Euro Park Sp z oo - mandaty na jakiej podstawie? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam
    Mam takie pytanie ;)
    Zaparkowałem auto na dzierżawionym terenie pod parking przez wymienioną w
    temacie firmę, oczywiście wykupiłem bilet parkingowy w parkometrze. Jednak
    parkowałem tam dłużej od wykupionego czasu i kiedy wróciłem do auta za
    wycieraczką był włożony mandat od tej firmy, na którym widnieje jedynie nr
    rejestracyjny auta, godzina oraz kwota do zapłaty - 50zł.
    Proszę o informacje jak się ma takie wezwanie (jesli to mozna nazwac
    wezwaniem) do zapłaty z punktu widzenia prawa. Przeciez nie ma tam mojego
    nazwiska a co najwazniejsze moim zdaniem, mojego podpisu. Oprócz tego,
    zastanawiam się, czy wogole płacić takie coś, ponieważ sposób doręczenie
    takiego mandatu pozostawia chyba wiele do życzenia, biorąc pod uwagę, że jakiś
    przechodzień mógł mi ten mandat np spod wycieraczki wyjąć i wyrzucić. Firma
    nie ma pewności, że otrzymałem ten mandat.
    Jeszcze jedna sprawa - godzina wpisana na mandacie, a dokładnie jedynka (1)
    jest przekreślona z godz. 21.25 na 23.35 - bilet pakrinkowy miałem wykupiony
    do 21.50.
    Zastanawiam się, czy taka firma może w jakikolwiek sposób zdobyć dane
    właściciela pojazdu posiadając jedynie nr rejestracyjny i czy jest to zgodne z
    prawem?
    Wiem, ze pracownicy parkongowi tej firmy, ktorzy sprawdzaja ważność biletów,
    robią zdjęcia zza szyby właśnie tym niewaznym biletom. No właśnie - ale po co?
    Zeby mi pozniej w sadzie udowodnic ze byla godzina 22.00 a ja mialem niewazny
    bilet? Przeciez w kazdym aparacie mozna sobie dowolnie ustawiac godzinę i jak
    dla mnie jest to mocno niewiarygodne i nawet naciągane.
    Będę wdzieczny za odpowiedź kompetentnej osoby, która ma pojęcie o windykacji
    takich należności.

Pozdrawiam
    • Gość: pax IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.10, 16:44
      Witam,
      Mam podobny problem z tą samą firmą. Nie mam pojęcia czy sposób w jaki takie
      wezwania do zapłaty są "doręczane" jest zgodny z prawem. Zamierzam pisać
      reklamację, zobaczymy jak sprawy potoczą się dalej.
    • WITAM. Korzystałem z pakingu firmy EuroPark na Placu Archikatedry w
      Lublinie. Zaparkowałem swoje auto na środkowym pasie jak inne
      samochody, gdy wróciłem za wycieraczką swojego samochodu znalazłem
      mandat (opłate dodatkową) za "Pojazd zaparkowany nieprwidłowo".
      Zapytany przezemnie pracownik parkingowy oznajmił mi, że na środku
      parkingu nie wolno parkować i skazał mi 2 znaki zakazu na których
      rzeczywiście widnieje informcja, że nie wolno parkować na środku
      parkingu. Tylko, że znaki te są w innych kolorach niż obowiązujące w
      kodeksie drogowym i są na takiej wysokości, że 1/3 była widoczna
      tylko zza dachów innych tez nie fortunnie zaparkowanych samochodów.
      W tym momęcie podjechła następna osoba chcąca zaparkować swoje auto
      obok mojego. Poprosiłem parkingowego o zwrócenie uwagi parkującej
      osobie , że tu nie wolno parkować. W odpowiedzi usłyszałem, że on
      nie jest od tego by komukolwiek zwracać uwagę, czy też kierować
      ruchem na parkingu, on jest od utrzymania porzadku wskazując na
      tzryman przezemnie opłatę dodatkową. Udając że odchodzę z parkingu
      stanąłem na schodach Katedry i obserwowałem zachowanie parkingowego.
      I oto co zauważyłem :gdy nieparawidłowo parkowali następni klienci
      parkingu pracownik parkingowy czekał, aż klient opuści parking na
      taka odległość by nie mógł go widzieć, a następnie wypisywał opłatę
      dodatkową i wkładał ją za wycieraczkę. Ilu klientów zpłaciło
      dodatkowo? Nr. mojego biletu parkingowego to 013400, natomiast nr.
      opłty dodatkowej (mndatu) to 0004600. To oznacza że ponad 30%
      ogólnej liczby parkujących na Placu Archikatedry została tak jak
      ja "Skasowana" dodatkowo!!! Firma EuroPark zarabia opłatami
      dodatkowymi kilkukrotnie więcej niz ze sprzedaży biletów
      parkingowych. Czy to nie jest zastanawiające?
      13400 klientów x 5zł = 67000zł
      4600 klijentów x 50zł= 230000zł.
      Proszę o wypowiedzienie się w tej sprawie innych klientów parkingu
      • Witam
        Mój numer biletu to 009595 numer mandatu 4679 - sprawa jak wyżej. na
        początku myślałem, że to kara za brak biletu, dopiero później
        zobaczyłem zaznaczony kwadracik. Może ktoś się wypowie, na jakiej
        podstawie prawnej Euro Park może wystawiać mandaty czy też opłaty
        dodatkowe jak to jest na druku za złe parkowanie ? Nie chodzi mi tutaj
        o ich wewnętrzny regulamin, ale o prawo ogólnie obowiązujące.
      • Gość: bg_wolf IP: 91.123.164.* 19.06.10, 08:26
        Poniżej zamieszczam pismo, które zredukuje koszty obsługi prawnej i windykacji o
        100 zł:

EuroPark Polska Sp. z o.o.,
        T. Chałubińskiego 8, 30th floor,
        00-613 Warszawa

(nasz adres)

REKLAMACJA

Numer opłaty dodatkowej: xxxx
        Numer dokumentu / Nr zawiadomienia: xxxx

W związku z otrzymaniem pisemnego wezwania do zapłaty z dnia xx.xx.xxx
        (otrzymane w dniu xx.xxx.xxx) chciałam złożyć reklamacje.

Zgodnie z Art. 486 § 1 Kodeksu Cywilnego: „W razie zwłoki wierzyciela dłużnik
        może żądać naprawienia wynikłej stąd szkody; może również złożyć przedmiot
        świadczenia do depozytu sądowego” oraz § 2 Kodeksu Cywilnego: „Wierzyciel
        dopuszcza się zwłoki, gdy bez uzasadnionego powodu bądź uchyla się od przyjęcia
        zaofiarowanego świadczenia, bądź odmawia dokonania czynności, bez której
        świadczenie nie może być spełnione, bądź oświadcza dłużnikowi, że świadczenia
        nie przyjmie”.
        Powołując się na wyżej wymieniony i artykuły k.c. oświadczam, że opłaty
        dodatkowej numer 0001941 nigdy nie otrzymałam. Nie została ona mi doręczona
        osobiście, listownie, faksem bądź w żaden inny sposób.
        Moja szkoda to Koszty windykacji i obsługi prawnej wycenionej przez Państwa
        (EuroPark Polska Sp. z o.o.) na kwotę 100,00 zł.
        Proszę o przelanie powyżej wymienionej kwoty szkody, którą poniosłam na poniższe
        konto:
        (numer konta).
        Stosownie do art. 491 k.c., powinni Państwo wyznaczyć dłużnikowi, dodatkowy
        termin do jego wykonania z zastrzeżeniem, że w razie bezskutecznego upływu tego
        terminu będzie uprawniony do odstąpienia od umowy. Nie wyznaczając mi Państwo
        dodatkowego terminu nie dochowali Państwo należytej staranności by odzyskać
        zobowiązanie.
        W związku z niedochowaniem należytej staranności w sposobie odzyskania
        zobowiązania proszę o wydłużenie czasu na dokonanie tylko i wyłącznie opłaty
        dodatkowej wynikającej z Państwa regulaminu.

Mi to pomogło i mam do zapłaty tylko 50 zł za przekroczenie terminu :)
        roześlijcie to dalej :)

Pozdrawiam
    • Gość: ANKA IP: *.ibd.gtsenergis.pl 29.04.10, 10:46
      Dostałam wezwanie do zapłaty z EuroParku wraz ze zdjeciem mojego
      zaparkowanego samochodu. Ponieważ samochód jest własnością mojego
      wujka skierowano to wezwanie na niego i to on jest straszony KRD.
      Parkowałam na tym parkingu, nie zuwazyłam, iz sa parkomaty (nie
      jestem z Lublina) i chiałam po powrocie do wozu zapłacić pani
      parkingowej. Odmówiła pobrania opłaty i stwierdziła bym nastepnym
      razem zapłaciła w parkomacie i teraz że mnie poucza. A tu po 3
      miesiacach strasza mojego wujka...
      Nawet policja zanim wystawi mandat pyta własciciela samochodu kto
      prowadził (przy fotce z fotoradaru), a ta firma? Kto im wogóle
      udostepnia dane osobowe??? Jesli sami odmówili pobrania opłaty czemu
      scigają kogoś (wiem jak brzmi odpowiedź - 5zł za parkowanie to nie
      150 za ta kare co przysłali...). Nie mają żadnych umocowań prawnych-
      powołują si ę na art. 476 "Dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie
      spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony,
      gdy nie spełnia świadczenia niezwłocznie po wezwaniu przez
      wierzyciela. Nie dotyczy to wypadku, gdy opóźnienie w spełnieniu
      świadczenia jest następstwem okoliczności, za które dłużnik
      odpowiedzialności nie ponosi" - to rozumiem, że mój wujek
      odpowiedzialnosci nie ponosi! Jak śmią wystawiac na niego wezwanie
      do zapłaty bez wstepnej info- jak czyni to choćby straż miejska i
      bez sprawdzenia czy to on! Pani w obsłudze nie wie co ma na to
      odpowiedzieć.
      Co robić?
    • Moim zdaniem olac i nie placic, a swe uwagi przedstawic na ew. rozprawie
      sadowej. Najlepiej wymienic sie kontaktami by mozna bylo swiadczyc wzajemnie na
      swoja korzysc.
      • Gość: Michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.10, 19:51
        Witam

Również dostałem wezwanie do zapłaty, a właściwie moja matka, na którą samochód jest zarejestrowany. Tyle że ona nie ma prawa jazdy, a ja w dokumentach figuruję jako współwłaściciel. Mandat wystawiony za brak opłaty parkingowej, tyle ze ja tego mandatu nigdy nie widziałem w oryginale a jedynie kopię w załączniku do wezwania.
        Czy komuś udało się już coś dowiedzieć jak jest z prawomocnością tego wezwania? Skąd ta firma ma dostęp do danych właściciela po numerze rejestracyjnym?

• Gość: chania83 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.13, 12:59
          Witam, ja rowniez jestem ich "ofiara"... dostep do danych maja z wydzialu komunikacji.. Bylam u nich i kierownik wydzialu powiedział ze jezeli firma wystapi z prosba o podanie danych uzasadni powod to wydz. komunikacji musi takich danych udzielić.. stad mandaty przysylane są poczta do wlascicieli pojazdów... ale te koszta ktore doliczaja do "oplaty za parkowanie" to juz przegięcie.. czy komus udalo się wygrac w sadzie np????
          Żeruja na nieuwadze innych.. zaplacilam za parking tak jak zawsze.. do 18!!!! no ale to nie bylo miejsce miasta.. paranoja
    • Gość: bg_wolf IP: 91.123.164.* 19.06.10, 08:26
      Poniżej zamieszczam pismo, które zredukuje koszty obsługi prawnej i windykacji o
      100 zł:

EuroPark Polska Sp. z o.o.,
      T. Chałubińskiego 8, 30th floor,
      00-613 Warszawa

(nasz adres)

REKLAMACJA

Numer opłaty dodatkowej: xxxx
      Numer dokumentu / Nr zawiadomienia: xxxx

W związku z otrzymaniem pisemnego wezwania do zapłaty z dnia xx.xx.xxx
      (otrzymane w dniu xx.xxx.xxx) chciałam złożyć reklamacje.

Zgodnie z Art. 486 § 1 Kodeksu Cywilnego: „W razie zwłoki wierzyciela dłużnik
      może żądać naprawienia wynikłej stąd szkody; może również złożyć przedmiot
      świadczenia do depozytu sądowego” oraz § 2 Kodeksu Cywilnego: „Wierzyciel
      dopuszcza się zwłoki, gdy bez uzasadnionego powodu bądź uchyla się od przyjęcia
      zaofiarowanego świadczenia, bądź odmawia dokonania czynności, bez której
      świadczenie nie może być spełnione, bądź oświadcza dłużnikowi, że świadczenia
      nie przyjmie”.
      Powołując się na wyżej wymieniony i artykuły k.c. oświadczam, że opłaty
      dodatkowej numer 0001941 nigdy nie otrzymałam. Nie została ona mi doręczona
      osobiście, listownie, faksem bądź w żaden inny sposób.
      Moja szkoda to Koszty windykacji i obsługi prawnej wycenionej przez Państwa
      (EuroPark Polska Sp. z o.o.) na kwotę 100,00 zł.
      Proszę o przelanie powyżej wymienionej kwoty szkody, którą poniosłam na poniższe
      konto:
      (numer konta).
      Stosownie do art. 491 k.c., powinni Państwo wyznaczyć dłużnikowi, dodatkowy
      termin do jego wykonania z zastrzeżeniem, że w razie bezskutecznego upływu tego
      terminu będzie uprawniony do odstąpienia od umowy. Nie wyznaczając mi Państwo
      dodatkowego terminu nie dochowali Państwo należytej staranności by odzyskać
      zobowiązanie.
      W związku z niedochowaniem należytej staranności w sposobie odzyskania
      zobowiązania proszę o wydłużenie czasu na dokonanie tylko i wyłącznie opłaty
      dodatkowej wynikającej z Państwa regulaminu.

Mi to pomogło i mam do zapłaty tylko 50 zł za przekroczenie terminu :)
      roześlijcie to dalej :)

Pozdrawiam
      • Gość: gość IP: 217.153.171.* 08.07.10, 14:20
        Ja spróbowałam i nici, muszę zapłacić 50 plus koszty
        administracyjne :(
        • Gość: qwer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.13, 20:27
          żródło :www.europark.net.pl/index.php?page=leppetrahvid
          Cytat: "EP nie jest właścicielem parkingów ani miejsc postojowych. Działalność EP opiera się na obsłudze miejsc parkingowych (parkingów) w imieniu właścicieli nieruchomości: zarówno publicznych jak i prywatnych. Zgodnie z umową zawartą z właścicielem danej nieruchomości, EP ma wyłączne prawo do udostępniania miejsc parkingowych osobom trzecim."
          Co na taka działalnośc ustawa?
          Zarządzanie nieruchomościami

Art. 184. 1. Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową wykonywaną przez zarządców nieruchomości na zasadach określonych w niniejszej ustawie.

2. Zarządcą nieruchomości jest osoba fizyczna posiadająca licencję zawodową nadaną w trybie przepisów rozdziału 4 niniejszego działu.

3. 202) Prowadzenie działalności w zakresie zarządzania nieruchomościami na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest możliwe, w przypadku gdy czynności z zakresu zarządzania nieruchomościami będą wykonywane przez zarządców nieruchomości.

4. Z dniem wpisu do centralnego rejestru zarządców nieruchomości osoba, o której mowa w ust. 2, nabywa prawo wykonywania zawodu oraz używania tytułu zawodowego „zarządca nieruchomości”. Tytuł zawodowy „zarządca nieruchomości” podlega ochronie prawnej.

Ilu licencjonowanych zarządców zatrudnia EP? może prokurator wyjaśni.
    • Gość: andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.14, 18:19
      mnie zepsuł jołop bo inaczej nie powiem wycieraczki w samochodzie wkładając świstek na którym podobno przekroczyłem czas o 8 minut. Bilet godzinny w lublinie sprzedawany jest na 50 minut - to jakaś gwiezdna wojna :)
      • Gość: RKS Motor IP: *.nplay.net.pl 14.04.14, 20:30
        Haha dobre zepsuł wycieraczki wkładając bilet :D:D kupujesz towar za określoną kwotę tak jak w sklepie i nikt Ci więcej nie da. Pisząc inaczej, wykupiłeś za określona kwotę określony czas i tyle. Nie ma gratisów. Trzeba to zrozumieć. Nie pasuje nie parkuj tam.
        • Gość: Fooch IP: 217.153.210.* 28.04.14, 09:54
          A ja dzisaj na miałam lepszą "akcję" wrzuciłam opłatę jak za cały dzień a bilet dostałam na ...2 godziny. Po natychmiastowym telefonie "uprzjema inaczej" Pani dała mi do zrozumienia że to w sumie mój poblem bo nikt nie musi mi wierzyć, że tak było a kontrolerzy sparwadzją tylko ważaność biletu i funkcjonowanie parkomatu czyli jak im zadziała prawidłowo to nie mam racji. Wniosek trzeba chyba nagrywać czynność wrzucania piniędzy żeby było wiadomo ile zostało wrzucone. Jak dostane opłatę dodatkową w życiu jej nie zpłaca choćbym miała poruszyc niebo i ziemię. To firma Europark nienależycie wywiązuję się w tym przypadku z umowy. A uszkodzenie wycieraczek to uszkodzenie mienia i nie może być usprawiedliwione przez brak opłaty. Mam nadzieję że Ci nastepnym razem przebiją opopny jak nieprawidpłowo zaparkujesz - wg Twojej logiki będzie to usprawiedliwone bo mogłeś wcale się tam nie zatrzymywac.
          • Gość: goska IP: *.slupsk.vectranet.pl 07.07.14, 09:32
            popieram! mi tez się cisnęły takie słowa na usta po wypowiedzi poprzednika ale ja myślałam raczej o gwoździu na masce :-)
            dostałam wezwanie z firmy z opłata dodatkową 150 i 80 za brak biletu? nie wiem czy płacić całość czy tylko te 80 zł?
    • Gość: Vac IP: *.play-internet.pl 02.05.14, 10:24
      Zdarzyło mi się odwozić osobę niepełnosprawną na dworzec autobusowy we Wrocławiu i zaparkować na parkingo prowadzonym przez EuroPark. W dniu 24.04.2014 akurat padał deszcz i nie zapoznałem się z przepsiami odnośnie parkowania samochodów. Mój samochód posada zezwolenie / wydane przez Urząd Miasta Wrocławia / na parkowanie w miejscach dla osób niepełnosprawnych , takie zezwolenie umieszczone jest w przedniej szybie i jest widoczne. Jakież było moje zdziwienie kiedy po odprowadzeniu osoby niepełnosprawnej do autobusu i powocie do zapakowanego samochodu zauważyłem mandat w kwocie 80 zł za brak biletu parkingowego. Korzystam z wielu parkingów w mieście Wrocławiu i prawie wszędzie są chonorowane upoważnienia dla osób niepełnosprawnych , tu chyba jest dyskryminacja. Próbowałem znależć jakiś numer telefonu w celu porozmawiania , ale pozostaje jedynie droga pisemnej reklamacji gdzie trzeba udawadniać że nie jest się wielbłądem.
    • Gość: janszy IP: 188.191.200.* 23.05.14, 10:50
      Padłem ofiarą tej firmy 17.05.2014. Zapłaciłem za parkowanie przy Archikatedrze w Lublinie. Również parkowałem na środku placu. Bardzo uprzejmy parkingowy pomagał mi cofnąć. Przypominał o złożeniu lusterek bocznych. Zanim wróciłem do samochodu zaczęła się ulewa. Odjeżdżałem w strumieniach deszczu. Jakiś papier był przylepiony do szyby. Zdjąłem go dopiero po kilku kilometrach. Dobrze że nie zgubiłem. To jest rozbój i kradzież. Nr opłaty: 120749. Powód opłaty dodatkowej nie jest zaznaczony. Brak też numeru biletu. Co na to władze miasta i prokuratura?
    • Gość: Joanna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.14, 10:26
      Wczoraj na chwilkę podjechałam na Dworzec Główny we Wrocławiu, po wyjściu z auta kupiłam bilet w parkomacie i umieściłam go za szybą. Nie zauważyłam jednak, że po drugiej stronie w wycieraczce były już druki opłaty dodatkowej! Czas zakupu biletu to godz. 9.37, godzina wystawienia opłaty dodatkowej (bo nie można tego nazwać mandatem) to godz. 9.36. Oznacza to, że firma najzwyczajniej czyha na kierowców nie dając nawet minuty czasu na zakup biletu. Nadmienię, że nikogo nie widziałam na parkingu podczas parkowania. Rozumiem, że są osoby, które może nie chcą zapłacić ale ja bilet mam.
      Mąż zadzwonił do tej firmy na numer 22 300 96 00. Oznajmił Pani, która tam była, że nie będziemy składać reklamacji ale podamy sprawę do organów ścigania, bo jest to wyłudzenie pieniędzy. Pani w słuchawce zaczęła się bardzo denerwować, wręcz krzyczeć i się rozłączyła. Gdy ponownie zadzwonił, nikt już nie odebrał.
      Z tego co czytam na tym wątku to firma robi wszystko aby zarobić nie na opłatach za parkowanie ale na opłatach dodatkowych. Jeżeli jest tam jakiś parkingowy, który wystawia te opłaty dodatkowe to dlaczego nie pilnuje aby ludzie opłacali parkowanie, a ukrywa się i gdy tylko ktoś zaparkuje to leci włożyć za szybę opłatę dodatkową? Dla mnie jest to próba wyłudzenia pieniędzy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.