Dodaj do ulubionych

Centrum Zdrowia w Paks

03.06.19, 12:00
Wyjątkowo wysoka zawartość soli mineralnych, idealna temperatura termalnej wody leczniczej, bardzo unikalne i niespotykane gdzie indziej rozwiązania techniczne oraz przemyślana funkcjonalność - to cechy Centrum Medycznego Paks przekazanego do użytku w dniu 16 maja 2014 roku.

W ciągu ostatnich kilku lat tak naprawdę nie słyszeliśmy o otwarciu nowych uzdrowisk na Węgrzech. Głównym powodem jest to, że ze względu na obfitość krajowej oferty ani rządowe, ani unijne fundusze nie były dostępne do budowy nowych obiektów. W ramach dostępnego budżetu wydatki przeznaczano na rozbudowę i modernizację istniejących jednostek. Pomimo braku źródeł dofinansowania w Paks otwarto niespotykany gdzie indziej Zakład Wodoleczniczy SPA.

Chociaż obiekt służy przede wszystkim do potrzeb ludności lokalnej i okolic, ale na postawie zastosowanych rozwiązań technologicznych jest zaliczany na Węgrzech do najbardziej nowoczesnych. Obok nowoczesnych rozwiązań technicznych jest też dobrze przemyślana koncepcja dwóch obiektów, co sprawia, że została powołana unikalna w Europie instytucja będącą kombinacją Ośrodka Zdrowia z Zakładem Wodoleczniczym SPA. Co więcej, Paks Medical Center łączy w niekonwencjonalny sposób system finansowana usług publicznych, służby zdrowia oraz świadczeń lecznictwa uzdrowiskowego przez Fundusz Zdrowia.

Usługi Zakładu Wodolecznictwa SPA stanowią cenną pomoc zarówno dla chorych poszukujących wyzdrowienia, jak i dla osób zdrowych, które chcą zachować swoje zdrowie lub poprawić swoją sprawność fizyczną. W tym luksusowym, nowoczesnym i komfortowym środowisku można zawsze skorzystać z zabiegów wodoleczniczych oraz z różnorodnych zabiegów relaksacyjnych medical-wellness.

W najlepiej wyposażonym w Europie termalnym kąpielisku leczniczym w Paks specjalistyczne zabiegi lecznicze dokonywane są codziennie przez 350 dni w roku. W dni powszednie od 8 do 20, w soboty-niedziele od 9 do 20. Ważne szczegóły oraz rodzaje zabiegów są podane w portalu internetowym: www.paksigyogyfurdo.hu

Dostępne w nowym obiekcie zabiegi i kuracje wodolecznicze służą przede wszystkim leczeniu mieszkańców miasta i okolicznych pacjentów. Jednocześnie powoli wzrasta liczba pacjentów z zagranicy, przyjeżdżających na leczenie do miata Paks.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.