Dodaj do ulubionych

którędy dojechać nad Balaton

22.06.09, 09:32
Witam wszystkich,mam zamiar wybrać się nad Balaton(północny brzeg) w miesiącu
lipcu ale nie wiem którędy najlepiej jechać zaznaczam że wyruszam z wielkopolski.
Obserwuj wątek
        • hepik1 Re: którędy dojechać nad Balaton 22.06.09, 15:43
          Wielkopolska dosyc rozległa ;)
          Jeśli bliżej do Wrocławia ,to wg mnie dobry wariant z tych okolic -autostradą A4 kawałek za Gliwice,w Rudzie Śl(węzeł Wirek zjazd na drogę 925 i przebijamy się(luźno -20 km) do drogi 81(tzw wiślanka).
          Za Skoczowem wjazd na S-1(nówka metalic) do Cieszyna.
          Obwodnica naszego i ich Cieszyna na Trzyniec,Cadcę i Żylinę.
          Czeski kawałek nie wymaga winetek.
          Od Żyliny (z małą przerwą w Povazskiej Bystrzycy) autostrada słowacka do Bratysławy,obwodnicą Bratysławy do przejścia z Węgrami(Rajka)
          Słowacka wineta -9,90 euro miesięczna.
          Z Rajki kilka km do węgierskiej M-1.Opłata 1530ft/czterodniowa)
          I już do oporu czyli nad Balaton.
          Na mapie wyjdzie zygzakiem ale wg mnie optymalnie.

Jeśli do Wrocławia się nie opłaca,to na Katowice(to już osobna bajka),potem Bielsko-S-1-Cieszyn itd
          • wlod2007 Re: którędy dojechać nad Balaton 23.06.09, 08:19
            Dzięki hepik1 jeśli jesteś tak dobry w te klocki to może napiszesz dlaczego nie
            jechać przez Bystrzyce Kłodzką,może będzie bliżej.Ta opcja którą mi podałeś jest
            ok.ale nawi. wyświetliło mi prawie 13 godzin jazdy a będę miał dwoje dzieci na
            tylnej kanapie,a to znaczy tata siku,tata jestem głodny,a może rozprostujemy
            nogi bo mnie bolą itd.Pozdrawiam:)
            • hepik1 Re: którędy dojechać nad Balaton 23.06.09, 11:58
              Może bliżej ale chciałeś najszybciej;)

Kliknij sobie w jakąs mapę a potem zoomuj czeską stronę...górki,góreczki ,serpentynki...Parę lat temu tam jechałem ,co prawda w innym kierunku i może niedokładnie tą trasą ale może sie zakręcić w głowie ;)
              A potem co?Na Ołomuniec i Brno?
              To dojdzie jeszcze czeska wineta na autobanę.
              Tak na oko...znaczy mniej więcej-
              Wrocław-A-4(200km) potem na Cieszyn(70 km)-3h
              Cieszyn-Bratysława-3h
              Bratysława -Balaton -2h
              Osiem.Można cos ewentualnie dołożyć,na dzieciaki w podróży.
              Zakładając ,że do Wrocka nie masz 5h-to z tymi trzynastoma oszukują ;)
          • hectorix Re: którędy dojechać nad Balaton 23.06.09, 16:15
            ja bede jechal za kilka dni do Siofok nad Balatonem, ze Zlotoryji.
            Wybralem sobie taka trase:
            do Kamiennej Gory, dalej granica z Czechami, bokiem Hradec Kralowe, dalej Brno i
            dalej drodamiE65/D2 do Bratyslawy. A z Bratyslawy drogami Nr 1 i 2 do Gyor a z
            Gyor droga Nr. 82 nad Balaton.
            Wg mapy jest to 580 km i czas przejazdu ok 10 godzin.
            Co sadzicie o tej trasie, czy warto tak jechac czy moze inaczej?
            Prosze o uwagi.
            • Gość: hepik Re: którędy dojechać nad Balaton IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.09, 17:24
              Ja bym nie zawierzał tak planerom.One mechanicznie liczą lokalne poza obszarem zabudowanym średnią 50/h.
              Kawał drogi z tej Złotoryji po Czechach,żeby do Brna dojechać.Górek tam nie brakuje...
              Brno-Bratysława wymaga dwóch winetek-czeskiej i słowackiej a tej jazdy po autostradach za wiele nie bedzie.
              Od Bratysławy przez Rajkę do Goyr lokalnymi to bedą drogi 150 i 1.Przejazd przez centrum Goyr i potem dopiero 82.
              82 jechałem do Tihany z Goyr czy własciwie z Velkiego Mederu jakies 3 godziny.Ale to była wycieczka krajobrazowa czyli nigdzie się spieszyłem.Taka typowa wegierska droga,nie za szeroko,raczej pusto,blisko Balatonu dopiero ruch gęstnieje.Jakies wegierskie górki(zamczysko na skałach) i zdajsie kilka przejazdów kolejowych.
              No nie wiem,krajobrazowo przez Czechy będzie ciekawie...Złotoryja o rzut kamieniem od naszej A-4...czyli bym sie zastanawiał nad tym wariantem ze wcześniejszych postów.
              W sumie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu,znaczy nad Balaton ;)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka