałem
    właśnie w "Sveciu Namai". To coś w rodzaju hotelu z własna recepcją, czynną całą
    dobę, stołówka i kilku innymi udogodnieniami, nie wiem dlaczego nie nazywa się
    to hotelem.
    Lokalizacja - wspaniała, tuz obok kościoła Swiętej Teresy, niedaleko Ostrej
    Bramy. W niedziele rano przez otwarte okno mogliśmy słuchć mszy odprawianej po
    polsku.
    A okna jak w klasztorze, albowiem są to pomieszczenia klasztorne przerobione na
    pokoje gościnne, ze wszystkimi tego skutkami. Atmosfera też odpowiednia do miejsca.
    Ogólnie muszę napisać, że miejsce to i noclegi w nim były czyms wspaniałym,
    biorąc pod uwagę właśnie lokalizację i stworzone warunki.
    Za 3 noce zapłaciliśmy coś około 900 złotych polskich.
    Acha, w recepcji wszyscy mówia po polsku, bardzo sympatyczna obsługa i parking
    samochodowy na zamykanym dziedzińcu.
  • lacietis 28.02.06, 10:02
    Gość portalu: Turysta napisał(a):
    Tak sie składa że w ubiegłym roku w lipcu, w czasie pobytu w Wilnie nocowałem
    > właśnie w "Sveciu Namai". To coś w rodzaju hotelu z własna recepcją, czynną
    cał
    > ą
    > dobę, stołówka i kilku innymi udogodnieniami, nie wiem dlaczego nie nazywa się
    > to hotelem.
    > Lokalizacja - wspaniała, tuz obok kościoła Swiętej Teresy, niedaleko Ostrej
    > Bramy.(...)Za 3 noce zapłaciliśmy coś około 900 złotych polskich.
    ++To myślimy o innych Sveciu namai - bo ja [ale to było 5 lat temu] byłem w
    komplekcie mieszczącym sie między Szopena, a Zawalną. Tam wówczas były kuchnie,
    gdzie samemu mozna było coś upichcić. No i było w miare tanio - bo te 900zł
    [800lt?] za 3 doby nie brzmi zachęcająco... No ale nie mogłem wywnioskować za
    ile osób - bo jeśli za 10 - to już inna sprawa. Ale wierzę, ze jeśli istnieją
    jeszcze Sveici Namai w okolicach Szopena - to ze względu na "gorszy" punkt może
    są nadal tańsze... (((-:
  • Gość: Turysta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.06, 21:14
    > ++To myślimy o innych Sveciu namai - bo ja [ale to było 5 lat temu] byłem w
    > komplekcie mieszczącym sie między Szopena, a Zawalną

Tak, ja też teraz dopiero na to wpadłem. Przecież "sveciu namai" to po litewsku
    coś w rodzaju "pokoje gościnne", tak więc nie jest to nazwa własna. Pokoje
    gościnne mogą być wszędzie...

Tam wówczas były kuchnie,
    >
    > gdzie samemu mozna było coś upichcić. No i było w miare tanio - bo te 900zł
    > [800lt?] za 3 doby nie brzmi zachęcająco... No ale nie mogłem wywnioskować za
    > ile osób - bo jeśli za 10 - to już inna sprawa.

Te ok. 900 PLN (nie pamiętam już ile dokładnie) to było za dwie osoby na 3 doby.
    No ale luksus jednak jakiś był...

Ale wierzę, ze jeśli istnieją
    > jeszcze Sveici Namai w okolicach Szopena - to ze względu na "gorszy" punkt może
    >
    > są nadal tańsze... (((-:

Być może, bo tam w okolicach Zawalnej (Pylimo gatve?) jakieś takie nieco inne
    klimaty panują i ciągle jeszcze jest to Wilno kategorii B lub nawet C.
  • lacietis 28.02.06, 10:05
    Aaa, jeszcze... Ta bursa w Rydze jest na ul.Deglavas w rejonie Purvciems ok.20
    min transportem miejskim od centrum; można dojechać do dworca {stacijas
    laukums], albo w okolice pomnika wolności [brivibas pimeklis].
  • Gość: Mo IP: *.oskbraniewo.pl 02.03.06, 18:03
    Dziękuję za odpowiedzi.
  • Gość: wojnaipokoj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 17:56
    Troki są znacznie tańsze niz Wilno,za pokój w maju bedę płąciła 50lt.Ponieważ
    Ryga jest droga/nawet schroniska/,3 dni spędzimy w Jurmali/dojazd kolejka z
    Rygi/w hotelu** za 20lvl.W Talinie znalazłam schronisko Mahtra,pokój 2-osobowy
    za 300eek.Najdrożej wypadnie nam Łotwa/tak mi się zdaje/,ale np. w Liepaja,nad
    morzem znalazłam hotelik za 10lvl za pokój,podobnie w Palandze-pokój za 60lt.
    Tak napradę,to na pociąg lepiej nie liczyć,z Wilna jedzie do Rygi,a z Rygi do
    Valgi/granica łotewsko-estońska/.My nastawiamy się głownie na autobusy.
    Pod koniec kwietnia ruszamy,ok.17 maja powinnam juz wrócić-to opiszę podróż.
  • tomyg 10.03.06, 20:56
    w wilnie przy ulicy latako znajdziesz hostel (nie pamiętam nazwy)...w kazdym
    bądz razie noclegi juz od 18 litów, a położony jest na starówce.....generalnie w
    hostelach i akademikach(np.uniwersytetu pedagogicznego) znajduja sie miejsca od
    24 do 30 paru litów..trza sie dobrze rozejrzeć..szuaj też w sieci...mnie tez
    bedzie można znalezc latem w tym rejonie..pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka