• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Praca dla dekoratora, plastyka Dodaj do ulubionych

• 05.10.06, 14:01
    Jakie sa place i szans na prace w UK dla osoby z doswiadczeniem (portfolio)
    kilkuletnim dekoratora wolnego strzelca (malarstwo scienne, malowanie mebli,
    witraże, projekty tkanin, malarstwo-portrety) ale tez mniejsze aranzacje
    wnetrz, ilustracje...

sęk w tym ze mam portfolio calkiem spore ale nie mam w cv zadnej firmy bo od
    zawsze pracowalam sama na umowy o dzielo, teraz chciala bym przeniesc sie do
    Anglii i znależc stala prace w zawodzie, jezyk znam na poziomie srednio
    zaawansowanym, do wyjazdu (wiosna) intensywnie sie ucze.

Gdzie szukac takich pracodawcow? ogloszen nie znalazlam zadnych:-( czy
    uderzac bezposrednio do firm z tej branzy?
    Edytor zaawansowany
    • 05.10.06, 18:40
      Absolutnie proszę się nie przejmować tym, że pracowała Pani na umowę o dzieło
      czy w innej formie nie będącej umową o pracę. Z pewnością może Pani do CV
      wpisać ważniejsze prace:

1998-2006 Self employed (artistic decorator): wall paintings, furniture,
      stained glass, textile design, artistic portraits.

Major works:

1998 Design, manufacture and installation of stained glass windows in St. Paul
      Church, Krakow, Poland

2000 etc.

CV nie jest zarezerwowane dla osób posiadających świadectwa pracy! Tym bardziej
      w UK jest to normalne, że takie osoby pracują na freelance agreements (po
      polsku: na umowę zlecenie, umowę o dzieło). Portfolio warto dołączyć. Jeśli ma
      Pani referencje Pani klientów to oczywiście też. Jeśli są po polsku, to należy
      dołączyć tłumaczenie (zwykłe, nie przysięgłe).

Nie wiem gdzie Pani szukała ofert, obawiam się że w polskich agencjach pracy
      raczej trudno będzie to znaleźć. Każdemu polecam rejestracje w Jobland.pl ale
      tu muszę uczciwie powiedzieć, że takie oferty pojawiają się rzadko. Ale nie
      należy mówić nigdy. Rok temu prowadziliśmy rekrutację sokolnika, a to chyba
      jeszcze rzadszy zawód.

Polecam szukanie w internecie brytyjskim pod hasłami stained glass jobs, (job),
      artistic painting job itd. Jak szukać w Internecie brytyjskim:

www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=158

Jeśli już Pani wyjedzie do Wielkiej Brytanii, trzeba będzie najprawdopodobniej
      utrzymać status freelancera i zarejestrować działalność gospodarczą. W
      odróżnieniu od Polski, jest to dosyć prosta formalność. Spotkanie z księgowym
      raz w roku :). www.hmrc.gov.uk/startingup/register.htm

--
      Witold Wrodarczyk - www.jobland.pl
      • 05.10.06, 21:22
        Bardzo dziekuje za odpowiedz:-)

i za tłumaczenia angielskie, jakis czas temu zaskoczylo mnnie ze wpisujac w
        serwisy pracy angielskie "decorator" znajduje tylko oferty malarzy pokojowych :-
        )))

a mam jeszcze pytanie jak jest z wynagrodzeniem w takim zawodzie? w polsce
        wprawdzie nie mam klopotu z iloscia klientow tyle ze wiekszosc po wybudowaniu
        domu/kupnie mieszkania jest splukana i moga zaplacic za luksus dekoratora tyle
        ze moja praca nie jest wynagradzana niewiele lepiej niz praca biurowa...

ciekawa jestem tez jaki sposob oglaszania sie jest w UK skuteczny? w polsce
        ulotki na osiedlach, allegro, fora....lub w firmach z branzy pokrewnych, czy
        tam jest inaczej?
        • 06.10.06, 00:24
          Proszę nie traktować tłumaczeń jako wyroczni :). Z pewnością w UK, podobnie jak
          w Polsce, będzie Pani "wolnym strzelcem" (freelancer). Pani sukces finansowy
          będzie w dużej mierze zależał od Pani zdolności, nie tylko profesjonalnych, ale
          i marketingowych. Zdecydowanie polecam przygotowanie profesjonalnej informacji
          o Pani usługach. Powinien on być napisany przez Anglika (a przynajmniej
          poprawiony, aby uniknąć błędów). Będzie Pani mogła zamieszczać ten tekt w
          Internecie, który z pewnością jest bardzo dobrym źródłem klientów, nawet
          bardziej niż w Polsce. Poza wymienionymi sposobami, polecam również reklamę w
          google: www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=167 . Do takiej reklamy potrzebna
          jest własna strona internetowa lub internetowa wizytówka. Warto jednak pomyśleć
          o stronie. Większość domen co.uk jest stosunkowo niedroga (niektóre domeny
          można kupić za 2 funty na rok).

Sądzę (ale jest to tylko przypuszczenie) że w tym zawodzie można zarobić między
          20 a 50 tysięcy funtów rocznie.

--
          Witold Wrodarczyk - www.jobland.pl
    • 13.10.06, 02:01
      nie wiem, jak z dekoratorami wnetrz wygalda sytuacja, ale jako witrazysta mozna
      znalzezc prace , wiem z autposjii 8-)
      a nalepjeje poszukac sobie tedey:
      yell.com
      to cos w rodzaju panoramy firm, wpisz zadana branze - wyszukiwarka wyzuci ci
      firmy zajmujace sie tym co cie interesuje, napisz CV, list motywacyjny, jak
      umiesz zrob stronke ze zdjeciami swoich prac. Powodzenia
      aha, jesli chodzi o same witraze mozesz zajzec tutaj:
      www.stainedglassnews.co.uk/
      • 16.10.06, 03:52
        Dziekuje za adresy stron ta yell na pewno mi sie przyda:-)

co do witrazy, zle to ujelam na poczatku ja nie robie witrazy jako takich
        klasycznych tylko maluje na szkle, takie witrazowe oszustwo ;-)Niestety nigdy
        nie mialam mozliwosci metrazowych na samodzielne robienie witrazy, ciecia,
        przechowywania itp. tylko pracowalam przez pewien okres u kogos ale glownie
        przy konserwacji starych witrazy. niemniej mam jeszcze nadzieje w przyszlosci
        zajac sie tym:-)
        Poki co malowalam na szkle, głownie duze okna i przeszklenia we wnetrzach.

a skoro wiesz z autopsji ze witrazysta prace moze znalezc (gratuluje!:-) moze
        pochwalisz sie jak ci sie to udalo? czy wlasnie wysylajac cv portfolio do firm
        ktore sam znalazles/as? czy w odpowiedzi na ogloszenia? na odleglosc z polski?
        czy juz tam na miejscu? w jakim stopniu znasz jezyk?

obwiam sie troche koniecznosci jezdzenia na rozmowy do UK, po 2-3 finansowo
        zbankrutuje;-/

• 09.11.06, 16:01
      Cześć ! Mam podobne pytanie, czy spotkałeś się z ofertami pracy jako
      projektanta mebli, aranżacji kuchni ( tak jak w Polsce kuchnia pod wymiar?)
      W tej chwili pracuję w takiej branży ,robię projekty komputerowe, pomagam
      dobierać później dodatki, glazurę i takie tam..
      Robię także witraże w stylu angielskim( nie metodą Tiffaniego, tylko folia)
      również własne pomysły ,projekty. Ostatnio robiłam witraż papieża w kościele 3
      metrowy. Dlaczego o tym piszę ?, jestem ciekawa czy mam szanse na znalezienie
      pracy w Angli. Czy jest na takie usługi zapotrzebowanie.Angielski znam w
      stopniu komunikatywnym .Co należy zrobić i gdzie szukać ofert pracy? Jestem
      zdecydowana nawet na wyjazd w każdej chwili nawet na kilka lat, odpisz
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.