Dodaj do ulubionych

Czeskie miasteczka - co polecacie?

IP: *.agora.pl 05.07.13, 10:29
Jadę do Czech. Jakie wioski i miasteczka polecacie? Dzięki:)
Edytor zaawansowany
  • bah77 05.07.13, 11:03
    Np. Mariańskie Łaźnie:
    fotoforum.gazeta.pl/k/maria%25F1skie%2520%25B3a%25BCnie.html

bah77
  • Gość: eDom IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.13, 12:38
    Będąc w Czechach trzeba obowiązkowo zobaczyć Pragę. Stolica ma do zaoferowania wiele atrakcji i zabytków jak na przykład Most Karola :).
  • Gość: popradze IP: *.net.upcbroadband.cz 23.07.13, 12:07
    Marianskie Lazne jak najbardziej tak. Okolica wokól przepiekna i wiele maisteczek i wsi do odwiedzenia w poblizu. Loket, Frnatiskanske Lazne, Cheb. Rezerwat SOOS, Kladska, Tepla to tylko czesc ciekawych miejsc. Naprawde w tamtej okolicy jest co robic i ogladc. Polecam.
  • Gość: TomPrag IP: 46.253.96.* 02.08.13, 15:09
    Warto zatrzymac się w Nachodzie, zobaczyć miasto i zwiedzić jego okolice - Nowe Miasto nad Metują, Skalne Miasto, Kuks, ZOO Safari w Dworze Kralove itp. Nocleg w Nachodzie np. www.nachod.pl
  • remama 06.08.13, 19:34
    Karvina - miasteczko blisko granicy z Polską, bardzo przyjemne, piękny park....;)
  • chica-only 30.08.13, 14:27
    W Czechach obowiązkowym punktem programu jest Praga, z niesamowicie urokliwą starówką, pięknymi kamienicami i niesamowitymi mostami (w tym oczywiście z Mostem Karola na czele). Gdybyś potrzebowała wskazówek, to ja właśnie wybieram się w tamten rejon i zasugerowałam się tym poradnikiem www.tasteaway.pl/2013/08/27/praga-10-rzeczy-ktore-musisz-zrobic-lista-subiektywna/ - znalazłam tam 10 obowiązkowych punktów programu :)
  • wislok1 30.08.13, 20:53
    Praga jest przepiękna i warta podróży, ale to jest wątek o wioskach i miasteczkach !

• wislok1 30.08.13, 20:56
    Lista powinna być ogromna, bogactwo wyboru !

Blisko granicy z Polską
    polecam:

- Stramberk
    - Nowy Jiczin
    - Hradec nad Morawicą

Szczególnie ten pierwszy
    pl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0tramberk
  • lisia312 01.09.13, 15:57
    Hukvaldy
  • Gość: czechlove IP: 185.58.49.* 25.10.16, 11:50
    W Okolicy Stramberka jeszcze Muzeum Tatry w Koprivnicy i góra Radhost bardziej na południe
  • Gość: "zakochatkany" IP: *.tktelekom.pl 11.09.13, 09:38
    A ja od kilku lat jeżdżę do Jizerki. W Górach Izerskich. Wjazd samochodem do osady tylko dla posiadających zakwaterowanie. Ja nocuję w Penzionsklarna. Przed wjazdem duży parking. Jak tam pojedziesz to zobaczysz dlaczego tam się chce wracać. Pozdrawiam.
  • kamyczek14 12.09.13, 22:46
    Do tego co już zaproponowaną ja dodam Kromeriz i Ołomuniec.
  • maciej8ejolek 07.10.14, 09:46
    Mikulov, Znojmo, Lednice i Valtice
  • Gość: czechlove IP: 185.58.49.* 25.10.16, 11:50
    Ooo tak, Morawy są przepiękne! Tu warto zajrzeć:)
  • Gość: czeszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.16, 13:37
    Może Kutna Hora? spanie.pl/a/201/Kutna_Hora_%E2%80%93_miasto_srebra_i_czaszek.html
  • alynkas 28.02.17, 18:49
    Dzień dobry,

Ja serdecznie zapraszam do naszego pensjonatu w Czeskim Krumlovie przy okazji kolejnej wizyty w Czechach:) "U Achilla" - www.u-achilla.com - parking pod domem, serwujemy pyszne śniadanka ze świeżo pieczonym chlebem, kawe z palarnii "Ideal" (świeżo mielona) i mamy piękny widok na miasto. Miasto jest na liscie UNESCO i jest drugim najczesciej odwiedzanym miastem w Czechach. Ma tez drugi co do wielkości zamek z unikatowym "barokowym teatrem", piękne kamieniczki, dobre muzea i masę knajp, kawiarni i fajnych sklepów z pamiątkami. W okolicy jest bardzo duzo szlakow turystycznych i rowerowych a jezioro Lipno to tylko 20 minut jazdy samochodem.

pozdrawiam,

Alina W.
  • Gość: Dalibor IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.17, 14:45
    "Miasto ... jest drugim najczesciej odwiedzanym miastem w Czechach."

Skąd takie twierdzenie ? Na pewno więcej ludzi odwiedza Brno, Ostrawę, Pilzno, Czeskie Budziejowice, itd.
    Czeski Krumlov jest bardzo modny, ale to nie ot samo co najczęściej odwiedzany po Pradze
  • Gość: darek.59.pl IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.17, 10:49
    Czeski Krumlow jest modny - to oczywiste i także dlatego jest bardzo często odwiedzany. Z danych informacyjnych czeskiej organizacji turystycznej, kompleks zamkowy wraz z miasteczkiem są po Pradze najczęściej odwiedzany przez turystów (nie podali jak to wyliczyli), następne są Lednice i Hluboka. Jak było w 2016 r. nie napisali, albo nie znalazłem informacji.
    Trudno Czeski Krumlow porównać z Brnem, Ostrawą, Pilznem, Cz. Budziejowicami bo to są miasta o innym charakterze, nie tylko turystycznym.
    Ja byłem trzy razy i nadal mam chęć tam pojechać.
  • wislok1 02.03.17, 19:26
    "Z danych informacyjnych czeskiej organizacji turystycznej, kompleks zamkowy wraz z miasteczkiem są po Pradze najczęściej odwiedzany przez turystów (nie podali jak to wyliczyli), następne są Lednice i Hluboka."

Jak oni mogą małe miasteczka porównywać z Pragą, która jest turystyczną metropilią ???

Przeczytałem o 2 miejscu Czeskiego Krumlowa i też mnie to zdziwiło...
    Tam ludzie przyjeżdżają raczej na pół dnia...
    Często w jednym dniu obejrzą Krumlow, zamek w Hluboce i Czeskie Budziejowice...
  • bah77ue 20.09.18, 12:36
    Polecam także Franciszkowe Łaźnie:
    fotoforum.gazeta.pl/k/Franciszkowe%2520%25A3a%25BCnie.html

bah77
  • lkjjid 02.07.19, 12:03
    Liberec jest bardzo ładny,położony blisko granicy www.youtube.com/watch?v=5AJ28Cq__Vw

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka