Dodaj do ulubionych

Sylwester - Lberec - Czechy aquapark

18.12.09, 08:14
Witam

co prawda ja w Aquaparku Babylon w czeskim Libercu na Sylwestrze
jeszcze nie byłem dlatego też wraz z moja dziewczyną wybieramy sie na
Sylwestra 2009/2010 właśnie do Liberca do aqupqrku Babylon. Swego czasu
mieszkałem w pobliskim Zittau i kilka razy miałem okazje przebywać
turystycznie w Libercu.

Co do Sylwestra wierze ze będzie to wspaniale przeżycie. Szczególnie w
czasie nocy naturystów w ostatni weekend grudnia.
Wyjeżdżamy ze śląska (Jaworzno, Kraków). Szczegóły imprezy Sylwestrowej
organizowanej przez Aquapark Liberec są na stronie centrumbabylon.cz

Nocleg mamy juz zarezerwowany w kwaterze prywatnej w Libercu od 28
grudnia do 2 stycznia. Termin ten oczywiście może ulec zmianie. Ceny
noclegów w Libercu wynoszą średnio 410 koron czeskich za osobę za
nocleg. Jest także możliwość znalezienia dużo tańszego noclegu - jednak
takie są dość daleko od centrum Liberca.

Jeśli masz jakieś pytania - proszę o kontakt. Wieczorami jestem na gg
moj numer gg to 3026747

Pozdrawiam

Szymek
Edytor zaawansowany
  • Gość: Szklarskoporębiak IP: *.wroclaw.mm.pl 22.12.09, 01:16
    Szymek, nie wiem, czy wiesz, ale obecnie jest remontowany most w Harrachovie i odcinek od Jakuszyc do Harrachova w ogóle wyłączono z ruchu. Najbliższy objazd prowadzi przez Czerniawę, ale najlepiej jechać przez Zgorzelec i Zawidów (lepsza droga, nie ma problemów z odśnieżaniem). Piszę Ci, żebyś wiedział, bo bardzo ciężko znaleźć na ten temat informację i wiele osób jadących tędy do Czech musi wracać od granicy.
  • mamkaantka 29.12.09, 23:41
    A jak długo potrwa ten remont? Wybieramy się w ferie (na poczatku
    lutego) najpierw do Szklarskiej, a potem własnie do Babilonu w
    Libercu.
    Co ciekawe, do Szklarskiej zamierzalismy jechać przez Niemcy.
    Co więc radzisz?
  • Gość: Szklarskoporębiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.10, 21:49
    Podejrzewam, że remont jeszcze potrwa z kilka miesięcy, tym bardziej, że Czesi robią też przy okazji kawałek drogi. Nie wiem, skąd jedziesz, ale Jakuszyce trzeba omijać, najlepiej, tak jak pisałem, przez Zawidów i Frydlant. Przez Niemcy też można (Zgorzelec - Zittau - Hradek n. Nisou), o ile to nie będzie za daleko.

Aha, a ze Szklarskiej to jest zrobiony objazd przez Świeradów i Czerniawę. Problem może być jednak taki, że jak spadnie dużo śniegu, to ta droga może być nieprzejezdna. Najlepiej wtedy jechać na Jelenią Górę, Zgorzelec i stad albo przez Zawidów, albo przez Niemcy.
    Teraz dużo ludzi się pakowało na święta z Jeleniej do Czech przez Jakuszyce, a znaki są dopiero w Szklarskiej i miny mieli nietęgie...

Jak napiszesz, skąd jedziesz, to Ci podam najlepszą trasę.
  • Gość: Szklarskoporębiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.10, 21:53
    Aha, dodam jeszcze, że na jesieni Czesi remontowali spory odcinek drogi pomiędzy Jabloncem a Libercem i podejrzewam, że mogli jeszcze nie skończyć. Przejazd wprawdzie był, ale były spore utrudnienia. To jest dodatkowe utrudnienie, z powodu którego najlepiej jechać do Liberca od strony Zgorzelca lub Niemiec.
  • rpodolak 11.01.10, 14:46
    informacja raczej nieaktualna - między Świętami a nowym rokiem byłem
    na nartach za Harrachovem i jechałem normalnie przez Jakuszyce
    pzdr
  • Gość: liczyrzepa IP: *.opera-mini.net 11.01.10, 22:10
    Teraz to i tak przez Jakuszyce się nie przejedzie, bo po większych opadach śniegu droga staje się praktycznie nieprzejezdna. Dlatego w zimie najlepiej jechać tak jak pisze Szklarskoporębiak - przez Zgorzelec. Szybciej i bezpieczniej.
  • mamkaantka 12.01.10, 10:25
    No właśnie przez Niemcy zamierzałam, czyli można założyć, że od
    obwodnicy Berlina do Szklarskiej, a potem ze Szklarskiej do Liberca
    i spowrotem na obwodnicę Berlina.
  • Gość: liczyrzepa IP: *.opera-mini.net 12.01.10, 11:41
    Najlepiej posłuchać Szklarskoporębiaka, miejscowi zawsze najlepiej wiedza co i jak. Od siebie dodam, że radzę omijać drogę przez Jakuszyce i ze Szklarskiej do Świeradowa przez Zakręt Śmierci (mogą być nieprzejezdne). Do szklarskiej proponowałbym dojechać od strony Zgorzelca przez Jelenią Górę, a z Jeleniej do Liberca tak jak pisze
    szklarskoporębiak - przez Jelenią, Zgorzelec i Zawidów.
  • rpodolak 12.01.10, 13:29
    coś nie trzymją się kupy Twoje wskazówki: każesz jechac ze Zgorzelca
    na Jelenią a następnie z Jeleniej do Liberca - nie ma to żadnego
    sensu ponieważ trzeba by wracać :-) jeżeli już przez Liberec to
    tylko jadąc od razu ze Zgorzelca przez Zawidów.
    A tak wogóle to przesadzacie z tą nieprzejezdnościa zarówno drogi
    Świeradów- Szklarska i drogi przez Jakuszyce - wystarczy przed
    wyjazdem sprawdzić warunki(www.gddkia.gov.pl)np dzisiaj(12.01)droga
    czarna mokra, ja też jestem "miejscowy" jeżdę tymi drogami często i
    polecam bo poza wszystkim innym oferują wspaniałe widoki
    pzdr
  • Gość: liczyrzepa IP: *.wroclaw.mm.pl 12.01.10, 14:19
    To ciekawe, bo ja też jestem miejscowy i dzisiaj nawet na głównych drogach wokół Jeleniej Góry zalega sporo błota posniegowego, już nie mówiąc o gorskich. Coś widzę, że mało wiarygodne to twoje źródło. Trasę przez Zgorzelec polecam jakby ktoś chciał przyjechać i do Szklarskiej i do liberca. Jest ona dłuższa ale i tak szybciej się dojedzie w zimie a dodatkowo ma się gwarancję że człowiek nie zakopie się w śniegu i dojedzie bezpiecznie na miejsce.
  • jusytka 17.01.10, 06:03
    Ja też mam podobny problem i mętlik w głowie. Jeździłam tę trasą co roku zimą i
    nigdy problemu nie było. Faktem jest jednak, że w ostatnich latach takiej zimy
    jak obecna - nie było. Jak jest w końcu z tą drogą przez Jakuszyce - są tam
    remonty uniemożliwiające przejazd czy nie?
    --
    *** GWIAZDKI 2001 ***
  • Gość: Marcin IP: *.wroclaw.mm.pl 17.01.10, 18:57
    Chyba najlepiej posłuchać Szklarskoporębiaka - jest ze Szklarskiej, to na pewno najlepiej wie. Ponadto w zimie jak w zimie - czasem da się przejechać, a wystarczy, że trochę spadnie śniegu i droga na pewno będzie trudno przejezdna, jeśli nie w ogóle. Trasa przez Zawidów to chyba najlepsza alternatywa, bezpieczniej, no i zawsze ma się gwarancję, że dotrze się do celu.
  • rpodolak 18.01.10, 11:15
    jechałem w czwartek(14.01) do Spindlerovego Mlyna przez Jakuszyce-
    Harrachov powrót wczoraj(17.01) bez żadnych problemów, oczywiście
    zawsze przy większych opadach mogą być ale wystarczy sprawdzić przed
    wyjazdem.
    Nie radze słuchać Szklarskoporębiaka bo ma jakieś kiepskie
    informacje, jechałem przecież drogą która wg niego jest zamknieta :)
    na kilka miesięcy(sic!)
    pozdrawiam
  • Gość: JG IP: *.opera-mini.net 19.01.10, 11:31
    Witam!

jestem z Jeleniej Gory i jednak Szalrskoporebiak ma rację! Droga jest remontowana etapami, tak więc pewne odcinki są już przejezdne, inne nie i jest duzo objazdów w czechach wąskimi dróżkami. Jak ktoś nie musi lepiej nie pchac sie przez Jakuszyce. pozatym w zimie albo droga jest zaśniezona, albo oblodzona, koniecznie trzeba mieć łańcuchy, szczególnie na słabo odsnieżanych objazdach. Cały tranzyt do Czech idzie objazdem, droga przez Zgorzelec to chyba najlepsza alternatywa jak ktoś nie zna terenu.

pozdrawiam i zycze udanego wyjazdu!
  • dianka89 11.12.10, 22:46
    Sylwester i święta Zakopane, Kościelisko od 60zł/os
    Pokoje Gościnne u Agaty. Zapraszamy na sylwester i święta w góry i na narty. Lokalizacja: Kościelisko- Rysulówka, 5min samochodem od Zakopanego. Noclegi w cenie 60 zł za osobę. Mamy jeszcze wolne miejsca na sylwestra! Adres naszej strony: koscielisko.website.pl
  • jusytka 04.02.10, 20:43
    Dzisiaj jechaliśmy przez Jakuszyce do Harrachova - droga przejezdna.
    --
    *** GWIAZDKI 2001 ***
  • Gość: Jeleniogórzanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 23:03
    Co z tego, że dzisiaj przejezdna? Już ci pisali poprzednicy, że w zimie bywa różnie: raz jest przejezdna, a spadnie śnieg i będzie nieprzejezdna! No ale tłumaczyć takie rzeczy kobiecie, to szybciej się słupowi wytłumaczy. Czy ty nie rozumiesz, że jak ktoś daleko mieszka, to nie oceni, ile jest śniegu w górach? A zdajesz sobie sprawę, co wyrabiają TIR-y w zimie na takiej drodze? Wystarczy, że jeden TIR stanie w poprzek i droga na pół dnia zablokowana. A jak jeszcze cię puknie przez przypadek, to wylecisz z drogi jak z procy i nawet nie będziesz wiedziała, gdzie jesteś. Ale co ty kobieto możesz wiedzieć o jeździe samochodem i do tego w górach, a jeszcze na dodatek w zimie... Poza tym pisano tu już wiele razy, że po czeskiej stronie są remonty! Umiesz ty czytać?

Jak jechać do Czech, to przez Zgorzelec albo Czerniawę! A Jakuszyce i Jelenią Górę omijać z daleka. Dla własnego dobra. Innej drogi nie ma!
  • Gość: kejlis IP: *.opera-mini.net 05.02.10, 13:48
    he he paniusia sie wybrala w gory ale tak byla zajeta ogladaniem w bocznym lusterku wlasnej twarzyczki ze niczego nie zauwazyla za oknem ... kobieto przestan lepiej pisac bo tylko ludzi w blad wprwadzasz !
  • jusytka 08.02.10, 19:24
    Właśnie wróciłam z ferii w Szklarskiej Porębie i dodam, że przejeżdżałam trasą
    Jakuszyce - Harrachov kilkakrotnie - droga ta za każdym razem była przejezdna.
    Uważam, że wypowiedź jednego z miejscowych jakoby trwały tam remonty
    uniemożliwiające przejazd zwyczajnie wprowadzają innych w błąd!
    Dodam, że śnieg w ciągu ostatniego tygodnia padał kilkakrotnie, czasem nawet
    bardzo intensywnie, ale nie wpłynęło to na nieprzejezdność tej drogi.
    --
    *** GWIAZDKI 2001 ***
  • Gość: Tomek z Karkonoszy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.10, 19:52
    Jusytko, skarbie, nie kłoć się! Chyba nie sądzisz, że ktoś uwierzy, zamiast miejscowym, jakieś paniusi, która sama pewnie nawet odpalić samochodu by nie potrafiła, już nie mówiąc o jeździe po górach. Czy ty na pewno byłaś w Harrachowie. Może ci się pomyliło z Hrubieszowem? Dziwnym trafem ja też często jeżdżę na narty do Harrachova i Szpindla i wiem, jak trudne warunki są w górach, jak tylko spadnie trochę śniegu. A jakbyś podjechała autkiem trochę dalej niż pod pierwszy, najbardziej znany wyciąg na Certak to byś i remonty zobaczyła. Weź lepiej zajmij się praniem pieluch swojego maleństwa, bo trollowanie i dezinformowanie czytelników to rozrywka zdecydowanie nie dla małych dziewczynek.
  • Gość: ewa IP: *.chello.pl 08.02.10, 20:47
    Tomek z Karkonoszy głupoty opowiadasz i tyle.
  • Gość: Tomek z Karkonoszy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.10, 01:05
    Kolejna "inteligentna" paniusia na tym forum! A może odniesiesz się do meritum wątku zamiast obrażać osoby prostujące fałszywe informacje, które bez przerwy nadaje jakaś niedorozwinięta panienka?
  • jusytka 11.02.10, 13:57
    Ciekawe jaki masz interes w tym by innych w błąd wprowadzać?
    Albo nie jesteś wcale z Karkonoszy, albo jesteś, ale celowo bzdury opowiadasz,
    bo leży to w twoim interesie, przykre to!
  • Gość: liczyrzepa IP: *.opera-mini.net 11.02.10, 14:42
    Tomek z Karkonoszy wcale nie wprowadza w błąd! Sam mieszkam w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby i potwierdzam to co napisał. Nie wiem w jakim celu, ale to Ty wprowadzasz tutaj w błąd, o czym świadczą też wypowiedzi innych forumowiczów. Podejrzewam, że to zwykłe trollowanie, ale jak zamierzasz dalej szkodzić, to przenieś się lepiej na jakieś inne forum!
    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka