Dodaj do ulubionych

Makijaż 13-latki pomóżcie!

IP: 213.25.105.* 31.12.09, 13:56

Mam 13 lat, nigdy się nie malowałam... ...ale myślę, że odświętnie jakiś lekki makijaż nie zaszkodzi. Jest jeden problem-nie umiem!!! Kiedyś dla żartu pożyczyłam kosmetyki mamy (oczywiście za jej pozwoleniem) i wyglądałam jak wiedźma! Postanowiłam to niezwłocznie zmyć i od tej pory nie experymentować tylko zasięgnąć porady specjalistów. Bardzo proszę! Pomóżcie!
Edytor zaawansowany
  • Gość: Gość IP: 213.25.105.* 31.12.09, 13:59
    PS. Nie mam trądziku, problemów ze skórą, tylko jestem strasznie blada i wyglądam jak dzieciak... Da się coś zrobić żeby tak nie było?
  • Gość: Gosc IP: *.bredband.comhem.se 10.01.10, 13:55
    Piszesz,ze wygladasz jak dziecko.I zycz sama sobie,abys wygladala tak jak
    najdluzej i ciesz sie tym co masz.Wiedz o tym,ze dziecinny wyglad sie ma tylko
    pare lat a dorososc kilkadziesiat.
    I po co chcesz juz niszczyc sobie cere tymi mazidlami? Moja mama ma 80-lat a
    cere 50-latki dlatego,ze sie nigdy nie malowala.A jesli juz tak strasznie chcesz
    zaczac wzbogacac firmy kosmetyczne to poczekaj z tym az skonczysz dwadziescia
    pare lat.A teraz ciesz sie mlodoscia bez uzaleznien.Nie patrz na innych a w
    przszlosci inni beda tobie zazdroscic.
  • Gość: Sarunia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 19:08
    Hmm...również mam 13 lat i maluje się tylko w weekend lub na jakąś
    okazje.Wyglądam źle w bardzo mocnym makijażu dla tego maluje tylko
    rzęsy(dobrym tuszem,żeby nie spadł),usta błyszczykiem nie za mocnym i
    powieki jasnym brązem lub samym brokatem.Mam nadzieję,że
    pomogłam.Pozdrawiam;]
  • akaidoku 02.06.10, 23:39
    Mama tej pani powyżej pewnie miała cerę trądzikową, dlatego teraz ma ładną i
    mniej zmarszczek : O Jeśli się używa dobrych kosmetyków, cera się nie psuje.

Przede wszystkim, nie kieruj się tym, że inne się malują, tylko tym, czy ty
    chcesz naprawdę mieć makijaż. A blada cera jest naprawdę ładna : )
    Robienie makijażu to całkiem dobra zabawa, a może pasować nawet i do dziecinnej
    twarzy, o ile wiesz, jak go nałożyć. I nie staraj się być dorosłą na siłę, bo
    dopiero takie zachowanie jest dziecinne. Mam 15 lat i cieszę się z tego. Żałuję
    tylko, że nie mogę wyglądać jak piętnastka do końca życia.
    Do szkoły możesz pozwolić sobie tylko na tusz, żeby nie wyglądać jak malowana
    lala. Ale poza, zawsze ładnie wyglądają jakieś pomarańczowe cienie, seledyny w
    kącikach, lekka czarna kreska nad oczami, z tym, że musi być wykonana dokładnie
    i tuż nad linią rzęs.
    Trening czyni mistrza - sama się musisz nauczyć dobrze malować. Tylko z umiarem.
    I jeśli już - nie kupuj jakichś badziewnych kosmetyków kierując się ceną. Jeśli
    chcesz, by dobrze wyglądały i nie niszczyły cery, wydaj trochę więcej na jakieś
    bardziej prestiżowe firmy.
  • surena 13.07.10, 11:58
    Drogie dziecko wyglądasz tak bo dzieckiem jesteś. uważam, ze lat 13 to wiek zbyt
    młody na makijaż, nawet weekendowy. Jeśli Twoja mama jednak aprobuje Twoją chęć
    wyglądu dorosłej niech sama Ci doradzi, zna się chyba troszkę na tym skoro się
    maluje.
  • zofia.kumor 09.06.18, 17:23
    Możesz się malować na codzień delikatnie. oto moja propozycja:
    -Krem bb i puder ( jeśli masz trądzik, a jeśli nie masz to wystarczy krem nawilżający)
    -Odżywka do rzęs lub tusz
    -Pomadka ochronna lub przezroczysty błyszczyk

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.